Erkekler bana karşı hep duygusuz

Diğer konularınızda da yazmıştım.
Sizin için çözüm boşanmak.

9 TL'nin hesabını yapan, bir günlük bir yere gidelim deyince ailenin yanına git diyen, paradan başka bir derdi olmayan, size ekonomik şiddet uygulayan biriyle ömür geçmez. Niye geçsin zaten.
Her zaman duzeltmeye uğraşıyorum konuşuyorum. Bir arkadasim bu cimrilik degil diyor. Bir arkadasim sen abartiyorsun diyor. Kendime suç atıyorum artik ben mi sorunluyum diyorum. Bosanmak istesem ne yapacagim diyorum. En azindan atanana kadar bekleyeyim diyorum

Sizin kendinizi değerli hissetmenizi sağlayan bir adamla (ben bunun sadece hediye ,çiçek vb şeylerle olduğunu düşünmüyorum) evlenseymişsiniz keşke 😔 ikili ilişkilerde bazen çok sevmek yetmez..sevilmek de gerekir
Evet degersiz hissettiriyor çünkü eşim bana karşı cimri bir insan. Belki bazi insanlara göre cimri degildir ama bana göre cimri. Esimin cumlelerini yaziyorum.9 tl lik benzin yakmışsın. Sana şu kadarlık ayakkabı, elbise aldım.(Genelde indirimden alırız esim eski fiyatını söyler abartarak) Babanın evinde bunları mı yiyordun. (Babamin evinde her seyin en iyisini yiyordum o da bunu biliyor ve gülerek söylüyor şaka yapiyorum diyor ama bence itici)
Annenler cimri senin. (Annemlerin durumu bozuldu o bizimkileri var yemez saniyor. Aile problemlerimi anlatmayi sevmiyorum esime)
Annenin emekli maaşını ne yaptınız (ona ne yani annemin emekli maasindan. Tersliyorum)
Senin zaten çalışmana gerek yok ben sağlam yere kapak attım. Ben boş iş yapmam. (Nefret ediyorum bu cumlelerinden.) Yani her birini gülerek söylüyor guya saka yapmis oluyor. Ben yıldım. Artik kendimde sorun ariyorum

Sondaki soruya cevap vererek başlayayım. Eşim bana karşı cimri bir insan. Belki bazi insanlara göre cimri degildir ama bana göre cimri. Esimin cumlelerini yaziyorum.9 tl lik benzin yakmışsın. Sana şu kadarlık ayakkabı, elbise aldım.(Genelde indirimden alırız esim eski fiyatını söyler abartarak) Babanın evinde bunları mı yiyordun. (Babamin evinde her seyin en iyisini yiyordum o da bunu biliyor ve gülerek söylüyor şaka yapiyorum diyor ama bence itici)
Annenler cimri senin. (Annemlerin durumu bozuldu o bizimkileri var yemez saniyor. Aile problemlerimi anlatmayi sevmiyorum esime)
Annenin emekli maaşını ne yaptınız (ona ne yani annemin emekli maasindan. Tersliyorum)
Senin zaten çalışmana gerek yok ben sağlam yere kapak attım. Ben boş iş yapmam. (Nefret ediyorum bu cumlelerinden.) Yani her birini gülerek söylüyor guya saka yapmis oluyor. Ben yıldım. Artik kendimde sorun ariyorum.
Eski iliskimde karsi taraftan emin olmak istedim. Surekli basarisiz iliskiler icinde olunca kendimi sorguluyorum. Bunun icin de evliligime odaklanmak yerine kendimde sorun aramaya odaklanıyorum
Keşke konuyu böyle açsaydınız. İlk yazdığınız şeylerle şu an yazdıklarınız oldukça zıt çünkü.

Burada yazdıklarınıza göre ciddi ciddi ekonomik ve psikolojik şiddet görüyorsunuz. Bunlar sizinle ilgili, sizin kendinizde düzeltebileceğiniz şeyler değil.

