Eşim evi terk etti

Bana ‘sen ne karıştırıyorsun, telefonunu ver bakayım ‘ deyip iffetsizlikle itham eden adamın peşinde koşmam.
Utanmaz, arlanmaz.
Üstelik lohusa kadına yapıyor bunu.
Siz de onu ikna etmeye çalışıyorsunuz.
Aklınızı başınıza, onurunuzu da gündeminize alın lütfen.
Kapınızda yalvarıp ciddi bir şekilde af dilemeden de affetmeyin bu adamı.

Böyle adamlar evlenmesin ya ana baba kuzusu olanlar evlenmesin 50 günlük bebek var gitmis anasının evine boşayın gitsin böylesini ya utanmadan bir de darp raporu almış

Ya o gün gezmeye gittik gelecekle ilgili bile konuştuk sadece neden gerginsin dedim ordan açıldı konu bana sürekli suçlayıcı şeyler söyledi bıktım dedi yeter dedi sonra eve geldik ben hiç tartışmamak için bebeğimle ilgileniyordum bir anda ver bakalım telefonu dedi daha önce hiç demedi ve şifrelerimi herşeyi bilir ulu ortada durur telefonum
O zaman mazeret aramış kendine ve bulmuş. Bence siz hiç birşey yapmayın. Doldurulmaya müsait bi adamı kendi istemedikçe ikna edemezsiniz.

Haklısınız ben şimdi sessizce bekliyorum henüz 5 gün oldu bugün mesaj attı kızım nasıl diye iyi dedim sadece o kadar normalde ilk günler çok yazardım o yazmadım şimdi yazmıyorum
Cok iyi kesinlikle taviz verme.Bitirmek istiyorsa da yalvarma birak gitsin.Biliyorum suan cok zor geliyor ama yarınlar da gurununu kimseye feda etmemenin en iyisi olduğunu öğreneceksin.Allah yardımcin olsun

Telefona baktıktan sonra neden tamam ben giderim dedi ki?
Sanki bahane arıyor gibi geldi eşiniz.
Telefona bakıp ne karıştırıyorsun demesi üstelik durup dururken
Sonra tamam sen kal ben giderim demesi
Sonra da darp raporu alıp sizden şikayetçi olması
Bunlar tek başına kv faktörünün yaptıracağı şeyler değil gibi
Siz kendiniz ve kızınızla ilgilenirken eşinizin hayatında gözden kaçırdığınız detaylar olmuş olabilir mi?
çok mantıklı. sanki hepsini baştan planlamış gibi raporuna kadar. sizi de üzmek istemiyorum ama, sanki üste çıkmak için hazırlanmış bir oyun gibi. hani sizi haklıyken haksız duruma düşürecek.

Biz kadınların anlamadığı, eşlerini aklamak için kafasında uydurduğu bir şey var, kocamı ailesi dolduruyor klişesi. Kimse kimseyi adamın aklında fikrinde birşey yokken böyle kötülükler yaptırmak için dolduramaz. Hele bunu aşık olduğu eşine ve daha küçücük olan evladına karşı hiç yaptıramaz. Birinin size böyle bir kötülüğü yapması için size karşı hislerinin körelmiş olması gerekir. Zira bir adam lohusa karısının namusuna dil uzatıp, daha gözü açılmamış bebeğini bırakıp, bir de karısını şu salgın döneminde karakol mahkeme kapılarına gönderiyorsa ne size ne bebeğinize merhameti vardır. Adamın şuan tek derdi açacağı boşanma davasında elini güçlendirmek ve size tazminat nafaka vermeden kurtulmak, eminim sizin attığınız geri dön mesajlarını bile davada delil olarak kullanacak. Öncelikle şunu kabullenin size bu kötülüğü yapan kiş bizzat eşiniz, ailesi falan değil, zaten eşiniz başkasının aklına bu kadar kanan ve kendi canı evladına bile böyle kötülük yapacak kadar salak bir adamsa, o kişiden baba falan olmaz. Herkes evladını aile içinde büyütmek ister ancak sizin namusunuza laf eden ve sizi lohusa halinizle karakolla ve ilerki aşamada mahkeme ile muhattap eden adama dön diye mesajlar atmak, o adamın size ima ettiği şeyi kabullenmekten başka birşey değildir. Bir an önce aklınızı başınıza alın.

