Eşim bebek istemiyor :(

yani senin fikrini zorla kabul ettircek halin yok neticede ona sorumluluk gelecek belkide sorumsuz olacagı bır hayat ıstıyor yani mükellef olmak istemiyor aslında böyle bilinçli aıleler olsa super olur adam enazından çapını ve kendini biliyor eğer cocuk olmazsa olmazınsa ben olsam bu böyle olmaz deyıp ayrılırım heralde zorla kabul ettircek halım yok yanı yada eşim daha önemli deyıp saygı duyarım napiyim kabullenırım sorun yapmam kendimi yiyip bitirmem.

Arkadaşım herkes bebek yapmak zorunda değil.. çocuksuz da evlilik bal gibi olur, oluyor da..lütfen artık toplum baskısına boyun eğmeyin. Şu kadar senelik evliliğim var çocuk yok diye..tamam hamilelik, bebek çok güzel eşi benzeri olmayan duygulardır tahmin edebiliyorum ama bu hayatta tek güzel duygular evlat sahibi olmakla sınırlı değil.. gezin görün öğrenin ufkunuzu genişletin.. çocuk zamanı gelince olur veya olmaz doğal akışına bırakın

Çok iyi anlayabiliyorum bu durumu yaşamadan anlamak zor gerçekten ben de iki arada bi deredeyim çözüm bulamıyorum boşanmak çözüm değil bence eşimi de seviyorum bu saatten sonra bu daha evlenecegimi de düşünmüyorum hem evlendim diyelim çocuk için yine zaman kaybı olacak inşallah arkadaşınız için de hayırlısı olur
Aynen haklısın. Bunca yılını verdiğin emek harcadığın evliliğini nasıl çöpe atacaksın. Seviyorsun da. Ama sana da günah canim. Tek çare bebek çalışmasına başlamak. Eşine aç istatistikleri göster. İlk ayda hamile kalman zaten düşük ihtimal. Güzelce anlat erkekler bunları bilmez olayin içine girmeyince hiçbirimiz bilmiyoruz başımıza gelmeden. İnşallah ben de sen de arkadaşım da hepimiz bebeğimize kavusuruz hemen

Arkadaşım herkes bebek yapmak zorunda değil.. çocuksuz da evlilik bal gibi olur, oluyor da..lütfen artık toplum baskısına boyun eğmeyin. Şu kadar senelik evliliğim var çocuk yok diye..tamam hamilelik, bebek çok güzel eşi benzeri olmayan duygulardır tahmin edebiliyorum ama bu hayatta tek güzel duygular evlat sahibi olmakla sınırlı değil.. gezin görün öğrenin ufkunuzu genişletin.. çocuk zamanı gelince olur veya olmaz doğal akışına bırakın
Bizim durumumuzun toplum baskısıyla bir ilgisi yok tamamen farklı bir durum olduğunu düşünüyorum

Aynen haklısın. Bunca yılını verdiğin emek harcadığın evliliğini nasıl çöpe atacaksın. Seviyorsun da. Ama sana da günah canim. Tek çare bebek çalışmasına başlamak. Eşine aç istatistikleri göster. İlk ayda hamile kalman zaten düşük ihtimal. Güzelce anlat erkekler bunları bilmez olayin içine girmeyince hiçbirimiz bilmiyoruz başımıza gelmeden. İnşallah ben de sen de arkadaşım da hepimiz bebeğimize kavusuruz hemen
Amin canım inşallah hakkımızda hayırlısı olsun teşekkür ederim

Bilmiyorum ne kadar mantıklı gelir ya da ufak oyunları evliliğinize dahil etmeye sıcak bakarmısınız ama aklıma bişey geliyor.
Eşiniz regl tarihlerinizi bilmiyorsa reglinizin geciktiğini laf arasında söyleyip bir de etrafınızda yeni hamile biri varsa bi test çubuğunu ona kullandırıp testi kendinizinmiş gibi gösterip ufak bi kandırmacayla tepkisini ölçebilirsiniz. Ama testin oldukca silik olması lazım ki ertesi gün başka testi kndiniz yapıp yanlış gösterdi galiba diyebilin.

Nerden cıktı bu derseniz bende yeni hamileyim
aylar öncesinde bir regl gecikmesinde acaba mı dye çok ikilemde kalmıştık.
negatif cıkınca gercekten 2 mizinde hazır olmadığını anlamıştık.
Ama zamanla o heyecanı o soruyu aklımıza bi kere düşürdümüz için fikre alıştık ve şimdi nasipse olacak. Yine süpriz oldu gerci ama orası ayrı mevzu.

Not : gecenin 2 si hamile kafasıyla yazılmış bi öneri çokta şaapmayın lütfen beynimin yarısını hergün midemden atık suya döküyorum.

