Eşim (sizce ne yapmaliyim)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ağzının üstüne ıslak tuvalet terliği hatta kürekle geçirin bir tane Allahim düşman başına desem vallahi böyle bir tip ne bileyim aileye giderken izin almak değişik geliyor bana

bence de etmesin. herkes kendi ailesinde takilmasi mantikli olan. ama esi ot kafali oldugu icim anlamaz. bosanmak istemiyorsa kv sini araya sokmasi ise yarar belki. zaten istemiyormus kizin gelmesini
Otları budamazsan vakti geldıgınde tum bahceye bahcekı gullere bitkilere zarar verirler. Konu sahıbı hıc budamamıs, hep tamam demıs ya da ızın almis. Adamın aymazlıgı bundan.

Haddını bil ınsan evladıyım bende dıyıp senede bir gitseydi ailesıne, adam da buna alısacakti. Ama konu sahıbı, ızın almıs ya da boyun egmıs. Otlarda uzamıs iste.
Kendisinin de cocukları var. Yedi sene gelmez cocukları evlendıklerınde, kapıya bakıp beklerler. Hayat boyle.
Ölüm var.

Aileniz mi hep sizin yaniniza geliyordu? Yoksa kocaaaa 7 yilda 1 kere mi ailenizi gordunuz?
İnanamiyorum gercekten. 😳😳😳
7 yil ailemi gormesem annem babam sorar neden gelmiyorsun diye, eşime de sorarlar noluyor boyle diye ki kendileri gelirler zaten.
Çok ilginçsiniz. İnsanin ailesini gormek için izin mi almasi lazimmiş.

Simdi 5 gün kv de kalsa sonra ailesine gitse Nisan falan halletse.gerj gelse kv oradan evlerine donseler eşi bu kadının burnundan getirir sen bunu nasıl yaparsın diye.hic gitmese özlem var hasret var.eson ve kv tamamen haksız.gun hesabı yapmak da sana kalmış ben çok üzüldüm.ben ailemde istediğim kadar kalmak isterim.he eşim sıkılır ailesini özler o kendi ailesinde kalabilir.ama anlasmadan yaparsanız size eziyet eder diye düşündüm çünkü öyle yapısı var gibi.

İleride çocuklarınız büyüyüp evlendiği zaman Kocanız kızlarını yedi senede bir görmeyi kabul eder miydi acaba... kv torun görmek için tutturmuş bu kadar yedi sene sonra gösterin kabul eder mi acaba... ne biçim insanlar ya

İyide eşiniz öyle istiyor diye niye ailenizi görmekten mahrum kalasınız ki, gidin ve planınız neyse onu yapın, onun ailesi aile de sizin aileniz ne peki. Ayy sinir oldum yine erkeklere :sinirli:

Eşiniz yıllardır Almanya 'da özgürlük hak hukuk, bireysellik hiçbir şey öğrenemedi mi? Siz dişli olun ailenizin yanına gidin.

Oha 7 yılmı herhalde kardeşin yanından geçip gitse ne sen onu, nede o seni tanımazsiniz, ailen arkanda durmuyormu gel Türkiye ye baban gelsin havaalanina alsin seni giderken de kocan gönlünü alir özür diler bi hayvanlık yaptım kusura bakma derse gidersin böyle seymi olur ne izin alıyorsun gidecem de kestirip at..bu evlilikte senin de söz hakkin vardir herhalde adam seni eşi değilde yanında taşıdığı valiz felan zannediyo galiba gittiği heryere senide arkasından götürüyor..

Slm kızlar ...

Bir konuda fikrinize ihtiyacım var gerci ben karar verdim ama yinede haksızmiyim diye merak ettim...

Ben Almanyadayim 2 kızım var biri 6 olucak biride 3 ...

Ben 6 yıldır burdayım Eylül ayında 7 yil olucak. Bu 6 yıl boyunca sadece bir kez tek küçük kızıma hamileyken gittim 1 ay kaldım...

10 gün kendi ailemde 20 gün kaynanamgilde ...
Neyse dedik ailemle kavga olmasın bu kez böyle oldu bi dahakine buna izin vermeyiz dedik ...tabi bu 20 gün kaynanamgilde kaldığım sürece eşimle kaynanamla sürekli tartıştık dili durmuyor kadının çok laf söyler bende geri ona söylerim dayanamam..eşimde çok iki yüzlü ailesinin yanında bana nefretle bakıyor vicdansız oluyor...ve onunlada kavga ediyoruz ben açıkça gittiğime bin pişman oldum ...

