Eşim benı öldürmeyi istediğini söyledi

bosgozler

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2021
4
0
33
Merhaba

Sizlere danışmak istedim eşim ile oğlum doğduğumdan beri aşırı problem yaşıyoruz yaklaşık 3 yıldır ondan öncesi tek sorun eşimin ailesiydi eşimin annesi şizofreni hastası biz ilk evlendıgimız ay bize gelip benim eşim yakin arkadaşı ile ilişkim olduğunu söyleyip bu konuda beni sonrası da rahatsiz etmeye devam etti bunu bi şekil de örttüm kadın hasta dedim eşimde yanımdaydı ama oğlum oldu bana her konuda yardım eden yardim etmez anlayışlı adam gitti ve bana kaba konuşan ben türk erkeğiyım sen beni kılıbık mi yapıcaksın diyen biri cikti ortaya sonra dengesiz davranışları bana bisey diyip tahrık edip kavga çıkarıp sonra hic bisey o yapmamış gibi sorunlu benmısın gıbı etrafa beni göstermeler daha sonra kendi yaptığı hareketleri kabul etmeyip ben yapmışım gibi düşünmeye başladı buarada oğlumuz büyüyo ilk bas oğluna kibar olan adam simdi genel de bağırıp sen söyle yaparsan bende böyle yaparım diyerek minicik bebekle tartışıp kavga etmeler tabi buarada benden habersiz arkadaşlarına borç verir alamaz kredi çeker hisselere yatırıp kaybeder vs gibi şeylerde var ben bu dönemde ağır bi lohusa geçirdim eşimden ilgi yerine bunları gördüm ve bunun üzerine 2 kez ayrılmak istedim ailesi kendisi sözler verio af diledi afettimama değişmedi simdi artik ona karşı cok soğudum aynındaki altında bile durmak istemiyorm bunu onla tekrar konuşmak istedim ve boşanma düşüncem hala var dedim ve bana ben onla konuşup derdimi anlatmak isteyince boşanma lafını duyunca beni öldürmek istediğini söyledi ve bu düşüncenin aklına ara ara geldiğini ve boşanmaktan ise bunun daha iyi olduğunu söyledi ve bunu sadece ben öldürdüm kendını sözü vererek yapmak istediğini bu sekilde oğlumun ona kalacağını ve beni oğlumun hatırlamayacagını ve çocuğum ile daha rahat yaşarmış bunu dedi sizce napmalıyım.

Merhaba

Sizlere danışmak istedim eşim ile oğlum doğduğumdan beri aşırı problem yaşıyoruz yaklaşık 3 yıldır ondan öncesi tek sorun eşimin ailesiydi eşimin annesi şizofreni hastası biz ilk evlendıgimız ay bize gelip benim eşim yakin arkadaşı ile ilişkim olduğunu söyleyip bu konuda beni sonrası da rahatsiz etmeye devam etti bunu bi şekil de örttüm kadın hasta dedim eşimde yanımdaydı ama oğlum oldu bana her konuda yardım eden yardim etmez anlayışlı adam gitti ve bana kaba konuşan ben türk erkeğiyım sen beni kılıbık mi yapıcaksın diyen biri cikti ortaya sonra dengesiz davranışları bana bisey diyip tahrık edip kavga çıkarıp sonra hic bisey o yapmamış gibi sorunlu benmısın gıbı etrafa beni göstermeler daha sonra kendi yaptığı hareketleri kabul etmeyip ben yapmışım gibi düşünmeye başladı buarada oğlumuz büyüyo ilk bas oğluna kibar olan adam simdi genel de bağırıp sen söyle yaparsan bende böyle yaparım diyerek minicik bebekle tartışıp kavga etmeler tabi buarada benden habersiz arkadaşlarına borç verir alamaz kredi çeker hisselere yatırıp kaybeder vs gibi şeylerde var ben bu dönemde ağır bi lohusa geçirdim eşimden ilgi yerine bunları gördüm ve bunun üzerine 2 kez ayrılmak istedim ailesi kendisi sözler verio af diledi afettimama değişmedi simdi artik ona karşı cok soğudum aynındaki altında bile durmak istemiyorm bunu onla tekrar konuşmak istedim ve boşanma düşüncem hala var dedim ve bana ben onla konuşup derdimi anlatmak isteyince boşanma lafını duyunca beni öldürmek istediğini söyledi ve bu düşüncenin aklına ara ara geldiğini ve boşanmaktan ise bunun daha iyi olduğunu söyledi ve bunu sadece ben öldürdüm kendını sözü vererek yapmak istediğini bu sekilde oğlumun ona kalacağını ve beni oğlumun hatırlamayacagını ve çocuğum ile daha rahat yaşarmış bunu dedi sizce napmalıyım.
Umarim bu konudan sonra basina bisey gelmemistir bi kadin siginma evine git cocugunu da al seni orda bulamaz maddi gucun varsa hemen bi avukat tut ve bu bosanma surecinde asla onunla gorusme uzaklasma karari aldir. Keske elinde delil olabilseydi mahkeme onuda hastaneye yatirirdi boylece bosandiktan sonra da kafan rahat olurdu. Allah yardimcin olsun seni evladina evladini sana bagislasin.