Keşke konuyu böyle açsaydınız. İlk yazdığınız şeylerle şu an yazdıklarınız oldukça zıt çünkü.

Burada yazdıklarınıza göre ciddi ciddi ekonomik ve psikolojik şiddet görüyorsunuz. Bunlar sizinle ilgili, sizin kendinizde düzeltebileceğiniz şeyler değil.
Eski konularimda bahsetmiştim. Bir ara ayrılmayı düşündüm. Sonra bunu atandiktan sonra degerlendirmeye karar verdim. Bu aralar kendimi sorguluyorum. Benim yuzumden mi diyorum. Aslinda zıt değil degisik duygular icine giriyorum. Esimi degistirebilir miyim acaba diyorum. Benim hatamda duzeltirim diyorum. Sonra bakiyorum eski arkadasim gayet de bonkörmüş. Peki neden ismarladigim yemeklere karşı hic mahcup olmadı. Demek ki bende de bir problem var özellikle maddi konularda sorun olmalı ki insanlar bana bu sekilde davranıyor

Her zaman duzeltmeye uğraşıyorum konuşuyorum. Bir arkadasim bu cimrilik degil diyor. Bir arkadasim sen abartiyorsun diyor. Kendime suç atıyorum artik ben mi sorunluyum diyorum. Bosanmak istesem ne yapacagim diyorum. En azindan atanana kadar bekleyeyim diyorum
Arkadaşlarınızın ne dediğinin önemi yok ki.

Siz yaşıyorsunuz o hayatı, değersizlik duygusunu.

Herkesin ilişkiden, evlilikten beklentisi farklıdır. Onlara göre mi şekil alacaksınız?

Atanmayi bekleyebilirsiniz, şuan ki şartlarınızı tam anlamıyla bilmiyorum ama cimrilik, değer vermeme bunlar konuşurak çözülecek şeyler değiller.

Son düzenleme:
Eski konularimda bahsetmiştim. Bir ara ayrılmayı düşündüm. Sonra bunu atandiktan sonra degerlendirmeye karar verdim. Bu aralar kendimi sorguluyorum. Benim yuzumden mi diyorum. Aslinda zıt değil degisik duygular icine giriyorum. Esimi degistirebilir miyim acaba diyorum. Benim hatamda duzeltirim diyorum. Sonra bakiyorum eski arkadasim gayet de bonkörmüş. Peki neden ismarladigim yemeklere karşı hic mahcup olmadı. Demek ki bende de bir problem var özellikle maddi konularda sorun olmalı ki insanlar bana bu sekilde davranıyor
İşte her zaman her üye eski konularınıza hakim olamıyor. Konunuzun başında beklentilerini eşine anlatamayan bir kadın, bu mesajlarınızda da psikolojik ve ekonomik şiddet gören bir kadın gördüm ben.

Ismarladığınız yemeklere karşı neden mahcup olsun ki insanlar? Biri size bir şey ısmarlayınca siz mahcup mu oluyorsunuz? Bu bakış açısı da garip gibi biraz.

