Eşim annesini yine çağırdı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
eşinizin burdaki tek hatası size söylememesi. ama geri kalanda bir sorun görmüyorum.
zaten evleneli 20 yıl olmuş, artık annesine kendi anneniz gibi alışmış olmalısınız bence misafir olarak görmeyin.
günlük zaten yemeğinizi yapıyorsanız bir tabak fazla koyacaksınız yapamadığınız günde eyvah moduna girmeden dışardan söylersiniz
eğer geldiğinde fitne fesatlık yapmıyorsa ki bundan dolayı istemeseniz yazardınız sıkıntı olarak görmeyin. ve eşinizi her şeyi yapmaya alıştırmadıysanız akşam da bir çay koyuverir diye düşünüyorum.. umarım koyuyordur

Zaten sormuyor. Direk gidip alacağını ben şifahen duydum. Genelde gidip alır hiç sormadi bu güne kadar. 20 yıldır evliyiz hiç sormadi.
20 yildir alismamissiniz ama maşallah uyelere hep ters tepki veriyorsunuz. Bu tepkinizi esinize verseniz sorun kalmazdi

Pardonda tek evlat kızı mı? Bu ne ya her şeyde kızlar baksın erkekler kenara çekilsin niye? Erkek olunca bakamaz diye bir kural mı var?

Burda öyle bir şey yok kı bakın hanımefendı elden ayaktan düşünce kızı baksın diyor. Niye erkekte bakacak erkekler afedersiniz bir şey diyecem elleri eşeylerinde kaşıyıp gezsinler. Uzaktan geliyor bı haftalık için niye kadın yol çeksin senede bir iki fazla değil. Kızı yanında her şeyine koşturuyordur. Bılemiyorum bana bu tarz şeyler vicdanen rahatsızlık verir
Bence de her iki çocukta bakmali ama ben sizin ilk mesajiniza ithafen öyle yazdim, yani her seyde kizlar baksin diye bir şey yok. Genelde erkekler bakıyor zaten bunu demek istedim.

Ayrıca konu sahibinin de yapacağı bir şey yok, 20 yıldır böyle gitmiş böyle de devam eder.

Benim annem senede ya bir kez ya iki kez gelir.
Uzak mesafe olduğu için 15 gün 1 aya kadar kalır.
Israr ederim daha çok kalmadığı için sitem ederim.
Kv mi sevmem ama eşimin annesi neticede o da ister gelsin kalsın..
Bir şey diyemezdim kesinlikle.

Eğer kötü kalpli fesat biri değilse kalp kırmaya değmez.
Düzen bozmaya da gerek yok. O düzene uyacaktır.

Eşinizi aynı anneme benzettim. O da asla evin diğer bireylerine danışmaz, ısrar kıyamet anne babasını çağırır durur, yatak odasını onlara verir, kendi ve babam aylarca salonda yatar.
Danişmayi,sormayı geç, kendi kendine bilet alır falan. Böyle yazdım ama dedem birkac yil önce vefat etti, anneannemi de gerçekten çok seviyorum,iyi anlaşıyoruz. Ama yine de evde yaşayan birinin diğerlerine danışmadan eve aylarca kalacak misafir çağırması çok yanlış. Her şeyden öte saygisizlik. 10 yaşındayken de bunu 'sen kimsin ki sana soracagim' olarak algilardim, 30 yaşıma geldim hala saygısızlık olarak görüyorum.
Sizin eşiniz de başka bir saygısız. Ya laf edeceksiniz , 'ne münasebet,ben yaşlı anamı atayım mi sokağa,huzur evine mı vereyim? Ne kötü insansın sen' diye demogoji yapacak,sizinle kavga çıkartacak, huzurunuz kaçacak. Ya da susup agirlayacaksiniz.

Bence de her iki çocukta bakmali ama ben sizin ilk mesajiniza ithafen öyle yazdim, yani her seyde kizlar baksin diye bir şey yok. Genelde erkekler bakıyor zaten bunu demek istedim.