Siz daha ne yapmam lazım diye soruyo musunuz? Tabii ki evden hızlıca alabileceğiniz ne varsa alıp o evden kacmalisiniz, bu öldürme meselesini de cümle aleme yaymalisiniz bu adamın benim canıma kasti var diye. Şizofreni ırsi bi hastalıktır, eşinizde de olma ihtimali çok yuksek

Devlete sığın. Boşanma davasında çocuk küçük olduğu için velayeti sende olacaktır. Dava sırasında akli durumunu anlatırsan ve şizofreni olduğu çıkarsa çocuk sende kalır.

Psikolojik hastalıklar çoğunlukla genetik olabiliyor. Yani annesi şizofreni hastası birinin kendisininde şizofreni olması çok yüksek ihtimal. Böyle bir şeyi söyleyen biri zaten normal olamaz. Kaçın kurtulun açık açık söylemiş daha ne yapmasını bekliyorsunuz.

Aynısını söyleyecektim. Bu konuyu ciddiye alın. Ayrılacaksanız, iyi bir plan yapıp huylandırmadan kurtulmanız lazım. Yok, uğraşırım diyorsanız eşinizin tedavi görmesi lazım ki ne derece garanti bir seçenek bilmiyorum. Öylesine söylenmiş bir şey olduğunu düşünmüyorum. Sizi panikletmek istemem fakat lütfen kendinize dikkat edin. Planınız her neyse, onu uygulayana kadar tersine gitmeyin, alttan alın. Sadece lafta kalmasını diliyorum bu sözlerin...

Eşiniz şizofreni falan değil. İnsanların bilir bilmez böyle damgalanmasına sinir oluyorum. Şizofreninin öldürme isteği ile hiç alakası yoktur. Sanrılar ,içe kapanma ,yalnız kalma ,çevre ile iletişim koparma, sesler duyma ,şüpheler duyma, anlamsız donuk hipnoz olmuşçasına bakışlar belirtiler arasında sayılabilir. Evet şizofreni için tam genetik bir hastalıktır demek doğru olmaz ama genetik bir yatkınlık olduğu ispatlıdır. Şiddet eğilimleri çok azdır ve genelde kişinin kendine yöneliktir (intihar gibi) Şizofreni hastası yakınıyım ; hastaları ve yakınlarını bu yaftalamalar çok zor durumda bırakıyor hanımlar. He bir şey daha ekliyeyim zeka problemleri de yoktur hastalık tamamen beyin kimyasından kaynaklanır . Depomin adlı hormonunun az salgılanması sonucu ortaya çıkar.

Lütfen daha fazla bilgi için bıraktığım linki okuyun.

Konu sahibi arkadaş 2 kez şans vermişsiniz ve düzelme olmamış. Bu evlilik sizi mutlu etmiyor belli ki. Aynı şeyi yapıp farklı sonuç beklemeyin bu sefer affetmeyin derim.
üzüntünüzü anlıyorum,bir hasta yakını olarak insanların bilgi eksikliğinden ve önyargılarından ötürü hastanızı ayıplaması, ondan korkması,sizi çok üzüyordur,haklısınız... çok geçmiş olsun...

ancak sizin yazdıklarınız da tam olarak doğru değil,üzgünüm.

