Erkek tarafı geline ne takmalı?

Ya ben zaten belirtcem orda zaten hani 8 tane istiyorum ama ne takarsanız sizin şanınıza diye. Diretmicem kesinlikle.
Sen madem altın konusunu çok vurgulamak istiyorsun kendin bu konuya girip aileni küçük düşürme ailede çatlak biri yada otoriter yaşlı birini bul derim ben en azından o öyle der geçiştirirsin .

Bak aynen arkadaşıma bu yıl eşi sen ne paragozsun demiş sırf kaynanasina kızıp mehiri çok aldı ...adam 9 yıldır bunu unutmamış.🤭🤭
Heyecandan anlamıyor arkadaş 8 olsun istiyor ama o dediğin gibi olmuyor yani 5 yıllık evliliğimde keşke 1 tane altın bile takmasalarmış maalesef ki zihniyet çok kötü ben eksiksiz yaptım oda gelinlik yapacak düşüncesindeler ama anlatmak da kolay tabi ki 🙃

Aman masraf olmasın,aman takmasinlar diyenlerin burda kıymeti olmadığını gördüm ben.
Ayrıca kendimden de biliyorum kv 2 bilezik yaparım durumum yok demişti.sonra onları da aldılar benden.
Aynı şekilde kardeşim de öyle oldu
2 bilezik taktılar nikâhta,çıktık aşağı indik kvsi aldı cebine koydu 😂
Nişanlım için bişey demiyorum.elinden geleni yapmaya çalışmış.nisanlini zora sokma.
Ama ailesi yapsın bı zahmet.
Kesinlikle nişanlıma dedim zaten senden istemiyorum sakın bu konuda elini cebine atma dedim ben ailenden istiyorum dedim. Ayrıca kaynanam yılan dilli ben ona hep sıcak davrandım bu zamana kadar, ortamlarda laf falan sokuyor. Kendi evlatları arasında da ayrım yapıyor büyük oğlu evlenmedi nişanlım ortanca oğlu büyük oğlunu sürekli kayırıyor sürekli kız arıyor büyük oğlun bize gelince para yok ama büyük oğluna kız bulsa hemen yarın evlendircek yani ayrım yapıyor o yüzden biraz acıma duygumu yitirdim ben onlara karşı.

Durumu iyi olanın ellerinden geleni yapması taraftarıyım. Ama yapmıyorlarsa da asla istemem isteyemem yani

Kesinlikle nişanlıma dedim zaten senden istemiyorum sakın bu konuda elini cebine atma dedim ben ailenden istiyorum dedim. Ayrıca kaynanam yılan dilli ben ona hep sıcak davrandım bu zamana kadar, ortamlarda laf falan sokuyor. Kendi evlatları arasında da ayrım yapıyor büyük oğlu evlenmedi nişanlım ortanca oğlu büyük oğlunu sürekli kayırıyor sürekli kız arıyor büyük oğlun bize gelince para yok ama büyük oğluna kız bulsa hemen yarın evlendircek yani ayrım yapıyor o yüzden biraz acıma duygumu yitirdim ben onlara karşı.
evlenmediniz ki sen cebini eline atma annen alsın nişanlına çok yüklenme yol yakınken by by der valla anası doldurursa 🙃
Aklını kullan canım yaş kaç bu arada bilmiyorum ama 20 bilezik de taksa eşinle hep sen aldın ben aldım bunu aldın almadın dersen işin zor hiç almasınlar sen çalış al tak bileziklerini kime ne.

Heyecandan anlamıyor arkadaş 8 olsun istiyor ama o dediğin gibi olmuyor yani 5 yıllık evliliğimde keşke 1 tane altın bile takmasalarmış maalesef ki zihniyet çok kötü ben eksiksiz yaptım oda gelinlik yapacak düşüncesindeler ama anlatmak da kolay tabi ki 🙃
Evet evet bana bir iğne almadılar bak igneeeeee. Herşeyi eşim tek yaptı gözüm birşeyde kalmadı heeseyi kararınca yaptı... Hiç minnetimiz yok o yüzden, yapsaydilar gözleri bizde olurdu. Bunu evlenirken çoğu arkadaşım dedi bende onları dinledim🤲🏻

Ellerine kagit kalem de verin su kadar bilezik su kadar gram, su model set su kadar gram diye not etsinler... Hadi bazi aileler kendilerini pek gelistirememis anliyorum hala eskide yasiyolar ama genc nesil nasil hala bunlara dusebiliyor anlamis degilim.
Sizi anliyorum deger gormek istiyorsunuz ama bu degeri zaten nisanlinizdan gormussunuz. Adetler yerini bulsun diye herseyi karsilamis ki adetlere gore nisani kiz tarafi karsilar her seyi usulune gore yapiyorsak..