Ben de düşünmüyorum. Ama icimde bir yerde aşka âşık bir kadın var. Eski arkadasimla hediyeleşirdik. Ama evlilik konusmasi yapmaz hayalini de kurmazdık. Esim benim yaptığım şeyleri begenmez bana karsı tahammulsuzdur. Ben de ona karsi tahmmulsuz oldum. Bağırıp cagiran biri olarak buldum kendimi. Karsidaki insana benzedim. O sessiz halimden eser kalmadı. Aşk istiyorum hayatimda. Tutku istiyorum. Aşkı bu kadar özleyecegim aklima gelmezdi. Bunu esime açıkça söylüyorum. Bana aşık degil misin diyor. Kendi bana aşıkmış gibi..
Aşka aşıksiniz ama bunu gosterememissiniz o zaman
Çünkü yazdiklariniza bakarak hic de öyle cilveli, lafiyla adami parmaginda döndürecek bir karakter sezmedim sizde. Kesinlikle yargilamiyorum, herkes ayni olacak diye bir sey yok ya da siz böyle olmalisiniz demiyorum. Sadece aşka aşık bir kadin imaji cizmediniz bende onu demek istedim.
Bir de esiniz bana aşık değil misin diyince ne cevap veriyorsunuz? Ben olsam hayir asik degilim kendine aşık edecek cabayi gostermiyorsun derdim zira adam kendini övmekte sınır tanımıyor ama sizi de mutlu edemiyor. Ailesinin ya da baskalarinin yaninda yuceltmesi elbet guzel ama daha çok basbasayken yapilanlar ilişkiyi yurutur bence (evli degilim ahkam kesmek istemem de sizde de bu istegi gördüğüm icin belirtmek istedim).
Sondaki soruya cevap vererek başlayayım. Eşim bana karşı cimri bir insan. Belki bazi insanlara göre cimri degildir ama bana göre cimri. Esimin cumlelerini yaziyorum.9 tl lik benzin yakmışsın. Sana şu kadarlık ayakkabı, elbise aldım.(Genelde indirimden alırız esim eski fiyatını söyler abartarak) Babanın evinde bunları mı yiyordun. (Babamin evinde her seyin en iyisini yiyordum o da bunu biliyor ve gülerek söylüyor şaka yapiyorum diyor ama bence itici)
Senin zaten çalışmana gerek yok ben sağlam yere kapak attım. Ben boş iş yapmam. (Nefret ediyorum bu cumlelerinden.) Yani her birini gülerek söylüyor guya saka yapmis oluyor. Ben yıldım. Artik kendimde sorun ariyorum.
Eski iliskimde karsi taraftan emin olmak istedim. Surekli basarisiz iliskiler icinde olunca kendimi sorguluyorum. Bunun icin de evliligime odaklanmak yerine kendimde sorun aramaya odaklanıyorum
Annenizin maasina kadar soruyor bence hadsizlik arti adamin kafasi sadece para uzerine çalışıyor
Bunlar şaka malzemesi olmaz ben de olsam 1 kere şakadır ikinci kez olunca batıyor derdim ciddi algiliyorum diye de eklerdim o konuda haklısınız
Ister istemez eskisiyle kiyaslama yaparak kendinizi sorgulamaya baslamissiniz
Ilk ilişkinizde garantici bir role girmissiniz aslinda evliliğiniz de öyle olmus bence
Isi var (memursa isi garanti diye düşünmüş olabilirsiniz), baska hosunuza giden özelliklerle birleştirince de evliliğe tamam demissiniz
Ailesiyle.iyi olmaniz güzel ama hem maddi anlamda hem de tavır olarak cimrilik iliskiyi bitirir bence. Paradan kısması ekonomik şiddet zaten. Duygusal.olarak da iliskiyi besleyen seyleri eksik birakiyor, hani sevgi emek ister derler ya. O emek sadece eve bakiyorumla olmuyor. Sevgi sözcükleri duymaya da hakkınız var.

Son düzenleme:
Arkadaşlarınızın ne dediğinin önemi yok ki.

Siz yaşıyorsunuz o hayatı, değersizlik duygusunu.

Herkesin ilişkiden, evlilikten beklentisi farklıdır. Ona göre mi şekil alacaksınız?

Atanmayi bekleyebilirsiniz, şuan ki şartlarınızı tam anlamıyla bilmiyorum ama cimrilik, değer vermeme bunlar konuşurak çözülecek şeyler değiller.
Evet nitekim konuşarak da çözülmüyor. Denedim anlattım. Bir gün düşünüyor ikinci gün devam ediyor laflarına. Durumum suan boşanmayı kaldıramaz maddi anlamda sıfırım diyebilirim. Kendi hayatımı kuracak gücüm yok