Bilmiyorum ne kadar mantıklı gelir ya da ufak oyunları evliliğinize dahil etmeye sıcak bakarmısınız ama aklıma bişey geliyor.
Eşiniz regl tarihlerinizi bilmiyorsa reglinizin geciktiğini laf arasında söyleyip bir de etrafınızda yeni hamile biri varsa bi test çubuğunu ona kullandırıp testi kendinizinmiş gibi gösterip ufak bi kandırmacayla tepkisini ölçebilirsiniz. Ama testin oldukca silik olması lazım ki ertesi gün başka testi kndiniz yapıp yanlış gösterdi galiba diyebilin.

Ama zamanla o heyecanı o soruyu aklımıza bi kere düşürdümüz için fikre alıştık ve şimdi nasipse olacak. Yine süpriz oldu gerci ama orası ayrı mevzu.

Not : gecenin 2 si hamile kafasıyla yazılmış bi öneri çokta şaapmayın lütfen beynimin yarısını hergün midemden atık suya döküyorum.
Hayırlı olsun şimdiden inşallah sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın öneri n çok da saçma değil lakin hamile biri yok şu an etrafımda

ilk olarak siz çocuk istiyor musunuz? ben bundan emin olamadım.
bir de evliliğinizde boşanmanın konusu geçecek kadar zor zamanlar olmuş; belki iki taraf da karşıdakinden hala çok emin değil.
eşinizle konuştuğunuzda çocuğu istememe sebebi olarak ne gösteriyor acaba?

Bebek büyük sorumluluk su an bes aylık bebegim var. sükür ikimizde istedik ama baskalarinin da dedigi gibi gercekten bebek istiyor musunuz eşiniz istemiyorsa bebegin bir sürü sorumlulugu var kolay degil.aglayacak, kaka yapcak yeri gelcek hasta olcak o zaman hep siz ilgileneceksinz eşiniz ben istemediydim dicek belki de. Her seyin hayırlısı.

Siz biraz anlamadan yazmissiniz

Toplum baskısı da yok

Zamanı gelince olur diye bir durumda yok. ÇocuğuM olmuyor diye ağlayan bir kadın da yok.

Konu sahibine gelince

Esin tabii ki çocuk istemeyebilir ama bunu evlenmeden önce seninle konuşması gerekirdi

Pat diye ben istemiyorum denilecek bir konu değil ben vitrin istemiyorum ben bu nevresimi istemiyorum konusu değil

Çok tatlisiniz

Ben de beynimin yarısını midemden atık suya dökmek istiyorum

Allahım nolur bana da nasip et :)

ocaliptus82 ocaliptus82 @Ronya_13 kizlar bnmde konularimdan anlarsiniz esim bebek istemiyor.Mayis ayinda asilama icin aldigim ilaclarin suresi bitecek diye 2 hafta once konuyu actim.Yok diyor ayrilmayi da istemiyor.3.5 senelik evlilik 8 sene beraberlik.yas 32.doktora gorundum hic bisi yok dedi musaitsin bebek icin dedi.adama bi dah gidemedim.cok da cocuk iateyen bir adamdi biraz sogukluk girdi aramiza ve kopukluk oldu.Simdi gayet iyiyiz fakat cocuk fikrine alisamiyr.tvde cocuk goruyor hosuna gidiyor amabana istemiyorum diyor.esimi seviyorum ama bu cocuk atesi beni benden ediyor problem bu benm icin.
Allah yardımcın olsun arkadaşım ne dym bende bu kadar ateşli bir istek yok üstelik hastaligim da var senin en azından sağlık sorunun yok bu yönden bak yine de şanslısın bana göre inşallah Esin de yola gelir Bir an önce hayırlısı neyse o olsun zamanı var ki bekliyoruz

Haklısın ben de eşimi tercih ettim ama bu kadar duyarsız kalması beni sinirlendiriyor arada bir de olsa
Senin yaşın 34 eşinde 34 yaşında ise; anlaşamadık zaten evliliğimiz hiç iyi olmadı diye senden boşansa yaşınız olsa 35-36-37 ... sen biri ile evlensen anne olma olasılığın düşük olacak olsa bile Bebek enerji ister genç anne olmak avantajlıdır, ama eşin 45-50 yalına kadar baba olabilir o senin gibi düşünmez de hissetmez de bence bu kadar önemli bir konuda eşimi seviyorum deyip konuyu geçiştirmeyin hayatınızla ilgili bu kadar önemli bir konuda tüm karar verme hakkını karşı tarafa bırakmayın

Sebep ne?

