Erkek arkadaşımın ailesiyle tanıştım çok kötü geçti. ne yapacağım bilmiyorum

Annesi aradığında da her şey çok güzeldi demek yerine, çocuğun yaptıklarına herkes böyle sessiz kalmasaydi keşke tokat atana kadar deseydiniz. Hepsinin ayibi sessiz kalmaları.
Gerçekten nasıl bir yol izlemem gerek bilmiyordum arayınca çok mahçup ve üzgündü sesi. O yüzden olur mu öyle şey diye yanıtladım aslında

Sevgilin çok yerinde ve güzel tepkiler vermiş.
Anneside belki direk ortamı daha fazla germek istememiştir. Onu biraz daha gözlemleyebilirsin nasıl olsa evlilik yok henüz.
O psikopat kadınlada mesafeni koy şimdiden, ilerde evlilik olursada ona göre davranırsın.

Bunlardan bir tanesine bile sanırım katlanamazdım.
Evliya sabrı varmış sizde.
Evlenmeye karar verirseniz lütfen o apartmanda oturmayın hatta oraya ulaşımı en uzak lokasyonu seçin.
Densizlikten de fazlası bu yani, ahlaksızlık artık.
Evine ilk kez gelmiş insana, "başka bir evde oturan ve sizinle hemen hemen aynı konumda olan/olabileceğiniz" diğer kadın kalkıp kilonuza laf ediyor ve gelinlik diyor. (Ayrıca onun evine de gitmemişsiniz ki o da misafir orada.)
Afedersiniz de, ona mı kalmış?
Oha dedim, yuh dedim. Hatta çok şey dedim ama hepsini yazamıyorum:)
Aşktan ölüp bitmiyorsanız yani mantık beraberliği ise, olay çok mantıksız yerlere gidebilir ve vazgeçin.
Ama aşk var diyorsanız da, mümkün olduğunca uzağa gidin. Lütfen gidin. Ay sinir oldum.

Gerçekten nasıl bir yol izlemem gerek bilmiyordum arayınca çok mahçup ve üzgündü sesi. O yüzden olur mu öyle şey diye yanıtladım aslında
Nişanlıniz kızmıştır yengesine, annesine muhtemelen.
Çok büyütülecek bir şey yok ama yanlışa da yanlis demek lazım. Aile tanışması, evde söz falan olursa çocuklarına, torunlarına sahip çıksınlar bari.
Önden uyanırsınız sevgilinizi öyle bir durumda. Zapt edemeyeceklerse getirmesine mesela.

Yani normalde kendimle bir problemim yoktu ben 45 kg yum kadının amma da zayıfmışsın sözü yüzünden özgüvenim kayboldu birden 🤣

Aslında nasıl davranmam gerek bilmiyordum diye bu konuyu açtım gerçekten teşekkür ederim 🙏 bir daha sineye çekmeyeceğim hiçbir şeyi teşekkür ederim 🙏
Valla gayet güzel bir kilo boyunuz çok uzun değilse bence. Çocuk mocuk derken zaten beş on kilo artıyor gayet idealsiniz. Resmen kıskanmış. Bazıları insanı bu şekilde aşağı çekmeye çalışır. Buna izin vermeyin.

Kucağına aldığında ufak bir çimdik hamlesi beklerdim koluna bacağına nereye denk gelirse. Böyle bebelere hiç tahammülüm yok. Bu çocukluk vs değil şımarıklık. Ben de kaldıramam kimsenin şımarık bebesini

O elti bozuntusu ve çocuğu hep hayatınızda olacak buna katlanabilecekmisiniz
Evine geldiğinde bilerek zarar verdirecek
Ayy nasıl durdunuz orda çocuk size vurunca kalkıp annesine patlatsaydınız sizde çıldırdım burda
Evlenmeyin hemen atanmışsınız mis gibi hayatını yaşa

Bence kv ye ve sevgilinize açık açık mesafeli olmak istediginizi söyleyin.
Çünkü çocuk tokat atıyor ve anne aa çok ayıp deyip geçiyor bu normal değil burada kasıt var.
Birdaha görüşme vs olacaksa da bu kadın gelmesin yok gelecekse de ben gelmiyorum deyin.
Ben normal bulmadım çocuğun durmuyorsa defolur gidersin resmen içindeki irini akıtmaya gelmiş kadın.
Bu insanla mesafeli olmanız şart.

