Eşim birikim yapmak istemiyor :(

Şu zamana kadar hep ben biriktirdim .Benim maaşıma karışmaz Allahtan ama benim maaşım devede kulak ..Onca yıl çalıştım bir ev parası etmedi
olsun yine de bayağı birikmiştir
şimdi siz evlere bakın ve krediye başvurun alın bir ev iyi de kötü de olsa
madem o ailesine vs yediriyor sizde öyle yapın
birikmişiniz ne kadar bilmiyorum ama

Şu zamana kadar hep ben biriktirdim .Benim maaşıma karışmaz Allahtan ama benim maaşım devede kulak ..Onca yıl çalıştım bir ev parası etmedi
İyi de siz ogretmen değil miydiniz? Eşiniz paranıza asla karışmadiysa keşke siz ilgilenseydiniz bu işlerle. Eşiniz zaten bonkör, sizin maasiniz krediye giderdi, o evi çekip çevirir,size de ek kart çıkartirdi,çoktan evi almış olurdunuz
Bence siz de çok oralı olmamissiniz. 17 yıllık calisan insansiniz. Ne kadar bir birikiminiz var?
Mesela 300.000 - 400.000 eder mi TL'ye çevirince?
Evet,her şey çok pahalı ama tanıdığım 750000 liraya eli yüzü düzgün, iki odalı ev aldı daha bu ay İstanbul'da. Peşinatı siz verin, on yıllık mortgage çekin.
Mesela çektiğiniz rakam 400000 olsa sizin için hesapladım, ortalama şöyle bir ödeme olacak
IMG_20220628_120910.jpg

6 bin ödeme. Hadi masraf falan filan 7 bin ödeme.
Evi kiraya verirsiniz 3 binden, ödenecek para 4bin TL.
O da 225 Euro eder.
Eşinizden her ay 225 Euro tirtiklayin. Ruhu bile duymaz çünkü 225 Euro para değil ...
Bunca sene ikna ile ugrasmissiniz, artık icraate geçin bence. En azından adam da hayatini kısıtlayacak bir rakam olmadığını görmüş olur. Hem siz de ev sahibi olmuş olursunuz. En azından bir eviniz olmuş olur. Kesin dönüş yaparsanız da olmadı onu satar peşinat yapar üstüne az biraz daha koyup daha güzelini alirsiniz

Merhaba size danışmak istedim.Eşim mühendis ve şu ana kadar çok güzel firmalarda çalıştı ,bende öğretmenim 17 yıldır falan çalışıyoruz fakat eşim anı yaşama taraftarı,dişin keserken yiyecen diyor.Ama bizim ne evimiz ne de ele avuca gelir bir birikimimiz yok maalesef.Bakıyorum ne insanlarda ne paralar ,kaçıncı evleri 🤥😑(sadece araba o da normal bişey 0 falan değil)şimdi yurtdışında çalışıyor ben çalışmıyorum,burada çocuk özel okula gidiyor ev kirası,benzin yemek falan para kalmadı pek .kalan parayı da uçak biletlerine vereceğiz :KK43:Ama benim eşim tutturmuş Trye dönünce illa tatil yapacakmışız Yunan adalarında.Ha bir de arabayla havaalanına gidip 1 ay oraya koyup oraya da para verecekmişiz trenle ve valizlerle gidemezmiş..Evimiz kira hem de çok yüksek bilmiyorum nasıl olacak .Ben biraz birikim yapmaya çalışyorum

Yani desekki eşiniz yiyip içmiyor, gezmiyor tüm parayı başka şeylere aktarıyor, başkalarına yediriyor, o zaman haklı olabilirsiniz ama böyle hayatın keyfini çıkarmayı bilen insanada birikim yapmalı diyemiyorum 😂

Ben eşinizin tarafındayım 🙈 Keşke benim adamda böyle para harcasada bende parayı tutmaya çalışmak zorunda kalmasam 😬

İyi de siz ogretmen değil miydiniz? Eşiniz paranıza asla karışmadiysa keşke siz ilgilenseydiniz bu işlerle. Eşiniz zaten bonkör, sizin maasiniz krediye giderdi, o evi çekip çevirir,size de ek kart çıkartirdi,çoktan evi almış olurdunuz
Bence siz de çok oralı olmamissiniz. 17 yıllık calisan insansiniz. Ne kadar bir birikiminiz var?
Evet,her şey çok pahalı ama tanıdığım 750000 liraya eli yüzü düzgün, iki odalı ev aldı daha bu ay İstanbul'da. Peşinatı siz verin, on yıllık mortgage çekin.
Mesela çektiğiniz rakam 400000 olsa sizin için hesapladım, ortalama şöyle bir ödeme olacak
Eki Görüntüle 3090750
O da 225 Euro eder.
Eşinizden her ay 225 Euro tirtiklayin. Ruhu bile duymaz çünkü 225 Euro para değil ...
Bunca sene ikna ile ugrasmissiniz, artık icraate geçin bence. En azından adam da hayatini kısıtlayacak bir rakam olmadığını görmüş olur. Hem siz de ev sahibi olmuş olursunuz. En azından bir eviniz olmuş olur. Kesin dönüş yaparsanız da olmadı onu satar peşinat yapar üstüne az biraz daha koyup daha güzelini alirsiniz
Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama, her yorumunuz o kadar aklı başında o kadar net cevaplar ki.
Maşallah diyeyim