Geçen gün ortak arkadaşımız eski erkek arkadaşımı sordu. Ne yapıyor görüşüyor musunuz dedi. Görüşmediğimizi söyledim aklıma düştü sosyal medyadan baktım evlenmiş olduğunu gördüm. Ona karşı hiçbir duygum yok. Sadece bir şey merak ediyorum size sormak istedim. Iliskimiz 5 sene kadar sürdü. Ben evlilikten hic bahsetmiyordum. O ara ara agzımı arıyordu evlenmek için. Bir sey söylemiyordum bu konuda sıkıntı vermiyordum ona. O da öyle duygulu biri değildi bana karşı. Sonra ben 5 senenin sonunda ayrılma kararı aldım. Şuanki esimle evlenecegim gün mesajlar atmış arkadaşıma benim evime geleceğini yazan mesajlarmış. Arkadasim evine gelecek bir olay çıkmasın dedi ciddiye almadim. Nitekim de gelmedi. Bu olaydan 1 yil sonra olan sevgilisine pankartli falan evlilik teklif etmiş. Benim sorum şu bu adam bana neden boyle bir sey yapmadı? (Aslinda benim sevmediğimi biliyor ama en azindan ufak bir teklif edebilirdi :KK70:) Yani sorun bende miydi kendimi sorguluyorum cunku esim de bana karşı ince dusunen biri degil. Kisisel algilamaya basladim bu davranışları. Erkekler bana karşı hep mesafeli ve duygusuz davranıyor. Sizce bunun nedeni benim karakterim mi?
farkında olmadan öyle insanlari seçmişsin belliki ama sevginin tek göstergesi sürpriz yapma kabiliyeti değilki sana ne hissettiriyo o önemli bence

İşte her zaman her üye eski konularınıza hakim olamıyor. Konunuzun başında beklentilerini eşine anlatamayan bir kadın, bu mesajlarınızda da psikolojik ve ekonomik şiddet gören bir kadın gördüm ben.

Ismarladığınız yemeklere karşı neden mahcup olsun ki insanlar? Biri size bir şey ısmarlayınca siz mahcup mu oluyorsunuz? Bu bakış açısı da garip gibi biraz.
Derim ki karşı taraf bana hep bir seyler ısmarlıyor. Bir kez de ben ısmarlayayım. Mahcubiyet bu yonde olmali diye düşünüyorum. Yani 5 sene hep bir seyler ismarlayan taraf ben oldum.

Esime beklentilerimi anlatiyorum ciddiye almıyor ya da gerceklestirmek istemiyor.

Derim ki karşı taraf bana hep bir seyler ısmarlıyor. Bir kez de ben ısmarlayayım. Mahcubiyet bu yonde olmali diye düşünüyorum. Yani 5 sene hep bir seyler ismarlayan taraf ben oldum.

Esime beklentilerimi anlatiyorum ciddiye almıyor ya da gerceklestirmek istemiyor.
Hep siz ısmarladıysanız kullanmış sizi belli ki.

Eşiniz sizi önemsemiyor ki beklentilerinizi önemsesin. Ben özel gün sevmem, ben hediye almam işine geliyorsa diyor. İşinize geliyor mu gelmiyor mu bunu düşünmelisiniz şu aşamada.

Aşka aşıksiniz ama bunu gosterememissiniz o zaman
Çünkü yazdiklariniza bakarak hic de öyle cilveli, lafiyla adami parmaginda döndürecek bir karakter sezmedim sizde. Kesinlikle yargilamiyorum, herkes ayni olacak diye bir sey yok ya da siz böyle olmalisiniz demiyorum. Sadece aşka aşık bir kadin imaji cizmediniz bende onu demek istedim.
Bir de esiniz bana aşık değil misin diyince ne cevap veriyorsunuz? Ben olsam hayir asik degilim kendine aşık edecek cabayi gostermiyorsun derdim zira adam kendini övmekte sınır tanımıyor ama sizi de mutlu edemiyor. Ailesinin ya da baskalarinin yaninda yuceltmesi elbet guzel ama daha çok basbasayken yapilanlar ilişkiyi yurutur bence (evli degilim ahkam kesmek istemem de sizde de bu istegi gördüğüm icin belirtmek istedim).