Son düzenleme:
çok mantıklı. sanki hepsini baştan planlamış gibi raporuna kadar. sizi de üzmek istemiyorum ama, sanki üste çıkmak için hazırlanmış bir oyun gibi. hani sizi haklıyken haksız duruma düşürecek.
Aynen öyle resmen oyun oynanmış hepsi planlı bir insan tek başına bu kadarını eşine yapmaz desteği çok

Doğum sonrası eşimde lohusalığa girdi herhalde bilmiyorum ki resmen sorumluluktan kaçtı korkuyordu demekki çocukta doğunca bıraktı gitti e kaynanada biraz bişey söylediyse ki söylemiştir sonuç bu daha önceleri hiç yaşamadık telefon mevzusu zaten telefonum ulu ortadadır hep
Darp raporu alma sebebi çocuğun velayetini almak olabilir mi peki?
Siz eşinizi daha iyi tanırsınız sonuçta

Ben konudan şunu gördüm ki konu sahibi boşanmayı düşünen biri değil
Biz burda konu yorumlarken sinirleniyoruz ya mesela namusuna laf etmiş nasıl yapar falan diye
Konu sahibi bu kısma pek takılmıyor o yüzden kocası eve gelirse konuşurlarsa çözülür bu olay
50 günlük bebeğini karınısi bırakıp giden bir insanın geri dönmesini istemek ne bilim benmi tuafim dönse ne olucakki nasıl bakilacak yüz yüze insan böyle terk edilmeyi nasıl kabullenebilirki..🙄

Nasıl bu hale gelir bazı küçük şeyler?
Eşiniz size namussuzca işler peşinde olduğunuzu mu ima etti yoksa sadece telefonda çok vakit geçirdiğiniz için laf mı soktu, siz mi alındınız?
Sonra bu raddeye nasıl geldi olaylar. Ne enteresan...
Sahiden hiç mi probleminiz yoktu yeni doğum yapmışsınız. Şimdi illaki alıngan kırılgan agresif falan olursunuz sizi pohpohlaması gereken bir zaman dilimi bu.
Ama adam abartmış da abartmış.
İkiniz de haksızsınız. Darp raporu alması çok büyük olay bence. Ama aynı şeyi size yapsa sanırım siz de alırdınız.
Ayrıca annesinden etkileniyorsa da zaten adamlığına tükürülesi bir adamdır kendisi.
Çünkü 50 günlük bebeği olan bir adam bebeğinin annesine böyle bilenip de evi terk edemez.
Bu olacak iş değil
Yerinizde olsam sessiz kalırdım. Eve gelip insan gibi karşılıklı konuşana kadar aramazdım.
Sonrasında ne karar verirdim bilemiyorum.
Bunun için boşanılır mı, evet boşanılır.
Ama siz de sağlıklı düşünemediğiniz bir dönemdesiniz bu da yadsınamaz.
Hayırlısı..
Ama hemen yumuşamayın. Evi terkedip gitmek yanına kar kalmamalı.

Ya çocuğumu almak isterse gelirimde yok şuan bebek bende ama ya ilerde
Kırmadan yorum yapmak istiyorum size ama konu nereden bakılsa elde kalıyor çocuk yaparak böyle bir adama hata yapmışsınız kaynananizda eşinizde baştan böyleymiş konularınıza göz gezdirdim. Bu adam düzelmez size güvenmeyen evi terkeden bir adam bunu 50 günlük bebek var Ken yapıyorsa büyüyünce daha beterini yapar . İlerisi için barissaniz bile bu adama bel bağlamayın derim . Kv suçlamışsiniz ama değil KV dünya bir araya gelse ayıramaz insan birbirini sevdikten sonra..

Aynen öyle resmen oyun oynanmış hepsi planlı bir insan tek başına bu kadarını eşine yapmaz desteği çok
Neden sürekli eşinizi aklamaya çalışıyorsunuz? Eğer eşinizin aklında boşanmak olmasa hiç kimse onu dolduramaz, buna anne babasıda dahil.

Delimi bu adam daha yeni çocuğu olmuş, sizin söylediğinize göre genelde iyi anlaşıyordunuz eee durup dururken hiç sebep yokken niye gelsin annesinin dolduruşuna?

O gün, niye gerginsin, diye sormuşsun eşine demekki bir şey varmış adamda ki sende farkedip sormuşsun. Ayrıca telefonu vermemek için neden direndin. Benim eşim telefonumu istese itiraz etmeden veririm. Sizin çekindiğiniz, onun görmesini istemediğiniz bir şey mi vardı telefonda?