1 ev mutlaka olmalı ben mevcut durumda çocuğa mutlaka bir ev olmalı diye düşünüyorum zaten tek çocukmuş galiba Allah korusun siz vefat ederseniz çocuğa kalır ortalama bir maaşla geçinir gider.ev aldıktan sonra kalan maaşı kafanıza göre ister biriktirin ister harcayın ben olsam hepsini harcamazdım yinede yaşlılıkta lazım olur yaşayıp yaşamayacağımız belli değil ama yaşarksakta sefalet içinde olmasın.

Benim eşimde öyle çok birikim yapmaya gelmez,ben şimdi diyorum yok altın bilezik,künye,yüzük falan al (hiç takamadığım halde) en azından köşede dursun bide ondan daha çok harcamaya başlayınca da duruluyolar biraz

Su akarken testiyi doldurmak lazım derler. Bunun emekliliği, yaşlılığı, hastalığı var. Tamam gezmek yiyip içmek çok güzel ama yarını da düşünmek gerek. Birikim lafından hoşlanmıyorsa çaktırmadan yönlendireblrisiniz belki. Arabayı değiştirelim daha konforlu bir şey alalım , çocuk için bahçe alalım haftasonu gideriz mangal yaparız gibi gibi. Hani gelecek kaygısıyla değil de keyif için yapmak istiyormuşçasına. 😄

Bir tanıdığımız tam da böyle iyi para kazanıyordu. Kenara pek bir para atalım demeden ,kafalarına göre gezdiler ,eğlendiler. Adam genç yaşta ani bir şekilde vefat etti. Kadın iki çocukla kaldı . Allah'tan onalrin kenarda bir evleri vardı. Şu anda çocuklar eski lüks ,sürekli gezdikleri hayatı istiyorlar. Kadın tek başına yapmakta da zorlanıyor. Hayatta insanın başına ne geleceği malesef belli değil.

Merhaba size danışmak istedim.Eşim mühendis ve şu ana kadar çok güzel firmalarda çalıştı ,bende öğretmenim 17 yıldır falan çalışıyoruz fakat eşim anı yaşama taraftarı,dişin keserken yiyecen diyor.Ama bizim ne evimiz ne de ele avuca gelir bir birikimimiz yok maalesef.Bakıyorum ne insanlarda ne paralar ,kaçıncı evleri 🤥😑(sadece araba o da normal bişey 0 falan değil)şimdi yurtdışında çalışıyor ben çalışmıyorum,burada çocuk özel okula gidiyor ev kirası,benzin yemek falan para kalmadı pek .kalan parayı da uçak biletlerine vereceğiz :KK43:Ama benim eşim tutturmuş Trye dönünce illa tatil yapacakmışız Yunan adalarında.Ha bir de arabayla havaalanına gidip 1 ay oraya koyup oraya da para verecekmişiz trenle ve valizlerle gidemezmiş..Evimiz kira hem de çok yüksek bilmiyorum nasıl olacak .Ben biraz birikim yapmaya çalışyorum
Ev alınması bama da hiç mantıklı gelmiyor.bir de böyle bir ülkede kaçıncı evler tarzı bir çevre de ilginç açıkçası maşallah 😄 demem o ki çok pahalı.ileride yaşlanınca lendimi garantiye alacağım diye gencecik ömrünü evde çay içerek heba etmeye değmez bence.zaten çok pahalı ömür boyu kirada yaşasan bile bir tane adam gibi ev parası çıkmaz.arabanın son model olması ve çok büyük olması da bence tam bir saçmalık.sorun çıkarmayacak kadar yeni ve normal boyuttaysa tamamdır benim için.zaten böyle bir çevredeyseniz illaki ufak da olsa bir evi rahat alabilecek kapasiteniz vardır.belli ki sizin gözünüz villa tarzı lüks yerlerde.inan değmez gençliğini feda ettiğine.iki güne alışır gidersin.70 yaşında da başını sokacağın kadar bir ev alabilirsin ama 70 yaşında yunan adalarını gezemezsin.iki dakikalık sohbette attığın havaya değmez.oturacağınız bir koltuk neticede .