Ayrıca konu sahibinin de yapacağı bir şey yok, 20 yıldır böyle gitmiş böyle de devam eder.
Ben sinirlendim yorumlarından direk kızı baksın tarzı düşüncesi belli eski konularınıda bildiğim için eş aılesıyle ılgılı her şey batıyor. Bayramda gördüğü teyzeler eğitimli diye konuşmalar istediği gibi değil diye takıktı

Bu ara ne çoğaldı böyle konular
Kendi annem babam yalnız kalsa içim el vermezdi gelsinler veya gelmesinler ama mutlaka yanıma almak isterdim. Diğer türlü aklım hep onlarda kalırdı çünkü.
Aynısı eşimin ailesi için de geçerli.
Bunu sorun edecek biriyle de asla evlenmek istemezdim.
Kendini büyüten ailesini evde yük gören bana neler yapar diye düşünür korkarım yani

Eşinizin annesi de tek kaldığı için aklı annesinde kalıyordur. Eve getirmek istemesini ben çok abes görmedim. Temelli kalmıyormuş zaten ara ara 1 2 aylık kalıyormuş. Geldiğinde misafir gibi davranmayın bence. Misafir ağırlıyorum stresinde olmayın yani. Zaten 72 yaşında bir kadın ekstra ne istiyor olabilir? Eve ne yapılıyorsa yer işte. Dışarı çıkma gezme işi zaten yok.

Buradaki en büyük sorun eşinizin size haber vermeden bunu yapması. Eşinize de size haber vermesi gerektiğini güzelce anlatırsanız herhalde size haber vererek çağırır bundan sonra.

Bir de böyle konularda çocuklarımıza nasıl örnek olacağımızı da düşünmek lazım bence. Bu da bir çeşit değerler eğitimi yani.
Eşimin ailesiyle ayrı şehirlerdeyiz.
İlk zamanlar gelecekleri yada biz gideceğimiz zaman stres oluyordum, geçmiyordu günler.
Sonra kendi kendime dedim yaban bu insanlar aksi bir durum olmadıkça senin hayatında olacak rahatla biraz :) kendimi öyle telkin ettim bir süre derken rahatladım. Öyle müthiş de anlaşamıyor değiliz, başta sıkıntılarda yaşadık ara ara ara soldan soldan geldiğinde oluyor ama huzur bozup, gerçekten kötülük düşünen insanlar değilse idare edilmeli diye düşünüyorum bende.

Ama burada ki eş ciddi saygısız, insan ona gıcıklığindan istemez annesiyle bir ay beraber yaşamayı.

Eşimin ailesiyle ayrı şehirlerdeyiz.
İlk zamanlar gelecekleri yada biz gideceğimiz zaman stres oluyordum, geçmiyordu günler.
Sonra kendi kendime dedim yaban bu insanlar aksi bir durum olmadıkça senin hayatında olacak rahatla biraz :) kendi öyle telkin ettim bir süre, sonra rahatladım. Öyle müthiş de anlaşamıyoruz başta sıkıntılarda yaşadık ara ara ara soldan soldan geldiğinde oluyor ama huzur bozup, gerçekten kötülük düşünen insanlar değilse idare edilmeli diye düşünüyorum bende.

Ama burada ki eş ciddi saygısız, insan ona gıcıklığindan istemez annesiyle bir ay beraber yaşamayı.
Eş saygısız ona katılıyorum ama konu sahibi de bu konularda sorun çıkaran biri olmasaydı bence eşi de daha farklı davranabilirdi.

Konu sahibi anladığım kadarıyla eş ailesine komple tepkili. Eski konularına baktım yeğenlerden annesinden annenin evindeki kombiden kuzenlerinden neredeyse eşinin ailesindeki tüm bireylerden rahatsız oluyor. Sürekli tepkili olan birine ben de bir yerden sonra iyilikle laf anlatmaya çalışmazdım.

Ben sinirlendim yorumlarından direk kızı baksın tarzı düşüncesi belli eski konularınıda bildiğim için eş aılesıyle ılgılı her şey batıyor. Bayramda gördüğü teyzeler eğitimli diye konuşmalar istediği gibi değil diye takıktı
Ben onun, eşinin kendisine hiç söz hakkı vermemesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum elektra.

Çok baskın bir eş var karşıda, konu sahibi her ne kadar burada ters cevap versede eşine ve ailesine karşı pasif durumda. Böyle olunca herşey rahatsız ediyor bence kendine agresif biri olup hırsını burdan alıyor.

Ah bu misafirlik konusunda ben cok çektim.

