Eşim sürekli ailesiyle vakit geçirmek istiyor

kkszkllk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2024
22
-6
30
Merhaba herkese. 3 aylık bir evliliğim var. Ailelerimizle yakın yaşıyoruz. Eşim ailesine çok düşkün sürekli zamanını onlarla geçirmek istiyor. Hiç olmazsa haftada en az 2 gün görüşüyoruz. Başlarda karşı çıkmıyor ben de vakit geçiriyordum ama sıkılmaya başladım. Zaten evliliğimizin başından beri sağlık sorunları nedeniyle sürekli ailelerle vakit geçirmek zorunda kaldık artık evliliğimin tadını çıkarmak eşimle başbaşa bir şeyler yapmak istiyorum. Ailesiyle ilgili hiçbir sorunum yok bu arada hepsi beni çok sever üstüme titrer onlar da bizle vakit geçirmek ister. Eşime de çok karşı çıkamıyorum annesinin rahatsızlığı var ve mümkün oldukça görüşmek moral vermek istiyor bu konuda onu anlıyorum ama boğulmaya başladığımı hissediyorum. Benim aileme daha yakın oturmamıza rağmen kesinlikle daha az bir araya geliyoruz. Eşimle bu durumu paylaştığımda karşı çıkmıyor, terslemiyor ama yine de vicdan yaptırıyor bu sefer kendimi suçluyorum. Zaten çok oturmayacağız gönülleri olsun diyor ama ben artık günlerimizi birbirimize ayıralım istiyorum sürekli aileyle birlikte olmak istemiyorum kendi ailem dahil. En basiti evlerimizin arası yarım saat olmasına rağmen bazen yatıya çağırıyorlar emrivaki yapılıyor ve nasıl kırmadan reddederim derken sıkıntıya giriyorum. Kimseyi üzmeden bu durumu nasıl çözebilirim bana akıl verin

Eşimle bu durumu paylaştığımda karşı çıkmıyor, terslemiyor ama yine de vicdan yaptırıyor bu sefer kendimi suçluyorum.
Bu durumu da anlamıyorum. Sizin ailenizle az görüşünce vicdan yok, onun ailesi ile az görüşünce vicdan azabı? Bu nasıl oluyor annesi hasta demeyin annesi hasta olmayan adamları da biliyoruz biz.

Buna vicdan yaptırmak değil manipülasyon denir.

Merhaba herkese. 3 aylık bir evliliğim var. Ailelerimizle yakın yaşıyoruz. Eşim ailesine çok düşkün sürekli zamanını onlarla geçirmek istiyor. Hiç olmazsa haftada en az 2 gün görüşüyoruz. Başlarda karşı çıkmıyor ben de vakit geçiriyordum ama sıkılmaya başladım. Zaten evliliğimizin başından beri sağlık sorunları nedeniyle sürekli ailelerle vakit geçirmek zorunda kaldık artık evliliğimin tadını çıkarmak eşimle başbaşa bir şeyler yapmak istiyorum. Ailesiyle ilgili hiçbir sorunum yok bu arada hepsi beni çok sever üstüme titrer onlar da bizle vakit geçirmek ister. Eşime de çok karşı çıkamıyorum annesinin rahatsızlığı var ve mümkün oldukça görüşmek moral vermek istiyor bu konuda onu anlıyorum ama boğulmaya başladığımı hissediyorum. Benim aileme daha yakın oturmamıza rağmen kesinlikle daha az bir araya geliyoruz. Eşimle bu durumu paylaştığımda karşı çıkmıyor, terslemiyor ama yine de vicdan yaptırıyor bu sefer kendimi suçluyorum. Zaten çok oturmayacağız gönülleri olsun diyor ama ben artık günlerimizi birbirimize ayıralım istiyorum sürekli aileyle birlikte olmak istemiyorum kendi ailem dahil. En basiti evlerimizin arası yarım saat olmasına rağmen bazen yatıya çağırıyorlar emrivaki yapılıyor ve nasıl kırmadan reddederim derken sıkıntıya giriyorum. Kimseyi üzmeden bu durumu nasıl çözebilirim bana akıl verin
Niye evlenmiş o zaman?

