Erkek tarafı geline ne takmalı?

Pixiegrl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2020
37
-46
24
Merhaba kızlar, önümüzde ki yaz düğünüm olucak. Geçtiğimiz temmuz nişanım oldu ve nişanlımın ailesi yeni iş kurduk bizim suan ödemelerimiz var biz size büyük nişan yapamayız dediler (ailemiz genis olduğu için büyük nişan istedik) benim herseyimi nişanlım karşıladı saçımdan tutun nişanlığıma altın kolyemden alyansıma saatime kadar. Kısacası ellerini hiç biseye sürmediler nişanda misafir gibi geldiler nişana resmen. Şimdi kaynanam diyor ki ben sana 3 bilezik takarım sadece fazla isteme benden almam diyo. Benim anlamadığım şuan durumları baya iyi düğüne daha ortalama 8 9 ay var. Önümüzdeki 2 hafta içinde düğün tarihi net belirlenmesi için yemeğe gelecekler ve kim ne alacak o konuşalacak ben 8 bilezik istemeye karar verdim siz benim yerimde olsanız naparsınız. İstemek şuan hakkım diye düşünüyorum. Tanıştığımız günden beride hic sıcak davranmadı açıkçası biraz burunlarından getirmek için o kadar bilezik isteme karari aldım.

Merhaba kızlar, önümüzde ki yaz düğünüm olucak. Geçtiğimiz temmuz nişanım oldu ve nişanlımın ailesi yeni iş kurduk bizim suan ödemelerimiz var biz size büyük nişan yapamayız dediler (ailemiz genis olduğu için büyük nişan istedik) benim herseyimi nişanlım karşıladı saçımdan tutun nişanlığıma altın kolyemden alyansıma saatime kadar. Kısacası ellerini hiç biseye sürmediler nişanda misafir gibi geldiler nişana resmen. Şimdi kaynanam diyor ki ben sana 3 bilezik takarım sadece fazla isteme benden almam diyo. Benim anlamadığım şuan durumları baya iyi düğüne daha ortalama 8 9 ay var. Önümüzdeki 2 hafta içinde düğün tarihi net belirlenmesi için yemeğe gelecekler ve kim ne alacak o konuşalacak ben 8 bilezik istemeye karar verdim siz benim yerimde olsanız naparsınız. İstemek şuan hakkım diye düşünüyorum. Tanıştığımız günden beride hic sıcak davranmadı açıkçası biraz burunlarından getirmek için o kadar bilezik isteme karari aldım.S
Sizde adetler nasıl ama bizde nişanı kız karşılar takı kıza kalır , ama nişan elbisesi alışveirşi saçı başı erkek taraafına aittir saatinde onlara ait hediye alyans sen onun o senin alınıyor ama artık o aranızdaki duruma bağlı durumun çok yoksa alyansı da alıversinler sen nişan borcuna giricen.
Maalesef elini taşın altına koymuyor herkes bence altının üzerinde çok durma sen eşinle mutluysan 2 bilezik için kavgalara tartışmalara gerek yok zaten durumu olanlar almazlar bacım durumu iyi olmayan da kredi çeker alır 🙃

Durumları varken istemek hakkımız bence kızlar. Bidaha nerde isticez.
Ben nişanlıyken bileklik istedim aç gözlü konumuna düştüm sonra evlendik felan filan aklım başıma geldi ne minnet etmişim be çalıştım kendime en iyilerini aldım oda bana kem küm edemedi yerini bildi herkes.
baştan boyun eğme :-D

Merhaba kızlar, önümüzde ki yaz düğünüm olucak. Geçtiğimiz temmuz nişanım oldu ve nişanlımın ailesi yeni iş kurduk bizim suan ödemelerimiz var biz size büyük nişan yapamayız dediler (ailemiz genis olduğu için büyük nişan istedik) benim herseyimi nişanlım karşıladı saçımdan tutun nişanlığıma altın kolyemden alyansıma saatime kadar. Kısacası ellerini hiç biseye sürmediler nişanda misafir gibi geldiler nişana resmen. Şimdi kaynanam diyor ki ben sana 3 bilezik takarım sadece fazla isteme benden almam diyo. Benim anlamadığım şuan durumları baya iyi düğüne daha ortalama 8 9 ay var. Önümüzdeki 2 hafta içinde düğün tarihi net belirlenmesi için yemeğe gelecekler ve kim ne alacak o konuşalacak ben 8 bilezik istemeye karar verdim siz benim yerimde olsanız naparsınız. İstemek şuan hakkım diye düşünüyorum. Tanıştığımız günden beride hic sıcak davranmadı açıkçası biraz burunlarından getirmek için o kadar bilezik isteme karari aldım.
Nişanı bildiğim kadarıyla kız tarafı yapıyor. Siz bunu da damat tarafına kitlemişsiniz. Çok merak ettim sizin aileniz ne kadar altın takacakmış?

Evet nişan yerini zaten biz tuttuk ama bana takılanları saçımı vs. nişanlığımı nişanlım kendi birikimiyle aldı. Yemeği falan biz kendimiz verdik.
Şimdi bilezigin inceliğine kalınlığına kaç ayar olduğuna göre değişir o. Sen 8 tane isteyince incelerinden alabilirler, bulaşma derim.

Aman masraf olmasın,aman takmasinlar diyenlerin burda kıymeti olmadığını gördüm ben.
Ayrıca kendimden de biliyorum kv 2 bilezik yaparım durumum yok demişti.sonra onları da aldılar benden.
Aynı şekilde kardeşim de öyle oldu
2 bilezik taktılar nikâhta,çıktık aşağı indik kvsi aldı cebine koydu 😂
Nişanlım için bişey demiyorum.elinden geleni yapmaya çalışmış.nisanlini zora sokma.
Ama ailesi yapsın bı zahmet.

X