erkek ailesi aileme karşı rahatlığı söz verip maddi olarak destek vermekten vazgeçme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okuyup mühendis olmuş birinin konusumu bu şimdi?
Hangi cümlenize şaşıracağımı şaşırdım gerçekten. Eşinizin ailesi size hic birsey vermek zorunda değil. Babanızın yaptığı ayrı, sizin yaptığınız ayrı ayıp. Insanlara evde ev evde ev diye baskı yapmışsınız inanamıyorum.
Isterse sarayları olsun yine vermezse vermez. Onlarin yerinde olsam sizin gibi paragöz insanlarla çocuğumu evlendirdigim için çok üzülür, ailenizle tamamen iletişimi keser sizinlede bayramdan bayrama görüşürdüm.

Kızlar yormayın kendinizi.
Konu sahibi çoktan gitti.
Gitmeseydi de karşıt görüş içeren yorumlara
‘hiç anlayamadım ne dediğinizi’ veya ‘hanımefendi siz hiç anlamamışsınız konuyu’ yazmaktan ileriye gidemedi diyaloglar.
Çocuklarımızı evlendirmeden önce mallarımızı satıp yiyelim valla. Böyle konuları okudukça sinirlerim bozuluyor

Bazı arkadaşlar biliyor 20’li yaşlarda bir oğlum var.
Evlenmeyi düşündüğü veya evlendiği kızın babası bizi ‘çocuklara ev alalım’ diye sıkıştırsa ‘pardon size noluyor?’ Derim.
Evlilik gerçekleşmediyse oğluma ‘bir daha düşün’ derim.
Nedir bu ev alalım ısrarı?
İnsanlar yıllarca kirada oturup çocuk büyütüyor.
Kredi borcu yetmezmiş gibi bir de tüp bebek masrafı.
Sonra da kayınailem sözünü tutmadı, haklı değil miyim?
Söz verildi ve yapılmadıysa kırılıp üzülebilirsiniz elbette fazlasına hakkınız yok.
Haa bir de Limoncu’nun gazına gelip eş ailesine küsebilirsiniz.
Babanız da küssün dünürlere tam olsun.
Benim babam da cok paragozdur, eşimin ailesinin mal varlığı yok. Evlenirken dunurler iyi hissetsin diye "gencler çalışıp kendi evlerini kendileri alsınlar, böylece malın mülkün kıymetini anlarlar ilerde miras olunca satıp savurmazlar "demişti. Gerçekten haklıymış. İnşallah siz de böyle gerçekçi dunurler bulursunuz:)

babam bızı hıcbır seye zorlamadı kayınvalıdeme yakın orta hallı bır ev zar zor bulduk o zaman ıyı durumda acıkcası epey bır pahalı ev fıyatları bılmıyorum ahberınız varmı oduyoruz ALLaha bın sukur ama zorlanıyoruz epey bır demek ıstedım babamın bızı hıcbırseye zorladıgı bır durum olmadı acıkcasıı bız kıraa ev arıyorduk babam yardımcı olurum ıstersenız boyle yapın dıye bızer yardım etmek ıstedı gönlünden benım uzuldugumu gorunce
Babam da babamm ben inanmadım nedense. Baba 3 kuruş verdi bence ki erkek ailesi bunu görüp koca koca evleri versin😅

Kızlar yormayın kendinizi.
Konu sahibi çoktan gitti.
Gitmeseydi de karşıt görüş içeren yorumlara
‘hiç anlayamadım ne dediğinizi’ veya ‘hanımefendi siz hiç anlamamışsınız konuyu’ yazmaktan ileriye gidemedi diyaloglar.
Her yere şikayet etmeyi atlamayalım lütfen 😂

gözleri doysun evlerı var ıstanbulun göbeğinde hala cocuklarından mal sakınıyorlar bu durum normalmi sizcee??