Haftada 2 gün mü? Birde oturmadan kalkış saati kaç?
Bazen iş çıkışı gidiyoruz, bazen izinli olduğumuz günler. En az 2 saat oturduğumuz oluyor ama onu da benim kalk dememle yoksa o yine oturur. Kalabalık bir aileleri var, annesine gittiğimizde çok nadir tek olurlar. Muhakkak ya teyzesi ya anneannesi ya yengesi oluyor,çocuklar oluyor. Hepsi de beni çok sever ben de onları çok severim ama artık sıkılıyorum. İzin günlerimiz her zaman denk gelmiyor geçenlerde denk geldi eşim yine ailesiyle plan yaptı, söyledim her zaman denk gelemiyoruz bari izinli günümüzü beraber geçelim size iş çıkışı da uğrarız diye bu izin gününde gidelim sonrakilerde birlikte vakit geçiririz dedi. O gün başka bir sebepten dolayı ben gidemedim. Bir sonraki izin günümüzde ben hasta olduğum için çıkamadık. Bugün yine izinliyiz ben hasta olduğum için 10 gündür evden çıkamıyorum bugün artık dışarda birlikte vakit geçiririz diye düşünüyordum şimdi de yine bizimkilere kahvaltıya gidelim ordan geçeriz diyor artık kafayı yemek üzereyim

Zamanla bunlar sorun haline gelebilir. Bi de çok sıkıcı yaaaa insanlara bi rahat huzur vermiyorlar üf
Sevdiğim için gerçekten kimseyi kırmak istemiyorum ailesi benim üzerime çok titrer kızları gibi görürler görmeyince özlüyorlar ama kendimi yıllardır evli gibi hissediyorum mümkün olan en ufak bir boşlukta onlarlayız. Bazen diyorum kalp kırmaya gerek yok uğrayalım ondan sonra vakit geçiririz diye ama bir oturuyoruz hadi çay içelim hadi yemek yiyelim birazdan baba gelecek onu da görelim derken akşam oluyor ee ertesi gün de iş var eve erken dönmek gerekecek derken bütün gün çöp oluyor artık bunu düşünmekten bile sıkıldım

Gecmis olsun. Allah acil sifalar versin. Esiniz muhtemelen annesi icin korktugu icin de böyle davraniyor. Benim annem veya babam (uzun hastaliktan sonra vefat etti) agir hasta olsa bende gidip görürdüm. Ne kadar ömürleri kalmis belli degil.
Sizde yeni evlisiniz. Hevesleriniz var. Orta yolu bulmaya calisin beraber. Esiniz arayi cok acsa ve annesine birsey olsa hem kendini hemde sizi affetmez (ne kadar da siz yeni evli olarak hakli olsaniz da). Ama agir hastaliklar herseyi degistiriyor maalesef

Bu durumu da anlamıyorum. Sizin ailenizle az görüşünce vicdan yok, onun ailesi ile az görüşünce vicdan azabı? Bu nasıl oluyor annesi hasta demeyin annesi hasta olmayan adamları da biliyoruz biz.

Buna vicdan yaptırmak değil manipülasyon denir.
Artık bu durum yüzünden ben kendi ailemle bile vakit geçirmek istemiyorum kendimi hiç yeni evli gibi hissedemiyorum ya biz daha yeni evli sayılırız yarım saat mesafede oturup yatıya çağırmaları ne demek ne münasebet eşim de benim gözüme bakıyor onaylasam gidip kalacağız

Kendisi gitsin. Sen sadece bir gün onunla git diğer günler kendisi gitsin. Zorla bir yere gitmek zorunda değilsin. Ben eşime söylüyorum bizim kv ile aramız çok iyi değil sen gidip görmek istersen her gün gidebilirsin ama ben gelmem diye. O da gitmiyor.

Gecmis olsun. Allah acil sifalar versin. Esiniz muhtemelen annesi icin korktugu icin de böyle davraniyor. Benim annem veya babam (uzun hastaliktan sonra vefat etti) agir hasta olsa bende gidip görürdüm. Ne kadar ömürleri kalmis belli degil.
Sizde yeni evlisiniz. Hevesleriniz var. Orta yolu bulmaya calisin beraber. Esiniz arayi cok acsa ve annesine birsey olsa hem kendini hemde sizi affetmez (ne kadar da siz yeni evli olarak hakli olsaniz da). Ama agir hastaliklar herseyi degistiriyor maalesef

Çok teşekkür ederim sizin de başınız sağolsun 😔 Birlikte vakit geçirmek istemesini anlıyorum dediğiniz durumdan dolayı da çok korkuyorum zaten bir şey olursa benim yüzümden daha az vakit geçirmiş olmasın diye ama ben de artık bazı günlerimi aile ziyareti olmadan planlamak istiyorum. Hiç gitmeyelim demiyorum tabi ki gideceğiz ama annesini 3-4 gün görmeyince sanki aylardır görmemiş gibi davranmasını anlayamıyorum

Eşin kolayını bulmuş. Sınırlarını koymalısın.
Kırılacaksada kırılsın. Sürekli orda yatmak yada gitmek zorunda değilsin. Eşin tekte gidebilir.

X