Ilk evlendigimiz yillar coluk cocuk yok. Cok severdim hem kendi ailemi hem esimin ailesini agirlamayi. Sık sık yatılı gelirlerdi. Yerdik icerdik . Ortalığı toplamak hizmet etmek zor gelmezdi.

Sonra iki cocuk. Cocuklarimin saglik sorunlari yogun is hayati. 7-8 yil benden cok sey goturdu.
Evde cocuk varken nargile içilmesi vakitli vakitsiz yatmalar, yemeler vs maalesef eskisi gibi tat vermemeye başladı. Gücüm yetmiyordu eskisi gibi agirlamaya. Zamanla şölen havasındaki konaklama hizmetlerini gosteremedim kendimi cektim bu onlari istememek değildi aslinda. Sanki sırtımda cok buyuk bir yuk tasiyor gibiydim. Herkes bir tuğla daha koyuyordu.

Son yillarda en huzurlu olduğum zamanlar gece herkesin uyUduğu o sessiz saatler. Yatak icinde oylece durmak.

Canim sen derdini yazdin ben de seni bogmadim umarim. Sadece uzun misafirlikler konusundaki kayginA dair empati yaptim. Insan nasil istemez bu kadar yakınıni ... Belki kötü bir insan değilsindir de yorgunsundur.

Anladığım kadariyla cok da sık gelmiyormus kadin ozel hizmet yapma evin normal duzenini devam ettir. Daha kolay gecer.

Eş saygısız ona katılıyorum ama konu sahibi de bu konularda sorun çıkaran biri olmasaydı bence eşi de daha farklı davranabilirdi.

Konu sahibi anladığım kadarıyla eş ailesine komple tepkili. Eski konularına baktım yeğenlerden annesinden annenin evindeki kombiden kuzenlerinden neredeyse eşinin ailesindeki tüm bireylerden rahatsız oluyor. Sürekli tepkili olan birine ben de bir yerden sonra iyilikle laf anlatmaya çalışmazdım.
Az önce de yazdım başka bir yorumda, bende eşi tarafından yok sayılıp fikirleri önemsemediği için herşeyin gözüne battığını düşünüyorum nedense. Haklı demiyorun takıldığı konulara ama böyle olmasında eşinin etkisi var gibi geliyor.

Ben onun, eşinin kendisine hiç söz hakkı vermemesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum elektra.

Çok baskın bir eş var karşıda, konu sahibi her ne kadar burada ters cevap versede eşine ve ailesine karşı pasif durumda. Böyle olunca herşey rahatsız ediyor bence kendine agresif biri olup hırsını burdan alıyor.
Bılemıyorum yaban az çok belli kişilerin konularını biliyorum. Kocasının aılesını bırak senede bayramda falan gördüğü insanlara bıle takık. Hem kötü olsa emın ol ustune kata kata yazardı. 72 yaşında ki kadın me yapacak ki

Az önce de yazdım başka bir yorumda, bende eşi tarafından yok sayılıp fikirleri önemsemediği için herşeyin gözüne battığını düşünüyorum nedense. Haklı demiyorun takıldığı konulara ama böyle olmasında eşinin etkisi var gibi geliyor.
Şunu düşündüm ben bir konusunda eşi annesine güzel sözler söylüyor annesinin gönlünü alıyordu. BaŞka bir konusunda da yeğenlerini memlekete gidince gezdiriyor diye rahatsız olmuş.
Demek ki hatır gönül bilen biri adam aslında
Biri başkalarına iyi bana kötü davranıyorsa kendimi sorgularım ben.

Şunu düşündüm ben bir konusunda eşi annesine güzel sözler söylüyor annesinin gönlünü alıyordu. BaŞka bir konusunda da yeğenlerini memlekete gidince gezdiriyor diye rahatsız olmuş.
Demek ki hatır gönül bilen biri adam aslında
Biri başkalarına iyi bana kötü davranıyorsa kendimi sorgularım ben.
Konu sahibini savunmuş gibi olacağım ben biraz ki bunu istemem ama var öyle el iyisi erkekler.
Kendi eşine göstermediği ilgili alakayı kök ailesine gösterenler. Burada bile buna örnek birçok konuya denk geldim.
Öyle biriyle 20 yıl yaşamakta ciddi sıkıntı ve sinir bozucu olur.

Tabi onlar hangisini yaşıyor bilmemiz mümkün değil tam olarak.