Çocuk mu sevmiyor, sorumluluk mu almak istemiyor, evliliğinize mi güvenmiyor, kariyer planları mı var?
Çocukları seviyor sorumluluktan kaçan bir adam da değildir lakin ailesiyle yaşadığımız problemler etkiledi diye düşünüyorum ama sanki problem çıksın da ben de istemym modunda öle kılıf uydurmaya çalışıyor gibi bir hali var konuyu gecistiriyor üstünü kapatıyor bu da beni deli ediyor

Çocukları seviyor sorumluluktan kaçan bir adam da değildir lakin ailesiyle yaşadığımız problemler etkiledi diye düşünüyorum ama sanki problem çıksın da ben de istemym modunda öle kılıf uydurmaya çalışıyor gibi bir hali var konuyu gecistiriyor üstünü kapatıyor bu da beni deli ediyor
Niye gecistirmesine ,uzerini kapatmasina izin veriyorsunuz?
Evlenmeden once size cocuk istemiyorum dememiş, dolayisiyla su an bunu yapmaya hakki yok.
Ortak karar alarak cocuk yapmayan çiftleri anliyorum ama sizinki oyle degil ki.
Esinizi karsiniza alip bu konuyu bir sonuca baglamaniz gerektigini soylemiyor musunuz? Siz konuyu actiginizda ne yaparak uzerini kapatiyor tam olarak?

Senin yaşın 34 eşinde 34 yaşında ise; anlaşamadık zaten evliliğimiz hiç iyi olmadı diye senden boşansa yaşınız olsa 35-36-37 ... sen biri ile evlensen anne olma olasılığın düşük olacak olsa bile Bebek enerji ister genç anne olmak avantajlıdır, ama eşin 45-50 yalına kadar baba olabilir o senin gibi düşünmez de hissetmez de bence bu kadar önemli bir konuda eşimi seviyorum deyip konuyu geçiştirmeyin hayatınızla ilgili bu kadar önemli bir konuda tüm karar verme hakkını karşı tarafa bırakmayın
Haklısınız bu konuyu çok düşündüm eşim mı yoksa bebek mı diye eşim daha ağır basıyor birlikteyken iyi vakit geçiriyoruz kafa yapılarımiz da uyuşuyor maddi bir sorunumuz yok işimiz gücümüz yerinde her şeyimiz var şükürler olsun sadece hayatımda bir boşluk var gibi biyolojik saatimin geldiğini hissediyorum ama beyin olarak yüzde yüz hazır değilim eşimden de vazgeçemem hastalık bı yandan böle garip bir durum işte

Yaşınız çocuk için genç değil, eşinizle etraflıca konuşup bu konuyu halledin. Gelecek planı nedir, hayattan beklentisi nedir? Ona göre siz de kararlarınızı alırsınız. Kolay olduğunu mu düşünüyor, istediğinde hemene olacak diye düşünüyordur belki ama öyle olmuyor her zaman. Seneler ve çok emek alabiliyor. Olmuyorsa olmuyordur, insan bunu kabullenebilir bence ama yalnızca oyalanarak ertelemek doğru değil. Çocuk konusu insanın hayatını temellerinden etkileyen ciddi bir karar.

Anladığım kadarıyla eşiniz çocuk fikrine çok uzak değil sadece ailesiyle ilgili sizin bilmediğiniz bir durum var belki de o yüzden istemiyor.

Eşimin arkadaşı evlendikten 2 ay sonra çocuk niye olmuyor diye karısını bayağı bunaltmış. Kadın doktor doktor geziyordu, sorun ikisinde de yoktu. Neyse yaklaşık 6-7 ay sonra kadın hamile kalıyor. Eşinin ailesi sürekli telefonda bebek nasıl düşürülür diye oğullarına akıl veriyorlar. Sebep ise çocuk doğarsa oğulları boşandığı takdirde nafaka vermek zorunda kalır diye.

Niye gecistirmesine ,uzerini kapatmasina izin veriyorsunuz?
Evlenmeden once size cocuk istemiyorum dememiş, dolayisiyla su an bunu yapmaya hakki yok.
Ortak karar alarak cocuk yapmayan çiftleri anliyorum ama sizinki oyle degil ki.
Esinizi karsiniza alip bu konuyu bir sonuca baglamaniz gerektigini soylemiyor musunuz? Siz konuyu actiginizda ne yaparak uzerini kapatiyor tam olarak?
Şu an konuşmanın sırası değil falan diyor senin olgunlasman lazım gibi gerekli a çıklamayı yapmıyor beni ikna edecek kadar olay kavgaya dönüşüyor sonuclanamiyor her denemede başarısız oluyor um ancak o kadar çok olumlu tarafları varki bigun yorgun olup yemek yapamycam desem tmm dışarda yiyelim yada ben hazır alıp gelirim diyen bı tıp ev işlerinde yardımcı utusunu kendi yapar hasta olsam başımda bekler iyi huylu beş vakit namazı kılan inançlı bir adamdır alışveriş yapsa benim sevdiklerimi alır hep annemi aratmaz gel de vazgeç bu adamdan simdi

X