Erkek arkadaşım ve HIV...

Acilen doktora gidip bu beyefendiyi hiv şüphesinden soz edip terkedin.

Yari yolda birakmiyorsunuz, incir cekirdegi duygusalligina gerek yok, beyefendi sizle hic yola cikmamis bile.

Cinsel yolla bulaşan virüslerinin varlığını saklayıp cinsellik yaşayan insanların sokakta adam yaralayan, kesici delici alet taşıyan insanlardan farkı yok benim gözümde. Zaten bunu saklayıp karşıdaki kişiyi hasta etmeleri de suç. Hiv’in size bulaşması bir kondom yırtılmasına bakar. Ve ömür boyu da ilaç kullanmanız gerekir. Zaten tüm dünyada hiv pozitif sayısı azalırken bizde artıyor. Ne hakla saklar? Herkes bu tarz hastalıklarını partnerine söylemek zorunda. Bunu kabul edip devam edip etmemek karşıdakine kalmış. Rezil bencil herif.
Söylerse sevişmez, ayrılır vs diye söylemiyorlardır Mirta.
Çok korkunç insanlar var ya.

Merhaba arkadaşlar
1 buçuk yıldır düzenli giden bir ilişkim var ve evlilik hedefliyoruz. 2 aydır ben KPSS'ye hazırlanıyorum. Erkek arkadaşım sürekli sınavdan sonra evlilik adımlarını atarız ama öncelikle sana söylemem gereken bir şey var diyordu. Ben tahminlerde bulunuyordum ama söylemiyordu. Dün onun dolabında çorap ararken Genyova adlı ilacı gördüm. Antidepresandır falan sandım bir şey söylemedim.
Sonra internetten araştırdığımda HIV tedavisi için kullanılan bir ilaç olduğunu öğrendim.

Dünden beri içim içimi yiyor. Böyle bir durum 1 buçuk yıldır saklanır mı ya da bu ilaç başka bir tedavi için olabilir mi? Kafam çok karışık. Sınavdan önce onunla konuşup kendimi büyük bir çıkmaz içine sokmak istemiyorum. Benden böyle bir durumu saklayan sevgilimle ilerlemeli miyim?
Siz zaten güme gitmişsiniz de bari üremeyin doğacak çocukta hastalık taşıyacak.
Bu arada dip not: erkeksiz kalmak öldürmez ama aids öldürebilir.

Söylerse sevişmez, ayrılır vs diye söylemiyorlardır Mirta.
Çok korkunç insanlar var ya.
İşte bunlar yüzünden türkiyede cinsel yolla bulaşan hastalıklar almış başını gidiyor. Afrikayla falan yarışıyoruz bu konuda. Ancak hanımların aklında bulunsun kendisine hiv pozitif olduğunu söylemeyip hiv bulaştıran kişi hakkında suç duyurusunda bulunabilirler. Suç bu. Onun dışında erkeklerin hpv falan da umrunda değil. Nasılsa onları kanser yapmıyor. Bencil ve ahlaksızlar.

o ilaç kesinlikle hiv için mi kullanılıyor başka bi rahatsızlık için kullanılma ihtimali var mı onu iyice anlamak lazım
mesela doğum kontrol hapı gebelikten korunmak için kullanılır
ama aynı zamanda adet düzensizliği olan kadınların da kullanabildiğini biliyorum
biz bu hapı bi kadının çantasında görsel aklımıza gelen ilk şey düzenli cinsel ilişkisi var ve gebe kalmamak için kullanıyor olur
ama onu cinsellikten bağımsız olarak adetiyle ilgili durumlar için de kullanıyor olabilir
umarım anlatabilmişdir

ilacın ne için kullanıldığından emin olmak lazım. kendisine sorsan muhtemelen eğer gerçekten hiv ise yalan söyleme ihtimali yüksek
çünkü hiv olup söylemediyse şimdiye kadar, sorduğunda da söylemez
ben senin yerinde olsam bi eczacıya danışır önce ilaç hakkında detaylı bilgi alırdım. durumumu da anlatırdım
mümkünse tanıdık olmayan bi eczacı olsun başka semtte olabilir. hatta birkaç farklı eczaneye de danışabilirsin onlar bilir
doktora da danışabilirsin ama eczacılardan bilgi almak daha kolay bence

İşte bunlar yüzünden türkiyede cinsel yolla bulaşan hastalıklar almış başını gidiyor. Afrikayla falan yarışıyoruz bu konuda. Ancak hanımların aklında bulunsun kendisine hiv pozitif olduğunu söylemeyip hiv bulaştıran kişi hakkında suç duyurusunda bulunabilirler. Suç bu. Onun dışında erkeklerin hpv falan da umrunda değil. Nasılsa onları kanser yapmıyor. Bencil ve ahlaksızlar.
Konu sahibindeki rahatlık da beni şok etti.
Sanki sevgilim tip1 diyabetmiş der gibi ya. :deli:
Adam hiv, bu öyle az buz bir şey değil Mirta. Hayatı kayar insanın ya, mahvolursun. Daha ötesi var mı?
Böyle bir durumda kimseyi gözüm görmez benim. İncir Reçeli romantizmine de başlarım artık. Kim olursa olsun harcarım ben şu durumda.