öncelikle sizin hastanızla benzer semptomları olmasa bile bir kişi şizofren olabilir,zira bu hastalığın birçok alt tipi ve spektrumu mevcuttur. o yüzden elbette burada konu sahibinin yazdıklarıyla kimse tanı koyamaz ama gidip bir hekime muayene olursa o kişi, ve burada yazılanlar tescillenirse,şizofreni tanısı alabilir. çünkü farklı tanı kriterleri mevcut.

ikincisi ise şizofreni dopamin eksikliğine bağlı değil aksine dopamin fazlalığına bağlı olarak ortaya çıkar.

ilaç suistimali yapan kişilerde halüsinasyonların görülmesi de bu yüzdendir. bu tarz ilaçlar da beyinde dopamin miktarını artırır.

görseli de ekleyeyim:

1627002723269.png

Merhaba

Kesinlikle annesinin hastalığının geni eşinize geçmiş sizin ve çocuğunuz için fazlasıyla tehlikeli bir durum, eşinizi seviyor değer veriyor iseniz öncelik olarak eşinizi tedaviye ikna etmeli veya direk tedaviye götürmelisiniz. Tehlikeli bir durum Allah korusun, baktınız tedavi olmuyor kaçın kurtarın yavrunuzu ve kendinizi.

akıl sağlığı yerinde bir insan bu cümleyi kurmaz. eşinizde genetik yatkınlık da var. muhtemelen şizofreni yada benzer bir hastalığın pençesine düşüyor. ne yapın edin herkese haber verin. evden ayrılın. bir avukatla görüşün.
okuyunca korktum, candan olmak an meselesi.

Benim eşimde yüksek ihtimal şizofren o yüzden senin eşindede bunun başlangıcını görebiliyorum. Şizofren olmasa bile mutlaka bir sıkıntı var çünkü işleyeceği cinayeti böyle tane tane anlatması hiç normal değil. Ayrıca hem ne güzel anlatmış aklından geçeni o yüzden kaç bacım kaaaç kaç. Bak benim eşimde çok ileri gitmedi hakaret, şiddet yoktu ama kaçtım çünkü bu tipler normal değildir ve kafalarında kurduklarına inanırlar aslada ikna edemezsin anlıyor gibi yaparlar ama genede kafasındakilere inanırlar. Ben senden nefret ediyorum şöyle böyle neler dediysemde sürekli annen baban söyletiyor deyip duruyordu benim evliliği bitirmek istediğime asla inanmıyordu zaten en son görüşmemizde babama saldırdı şu anda 3 ay ne onlar ne biz gidemeyiz şikayetçi olduk uzaklaştırma oldu iyi oldu. En kısa süredede boşanacağım o yüzden sende sal gitsin tedavisini düşünme sen artık kendinden ve çocuğundan sorumlusun bu kadar.

Merhaba

Valla aklindannbu dusuncede geciyosa dikkat edin kendinize. Yani kanitlari sunun uzaklastirma karari aldirarak bosaninnolmafi savciliga basvurun konusmalarinizi dinlesinler.Ses kaydi al goruntu kaydi al bi kanitin olsun whatsap konusmalari delil olarak sayilabiliyor. Allah yardimciniz olsun. İkna edebilir misiniz bilmiyorum ama bi psikoloja gorunmesi icin ikna etmeye cabalayin onu sinirlendirmeden.

Annesi şizofren biriyle evlenerek risk almissiniz zaten. Eşinizde de olabilecegini sonrasinda ne yapacaginizi hic dusunmediniz mi? 😦 Sizofren genetik gecebilen bir hastalik ve sonradan çok geç yaşlarda da ortaya cikabiliyor. Cocukta yapmissiniz bir de...

Eşiniz sizofren mi bilmem ama normal bir psikolojide degil.

Eşiniz şizofreni falan değil. İnsanların bilir bilmez böyle damgalanmasına sinir oluyorum. Şizofreninin öldürme isteği ile hiç alakası yoktur. Sanrılar ,içe kapanma ,yalnız kalma ,çevre ile iletişim koparma, sesler duyma ,şüpheler duyma, anlamsız donuk hipnoz olmuşçasına bakışlar belirtiler arasında sayılabilir. Evet şizofreni için tam genetik bir hastalıktır demek doğru olmaz ama genetik bir yatkınlık olduğu ispatlıdır. Şiddet eğilimleri çok azdır ve genelde kişinin kendine yöneliktir (intihar gibi) Şizofreni hastası yakınıyım ; hastaları ve yakınlarını bu yaftalamalar çok zor durumda bırakıyor hanımlar. He bir şey daha ekliyeyim zeka problemleri de yoktur hastalık tamamen beyin kimyasından kaynaklanır . Depomin adlı hormonunun az salgılanması sonucu ortaya çıkar.

