Eşim,derdim

O bunu çok çok normal görmüyor. Benim için hem fizyolojik hem duygusal bir ihtiyaç dedim ona. Kendimi güvende hissediyorum dedim. Anlıyor gibi ama hak verdiğini sanmıyorum. Onu idare etmemi istedi.
bir yandan da baska problemler olup olmadigindan emin olun asiri mastbsyon, prno aliskanligi veya biseksuel olmasi gibi

3.5 yıllık evliyiz. Son zamanlarda eşimle ufak tartışmalar büyümeye başladı. 6 aylık bebeğimiz var. Bebekten sonra ek iş yapmaya başladı yoğun bir sürece girdi. Şimdi artık bütün işleri bitti evde.

Son meselemizden bahsetmek istiyorum. Ben eşime göre cinsel anlamda daha istekli ve beklenti içindeyim. En son artık şeffaf bir şekilde söyledim. Olmayınca beklentiye giriyorum bedenen ve psikolojik olarak yakınlaşmak istiyorum olmayınca üzülüyorum, huzursuz oluyorum dedim. Bana sen yanlış insanla berabersin ben senin isteklerini karşılayamıyorum minvalinde şeyler söyledi. Benim bu kadar etkilendiğimi düşünememiş.

Fakat canımı sıkan bir mesele de şu ki evlendikten bir süre sonra artık kendi isteyerek değil de ben istiyorum diye bana yanaşmaya başlamış. Diğer odada çalışırken şimdi aradan 3 4 gün geçti gitmezsem sinirlenir gerilir diye gelip benimle birlikte oluyormuş. Bunu öğrendiğimde çok üzüldüm. Ben her şey yolunda zannediyordum o zamanlar.
Daha sonra başka birtakım sorunlar yaşadık üzerine hamilelik bebek yoğun iş temposu derken bu yaklaşımı yapamaz oldu.
Kendi istediği zaman yanaşır oldu. Tabii benim için uzun bir aralık oluyor.

Birkaç gün düşünelim çözüm üretmeye çalışalım, terapi alalım gerekirse yıllarca hatta ömür boyu uğraşalım vs dedi bir yandan da senin isteklerini karşılayamıyorum ayrılalım gibi konuştu.

Onu incittigim için çok üzgünüm. Kendini yetersiz hissetmesini istemezdim. Belki de ufak seylerin büyüme sebebi bu konu. Nasıl çözeriz ne yaparız bilmiyorum. Eşimi seviyorum. Lütfen yorum yaparken onu çok sevdiğimi ve minicik bir bebeğimiz olduğunu unutmayın
Biraz kendinizi çekebilirsiniz, başka şeylere odaklanmaya çalışın. Erkekler çok olgun olamıyorlar size yetemiyorum vs.duygularla saçmalamış. Cinsellik olmadan yakınlaşın, sarılıp uyumak yan yana oturmak el ele tutuşmak ama sonrasında cinsellik olmadan heyecan yaratmak gibi şeyler.

Burada bana yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ediyorum. Dün eşimle şiddetli bir tartışmanın içinde bulduk kendimizi. Konu hassas, eşim zaten hassas bir insan derken konu olmaması gereken şekilde gözümüzde büyüdü. İkimiz de dünki tartışma için çok üzgünüz.
Tartışma sonrası akşam konuştuk bizi rahatlattı. Sabah da konuşma fırsatımız oldu. Şimdilik iyiyiz. Birbirimizi anlamaya çok ihtiyacımız varmış. Benim bazı yanlış tutumlarım, geçmişte takılı kalıp duygularımı arzularımı bastırmış olmam bizi daha çok da beni çok yıpratmış. İçimden geldiği gibi davranamıyor oluşum aslında sadece eşimle ilgili değilmiş. Onun cinselliğe yüklediği duygusallığı da görmezden gelmişim. Evet cinselliğin başlatılması anlamında birbirimizden farklıyız fakat yaşadığımız anlar çok güzel çok özel. Bunu hatırlamak birbirimize itiraf etmek bize iyi geldi. İnternetten araştırmalarım, istatistikler, normalleri artık pek umursamayacağım.
Cinsellik evet çok önemli evlilikte ama bizim durumumuz da vahim değil. Yaşandığında her zaman keyif alıyorum. Öyle de kalmasını diliyorum.
Herkese teşekkür ederim umarım her şey hepimiz için yolunda gider 🤍

X