Eşim bebek istemiyor :(

Şu an konuşmanın sırası değil falan diyor senin olgunlasman lazım gibi gerekli a çıklamayı yapmıyor beni ikna edecek kadar olay kavgaya dönüşüyor sonuclanamiyor her denemede başarısız oluyor um ancak o kadar çok olumlu tarafları varki bigun yorgun olup yemek yapamycam desem tmm dışarda yiyelim yada ben hazır alıp gelirim diyen bı tıp ev işlerinde yardımcı utusunu kendi yapar hasta olsam başımda bekler iyi huylu beş vakit namazı kılan inançlı bir adamdır alışveriş yapsa benim sevdiklerimi alır hep annemi aratmaz gel de vazgeç bu adamdan simdi
eğer 5-6 yıl sonra çocuk yapmadığın için pişman olmayacaksan tamam.
arkadaşların dediği gibi eşin 45 yaşında hadi hazırım bebek olsun dese, yaştan ötürü senin için imkansıza yakın olacak bu istek.
çok iyi düşünmek lazım.

aslında eşinizi bebek istemeye nasıl ikna edebileceğinizi merak ediyorsunuz yoksa eş ile bebek arasında nasıl bir tercihte bulunsam mı tam anlayamadım aslında ama bence önce
1 kendi kendinize düşünüp çoçuk istiyormuyum yada çocuksuz eşimle daha mı mutlu yaşarım gibi kendi önceliklerinizde karar vermelisiniz bence ama bunu yaparken zaman faktörünüde burda pek çok arkadaşında değindiği kadın ve erkek arasında ki biyolojik farkıda göz önünde bulundurun çünkü bi beş on sene sonra eşiniz çok rahat çocuk yapabilirken siz bunu yapamayabilirsiniz

2 emin olunca ne istediğinize eşinizle konuşun ama kavga etmeden bağırmadan ağlamadan falan durumu belki sizin gibi biyolojik saati vs bilmiyorsa onu bu konuda aydınlatın ve gerçek ten istememe nedenini öğrenin

3 o istemiyor siz istiyorsanız sonuçta eşinizden vazgeçmekte istemiyorsanız yada boşanıp evlenme zamanalacağı konusu için en iyi alternatif yumurtalarınızı dondurma olacaktır

Belki eşiniz işin zamana ne kadar bağlı olduğunu iyice anlarsa bekleme fikrinden vazgeçer

Ama ne olursa olsun çocuk iki taraflı bi iş ikinizin de istemesi çok önemli aksi durumda istemeden baba olacak bi erkek hayatı size çekilmez hale getirebilir

Temeli sağlam atılmamış evliliklerde yıpranmaya bahane lazımdır. Çocuk bunun için kullanılan ilk bahane malesef.. çocuk insanları birbirine daha çok bağlar, daha çok sevmeyi,daha çok saymayı sağlar. Kesinlikle bitane daha çocuk yapmam gerek diyorum baZen( kii ben asla anaç ruha sahip olmayan biriyken)
ÇocuksuZkende seviyorduk,çocuk oldu boyut başkalaştı :)

Çocukları böylr amaçlara alet etmesek keşke:) bir tane daha çocuk yapmam lazım degil de bir tane daha çocuk istiyoruz, maddi manevi yeterliyiz diye çocuğa katar verilse keşke.

asla etkilemek istemiyorum böyle konularda aslında.o_O
34 yaşında olsam bebek istesem, doktorlarda rahatsızlığımdan dolayı bebek yap dese, eşimde verdiği süreyi geçtiği halde bebek fikrine yanaşmasa ve bende anne olmayı çoook istiyorsam boşanırdım sanırım.
üzgünüm.:KK43:

aslında eşinizi bebek istemeye nasıl ikna edebileceğinizi merak ediyorsunuz yoksa eş ile bebek arasında nasıl bir tercihte bulunsam mı tam anlayamadım aslında ama bence önce
1 kendi kendinize düşünüp çoçuk istiyormuyum yada çocuksuz eşimle daha mı mutlu yaşarım gibi kendi önceliklerinizde karar vermelisiniz bence ama bunu yaparken zaman faktörünüde burda pek çok arkadaşında değindiği kadın ve erkek arasında ki biyolojik farkıda göz önünde bulundurun çünkü bi beş on sene sonra eşiniz çok rahat çocuk yapabilirken siz bunu yapamayabilirsiniz

2 emin olunca ne istediğinize eşinizle konuşun ama kavga etmeden bağırmadan ağlamadan falan durumu belki sizin gibi biyolojik saati vs bilmiyorsa onu bu konuda aydınlatın ve gerçek ten istememe nedenini öğrenin

3 o istemiyor siz istiyorsanız sonuçta eşinizden vazgeçmekte istemiyorsanız yada boşanıp evlenme zamanalacağı konusu için en iyi alternatif yumurtalarınızı dondurma olacaktır

Belki eşiniz işin zamana ne kadar bağlı olduğunu iyice anlarsa bekleme fikrinden vazgeçer

Ama ne olursa olsun çocuk iki taraflı bi iş ikinizin de istemesi çok önemli aksi durumda istemeden baba olacak bi erkek hayatı size çekilmez hale getirebilir
Tavsiye leriniz için teşekkür ederim ancak benim iki yumurtaligimda da kist var ve yumurtalara zarar veriyor sağlıklı yumurta olma ihtimali düşük o yüzden yumurta dondurma işlemi de sakat anlycaniz yukarı tukursen bıyık aşağı tukursen sakal

Çocukları böylr amaçlara alet etmesek keşke:) bir tane daha çocuk yapmam lazım degil de bir tane daha çocuk istiyoruz, maddi manevi yeterliyiz diye çocuğa katar verilse keşke.
Bitane daha doğurmam lazım manyağı değilim. Keşke biraz daha ince düşünebilseniz. Anaç ruha sahip değilken çocuk öyle bütünledi ki biZi kesinlikle bu adamdan bi çocuğum daha olmalı yatıyor o cümlenin altında.
Maddi manevi yeterlilik kısmı için başkalarına yönelmelisiniz,enerjinizi benimle boşa harcamayın.. harcadığınız enerji işe yarasın isterim.

X