Merhaba, herkese öncelikle

Hemen kısaca özetlemeye çalışacağım. Bu hafta içi sevgilimin ailesiyle tanıştım. Aslında henüz evlilik gibi düşüncelerimiz yok çünkü ben yeni atandım ve bir süre sadece kendime bakmak özgür olmak istiyorum. Nişanlanırsam çeyiz ve benzeri masraflarla ilgili düşünceler beni biraz endişelendiriyor bu yüzden nişanı hemen yapmak istemedim belirli bir süreye yayalım dedim. Bu nedenle sevgilimin ailesiyle tanışma teklifini ilk başta reddetsem de, sevgilimle 2 yıldır birlikte olduğumuzu ve artık tanışabiliriz diye kabul ettim. Neyse kendime baya özen gösterdim hediyemi alarak evlerine gittim. Her şey gayet normaldi, herkes güleryüzlü ve nazikti, ta ki birden kapı çalana kadar. Hayatımın en kötü günlerinden birini yaşadım resmen

Gelen alt katta oturan yengesi ve 5 yaşındaki oğluydu niye bilmiyorum ama yenge gelince inanılmaz bi huzursuz oldum. Hem oğlu sürekli ağlıyordu hem de bazen saçımı çekip bacaklarıma vurup kaçıyordu. ve bunlar öyle küçük saç çekmeleri değil arkadaşlar bir anda arkadan gelip minicik çocuk saçımı yolup gidiyor. Sevgilim yeğenini kontrol etmeye çalışıyor, uzaklaştırıyor ve balkona çıkarıyordu, ama yeğeni biraz sakinleşip tekrar salona geliyor ortalığı birbirine katıyordu. neyse sakin olmaya çalıştım ama sabrım tükendiğinde çocuğu kucağıma alıp sakinleştirmeye çalıştım. "ama lütfen saçımı çekme, seninle oynayabiliriz" demeye fırsatım olmadan bir tokat yedim. Gözlerim doldu ve gerçekten o kadar kücük bi cocuk nasıl böyle vurabilir şok oldum size burnumun ağrısını tarif edemem. Annesi hala çay içmeye devam ederken sadece "aaa çok ayıp" demekle yetindi. Sevgilim o anda çok sinirlendi ve "yenge, siz gitmelisiniz" gibi bir konuşma yapmaya başladı, sevgilimin annesi de inanılaz mahçup oldu o an hem yengeye kızdı " işte oğlunun huyunu bilmiyor musun neden geldin" vs dedi. ama yengenin umrunda değildi resmen şok içindeyim hala.

Sonunda, bir süre daha oturduktan sonra artık geç oldu diye kalkayım dedim ve yenge birden "sen de amma zayıfmışsın, biraz kilo al, gelinlik nasıl giyeceksin?" dedi Ben de artık iyice film koptu "ben halimden gayet memnumum herkes benim gibi olmak istiyor" dedim ve gülümsemeye çalıştım.

neyse bir şekilde kendimi dışarı attım. Sevgilim yol boyu özür diledi ve akşam eve geçince sevgilimin annesi aradı "eğer bir hata yaptıysak kusura bakma kızım torunum biraz yaramazdır cocuk işte. Çok utandık " gibi bir konuşma yaptı. olur mu öyle şey her şey çok güzeldi desem de aklımdan yaşananlar çıkmıyor bu yenge bir şekilde hayatımızda hep olur mu sizce? ne yapacağımı hiç bilemiyorum çok üzgünüm.

ve lütfen yanlış anlayamyın elbette cocuğa kızgın değilim tüm sorun annesindeydi. Sadece o da değil geldiğinden beri iğneleyecici sözleri bitmek bilmedi resmen çok şaşkınım ne yapacağımı bilmiyorum
Eğer evlenirseniz Bu eltiyle aynı şehirde yaşamazsan çok iyi yaparsın. Terbiyesizin önde gideni kendisi. Hatta mümkünse onun var olacağı herhangi bir ortama evlenmeden girme tekrar

5 yaşındaki çocuk gayette laftan anlar. Böyle mağarada yetiştirilenler iyice çoğaldı. Yeni nesil anneler özgür yetiştiriyoruz diye cahilliğin, tembelliğin modern deyimlerini türetmişler.
"Biz kızmıyoruz, özgür yetiştiriyoruz, dokunarak öğreniyor, alışınca ısırmaz." Sanki hayvan yetiştiriyorlar.
Benim de oğlum var, tanımadığı insanlara bir iki soru sorup sonra şirinlik yapıyor. Gayette özgüveni yerinde, zeki, sınırlarını biliyor. Gerçi anası bilmediği şeyi nasıl öğretecek ki. Bir işeyip, mıçmadığı kalmış.

