Eş sorunsalı

Benim eşim de horluyor ve ben gebelik kaynaklı uykusuzluk çekiyorum şu aralar, keşke benim eşim de yastığını alıp salona gitse de bir gece deliksiz uyusam 😅

Abartmışsınız, abartı ötesi abartmışsınız hem de! Mesele ayrı gayrılık falan değil işte bariz bağırıyor, sizi kutlamadı diye hayatı zindan etme amaçlı icraatlar dönmüş.

Ayrıca ben de annemle babamla konuşacaksam tek konuşmak isterim, evlendik diye bireyselliğimizi mezara gömmedik.

Bu ne böyle ya siz hamilesiniz ama kayınvalideler gibi davranıyosunuz. Alınganlık ve husumet çabasındasınız. Huzur bozmayın durduk yere. Bnde hamileyim daha hamileyiz anne adayıyız. Hele bi doğuralım.😂 Potansiyel kayınvalidelik gördüm sizde.🧐 Eşiniz sizin süs bebeğiniz değil. Herkes bir birey. Bu kadar sorun yapılmaz herşey.

değil mi işte bu da hazzetmeme sebeplerimden biri, mevzu annelik değil ""ekonomi".
anneler günüyle bağımsız olarak kendime bir tava takımı baktım, beğendim attım sepete, ertesi gün alayım dedim 100 tl zam gelmiş tavaya. noluyor derken anneler gününün yaklaştığını anladım. günün fırtınası geçince alacağım tavamı :KK57:
Ama bazi seylerde guzel indirim oldu,bu vesileyle aldim bir seyler.
Takip edip normal fiyatlari da bilince avantaj oluyor aslinda

Siz henüz evli değilsiniz sanırım evlenince nedemek istediğimi anlarsınız
Ben evliyim ,buyurun o_O
Ne demek istediginizi ben de anlamadim.
Esimin kilosu da yok ama bazen horlar,durterim yan doner.
Arada tv izlerken uyur,bir iki cagirir,ustunu orter gider yatarim.
Bu dediklerinizde birsey yok ki..
Evlilik ful bahar degil,olur boyle seyler,cok abartmissiniz...

Hanımefendi yazdım ya yukarıda ilk cümleyi mi okudunuz sadece anlamıyorum. Eşim aynı ev içinde benim onu beklememe rağmen o kendi annesini aramış benden habersiz onu diyorum ve devamında olayı büyüterek ayrı yattı diyorum

eşim annesini ararken bana da haber mi verecek

anne onun annesi arar kutlar

hatta bana da telefonu vermesin, mümkünse bu tarz ritüellere kimse kimseyi zorunlu tutmasın