:oha: "Gözleri doysun" dediğiniz mal adamların kendi malı farkında mısınız?
Siz kimsiniz pardon? Babanız kim? Siz kimsiniz ki insanların malına mülküne bu kadar karışıyorsunuz?
Doğada nadir görülen bir kendini bilmezlik seviyesi bu. Şok içinde okudum konuyu.

Allah eşinizin ailesine sabır versin.
İyi ki erkek kardeşim yok dedim yine.
Elin kızı bi yandan, babası diğer yandan öf.

durumu olsa da onca sene çalışıp edinmiş insanlar neden herşeyi çocuklarının önüne sersinler.
okutmuş büyütmüş daha napsınlar.
bunlar da insan değil mi ?
bunun hastalığı var, osu var busu var. hem kenarda birikim istemeleri hem de artık çocuklar başlarının çaresine bakar biz de istediğimizi yaparız demek en büyük hakları.
anne babalar diye tek hayatları çocukları değil ki.
Yahu demi bak düşün evlendin cocuklarin var calisiyorsun ev aliyorsun ki yaslaninca bir garantin olsun kiralarda surunme sonra evlendiridigin cocugunun kocası veya karisi gelin veya damat kaldirsin ortaligi ayağa zerre hakki olmayan eve göz diksin bunun adi acgözluluk

vallahi konunun sonunu getiremedim bile ama neden sürekli kendinize değil de aileye güvenip bir şeyler bekliyorsunuz? kaç yaşında rahat edecek bu insanlar?

Senin kocanin evi yokki kocanin evi yok beni çildirtmakmi istiyorsun

Imza MÜGE ANLI 🤣🤣🤣🤣

Ya tamam, Tüp bebek süreci zor, psikoljik olarak da yipranmistir anlarim, takmaya yer ariyorumdur onu da anladik tamam. Ama kendi mallarini vermedikleri icin de "gözleri doysun" demek de ayri bir olay. Sahsen simdiye kadar hicbir planimi annemin veya esimin annesi babasi verecekleri üzere kurmadim. Hersey birden olmuyor iste. Ilk kendi paralarini yönetemedikleri icin borca girerler, sonra parasini yönetebilenlere sararlar. Bizim ailemizdede var böyleleri. Biz niye elalemin varini yogunu bilmiyoruz? Ilgilenmiyoruz cünkü. Bu kadar basit. Konu sahibi kendi bosuna strese sokup duruyor. Cocugun olmamasini bu "strese" bagliyor. Sanirsin kira da oturmak dünyanin sonu. Herkes ev almak ister, ama bizde daha yeni bakiniyorsunuz, cünkü ilk baska halletmemiz gereken isler vardi 🤷‍♀️ Durum yoksa zorlan olmaz.

Yahu demi bak düşün evlendin cocuklarin var calisiyorsun ev aliyorsun ki yaslaninca bir garantin olsun kiralarda surunme sonra evlendiridigin cocugunun kocası veya karisi gelin veya damat kaldirsin ortaligi ayağa zerre hakki olmayan eve göz diksin bunun adi acgözluluk
Madamgazel aklımdayken yazayım bir topikte denk geldim mune benden bıktı demişsiniz, bıkmadım aramızdaki ban kovalamacasından bıkılır mı🤣
Espri bir yana da siz yazınca bir akrabam düştü yine aklıma, yeri geldiğinde topiklerde kendisinin kulaklarını sıkça çınlatırım, anne babasının durumu iyi, 3 kardeşler her kardeşe birkaç daire, dükkanlar, tarlalar kalacak, her neyse bu bizim akrabayı babası evlendirdi, ev verdi düğün yaptı eşyalarını aldı, geline de hatırı sayılır takı taktı, sonra 2 erkek çocuğu oldu yine babası çocukların sünnetini yaptı tüm masrafları karşıladı, he bu arada akrabamın altına arabasını da çektiler, bir çalışır 5 çalışmaz olduğundan evine de baktılar, bir gün demesin mi ben sana 2 varis verdim, senin soyadını taşıyacak 2 oğlum var onlara da ev alacaksın mal vereceksin diye, bizim baba sülalesi pek mal sever para sever türdendir de, bu akrabam level atladı resmen, kendisi 51 yaşında çalışıp bir ağaç sahibi olmuşluğu yok 80'e merdiven dayamış ailesinden istiyor her şeyi, büyük oğlu 20'li yaşlarını yarıladı sayılır, evleneceğim diye tutturursa yine babasına giderler torununa düğün yap, eşyasını al, takısını tak diye, ev de verecek el mecbur.

