Eşim her cumartesi günü bekar arkadaşlarıyla gece çorbacıya gidiyor

Aynen öyle.
Kendisi içe dönük diye kendi karanlığına eşini de çekmeye çalışıp, çekemeyince de şikayet eden insanlara sinir oluyorum

Evde oturup tüm hayatları olan kocalarını bekliyorlar. Sonra sürekli vay sen dışarı çıktın vay beni gezdirmiyorsun kavgaları bitmiyor. İstiyorlar ki kocaları da kendileri gibi olsun

Size öyle diyordur belki 😂 tabi ki her ilişkinin dinamiği farklı ama benim eşim en iyi arkadaşım sensin dese gözümden düşerdi. Sosyal becerileri gelişmemiş arkadaş edinemeyen bir adam gibi görünürdü gözüme.
Çok ilginç bir bakış açısı. Bana biraz komik geldi. İnsanın sevdiği kişiyle diğer herkesten daha çok paylaşım yapmayı sevmesi, bunu da belirtmesi bana hiç gelişmemiş gelmiyor. En fazla şanslıymış ki arkadaş ve eş olarak görebilmiş derim. Böyle bir eşi olmayanın anlayabileceği bir şey değil gördüğüm üzere.

Çok ilginç bir bakış açısı. Bana biraz komik geldi. İnsanın sevdiği kişiyle diğer herkesten daha çok paylaşım yapmayı sevmesi, bunu da belirtmesi bana hiç gelişmemiş gelmiyor. En fazla şanslıymış ki arkadaş ve eş olarak görebilmiş derim. Böyle bir eşi olmayanın anlayabileceği bir şey değil gördüğüm üzere.
Eşle paylaşım yapmak, eğlenmek, sevmek ayrı mesele, eşi hayatın merkezine koyup başka kimseyle sosyal ilişki kurmamak ya da kuramamak ayrı mesele. En iyi arkadaşım eşim değil ama bu eşimle paylaşımım yok demek değil. Yakın kız arkadaşımla yapacağım her şeyi eşimle yapamam ki 🙄

Eşle paylaşım yapmak, eğlenmek, sevmek ayrı mesele, eşi hayatın merkezine koyup başka kimseyle sosyal ilişki kurmamak ya da kuramamak ayrı mesele. En iyi arkadaşım eşim değil ama bu eşimle paylaşımım yok demek değil. Yakın kız arkadaşımla yapacağım her şeyi eşimle yapamam ki 🙄
Ama en yakın arkadaşın eş olması, başka arkadaşı olmamak demek değil. Başta saçma bir çıkarım yapmış oluyorsunuz. Ben eşimle önce arkadaştım yıllar içinde sevgili olduk evlendik, gayet hala en yakin arkadaşım, başka arkadaşlarımız da var, sosyal becerisi olmayan gelişmemiş insanlar değiliz dediğiniz gibi. Sizin eşinizle olan yaş farkınıza sayfalarca cevap yazdınız ama başkalarının ilişki durumuna gelince belli ki rahatça istediğinizi yazabiliyorsunuz. Sizin 10 yaş fark da başkasına öyle geliyor işte olabilir. Herkesin ilişki dinamiği başka.

yeni evliyim eşimin bekar arkadaşları var her cumartesi günü gece 11 buçuk gibi çorbacıda gidiyor. Sizce bu bir sorun mu? Ya da sizler ne düşünüyorsunuz?
Benim eşimin de çorba kültürü vardır. Evli, bekar arkadaşlarıyla zaman zaman giderler. Erkeklerin böyle bir zevki var sanırım. Ancak saati bana pek doğru gelmedi. Daha uygun saatlerde bu planı yapsa daha doğru olur gibi. Evli çiftler ayrı ayrı arkadaşlarıyla plan yapıp görüşebilir bu bence anarmol bir durum değil. Dediğim Gibi saati bnm için sorun olurdu. Bunu eşinle konuşabilirsin canım saat olarak daha uygun saatler olsa iyi olmaz mı şeklinde.

eşlerin yapışık ikiz gibi olmaması gerek tayfasındanım ama
her cumartesi gecesi gibi arkadaş rutinleri de bana abartı geliyor
çünkü gece geç bi saat ve yeni evliyken evde o saatte yalnız kalmak benim hoşuma gitmezdi
sen gece yarılarına kadar her cumartesi arkadaşlarınla olsan o adam kıyameti koparırdı
çünkü yeni türkiyenin yobaz zihniyeti .

8 yıllık evliyim, ben de arkadaşlarımla çıkarım eşim de çıkar. Eşimin maç ritüeli çoktur mesela her maça gidet hiç sorun etmedim. İçip sapıtır, pavyona , kumara gider eve gelmez vs bunlar sorundur ama adamın arkadaşlarıyla çorbacıya, arada içmeye, maça vs gitmesi sorun değildir bana göre.

Ara sira degil, her cumartesi gecesi arkadaslari ile cikmasindan mutsuzluk duymamak Onu rahat birakmak degil, sineye cekmek olur bence. Bir gece de sizi yaninda götürsün mesela

yeni evliyim eşimin bekar arkadaşları var her cumartesi günü gece 11 buçuk gibi çorbacıda gidiyor. Sizce bu bir sorun mu? Ya da sizler ne düşünüyorsunuz?
Bence bu bir sorun hemde yeni evlisiniz eşiniz sizi akşam evde yalnız bırakmamalı.
gideceksede her cumartesi olmamalı bence ayda 1 anca

Hafta içi zaten ertesi sabah iş, kurulu düzen ,ev işleri, yapılması gereken işler gibi sorumluluklar var, birlikte geçirilen vakitler az. Haftasonu gelmiş, neden eşimle bölünmeden, gece geç yatmak bir sorun değilken beraber eğlenmeyeyim?
Bana aşırı ilginç gelir. Sizin örneğinizden konuşacak olursam, cumartesi çorbası gece geç saatte, alkolden eğlenceden sonra olur e tamam eşim bunu neden benimle paylaşmasın ki?

Eşim benim aynı zamanda hayattaki en yakın arkadaşım, çorbadan tut bir sürü şeye kadar beraber yapıyoruz ve çok eğleniyoruz. Ben en çok eşimle kafa dağıtıyorum, bir stres yaşadıysam onu bekliyorum işi bitsin gelsin de hemen konuşalım, o da aynı şekilde. Eğlenceli bir şey keşfettiğimde ilk aklıma eşim gelir.

Diyelim ki sizin konunuzda siz de çıktınız kendi arkadaşlarınızla, e zaten ayrı eğlenecekseniz düzenli olarak, ev arkadaşı dışında tam olarak ne olursunuz?

hayatınızın merkezi yapmayın eşiniz diye ,sizinde özel alanınız olsun arkadaşlarınızla . Eşiniz o köleniz değil sonuçta

yani her cumartesi olması biraz tuhaf, cumartesi kalmalı sizinle şehirdışı bir yere gezmeye gidebilir mesela
ya da geç saate kadar oturmalı bir yerlere gidebilirsiniz, size biri gelebilir,
şehir müsaitse akşam konsere filan gidilebilir. evde sinema gecesi yapılıp geç uyunabilir.

ama derseniz ki kışın zaten pek bir yere gidip gelinmiyor, evdeyiz, evde taklıyoruz diğer günler e bir programınızı etkilemiyorsa o zaman konu arkadaşlarıyla gece çıkması ise, benim gözümde bunda bir sorun yok.

X