Erkeğe şiddet

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zorla tutmuyor ki kız yanında. Aynı hastalıklı ruh halinden adamda da var bence. Buna katlanan insan normal değildir.
Adama da ulaşabilsem aynı şeyi söylerim. Taraflardan kıza ulaşabiliyorum şu an. Bazen insanlar içlerinde bulundukları durumu farketmeyebiliyor. Söylemek lazım.

Sorunun sende olduğunu bilmende bir adımdır gelişmen için. Şiddetin haklısı yoktur kadında olsa erkekte olsa kimseye şiddet uygulanmamalıdır ne fiziksel ne psikolojik şiddeti kimse hak etmez. Senin durumunda olan erkeklere karşı mücadele eden kadınlarla dolu burası nasıl sakin kalmalarını beklersin tedavi ol kendinle ilgilen biraz ve kusur arama fiziğinde. Ama bence sen doksan altmış doksan olsanda dünyanın en güzel kadını olsanda kendini beğenmezsin çünkü zannımca kendini sevmiyosun. Sevmen için kendini tanıman kendinle muhabbet etmen ve kendine iyi davranman lazım.

Fake değilim tabi ki. Böyle bir şey uydurunca elime ne geçebilir.
Sadece sizden bir tavsiye bekledim, yargı değil. Durumun ne kadar hastalıklı olduğunun farkındayım çünkü, iyileşebilmek adına, küçük bir adım olması adına.. Adama acıdım, ayrılır, nasıl duruyor,hastasın gibi gülerek yazılan yorumlar bana bir fayda sağlamıyor, ben bunların farkındayım zaten. Çok üzüldüm hemcinslerimin böyle yazmasına. Sizin arkadaşınız olsam yüzüme karşı bunları söyleyebilir miydiniz üzüleceğimi bilip bana fayda sağlamayacağını bile bile.

Destek olanlara gerçekten çok teşekkür ederim. İnanın çok iyi geliyor, kimseye anlatamıyorum çünkü. Çok sağ olun.

Adama da ulaşabilsem aynı şeyi söylerim. Taraflardan kıza ulaşabiliyorum şu an. Bazen insanlar içlerinde bulundukları durumu farketmeyebiliyor. Söylemek lazım.
Salmasın yav. Sonra ayrılıp başkasını bulacak onun da hayatını zehir edecek falan. Kalsın böyle bir herife olsun olan o da ayrı kafasız zaten, çeksin çilesini

Benim kiskanclik sıfır ama trip amaçlı sevgililerimin karnına vurduğum zamanlar olurdu. Tam olarak "deli kıza cilve yap demişler, halıya sıçmış" hikayesi. İsin ilginci erkekler de salak, cidden cilve için yaptığımı düşünürlerdi,öyle rahatsız olmazlardi (aptal türk dizilerinden ilişki yaşamayı öğrenen bir nesil olmaktan belki, ya da çiti pıtı bir kizim- salak/çocuksu hareketleri yakistiriyor da olabilirer. Bir diğer teorim de o harekti yaptıktan sonra ne kadar sinirli de olsam kedi gibi yumusadigim için islerine geliyor olabilir)
Bir gün , 22 yaşındaydım sanırım . Çok tatlı bir sevgilimin saçını çekmiştim (wtf??) , O da 'eger rahatlayacaksan buradan da çek' diye diğer tarafını dönmüştü. Aldığım ilk ve tek tepki buydu ve beni o kadar utandırdı ki, o an karar verdim. Bu aptal ve iğrenç huydan tamamen kurtulmak için.
Yoga dersi aldım birkaç dönem, ofkeliyken kendimi sakinleştirmek için. Yoga işini bir beceremedim ama önemli olan o huyu bırakma niyetiydi ve bana cok iyi gelsi. son 7-8 yıldır ne zaman gercekten sinirlensem sadece birkaç saniye (fiziki olarak değil,ruhsal olarak) ortamı terkediyorum, içinden ona kadar sayip 'bu lafı söyledin/ hareketi yaptın. O an rahatladin. Ama hemen sonra pişman olmayacak misin?' diye düşünüyorum, genelde sakin kalmama yardımcı oluyor .
Sana da alabilecek her türlü önlemi almanı tavsiye ediyorum. Ne güzel psikologa da gidecekmişsin, durumun varsa nefes-yoga gibi eğitimler de kendini sakinlestirmene yarayabilir...
Umarım düzelirsin

Ne bekliyordunuz acaba? Psikiyatristten randevu alıp alıp gitmeyen bir kadına benim verebileceğim bir tavsiye yok. Şu saatten sonra gideceğinize de çok ihtimal vermiyorum, o oraya tepkileri yumuşatmak için konmuş bir dalgakıran işlevi görüyor.