Ben sizi haklı buldum. Kendi ailemden biri de olsa 1 ay yatılı misafir istemem. İşinden gücünden kaçtığımdan değil rahat edemem. Kocamla başbaşa kalmak isterim.
Kayınvalidem yalnız benim annem de yalnız. Kayınvalidem sevgiliyken de evime arada gelirdi ama ya ben arar çağırırdım ya da oğlundan evvel beni arar, müsait misin diye sorardı. Gelince de maks 1 hafta kalırdı. Kaldığı süre içerisinde elimi işe değdirmediği gibi akşam 8'de odasına çekilir bizi başbaşa bırakırdı.
Eşinize açık açık söyleyin. Ben müsait olmadığımda gelmesin diyorum.

Eşinin size sormaması yanlış ama kadın gelsin ne olacak ki? Size bir zararı yoksa, karışan, kavgacı biri değilse.

Konu sahibini savunmuş gibi olacağım ben biraz ki bunu istemem ama var öyle el iyisi erkekler.
Kendi eşine göstermediği ilgili alakayı kök ailesine gösterenler. Burada bile buna örnek birçok konuya denk geldim.
Öyle biriyle 20 yıl yaşamakta ciddi sıkıntı ve sinir bozucu olur.

Tabi onlar hangisini yaşıyor bilmemiz mümkün değil tam olarak.
Yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan çıkar olayına döndü 😬

Bence bir kişi elden ayaktan düşmemis yük olmaz ki. kalsa nolur sanki

Burada yanlış olan kocanızin tavri, insan hanımına sorar gelsin mi annemi arayıp soyleyim diyorum ne dersin karicim filan der

Niye yük olmasin? Hani 2-3 günlük bir olay bile degil. Insan istedigi sekilde yaslanamiyor, atiyorum canin yemek/temizlik yapmak istemiyorsa ayri batiyor. Esin ile cinsellik konusunda daha dikkat etmek zorundasin,... Misafir evde olunca, o ev artik senin olmuyor.

Herkesin bu konularda tahmülü farkli. Bazelari aylar tahamül edebilir, bazelari bir kaç günden sonra bile zorlaniyor. Kendim için konusçaksam, ben katlanamazdim o kadar. Ne kendi annem için, ne esim olsa onun annesi için. Hani hasta olur bisey olur tabiki farkli olur. Ama sirf keyiften 1 aylik misafir çok fazla. Ve pandemide var üstelik.

Niye yük olmasin? Hani 2-3 günlük bir olay bile degil. Insan istedigi sekilde yaslanamiyor, atiyorum canin yemek/temizlik yapmak istemiyorsa ayri batiyor. Esin ile cinsellik konusunda daha dikkat etmek zorundasin,... Misafir evde olunca, o ev artik senin olmuyor.

Herkesin bu konularda tahmülü farkli. Bazelari aylar tahamül edebilir, bazelari bir kaç günden sonra bile zorlaniyor. Kendim için konusçaksam, ben katlanamazdim o kadar. Ne kendi annem için, ne esim olsa onun annesi için. Hani hasta olur bisey olur tabiki farkli olur. Ama sirf keyiften 1 aylik misafir çok fazla. Ve pandemide var üstelik.
Pandemi de size fırsat oldu iyice ne deyim :KK70:

Yeni bir ev alacağım ve odası fazla bir dubleks evi bu yüzden istiyorum. Hayat arkadaşımın ailesi gelir benim ailem gelir. Hayat bu herkes yaşlanıyor, hatta bakıma muhtaç bir hâle gelebilir ailelerimiz.

Benimkinin babası vefat etti, abisi evlendi, kız kardeşi de evlenecek; annesi yapayalnız kalacak. Valla vicdanım kabullenmez, gelsin kalsın isterim. Bir ay bende kalır, diğer evlatlarına geçer. Ne olacak ki misafir stresine girmeye gerek yok, bir tabak fazla konur sofraya. Yemek mi yok, anne yorgunum derim, bir makarna haşlarım en basiti ya da yemek söyleriz keyif yaparız.

Eli ayağı tutan bir kadınsa zaten o da yemek yapar, yardımcı bile olabilir.

Gerçekten sorun etmeyin, anne bu, benim evladımın eşi böyle düşünse kahrolurdum. Hepimiz aynı yollardan geçeceğiz.

Nisanlimisin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X