Eş ailesi yemek daveti

Bukadar neden abarttiniz kardesine soylemis iste gelecegini hazirligi kocanizla yapin madem bukadar batiyor size misafir agirlamak atla deve degil davet ettiyseniz hastada olsa bi sekilde agirlamaniz gerekir zaten hazirlik yapacaksiniz ha cok kisi gelmis ha az kisi ne fark eder

Yer
Bayramda eşimin amcası ve eşi bulunduğumuz şehre geldiğini söylediler bende haftasonu çalışmadığım için yemeğe davet ettim bu arada 11 haftalık hamileyim iki günden beri grip oldum ve baş ağrısından kafamı kaldıramıyorum dilimin ucunda hani acaba kocam bey eşim hasta durum böyle dese daveti ertelesemi diye söylemesini bekledim ve ablası da bizimle aynı yerde eşim onu da o gün çağırdı iki çocuk ve eşi az önce ablasını aradı muhabbet arasında yarın gelicez ama diğer amcamda gelecek haberin olsun nasıl bir aileye düştüm gelecekler ama benim haberim şimdi oluyor eşime de çok kızgınım halimi o görüyor ve ablasına halimden bahsetmedi bile . Kızgınlığmi eşimden çıkardım çok öfkeliyin içim o kdr dolu ki ablası mesala gelicm size ama bana haber vermek yok sadece kardeşini arıyor ama hazırlığı ben yapiyrum çok üzgünüm çok .
Yerinizde olsam arar söylerim hasta olduğumu. Hiçbir şey sizden kıymetli değil.

Bayramda eşimin amcası ve eşi bulunduğumuz şehre geldiğini söylediler bende haftasonu çalışmadığım için yemeğe davet ettim bu arada 11 haftalık hamileyim iki günden beri grip oldum ve baş ağrısından kafamı kaldıramıyorum dilimin ucunda hani acaba kocam bey eşim hasta durum böyle dese daveti ertelesemi diye söylemesini bekledim ve ablası da bizimle aynı yerde eşim onu da o gün çağırdı iki çocuk ve eşi az önce ablasını aradı muhabbet arasında yarın gelicez ama diğer amcamda gelecek haberin olsun nasıl bir aileye düştüm gelecekler ama benim haberim şimdi oluyor eşime de çok kızgınım halimi o görüyor ve ablasına halimden bahsetmedi bile . Kızgınlığmi eşimden çıkardım çok öfkeliyin içim o kdr dolu ki ablası mesala gelicm size ama bana haber vermek yok sadece kardeşini arıyor ama hazırlığı ben yapiyrum çok üzgünüm çok .

İlk daveti yapan sizsiniz, abartılacak bir durum yok
Hazırlık yapamayacak kadar hastaysanız bir çorba yapın, iç hazırlayıp fırına gönderin pide yaptırın bir de salata tamam, çayın yanına da hazır bir tatlı alın bitti gitti, gerisi sohbet muhabbet bu kadar öfkelenecek bir durum yok. Gelme gitme işlerinde evin hanımı aranmalı durumunu anlamıyorum ben, ortada zaten bir davet var, onlarda ilave olmuş ne zararı var ki, bu kadar öfke gereksiz

Ben gribal enfeksiyonları öyle rahat geçirebilen bir insan değilim. Resmen sürünüyorum evde. Ben olsam iptal ederim. Hem gelenlere de bulaşma ihtimali var. Bir kere davet etmişsem tanrı kelamı değil ya bu neden dönemeyeyim. İki elim kanda olsa ağırlamak zorunda değilim. üstelik tek aile başka üç aile başka şey. Sonuçta o ortamın gürültüsü bile çekilemeyebilir hastayken.Bir ailelik hazırlık bile yapmaya gücüm yokken neden üç ailelik çaba sarf edeyim? Arayıp durumu anlatın olsun bitsin. Eşinizin de "bu kadın hastalıktan sürünüyor, dur ben müdahil olayım" demesini boşuna beklemeyin, sanmıyorum öyle bir şey olacağını.

Firindan eşin bir etliekmek yada lahmacun yaptırsın birde tatlı alsin sende önden bir çorba bitti gitti işte . Huzurunuzu bunlar için bozmayın agzinizin tadını kaçırdığınızi değmez . Bende bir hazırlık yaptığımda isterimki çok kişi gelsinde hepsi birden aradan çıksın diye düşünürüm ☺️

Çok utanıyorum ya arkamdan konuşacaklar ve şehir dışından geldikleri için ayıp olur dusunuyrym
Bukadar hastaysanız söyleyin ve iptal edin
Ne bu pasif agresif tavır.
Ayıp olursa olsun konuşuşurlarsa konuşsunlar
Ha yok konuşmasınlar derseniz söyleyin eşinize hazır sipariş versin

Halil İbrahim sofrası kurmayın ama bir çay demlemek bir kek yapmak ve en güzeli bolca tebessüm çok zor olmasa gerek.Esinize de söyleyin dışardan alsın birşeyler oh bitti gitti.
Gerçekten zor değil mi hastayken ben yataktan kalkamıyorum grip basit bir hastalık gibi geliyor ama halsiz bırakıyor

Gerçekten zor değil mi hastayken ben yataktan kalkamıyorum grip basit bir hastalık gibi geliyor ama halsiz bırakıyor
Ben burada gripten çok eş ailesi ile beraber olmak istememe durumu seziyorum.İnsan insanı birkaç saat idare eder bence

X