kızlar ben eski bir üyeyim konu açıp açmamak arasında epey düşündüm açıkçası..lütfen yorumlarınızı yaparken saygı çerçevesinde kırmadan yapınız yeterince gönül yorgunluğu var herkesin..anlayışınıza sığınıyorum.
biz evlenirken eşimin ailesi bir sürü hediyeler hoş tutmalar beni sarıp sarmalamalar hoş görü ve sevgi çerçevesinde gerçekleşti herşey..eşime severek evlendik ailesi bize destek cıkacaklarını söyledi dğün yaptılar Allah büyük ama kısıtlı bir bütçe ile yine bircok seyımızı esımle kendimiz yaptık ama bende cok uçarı bırseyler istemedim.anlayışlı davrandık ailem ve ben birşey -acıkca söylenmedi ne takarlar ise o dendi ancakk..babam babasına dedi ki ileride tek isteğim sizden kızım kirada otursun istemem asla bu konuyu el birliğiyle gerekirse çözelim cocukları ev edindirelim dendi..biz kayınpederimin şişli civarı lüks bir semtte evi olmasına rağmen kayınvalide ben orda oturdum orası cok dedikouducu bir mahalle kızın aynı seylerı yaşamasını istemem ev ztn cok bakımsız deyipp bize orayı uygun görmediler geçin oturunda demedi kayınpederim biz ev tuttuk kiraya cıktıkk ilk sene..hıc ben yorum bıle yapmadım neden verılmedı neden uygun gorulmesı vs 1 sene sonra evimizi gece yatak odasında hırsız ile gözgöz geldik hırsız girdi evimize vee evın ıcınde epey bır kovalamaca oldu eşiim hırsızı kovaldı camdan atladı fln zor zamanlardı..maddı kayıbımızda en kötüsü yatak odasında yüzyüğze gelmenin korkusu ile epey gecelerde ben uyuyamadım uyku problemlerı travma korku panik vs.. biz aılesi bıze yakın dıye 2 aya yakın kayınvalidemde kaldık..ben istememe ragmen eşim cok ısrar etti..işlerimize yakın dşye vs o dönem biz kıralık ev arıyoruz epey bır aradık 3 ay kıralık ev ıstedıgımız bır yer asla cıkmadı babasıda asla demıyor kızım geçin oturun ıstersenız kıracı var ama fln hıcbırteklıfte bulunmadılar..neyse babam bır gun kayınpederıumı aradı dedikı görüşelim! sizde elin taşın altına koyun bızde koyalım bu cocuklara bir ev edindirelim dedi babasıda bızım suan durumumuz yok bız suan yardımcı olamayız yenı dugun yaptık takı yaptık vs anca 2 sene sonra ben edebılırım dedi. buarada (eşim ailemin ne kdr iyi niyetli olduklarını bildiği halde babamlara gelmesinler konusmasınlar babam mahcup olur vs. itiraz etti) tartırtık ve babam bıze o kdr zor bır durumda bır el uzattıkı mumkun degıl alamayacagımız bır ev sahıbı olduk bayag buyuk bır kısmını kredi çektik ama suan oduyoruz epeyde bı zaman odemelr var babam sayesınde Allah bin kere razı olsun ondan elleri öpülesi gönlü bol kalbi güzel insan..eşimde bende herkes cok mutluydu acayıp hemde esımın aılesıde dedılerkı o zaman bız suan yapamadık ama sonra yapıcaz hayırlısı ile durumumuz duzelsın hersey cok guzeeeelll..gel zmn git zaman kayınpederin kiracısı dolandırdı kayınpederımı kırasını alamadılar hatta borcumuz oldugu halde esımden para aldıklarını bılorum..aynı zamanda malsef tüp bebek tedavi si hastasıyız bazı agır durumlar gecırdık t,p bebek tedavilerinin ne kdr masraflı olduklarını biliyorsunuzdur eşim amelıyat gecırmek zorunda kaldı zor bır amelıyat vs zar zor ailesi ile epey bır konustuk anlattıkta ufak bır kısım destek cıkabıldıler o aykı kredımızı odedık Allah razı olsun dedık..Allah kimseyı tüp bebeğe mecbur bırakmasın zor gerçekten maddi manevi acayipp zor bir süreç geçiriyorsunuz..