o ilaç kesinlikle hiv için mi kullanılıyor başka bi rahatsızlık için kullanılma ihtimali var mı onu iyice anlamak lazım
mesela doğum kontrol hapı gebelikten korunmak için kullanılır
ama aynı zamanda adet düzensizliği olan kadınların da kullanabildiğini biliyorum
biz bu hapı bi kadının çantasında görsel aklımıza gelen ilk şey düzenli cinsel ilişkisi var ve gebe kalmamak için kullanıyor olur
ama onu cinsellikten bağımsız olarak adetiyle ilgili durumlar için de kullanıyor olabilir
umarım anlatabilmişdir

ilacın ne için kullanıldığından emin olmak lazım. kendisine sorsan muhtemelen eğer gerçekten hiv ise yalan söyleme ihtimali yüksek
çünkü hiv olup söylemediyse şimdiye kadar, sorduğunda da söylemez
ben senin yerinde olsam bi eczacıya danışır önce ilaç hakkında detaylı bilgi alırdım. durumumu da anlatırdım
mümkünse tanıdık olmayan bi eczacı olsun başka semtte olabilir. hatta birkaç farklı eczaneye de danışabilirsin onlar bilir
doktora da danışabilirsin ama eczacılardan bilgi almak daha kolay bence
Ben bir Googleladım az önce. Her sayfada hiv için yazıyor ya.

Cinsel yolla bulaşan virüslerinin varlığını saklayıp cinsellik yaşayan insanların sokakta adam yaralayan, kesici delici alet taşıyan insanlardan farkı yok benim gözümde. Zaten bunu saklayıp karşıdaki kişiyi hasta etmeleri de suç. Hiv’in size bulaşması bir kondom yırtılmasına bakar. Ve ömür boyu da ilaç kullanmanız gerekir. Zaten tüm dünyada hiv pozitif sayısı azalırken bizde artıyor. Ne hakla saklar? Herkes bu tarz hastalıklarını partnerine söylemek zorunda. Bunu kabul edip devam edip etmemek karşıdakine kalmış. Rezil bencil herif.
Kondoma bakmaz bence bu virüs ya. Eskortla ya da jigolo ile yapmak, ya da tek gecelik olaylar gibi değil ki, sevgilinle sevişiyorsun. Bolca muhabbet, temas, öpme, koklama, sürtüşme, yiyişme falan dkfjgj yeterince betimledim yeter, yani 1.5 sene sevişip nasıl bulaşmadığına hayret ettim.

Ben bir Googleladım az önce. Her sayfada hiv için yazıyor ya.
evet ben de baktım şimdi
bi ilaç yaygın olarak asıl amacının dışında başka şeyler için de kullanılıyorsa googleda mutlaka yazıyor
mesela doğum kontrol hapı için ünlü bi hastane web sitesinde yazmış, adet düzensizliği ve ağrılı adet dönemleri için de kullanılabilir diye
ama bu ilaç için sadece hiv yazıyor
prospektüsünü okudum orda da sadece hiv yazıyor

evet ben de baktım şimdi
bi ilaç yaygın olarak asıl amacının dışında başka şeyler için de kullanılıyorsa googleda mutlaka yazıyor
mesela doğum kontrol hapı için ünlü bi hastane web sitesinde yazmış, adet düzensizliği ve ağrılı adet dönemleri için de kullanılabilir diye
ama bu ilaç için sadece hiv yazıyor
prospektüsünü okudum orda da sadece hiv yazıyor
Garanti olsun diye ben de sevgilime sordum. O da öyle dedi.
Yani kullanıyorsa başka ihtimal yok Sino.

Kondoma bakmaz bence bu virüs ya. Eskortla ya da jigolo ile yapmak, ya da tek gecelik olaylar gibi değil ki, sevgilinle sevişiyorsun. Bolca muhabbet, temas, öpme, koklama, sürtüşme, yiyişme falan dkfjgj yeterince betimledim yeter, yani 1.5 sene sevişip nasıl bulaşmadığına hayret ettim.
Freddie mercury’nin hayatını izledikten sonra çok merak edip biraz araştırmıştım. Hiv, hpv gibi değil Hpv sürtünmeyle falan da geçiyor ama hiv kondomla geçmez diyolardı (sağlıkçı arkadaşlar yanılıyorsam düzeltebilir) Ama kondoma ne kadar güvenebilirsin ki? Kayabilir, yırtılabilir. Hayatın boyunca ilaç kullanmak zorunda kalırsın. Ciddiye alınması gereken bir durum.

Sevgilim doktor, hemen ona sordum. Birden fazla ilacın karışımı olduğu için hiv dışında ciddi bir enfeksiyonda kullanıldığını sanmıyorum dedi bu arada.
aa anladım o zaman
kesin hiv adam. ayy çok kötü ya kendini tedavi ediyor ama kız risk altında
öf öf öf konuya bak

Konu sahibindeki rahatlık da beni şok etti.
Sanki sevgilim tip1 diyabetmiş der gibi ya. :deli:
Adam hiv, bu öyle az buz bir şey değil Mirta. Hayatı kayar insanın ya, mahvolursun. Daha ötesi var mı?
Böyle bir durumda kimseyi gözüm görmez benim. İncir Reçeli romantizmine de başlarım artık. Kim olursa olsun harcarım ben şu durumda.
Mesele şu ki asla rahat değilim. Test için randevu aldım. Yarın gideceğim. Yarın konuşmamı da yapıp bu işi bitireceğim. Çünkü insanların bu kadar kötü olabileceğine inanamıyorum. Ama hala insanlar beni şaşırtıyor.
Seviyorum derken demek istediğim başka bir şey için kullanılıyor olabilir mi bilmeden direkt yargılamak istemememden dolayı.

X