Annenizin maasina kadar soruyor bence hadsizlik arti adamin kafasi sadece para uzerine çalışıyor
Bunlar şaka malzemesi olmaz ben de olsam 1 kere şakadır ikinci kez olunca batıyor derdim ciddi algiliyorum diye de eklerdim o konuda haklısınız
Ister istemez eskisiyle kiyaslama yaparak kendinizi sorgulamaya baslamissiniz
Ilk ilişkinizde garantici bir role girmissiniz aslinda evliliğiniz de öyle olmus bence
Isi var (memursa isi garanti diye düşünmüş olabilirsiniz), baska hosunuza giden özelliklerle birleştirince de evliliğe tamam demissiniz
Ailesiyle.iyi olmaniz güzel ama hem maddi anlamda hem de tavır olarak cimrilik iliskiyi bitirir bence. Paradan kısması ekonomik şiddet zaten. Duygusal.olarak da iliskiyi besleyen seyleri eksik birakiyor, hani sevgi emek ister derler ya. O emek sadece eve bakiyorumla olmuyor. Sevgi sözcükleri duymaya da hakkınız var.

Eşim aşık degil misin dediginde degilim dedim. Sonra morali bozuldu. Ben bu konularda sana haksızlık ediyorum dedi. Ertesi gün yine aynı şeyleri söylemeye devam etti.
Evet belki konularımdan aşka deger veren biri olarak görülmüyor olabilirim ama aslında öyle sert biri degilim kibar guler yüzlüyüm hatta biraz da cilveliydim eskiden :) mantığım aşka baskın geldi. Hata ettim. Kalp her zaman haklıdır. Kalp atmıyorsa sonradan bir sorun elbet çıkıyor. Esimi seviyordum mantığıma da uyuyordu ama aşk konusunda aynı şeyi söyleyemem. O hep eksikti. suan evliliği zincir olarak görüyorum. Ruhum daralıyor. Özgürlüğümü zincirledim

Nafaka talep edersiniz yani boşanmak istiyor musunuz önemli olan bu
Zor bir karar verecegim biliyorum. Zaman tanımak istiyorum planımda kendimi bu düşünceye alıştırmak ve profesyonel yardim almak var. Kafamda bitirip sonra adım atmak istiyorum. Ruhum özgur olmak istiyor. Beynim elalem ne der diyor. Nasil gecineceksin diyor.

Hep siz ısmarladıysanız kullanmış sizi belli ki.

Eşiniz sizi önemsemiyor ki beklentilerinizi önemsesin. Ben özel gün sevmem, ben hediye almam işine geliyorsa diyor. İşinize geliyor mu gelmiyor mu bunu düşünmelisiniz şu aşamada.

Tabiki işime gelmiyor. Eşim bana yaranamadığını söylüyor. Onun yaptığı hicbir seyi görmüyormuşum. Eve koşa koşa geliyormus hic arkadas cevresine takılmıyormuş. Ya gecen gun iş yerine pasta börek getirmis bi arkadaşı esim de kalanları kutu ile almış getirdi. Bu ne dedim ben aldim dedi. Actim icinde domates zeytin falan var yarısı yenmis. E bu yenmis dedim. O zaman itiraf etti. Bu yaptığı ayıp degil mi bana neden insanlarin artığını getiriyor. Hadi artık yemek ayıp değil de korona var ve normal zamanda da herkes yemez zaten igrenc bulur cogu insan. Ve iş yerinde dursun belki yiyen olur neden getiriyorsun. Benim kaç zamandir canım börek istiyordu dedigi şu, hadi yine iyisin bak sana ne aldım. Kendi almış gibi veriyor. Bu adam düzelir mi? Düzelmez diyerek bir sey demedim. Sizce normal mi bu durum