Kayınvalideyi günah keçisi ilan etmeyi bırakın, ha elbet demiştir bir şeyler ama sizin eşinizin aklında boşanmak olmasaydı, hiç etkilemezdi bile.

Bir telefondan boşanmaya nasıl gelindi, ya sizin anlattığınız gibi bir evliliğiniz yok yada olanların farkında değilsiniz, kendinizi mutlu sanıyorsunuz.

Bundan sonra bırakın eşinizi aramayı. Eşinizin aramasını bekleyin. Aradığındada yüzyüze konuşalım, neden boşanmak istiyorsun, diye sorun. Hakkınızda hayırlısı

İşte acaba böyle bir planımı var bilmiyorum o yüzden birleşmek istiyorum çocuğum için evli kalmaya razıyım
Bebeğiniz çok küçük alamaz sizden kanunlar buna izin vermez çocuğa bir zarar vermediğiniz sürece .. aileniz yokmu onlarla yasayamazmisiniz yerinizde olsam bütün şartları zorlandım barismayi düşünmeden önce .

50 günlük bebeğini karınısi bırakıp giden bir insanın geri dönmesini istemek ne bilim benmi tuafim dönse ne olucakki nasıl bakilacak yüz yüze insan böyle terk edilmeyi nasıl kabullenebilirki..🙄
Eh tabiki artık yüzgöz olunmuş
Ama konu sahibinin de burda hata payı var o da annesinin evine gitmeye yeltenmesi
Öyle demeseydi bu adam çıkıp gitmeyecekti darp raporu vs olmayacaktı ve bence namusa lafa kadar ilerlemezdi
Adamın ailesi zaten benzinlik gibi adamı baya doldurmuşlar adam da boş bidon dolmuş
Burdan zor döner olaylar ama madem bu kapasitede bi eşi var kimseye koz vermemeliydi aynı evin içinde çözülmeliydi
Adam tamamen suçlu ama tek taraflı olmamış olay

Eh tabiki artık yüzgöz olunmuş
Ama konu sahibinin de burda hata payı var o da annesinin evine gitmeye yeltenmesi
Öyle demeseydi bu adam çıkıp gitmeyecekti darp raporu vs olmayacaktı ve bence namusa lafa kadar ilerlemezdi
Adamın ailesi zaten benzinlik gibi adamı baya doldurmuşlar adam da boş bidon dolmuş
Burdan zor döner olaylar ama madem bu kapasitede bi eşi var kimseye koz vermemeliydi aynı evin içinde çözülmeliydi
Adam tamamen suçlu ama tek taraflı olmamış olay
Katılıyorum size konu sahibinin bebeğini KV duyduğunda isteyerek mi yaptıniz diye sormuş konusu var hanfendinin bile bele lades olmuş olay

Katılıyorum size konu sahibinin bebeğini KV duyduğunda isteyerek mi yaptıniz diye sormuş konusu var hanfendinin bile bele lades olmuş olay
Aslında bu tür sorunlarda yani eş kişisinin ailesi ve karısı arasındaki davranış dengesini koruduğunu görmeden bebek olayında dikkat etmesi gerek
Sonra o koca kişisiyle sorun yaşadığında çocuğum için deniyor
Zaten olan çocuklara oluyor ebeveynler tamamen işin keyfinde çoğu zaman

Burada bi kadın konu açsa eşimin telefonuna bakmak istedim vermemek için saldırdı kollarımı çizdi, sonra da evi terketmeye kalktı hepimiz o kadına hak veririz o yüzden objektif yorum yapacağım siz de çok hatalısınız. Belki de adamın niyeti namusa falan laf atmak değildi, telefona çok kaptırınca sinirlenmişti ya da merak etmişti. Neden bu kadar abarttınız telefonu çevirip gösterseydiniz. Ben eşler arasında özel alan falan kabul etmediğim için saçma geldi. Bu kadar gizlese kollarımı tırnaklayacak kadar kesin şüphelenirdim bir şey düşünmesem bile.

Siddetin erkegi kadini yok bunun once altini cizmek isterim erkek diye darp raporu alamaz diye bir sey de yok.
Ama kavganız çok gereksiz olmuş.
Bu raddeye gelmemizde tek sebep değil anlasilan

X