Neyse iste deger altinla parayla esyayla olmuyor. Ben 2 sene once evlendim dugune 2 hafta kalana kadar bu konu hic konusulmadI. 2 hafta kala aradilar buyrun taki alisverisine cikalim dediler. Annem ben, kv ve kp eminonunde bulustuk. Sordular ne istersin kizim. Tesekkur ederim, bisey istemem dedim. Annem de "ah bu adetler iste kahrolsunki hala varlar, siz butceniz neye elveriyorsa onu yapin" dedi.
Sonuc, evde kendi butcelerini karsilayan seyden bi tik fazlasini aldilar. Bunu sonra esim anlatti. Evde su kadar aliriz diye konustular, annen ve senin hareketlerini gorunce bi tik fazla aldilar.
Hic almasalarda umrumuzda olmazdi cunku benim degerim altinla olculemez. Yani demem o ki beklentiye girmeyin, cirkinlikler yasanmasin. Guzelce evlenin gitsin. Saygi sevginiz eksik olmasin..

Merhaba kızlar, önümüzde ki yaz düğünüm olucak. Geçtiğimiz temmuz nişanım oldu ve nişanlımın ailesi yeni iş kurduk bizim suan ödemelerimiz var biz size büyük nişan yapamayız dediler (ailemiz genis olduğu için büyük nişan istedik) benim herseyimi nişanlım karşıladı saçımdan tutun nişanlığıma altın kolyemden alyansıma saatime kadar. Kısacası ellerini hiç biseye sürmediler nişanda misafir gibi geldiler nişana resmen. Şimdi kaynanam diyor ki ben sana 3 bilezik takarım sadece fazla isteme benden almam diyo. Benim anlamadığım şuan durumları baya iyi düğüne daha ortalama 8 9 ay var. Önümüzdeki 2 hafta içinde düğün tarihi net belirlenmesi için yemeğe gelecekler ve kim ne alacak o konuşalacak ben 8 bilezik istemeye karar verdim siz benim yerimde olsanız naparsınız. İstemek şuan hakkım diye düşünüyorum. Tanıştığımız günden beride hic sıcak davranmadı açıkçası biraz burunlarından getirmek için o kadar bilezik isteme karari aldım.
Ben sizin yerinizde olsam ki oldum kendi kendimi satılık mal pozisyonuna sokmazdım
Anlamıyorum anlamayacağımda bir mal alıp satmaktan yada başlık parasından ne farkı var bunun
Kendinizi düşürdüğünüz hale bakın hem iğrendim hem acıdım

Nişanda düğünde birşey takılacaksa bu nişanlınızın mesuliyeti ana babasının değil, bir ev kurulacaksa bu nişanlınızın ve sizin mesuliyetiniz eşyanızıda kendiniz alacaksınız düğününüzü nişanınızıda kendiniz yapacaksınız bir zahmet, aileler canları isterse yardım ederler, koskoca insanlarsınız sizin yemek yiyeceğiniz masayı sevişeceğiniz yatağı perdeyi halıyı niye başkası alıyor
Durumları iyi yada kötü hiç farketmez kayınaile size hiçbirşey takmak almak zorunda değil, sanki ticarethane açıyorsunuz yuva kuruyorsunuz yuva
İstemek hakkım derken nereden böyle bir hak sahibi oldunuz hayırdır?
Kayınvalide yerinde olsam bende sıcak davranmazdım size, zira bunu da haketmiyorsunuz, kadın öngörülüymüş helal olsun

Anne baba yapmak zorunda değil ki oğlu diye bütün dugun masrafını onlar mı karsilamali madem 8 bilezik isteyeceksiniz nisanlinizdan isteyin . Ne koparsak kârdır düşüncesi ne kadar ayıp kendi aileniz içinde düşünün o zaman onlardan ne kadar koparmayi düşünüyorsunuz ?

Durumu iyi olanın ellerinden geleni yapması taraftarıyım. Ama yapmıyorlarsa da asla istemem isteyemem yani
Benim pederimin 3 kirada evi kv 2 kirada evi var emekli maaşları + peder çalışıyor prim maaş var
geçen bize geldi elinde cin mısırla oğlum durumum çok kötü markete bile çıkamadım diyor 🙃
bırak kalsın onlarda paraları canlarını al paralarını alma rabbim ağız tadı versin kocasıyla bir olur ne bilezikler alır aklı şaşar.

Evet evet bana bir iğne almadılar bak igneeeeee. Herşeyi eşim tek yaptı gözüm birşeyde kalmadı heeseyi kararınca yaptı... Hiç minnetimiz yok o yüzden, yapsaydilar gözleri bizde olurdu. Bunu evlenirken çoğu arkadaşım dedi bende onları dinledim🤲🏻
Şimdide biri çıkıp diyemiyor işte biz yaptık biz ettik bizim sayemizde herkes biliyor yerini.

X