Bide biz kışın gittik ne gezdik nede doğru düzgün insan yüzü gördük rezil oldum resmen okul zamanıydı ablam istanbuldaydi gelemedi onuda hemrn hemen 7 yıldır görmedim sayılır neyseki çok şükür internet var tlf var...

Neyse benim eşim bugün kaynanamı aradi konuştular kaynanam "eşinle konuş önceden buraya gelince kavga etmeyin" dedi (çok fesattir)
Görümcemde gidecek istemiyorlar beni yerleri dar olucak çünkü görümcem de burda o bile diyor git ha git (Benim için olmadığına yemin edebilirim)

Kaynanam git diyor oğlum yanımda olsun yeter diyor...

Bende eşimle konuştum

"Bak x ben gidince önce ailende 5 gün kalirim sonra kendi aileme giderim kardeşimde nişanlanır onların bu güzel zamanında yanında olmak istiyorum .gitmeye yakin 4 gün kala sizin memlekete sizinkilere gelirim ordan döneriz dedim .

Düşünün yine 9 gün kaliom...Eşim ne dese iyi..

"Olmaz gider geliriz ben kabul etmem ailemin yanında kalacaz "dedi

Aklıma gittiğim dönem geldi burnumdan gelmişti...

Esime kızdım

"Asla gelmem o zaman kızlarıda göndermem sen tek git böyle benim işim olmaz orda gelirsem varmadan Allah belami versin kavuşmadan son nefesimi vereyim dedim.

Gitmeyi düşünmüyorum ama ailemide çok özledim ablalarimi 2 ablam tek orda zaten biri kaynanamgille aynı memlekette tayini çıkmıştı oraya geçen sene. Çok mutlu olmuştum artık bana yakın diye .Biride annemgile aynı şehirde...

Düşünüyorum gitmeyeyim rezil olsunlar bi gelini getiremediler diye cunku genlerinde rezillik var yoksa durmuyorlar...

Bi yandan da diyorum eşim bilet alırsa sormadan orda 5 günüm dolunca abimde izine gelicek derim gel beni al diye..

Siz olssaaniz ne yaparsınız...
Demekki eşin sesini çıkaramaz abin almaya gelirse. Öyle yap madem sen daha gtmeden problem çıkmış gidince kimbilir nasıl olur. Benim eşim çok ters biri öle emri vaki fln anlamaz abimi geri boş gönderirdi valla 😂

7 yil ne demek ya nasil dayandiniz ne icin kim ugruna degiyormu bari? İzin almayin birkac gun kalin ailenize gidin kolunuzdan tutup sizi odaya kapatacak halleri yok ya. Kalabildiginiz kadar kalin ailenizde esinizde asiri vicdansiz kotu kalpli bencil birisi allah onunislah etsin

Siz nasil olsa 7 yilda 1 defa ailenizi sayip gitmissiniz,esinizin boyle laf yapmasi cok normal. Once siz sayacaksiniz ailenizi,sonra esiniz sayar. Sizin yuzune bakmadiginiz ailenize esiniz napsin? Hata sizde.

Konularınızı bildiğim için bu kısır döngü böyle devam eder. Sonunda yine eşinizin dediği olacağı için boş yere sinirlenmeyin.
Eşiniz ehliyetle ilgili sizi aptal testine sokmak istiyordu. Ehliyeti aldınız mı ?

Kız niye and vermişsin hemen ekmek kır kafanda :KK45::KK45:şimdi bir çözüm öneririm eşinle aranızda kavgaya sebep olurum o yüzden birşey demiyorum ama teyzemin hikayesi senin anlattığın ile birebir hatta onun kaynanası istediği olmayınca bayılmış numarası yapıyor. Teyzem çareyi geldiğinde direk anneme (anneannem dedem rahmetli, yoksa onlara gidiyordu) gelmekle buldu. Gelir alışverişini yapar kardeşlerini memleketini gezer dilediği kadar kalır . Aradıklarında yüz vermez çünkü enişte de öyle davranıyor ona Türkiye'ye geldiklerinde. Dönmeye 2-3 gün kala gider kaynanasına gittiğinde de onları asla duymaz ve Almanya'ya döner. Nasılsa geldiğimde kocam komşunun oğlu gibi değil mi ben de onu tanımıyorum gelince der öyle davranır. Ben sana böyle yap demiyorum ,aklıma teyzem geldi paylaştım 😁

Yine siz kalıyormuşsunuz benim teyzemler gelirdi 1-1,5 ay 1 gün bile anneannemlerde kalamazlardı haftada 1 akşam getirirdi giderlerdi geri de malesef birşey diyemiyorlardı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X