Eşim benim konuşmadığım komşuma selam veriyor normal mi

Kadın komşum beni gördüğünde selam vermez bile ben verirdim hep ama baktım o vermeyince bende vermiyorum ayrıca onların eşleri de beni görünce ses etmezler hiç ama benim kocam gördüğünde ses eder selam verir konuşur normal mi muhabbet gibi olmasada ben bu duruma çok sıkılıyorum
Konuyu esinizle konuştunuz mu?

Belki kadın gördüğü - duyduğu bir seyden dolayı sana uyuz oluyordur. Ama diğer apartman üyeleriyle ve eşinizle bir problemi olmadığı için diğer insanlara selam verirken sana vermiyordur.
Bence olay bundan ibaret
yoksa tüm apartmana asık suratlı olan kadın bir tek eşine mi Güleryüz gösteriyor ki?
Eğer boyleyse bir sorun var demektir ama herkesle iyiyken sizi görmezden geliyorsa sizi sevmedigindendir.
Benim annem de yillaaaaar önce karşı komşuya kıl kapmisti,ayni katı paylaştığımız için konuşması gereken şeyleri falan hep kadının eşiyle hallederdi.
Bana normal geldi bu yüzden
Aynen katılıyorum, arada büyük bir kavga, hakaret, küfür, iftira yoksa eşin konuşmadığı komşuya selam vermek de bir sakınca yok, komşu da eşiniz dahil diğer tüm komşulara selam veriyor ama size selam vermiyorsa artniyetli olduğunu düşünmem.
Mesela burada komşularla konuşmayı pek tercih etmeyen, suratsız duran benimdir, eşim ise komşularla daha sıcak, haliyle onu çevirip konuşan çok oluyor, selamlaşıyorlar vs, ben mahkeme duvarı gibi gidip gelirim genelde, komşularım bu suratsıza selam vereceğimize eşiyle konuşuruz daha iyi diye düşünüyor olabilir, haklılar da.

Herkesin her komşuyla elektriği uymayabilir.

Aynen katılıyorum, arada büyük bir kavga, hakaret, küfür, iftira yoksa eşin konuşmadığı komşuya selam vermek de bir sakınca yok, komşu da eşiniz dahil diğer tüm komşulara selam veriyor ama size selam vermiyorsa artniyetli olduğunu düşünmem.
Mesela burada komşularla konuşmayı pek tercih etmeyen, suratsız duran benimdir, eşim ise komşularla daha sıcak, haliyle onu çevirip konuşan çok oluyor, selamlaşıyorlar vs, ben mahkeme duvarı gibi gidip gelirim genelde, komşularım bu suratsıza selam vereceğimize eşiyle konuşuruz daha iyi diye düşünüyor olabilir, haklılar da.

Herkesin her komşuyla elektriği uymayabilir.
Kendini tanımak, kendiyle barışık olmak çok güzel. Tamamen gerçekçi bir bakış açısı. Tebrikler 🌹

Kendini tanımak, kendiyle barışık olmak çok güzel. Tamamen gerçekçi bir bakış açısı. Tebrikler 🌹
Olan bu 😂 her ne kadar konuşkan girişken bir karakterim olsa bile komşuluk ilişkilerinde berbatımdır, sürekli selam verip konuşmayı sevmiyorum, o gün uykumu almamışımdır kafam bir şeye takılıdır, e bunları komşuyla paylaşmayı da sevmem, hayatımın didiklenmesinden de hoşlanmam o yüzden dengesiz dengesiz 1 selam verip 3 pas geçen biri olmaktansa minimum komşuluk ilişkisi içinde kalmayı tercih ediyorum, şeyi de sevmem bugün görmemişimdir o yüzden selam da vermemişimdir, altında mana aranması beni delirtir zira ben kimsenin hareketi altında mana arayan kendi kendine alınganlık yapan biri değilim, karşımdaki öyle olsun istemiyorum.

İnsanlar bu yüzden de frekansının uyduğu kişilerle komşuluk yapmak istiyor diğerlerini pas geçiyor.

Ya ondan değil de geçen mesela faturaci geldi tüm zillere basmış aynı anda açtılar eşimle kapıyı ben icerde duyuyorum eşim elektrik galiba diye karşı komşuma konuştu onu taktım komşumun kocasi olsa muhatap olmaz benimle hic
herkesin yapısı farklıdır, komşunuzun eşi ve sizin eşinizin de farklı haliyle. şimdi karşı komşuyla aynı anda kapıyı açsam ben de o an "elektrik galiba" diyebilirim..
he eşime "o bana selam vermiyor, hoşlanmadım" vs desem benim eşim de o kadına yüksek ihtimal bir daha selam vermez. hatta gelir bir de dedikodu gibi anlatır hdhdhd ama normalde benden daha sıcakkanlıdır. küçük bir ilçede oturuyoruz, bizim mahalle genelde yaşça büyük kadınlardan oluşuyor hepsi eşimi gördüğünde selam verir, ben biraz daha suratsızım, bakmadan geçiveririm :KK70: büyük bir sorun değil bence ama çok rahatsız oluyorsanız tekrar belirtiverin eşinize.

Kadın komşum beni gördüğünde selam vermez bile ben verirdim hep ama baktım o vermeyince bende vermiyorum ayrıca onların eşleri de beni görünce ses etmezler hiç ama benim kocam gördüğünde ses eder selam verir konuşur normal mi muhabbet gibi olmasada ben bu duruma çok sıkılıyorum
Normal değil bence
Benim de benden 2 kat aşağıda oturan bir komsum vardı, bir kaç defa sorardım ya duymamazlıktan gelirdi, ya da geçiştirirdi. Ama eşimi görünce kırk yıllık dostu gibi sohbet eder, selam verirdi falan.
Ki benim eşim dümdüz adamdır kolay kolay kimseyle sohbete girmez kadınla konusurken bile ayıp olmasın diye dinliyordu, ben tam tersi çok sıcakkanlıyim hemen kaynasırım diğer komsularla da onunla da bir sorun yaşamadım, muhatap bile olmadım doğru düzgün yani, çok rahatsız ediciydi, eşimi uyardım ben, ama eşimle alakalı değildi bu kadın caddenin ortasında görse durdurur konusurdu yani, taşındı sonra zaten 😅

Ya ondan değil de geçen mesela faturaci geldi tüm zillere basmış aynı anda açtılar eşimle kapıyı ben icerde duyuyorum eşim elektrik galiba diye karşı komşuma konuştu onu taktım komşumun kocasi olsa muhatap olmaz benimle hic

allah baska dert vermesin ne diyeyim ki

Hayır normal değil. Kadın size selam vermiyor ama eşinize veriyor, eşinizin sizi umursamayan bir insana siz söylediğiniz halde selam vermeye devam etmesi de sinir bozucu. Çok mu lazım muhatap olması gıcık eder gibi.

Adam nezaketen selâm veriyordur.
Ama işte insanlar tuhaf.
Bu adam bana yavşıyor diyebilir kadın hiç şaşırmam.
Nazeketen verilen selamı bile yanlış anlayabiliyor dağdan inme tipler.
Bence eşinle konuş bu ihtimali anlat oda sana hak vericektir.

Selam al verirse ama sen verme de

Bizimde vardı öyle bi komşu. Bana dönüp bakmazdı. Eşime iyi günler felan. Diğer komşularda derdi ne yabani selam bile vermiyo
Şimdi düşünüyorum belki bu başımdaki ırz düşmanı yakın davrandı ondan yüz buluyodu kadın
Tabi o zamanlar toz kondurmuyordum kadını suçluyordum

X