Size yapılan çok büyük ayıp. Uzaktan yapma çocuğum demekle olacak şey mi bu? O olaydan sonra yengenin sizden özür dilemekten ağzının aşınması lazımdı. Resmen tokat yemişsiniz, ayıptır yahu. Bu kadarına pes..
İnanın o yengenin sesini duymak istemiyorum kulağımda çınlıyor sanki ses tonu. Özrünü bile duymak istemem 🥲

Genel bir toparlama yapayım size. Elti adayınız şımarık be herkes etrafında dönsün isteyen bir insan. Sevgilinizin tatille ilgili anlattıklrından da yola çıkarak asla çocuğuna sahip çıkmadığını, başkalarının başına sarıp keyfine baktığını rahatça söyleyebilirim. Benim çocuğum elti adayıma böyle davransa olduğu yere gömerim, başkasının onu oyalamasına peşinden koşmasına gayet alışık. Öyle aklı başında anne falan değil yani. Sizi de aynı kategoriye sokacak, çocuğuna oyuncak olun o da izlesin isteyecek. Hatta gecenin bir vakti amcasını özlemiş diye görüntülü aratacak, evinize geldiklerinde 'ben burada kalacağım' diye yırtınan oğluna istrse kalsın diyip başınıza bırakmaya da kalkacak, bayram seyran hep onun oğluna koşacak eşiniz ve kayın aile, hatta yarın bebeğiniz olduğunda bu hırçın ve arsız sıpa ona da musallat olacak. Anlattıklarınızı yapan 2 yaşında olsa bilmiyor daha küçük derim ama 5 yaşında çocuk bunları yapıyorsa ve müdahale edeni yoksa sonsuza kadar başınıza bela olacak demektir

Gercekten uzgunsunuz. Sakalarimi birakiyorum. Bakin olayi duzgun analiz edin. Sizin için nispeten özel ve güzel bir gunu yenge hem oglunu salarak hem de hadsizlik ederek mahveden bir kadin var. Ne yapacaksiniz bu kadini afise edip, uzaklastiracaksiniz. Erkek arkadasinizla evlenirseniz bu kadin dugun, nisan, artil ne kadar sizabilirse hayatiniza sizacak. Ablacilik cekecek. Bazi seylerin sonunu gormek icin en basi yeter. Hadi bugun ilk sokla ses edemediniz. Net bir şekilde seviyesine inmeyeceksiniz. Bu kiloya gelinlik olmadı mı dediğinde dönüp x hanım birsey mi dediniz diyeceksin. Zirvalarsa anlamadim bu konuyla niye ilgilisiniz diyeceksin. Savunma ya da karşıt laf ortalığı çingene çadırına çevirir. Kv bir zahmet mahcup olsun. Yalan dolan işler. Ona da evet çok rahatsız oldum. Benim icin zor bir geceydi diyeceksiniz. Durumdan rahatsızlığınız afise edeceksiniz. Ben ilk tanıştığımızda ne abukluk yaşadıysam hepsi evlilikte başıma bela oldu. Bu bir nevi gizli sinama. Abidik huylarimiza dangalaklarimiza ve bos kaprislerimize ne tepki verecek sinamasi. Belki bilincli degil ama bilincdisi sinama. Nisanliniza düşündükçe uyuyamıyorum. Çok garipti diyeceksiniz. Su anda orda şu intibayi bıraktınız. Tamam mülayim, hayatina mudahale edilebilir. Çağır, cadaloz değil kibarca sınırlarınız belli olsun.
Ya aslında o an herkes ayaklandı ben çıkıyorum diye beni geçiriyorlardı. Yengeye başımla görüşürüz demeye kalmadan hemen yapıştırdı lafını, yani ayak üstü olunca diğerleri tarafından çok anlaşılmadı gibi bi an sessizlik oldu. ben öyle dediğine karşılık cevap verdim “herkes benim gibi olmak ister” diye. Kayınvalide de sırtımı sıvazlayıp öyle kızım diyip yolculadı 🥲
Ama evet dediğiniz gibi iyice düşünüp temkinli olacağım teşekkür ederim 🙏
[

Genel bir toparlama yapayım size. Elti adayınız şımarık be herkes etrafında dönsün isteyen bir insan. Sevgilinizin tatille ilgili anlattıklrından da yola çıkarak asla çocuğuna sahip çıkmadığını, başkalarının başına sarıp keyfine baktığını rahatça söyleyebilirim. Benim çocuğum elti adayıma böyle davransa olduğu yere gömerim, başkasının onu oyalamasına peşinden koşmasına gayet alışık. Öyle aklı başında anne falan değil yani. Sizi de aynı kategoriye sokacak, çocuğuna oyuncak olun o da izlesin isteyecek. Hatta gecenin bir vakti amcasını özlemiş diye görüntülü aratacak, evinize geldiklerinde 'ben burada kalacağım' diye yırtınan oğluna istrse kalsın diyip başınıza bırakmaya da kalkacak, bayram seyran hep onun oğluna koşacak eşiniz ve kayın aile, hatta yarın bebeğiniz olduğunda bu hırçın ve arsız sıpa ona da musallat olacak. Anlattıklarınızı yapan 2 yaşında olsa bilmiyor daha küçük derim ama 5 yaşında çocuk bunları yapıyorsa ve müdahale edeni yoksa sonsuza kadar başınıza bela olacak demektir
Demek istediğim bu. Kvde de rahat bırakın kızı demeyecek mahcup olduk deyip deyip yapacak. O yüzden baştan eğer evlenecek diyorsanız çizgilerinin belli olsun.

X