şimdi ailesi bu durumu bildiği halde dıyorlarmıs eşime eşim o dıger evden gelen kıranın bır kısmını almayı teklif etmiş, aralarında bırz konuşmuşlar acıkcası ben calısıyorum esım calısıyor bir de kredı bırde tup bebek biziz aştı arkadaşlar yanlış anlamayın..babam bıze veriri her zman arkamızda sen rahat ol dıyen bırıdır eşim şimdi kayınvalidem terslik cıkarıyormuş ses yükseltmiş epey kadın kız kardeşin var calısmıyor ıs bulamıyor kız evde kaldı o nolcak ardası var gorusuyorlar evlendırcem kızımı deyıp tutturmus bu arada kız kardesını ısteyen fln yok henüz..(gorustugu cocuk altını cızıyorum halı vaktı cok yerınde bır oğlan ama henuz evlılık lafı asla gecmıyor)cocuk suan evlenmeyı dusunmedıgını soyolemıs acık acık kız kardesıne eşimin ..ona ragmen sevgılıler vs. ama kayın valıdem yaptıgı çirkeflikler dizbyu bırkac daha boyle garıp seyler soyledı ben evlerındeyken..acıkcası unutamadıgım zihnime kazınan bırkac cümle var acısı hala yüreğimde!! evlat sahibi olmaya calısıyoruz bır yandan sonuc kayın pederım şimdi dıyormus ki eşime sen calısıyorsun eşin calısıyor sızın durumunuz ıyı maaslarınız ıyı ben veremem sımdı deyıp söz verdiklerinin üstüne yatıyor..tavır değiştirmiş kımbılır adamaneler dendi neler sokuldu kafasına asla böyle konusan bırı degıldır kayınpederım..ama sımdı boyle olduk..benım kalbım kırgın aramadım sormadım onları babam bu durumu bilse size yemın edıyorum ortalık cok karısır ve babam hasta ve yaslı yüreği bunları kaldıramaz aileme yansıttım bırazda olsa ıster ıstemez ama ben cok uzgunum annemcok cok uzuldu kadın ne yapabılırım sızce bu rahatlıkları ne Allah askına !!gözleri doysun evlerı var ıstanbulun göbeğinde hala cocuklarından mal sakınıyorlar bu durum normalmi sizcee??
Off bi bitin ya otu boku aileler ödesin siz ne halta yarıyorsunuz? Evlenen siz ama takılarınızı eşyalarınızı düğününüzü yapan aileler saçmalığa gel madem bunların üstünden gelemiyorsunuz bi zahmet oturun evinizde evlenmeyin. Ev vermemişlermiş kira gelirinide niye babanın malı mı tasası sana düştü? Kocan bile bi halt diyemez zira kendi malı değil çalışın yapın milletin üstünden hep geçiniyorsunuz. Size niye ev verilsin kira verilsin kız kardeşte varmış bi eşin mi var evlat? Neymiş kız kardeşinin sevgilisinin ailesinin durumu iyiymiş her şeyide araştırmışsın bu durum seni ilgilendirmez. Kızlarını tabi düşünecekler bir evlat eşin değil bak senin baban haddi olmayan şeylere nasıl burnunu sokuyor? Anca verin yiyelim tüp bebek masrafını bike bekliyorsunuz pes böyle bedavacılık olmaz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X