Ben arkadaşım da olsanız söylerdim çat çat yüzünüze.

Çok mutlu oldum, ne güzel yardımcı olmak adına tavsiyeler vermişsin. Keşke herkes senin gibi olsa.
Gerçekten çok çok teşekkür ederim.
Yakın zamanda işten çıktım, bahane asla değil ama biraz da boşluktan daha kötü bir hale geldim. Yoga,meditasyon vs araştıracağım mutlaka. Teşekkür ederim.

cozulmeyecek bir problem degil, psikiyatri ve terapiye devam edin. annenizden de kaynaklaniyor muhtemelen.

Patavatsizsin Kudra oyle cat cat soylenir mi

"Salmasın yav. Sonra ayrılıp başkasını bulacak onun da hayatını zehir edecek falan. Kalsın böyle bir herife olsun olan o da ayrı kafasız zaten, çeksin çilesini "

Şu yorumu gerçekten arkadaşınıza yapıp karşısında güler miydiniz? Ne olursa olsun, kişi ne kadar kötü olursa olsun kimse bu tarz konuşmayı hak etmez. Ben oh iyi yapıyorum mis gibi zehir ediyorum oh ne güzel demiyorum ki böyle bir yorum yapıyorsunuz. Sadece çözüm arıyorum. Bazen insana bir söz bile öyle iyi gelir ki. İnşallah kalbiniz bir gün yumuşar. Ve inşallah size kimse böyle davranmaz. İyi geceler.

Tedavi ol..ve tedavi olana dek sevgiline yaklasma.

Peki sevgiliniz hayatınızda olmasa da dolgun göğüslü ve kalçalı olmak ister miydiniz?
Evetse cevap, bu sorun kendinizle alakalı sevgilinizle değil. Onun da bu tarz kadınları beğenmesi üstüne gelmiş.
Sevgiliniz bile bile size hem bunu niye çaktırıyor ki?
Ben burada takıldım. Bilerek özgüven kırmak ve incitmek bu?!
Sevgilim şişmansa, öyle kabul edip sevdiysem ona zayıf erkeklerden hoşlandığımı belli edersem, onu kırmak için yapıyorumdur.

Ayrıca destek alın. Durumunuz sırf kendinizle alakalı ise BBL olabilirsiniz. Ben oldum.

Vallahi yapardım. Ayrılma bulmuşsun seni çeken birini, başkası çekmez bu halini sevgilisiz kalırsın sürüm sürüm sürünürsün derdim

Kalbim de pambık gibi yımışak zaten. Ben böyle davranırsam günün birinde birileri de bana benim yaptığımı yapsın ki aklım başıma gelsin. Ulan bi dur, napıyorsun sen diyeyim kendime.

Önce düşünce şeklini değiştirmem gerekiyor. Diyelim ben kendimce güzel bir kadınım, kendimi beğeniyorum ama biliyorum ki benden güzel kadınlar var. Benden güzel kadınlardan daha güzel kadınlar var ve onlardan da güzelleri var :) eğer güzellik takıntını kafandan atmazsan bir adım yol alamazsın. İlla ki dış görünüşüne güvenmek zorunda değilsin ama eminim kendine güvenebileceğin özelliklerin vardır. Ne bileyim esprilisindir, hoşsohbetsindir, kültürlüsündür ya da herhangi bir şeyi yapmakta iyisindir. Eğer henüz keşfedemediysen bile kendine yapmaktan ya da ilgilenmekten hoşlandığın bir konu seç. O konuda kendini geliştir. Bu senin özgüvenini yerine getirmekte yardımcı olur. Eyyorlamam bu kadar

Psikyatristten çok psikoloğa ihtiyacınız olduğunu düşündüm. Böyle yaşanmaz, hem size hem sevdiğinizi sandığınız insanlara zulüm. Değişmek isterseniz başarırsınız

Anlamıştım ben de esprili yaklaşıp sormuştum zaten:) Daha dün böyle bir konuyu bir kardeş abisinin nişanlısı için açmıştı. Kıskançlığı arşa değmiş çok kişi var yani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…