canınız isterse siz de ararsınız olur biter

Fazlasıyla
Merhaba arkadaşlar. Hamileyim ilk anneler günümdü eşim sözel olarak kutladı ama bir kuru çiçek yda bir tepsi kahvaltı beklerdim içim burkuldu belli de ettim sonra eşim “asıl seneye anneler günün seneye bişey alırım” dedi sanki ben büyük hediye bekliyormuş gibi sadece bir jest bekledim ama büyütmedim tabiki. NEYSE ASIL SIKINTIM ŞU: o ara ev işi yapıyorduk ben üst katta o alt kattayken annesini aramış kutlamış bende insan yerine koyup işlerimiz bitsin beraber ararız diye bekliyorum onu. Çok sinirlendim ağladım hormonlardan mıdır nedir bende emin değilim ama koydu sanki ayrı evlerdeymişiz birbirimizden haberimiz yok gibi. Bide büyütüyormuşum annesi önemsemezmiş öyle şeyleri istersen sen tekrar ara diyor ama benim derdim o değilki ayrı gayrı olması çok pis bozuldum, çok ağladım söylendim eşek başımıyım diye, ben tepki verincede ben alınganmışım felaket senaryoları yazıyomuşum diye konuşup sinirleniyor. Sonra bende aradım annemi selam söyle diyor hem suçlu hem güçlü. Sonra da bişey olmamış gibi önüme yiyecek bişeyler getiriyor ağlatan o değilmiş gibi. Halbuki onun ilk babalar gününde ne hayallerim vardı bütün hevesimi aldı götürdü ona mı üzüleyim, ayrı gayrı yaptığına mı, ilk anneler günümde beni ağlattığına mı? Gecede erkenden yattım sonra eşim geldi uyuyoruz bu arada eşim felaket horlar ve ben hep dürterim yine dürttüm birkaç kez, oflayarak sahura diye kalktı sahurunu yaptı kalan uykusunu da salonda devam etti. Sanki ben ona git salonda yat dedim. İnanılmaz koydu ve kırıldım. Bugünde yemek falan yapmadım gelince de konuşmadım hiç. Bu gecede az önce yani, aynı seneryo oldu horladı vs, kırıldığımı anlasın diye bu kez ben aldım yastığımı salona geçicektim "nereye gidiyorsun tamam sen yat ben giderim" dedi sert bir ifadeyle nefes almakta suç diye söylendi çıktı odadan. Şuan o kadar sinirliyim ve kırgınım ki, resmen umursamıyor gibi ne hissettiğimi neye kızdığımı, bir de üste yağ gibi çıktı, 1 hafta konuşmasam konuşmaz, nasıl davranacağımı şaşırdım ama ilk adımı asla atmak istemiyorum bu sefer ve en önemlisi kimseyle konuşamıyorum çok bunaldım 🥺😠
[/QUOT
Fazlasıyla abartmissiniz..ne var bunda kendi arayipta annesinin günunu kutladiysa..sonra arar sizde kutlarsiniz isterseniz..sartmi yani aynı anda kutlamanın..bu durumu ayrılık gayrilikla bağdaştırmaniz çok tuhaf..sahurdan sonrada başka oda da yatmis olabilir oda belki rahatsız olduğunuzu düşünmüştür rahat uyuyun diye geçmiştir..bu konuyu da ertesi gün bunu eşinizle konuşup tatlıya baglayabilirdiniz.kapris yaparak sizinde yatağınızı alarak diğer odaya gitmenize gerek yoktu..bunlar iletişim yoluyla çözülebilecek durumlar bu şekilde küslük yaparak biryere varamazssiniz

Ben anlamadım sorunu cidden . Bence sizin hormonlar dan dolayı böylesiniz. Orta da bir şey yok bence. Aradıysa aradı siz de kendi annenizi arayın tamam işte herkes kendi annesini aradı . O sizin annenizi aradı mı mesela . Mesela eşim annesini aradı bende selam söyle dedim ben annemi aradım eşim selam yolladı. Ayrıca siz kv arayabilir konuyu uzatmanıza gerek yoktu erkekler pek anlamaz bu işlerden. Ki bu konuya gelene kdr daha önceki anneeler gününde ne oluyordu bayramlarda fln ..

böyle böyle evliliğinizi yıpratın
ufacık şeylerden hayatı kendiniz dahil herkese zindan edin
sevgi saygı kalmasın hiç kimsede sonra hiç bişi yoktu kocam boşanmak istiyo deyin
bunlar hep boşluktan allah başka dert vermesin