Tabiki işime gelmiyor. Eşim bana yaranamadığını söylüyor. Onun yaptığı hicbir seyi görmüyormuşum. Eve koşa koşa geliyormus hic arkadas cevresine takılmıyormuş. Ya gecen gun iş yerine pasta börek getirmis bi arkadaşı esim de kalanları kutu ile almış getirdi. Bu ne dedim ben aldim dedi. Actim icinde domates zeytin falan var yarısı yenmis. E bu yenmis dedim. O zaman itiraf etti. Bu yaptığı ayıp degil mi bana neden insanlarin artığını getiriyor. Hadi artık yemek ayıp değil de korona var ve normal zamanda da herkes yemez zaten igrenc bulur cogu insan. Ve iş yerinde dursun belki yiyen olur neden getiriyorsun. Benim kaç zamandir canım börek istiyordu dedigi şu, hadi yine iyisin bak sana ne aldım. Kendi almış gibi veriyor. Bu adam düzelir mi? Düzelmez diyerek bir sey demedim. Sizce normal mi bu durum
Sanki size merakından koşa koşa eve geliyor.
Arkadaş çevresine takılmak, sosyal olmak demek, cebinden para çıkması demek, eşiniz hiç kalkışır mi böyle şeylere elbette kalkışmaz. O yüzden koşa koşa eve gelir tabi.

Size börek almak yerine işyerinde kalanları getirecek kadar cimri, ben aldım diyecek kadar da yalancı. Normal değil, sormanız bile gereksiz.

Sanki size merakından koşa koşa eve geliyor.
Arkadaş çevresine takılmak, sosyal olmak demek, cebinden para çıkması demek, eşiniz hiç kalkışır mi böyle şeylere elbette kalkışmaz. O yüzden koşa koşa eve gelir tabi.

Size börek almak yerine işyerinde kalanları getirecek kadar cimri, ben aldım diyecek kadar da yalancı. Normal değil, sormanız bile gereksiz.

Ölmüş bir evlilige son defa kalp masajı yapıyorum. Boşuna tartışıyorum onunla.
Haklısınız bana merakindan degil parası gidecek diye korkuyor.

Oha 😱😱😱

O böreği kafasına boca ederdim ben muhtemelen.

Koşa koşa eve gelmesi de sizi/evini sevdiğinden değil dışarıda para harcamasın diyedir muhtemelen.

Zor bir karar verecegim biliyorum. Zaman tanımak istiyorum planımda kendimi bu düşünceye alıştırmak ve profesyonel yardim almak var. Kafamda bitirip sonra adım atmak istiyorum. Ruhum özgur olmak istiyor. Beynim elalem ne der diyor. Nasil gecineceksin diyor.
Açıkçası evli olmadığım için bekara bosa demek kolay belki ama bu durumda adami bosayip maddi manevi tazminat +nafaka talep etmek ve o paralari çatır çatır yemek ona katlanmaktan daha çekici gelirdi bana :) sırf ona gicikligina bunu yapin ya da ne bileyim konusunu açın
Yani alttan ala ala siz helak oluyorsunuz
Benim düşüncem şu ki ben bir erkekle "evlenince düzelir " mantığıyla evlenmem. Kafama uymayan detaylar varsa vazgecebilirim.
Inanin insan sevmek sevilmek istiyor, ben de 35 yaşındayım ama bu saatten sonra huzurumu hem devam ettirebileceğim hem paylasabilecegim birini isterim, onun olumsuzluklarını törpülemek icin kafa yormam. Adam olsun elinde tutsun kafasindayim.
Erkekler ben buyum diyince kadinlar cekiyor napiyim kocamin huyu bu diyor ama bir kadin bunu dese adam iki dk durmaz. Çünkü onları rahata da anneleri ve sonra da hayatındaki kadinlar alistiriyor. Kadinlar dik durup eyvallah etmedikce erkekler de emek vermeyi öğrenemez. Siz sevgi istiyorsaniz talep edeceksiniz, o vermiyorsa siz de vermeyeceksiniz. O zaman kiymeti olur yoksa nasilsa beni çekiyor diyerek emek vermez ki sizin esiniz cimriliginden artik yemek bile getirmekten geri kalmamış.

X