Ev alınması bama da hiç mantıklı gelmiyor.bir de böyle bir ülkede kaçıncı evler tarzı bir çevre de ilginç açıkçası maşallah 😄 demem o ki çok pahalı.ileride yaşlanınca lendimi garantiye alacağım diye gencecik ömrünü evde çay içerek heba etmeye değmez bence.zaten çok pahalı ömür boyu kirada yaşasan bile bir tane adam gibi ev parası çıkmaz.arabanın son model olması ve çok büyük olması da bence tam bir saçmalık.sorun çıkarmayacak kadar yeni ve normal boyuttaysa tamamdır benim için.zaten böyle bir çevredeyseniz illaki ufak da olsa bir evi rahat alabilecek kapasiteniz vardır.belli ki sizin gözünüz villa tarzı lüks yerlerde.inan değmez gençliğini feda ettiğine.iki güne alışır gidersin.70 yaşında da başını sokacağın kadar bir ev alabilirsin ama 70 yaşında yunan adalarını gezemezsin.iki dakikalık sohbette attığın havaya değmez.oturacağınız bir koltuk neticede .
Çok göreceli bir konu galiba 😵‍💫Zira sizin bakış açınızdan baktığımda doğru 2 evi olan kişiler benim gezdiğim ülkelerin haritada ki yerini biliyor sadece 🤐🫣Bilmiyorum bana kalsa keşke 🤧🤷🏻‍♀️

Eki Görüntüle 3090750
O da 225 Euro eder.
Evet artık benim izleyeceğim bu yönde olacak yapacak bişey yok 🙋🏻‍♀️✌🏻

Eki Görüntüle 3090750
O da 225 Euro eder.
Sizinki yurt dışı mı?

Eki Görüntüle 3090750
O da 225 Euro eder.
Biz öyle yaptık iki yıl önce. 6 bin ödüyoruz. İlk başta biraz zorladı ama şimdi hiçbir şey bu para. Benim evi şimdi kiralasaydik en az 5 bin öderdik. Bu arada insan her yorumuna böyle ince ince özenir de uzun uzun hesap mı yapar ❤️❤️

Ayyyynı benim ayrıldığım şahıs. O da varken yiyelim bitince Allah kerim diyen bir tipti. Şimdi kiraya yetişemiyorum diye ağlıyor. Bu tür insanlarla yaşamak çok zor. Ne hesap bilir, ne kıymet bilir. Maddiyatçı ve keyfinin kahyası. Çocuğunuz büyüdüğü zaman oturacak bir eviniz bile olmayacak, tıpkı benim gibi. Çocuklar için böyle ebeveynleri olması çok kötü, acı ama gerçek.

Asla olamayacağım insan tipi sanırım. O kadar iyi kazansam yatırım yapardım çünkü ileri yaşımda maddiyat derdine düşmek istemem yada keşke demek bence o zamanlar çok ağır gelir bana.
Bir de ileride çocuk bile niye beni düşünmediniz diyebilir. Sonuçta özelde okuyor da iyi bir işi olsa bile kendi ev almaya kalksa zorlanır. Millet kendi evini bırak çocuğuna ev alıp koyuyor kenara. Bu ülke anın tadını çıkarayım ülkesi değil.

Ayyyynı benim ayrıldığım şahıs. O da varken yiyelim bitince Allah kerim diyen bir tipti. Şimdi kiraya yetişemiyorum diye ağlıyor. Bu tür insanlarla yaşamak çok zor. Ne hesap bilir, ne kıymet bilir. Maddiyatçı ve keyfinin kahyası. Çocuğunuz büyüdüğü zaman oturacak bir eviniz bile olmayacak, tıpkı benim gibi. Çocuklar için böyle ebeveynleri olması çok kötü, acı ama gerçek.
Yok ya yaşaması çok kolay 🤣🤣😋Hesap biliyor o kadar da değil,kıymette biliyor valla benimki 😅😅😀Ona kalsa olmayacak doğru ama ben bir şekil halledeceğim inş en yakın zamanda 👍🏻🙋🏻‍♀️✌🏻

70 yaşında sağlık sorunlarından bilmem neyden başını kaldırıp, birikmiş para kalırsa alınır tabii. Kuş kadar kalmış emekli maaşından bahsetmiyorum bile. En azından oturmalık bir evi eli yüzü düzgün bir arabası olmasin mi insanların. Hadi kari koca tek basinaysa yine tamam ama sorumlu olduklari bir çocuk da var. Onun da geleceğini düşünmek zorundalar. Yarın ne olacağımız belli değil. Evet işte bu yüzden biz erken ölüp gidersek çocuk arkamızdan sefil olmasın.

Biz öyle yaptık iki yıl önce. 6 bin ödüyoruz. İlk başta biraz zorladı ama şimdi hiçbir şey bu para. Benim evi şimdi kiralasaydik en az 5 bin öderdik. Bu arada insan her yorumuna böyle ince ince özenir de uzun uzun hesap mı yapar ❤️❤️
Gerçekten öyle yenGEnC yenGEnC bravooo ayrıca teşekkürler ✌🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻Ana babana söylesen uğraşmaz 😹😜🤣🤣🤣

X