Lütfen daha fazla bilgi için bıraktığım linki okuyun.

Konu sahibi arkadaş 2 kez şans vermişsiniz ve düzelme olmamış. Bu evlilik sizi mutlu etmiyor belli ki. Aynı şeyi yapıp farklı sonuç beklemeyin bu sefer affetmeyin derim.

Sizofreninin de cesitleri var. Sizofren hastasi birinin asla öldürme istegi yoktur, asla siddet uygulamaz diyemezsiniz.
Evet her sizofren hastasi saldirgan degildir ama saldirgansa sizofren degildir diyemeyiz.
Anliyorum hassassiniz, kimse de buradan sizofreni teshisi koyamaz zaten ama annesi bu hastaliga sahipken tabi ki herkesin aklina bu gelir.

Ben eşinizin hasta olduğunu düşünmüyorum. Sırf sizi korkutmak icin yapıyor
Allahın ayısı işte
Ayrılmayın hayatınız boyunca onu çekin diye

Sizi mali olarak gördüğü zaten aşikar.

Size tavsıyem; deliler toplayın
Yazılı , ses kaydı falan. Hatta ve hatta yapabiliyorsanız onun telinden kendi telinize
Onun konuşma tarzına yakın mesaj atin
Bu da kanıt olur.
Sonuçta söylemediği şeyler degıl
İftira atmış olmazsınız :KK66:

Sizofreninin de cesitleri var. Sizofren hastasi birinin asla öldürme istegi yoktur, asla siddet uygulamaz diyemezsiniz.
Evet her sizofren hastasi saldirgan degildir ama saldirgansa sizofren degildir diyemeyiz.
Anliyorum hassassiniz, kimse de buradan sizofreni teshisi koyamaz zaten ama annesi bu hastaliga sahipken tabi ki herkesin aklina bu gelir.
Biliyorum tabi ki çeşitlerini 22 yıldır bir şizofreni hastası ile yaşıyorum. Asla şiddet uygulamaz demiyorum zaten .Diyorum ki plan yapmaz birini öldürmek için ,birilerini öldürme isteği yoktur diyorum pekala öldürebilir ama bunu önceden planlamaz. Alevlenme döneminde kendilerini kaybederler şiddet gösterebilirler bu anlıktır ama kalp krizi gibi düşünün bir anda gelen bir kriz durumu bu. Tedavi olmayan bir hasta bu kriz anında her şeyi yapabilir. Tedavi olan hasta bu krizleri zaten yaşamıyor. Şizofreni tanımı geçtiği zaman yüksek bir katil potansiyeli taşıyor benliğinde diye düşünmek yanlış. Sanki bütün katiller şizofreni hastası. Bu planlı cinayetler gayet sağlıklı insanlar tarafından işleniyor.

"Seni öldürmeyi düşünüyorum "cümlesinden insanlar adamı şizofreni ilan ediyor. Ben de diyorum ki bunu düşünmez hasta olsa , anlık yapar.

Benim yakınım üniversite mezunu, kamuda çalışıyor her gün bir sürü insanla iççice. Üniversitede hastalandı ilk teşhisini aldı yarıda bıraktı . Sonra tedaviye başlandı durumu ağırdı , okuyamadı. İki sene ara verdi tekrar kazandı sınavı ve lisans bitirdi örgün eğitimde. Kendisi paylaşmazsa asla ve asla hasta olduğunu anlamanıza imkan yok. Hala ilaç ve terapi tedavileri devam ediyor zaten ömür boyu devam edecek bunun bir sonu yok. İnsanların önyargıları yüzünden hastalığını saklamak zorunda iş arkadaşlarından. Çünkü her an bizi öldürebilir diye kaçacaklar ondan. Oysaki devlet ona çalışabilir raporu veriyor memuriyet sınavına sokuyor ve bir çok sağlıklı insanı geride bıraktığı için memur olabiliyor ...Ama ne teşhisi kötü....O bir şizofren.... Öğrenen kaçacak ondan ....Potansiyel katil damgası yiyecek.

Tek derim bu hastalığa karşı olan önyargılar.

X