Merhaba arkadaşlar. Hamileyim ilk anneler günümdü eşim sözel olarak kutladı ama bir kuru çiçek yda bir tepsi kahvaltı beklerdim içim burkuldu belli de ettim sonra eşim “asıl seneye anneler günün seneye bişey alırım” dedi sanki ben büyük hediye bekliyormuş gibi sadece bir jest bekledim ama büyütmedim tabiki. NEYSE ASIL SIKINTIM ŞU: o ara ev işi yapıyorduk ben üst katta o alt kattayken annesini aramış kutlamış bende insan yerine koyup işlerimiz bitsin beraber ararız diye bekliyorum onu. Çok sinirlendim ağladım hormonlardan mıdır nedir bende emin değilim ama koydu sanki ayrı evlerdeymişiz birbirimizden haberimiz yok gibi. Bide büyütüyormuşum annesi önemsemezmiş öyle şeyleri istersen sen tekrar ara diyor ama benim derdim o değilki ayrı gayrı olması çok pis bozuldum, çok ağladım söylendim eşek başımıyım diye, ben tepki verincede ben alınganmışım felaket senaryoları yazıyomuşum diye konuşup sinirleniyor. Sonra bende aradım annemi selam söyle diyor hem suçlu hem güçlü. Sonra da bişey olmamış gibi önüme yiyecek bişeyler getiriyor ağlatan o değilmiş gibi. Halbuki onun ilk babalar gününde ne hayallerim vardı bütün hevesimi aldı götürdü ona mı üzüleyim, ayrı gayrı yaptığına mı, ilk anneler günümde beni ağlattığına mı? Gecede erkenden yattım sonra eşim geldi uyuyoruz bu arada eşim felaket horlar ve ben hep dürterim yine dürttüm birkaç kez, oflayarak sahura diye kalktı sahurunu yaptı kalan uykusunu da salonda devam etti. Sanki ben ona git salonda yat dedim. İnanılmaz koydu ve kırıldım. Bugünde yemek falan yapmadım gelince de konuşmadım hiç. Bu gecede az önce yani, aynı seneryo oldu horladı vs, kırıldığımı anlasın diye bu kez ben aldım yastığımı salona geçicektim "nereye gidiyorsun tamam sen yat ben giderim" dedi sert bir ifadeyle nefes almakta suç diye söylendi çıktı odadan. Şuan o kadar sinirliyim ve kırgınım ki, resmen umursamıyor gibi ne hissettiğimi neye kızdığımı, bir de üste yağ gibi çıktı, 1 hafta konuşmasam konuşmaz, nasıl davranacağımı şaşırdım ama ilk adımı asla atmak istemiyorum bu sefer ve en önemlisi kimseyle konuşamıyorum çok bunaldım 🥺😠
Fazla abartmışsiniz herşeyi kendiniz arayın evlisiniz diye herşeyi birlikte yapmanız gerekmiyor.Hayatu hem kendinize hem eşinize zindan etmeyin bence.Simdiden ayri yatmanız problem.Bence mizmizligi bir kenara bıran.

Ben ide hamileyim eşime çocuğu olmaz bile dei doktor doğal olarak ama kaldım.. 😀😀Başında beri ağrı çekyrm düşük tehdidi vs eşim ne sevgiler gününde ne anneler gününde ne hamşle kaldığımda ne hastanede hastayken bi çiçek yollamadı valla. Okadar ince düşünen kendini yıpratır. Bende önemsemiyorum
Çünkü evlendiğin insan zor gününde yanında mı çocuğunu ve seni kimseye muhtaç etmemek için çalışıp çabalıyormıiu. Ve sana saygısı varmı bu önemli. Gerisi çok boş. Sonra horlamak onun elinde değil onun için sizin yaptığınız tepkiye kızıyor bilinçli yapmıyo çünkü.
Annesini ararkende sizi beklememiş olmasına dicek sözim yok ben zaten aramıyom annesini eşimin 😀😀😀

Eşim bana günaydın yerine güno dedi acayip koydu.
Eşim sağ yerine sol gözüyle baktı oturdum ağladım.
Eşim annesinin iki yanağını öptü oysa birini ben öpmeliydim inanılmaz sinirliyim.
BOŞAN BENCE.

Hamilelik ten dolayı hormonlarınız tavan belliki..bak canım erkekler öyle dizilerdeki jönler gibi karısı hamile olunca havalara uçup eşini göklere çıkarmıyor maalesef...helede Türk erkeği...çocuk oldumu oldu kadınlar pek umurlarında olmuyor sonrada soğutuyorlar kendilerinden ve maalesef hamileyken yaşanan hiçbirşey unutulmuyor...inan bana 16 yaşında kızım var hamileyken yaşadıklarımı asla unutmuyorum 2.çocuğu da bu travmalar neticesinde hiç istemedim...
Malesef bu konuda yapılabilecek hiçbir şey yok ..odungiller familyası asla değişmez kendini yıpratamaya bak sen yinede

X