Esim tembel, ben bikkin...

Benim çocuğum yok ama bu konuda esimle bi hayli kavga ettik. Mutfakta taşan çöp doldurulmayan sürahi kavga sebebim oldu. Küçük şeyler bunlar tabi ama evlendikten sonra bi baktım hep ben yapıyorum. Sonra güzellikle kavgayla ağlayarak vs evde sorumluluk alması gerektiğini anlattım. Şimdi biraz daha iyi.
Bazı işleri kesinlikle siz yapmayın eşinizin üzerine atın düzelir inşallah

Merhametli deyince bende gerçekten merhametli sandım. Tüm evin işini ve çocuğu çalışmanıza rağmen size yükleyen bu adam mı merhametli? Hafta sonu bir gün verin eline çocuğu siz dışarı çıkın. Ayrıca yemek ütü de yapmayın. Bunları denediz mi?

Eşiniz sadece tembel değil, aynı zamanda merhametsiz, bencil ve sorumsuz. Evde bir takım işleri yapması gerektiğini öğrenmesi gerek. Ufak ufak başlayın. Sonrasında onun sorumluluğunda olan işleri olmasını sağlayın. Bu arada kendi işlerini de bir zahmet kendi yapsın. Mesela ütülerini yapmayın, ütücüye götürsün ya da kendi ütülesin. Süpürge çok çekiyordur, belinizi ağrıtır, bir defa o süpürsün.

Cocuğun büyümesini bekleyebilecek misiniz cevap evet olsa bile?

ciddi bir konuşma yapın. siz anneyseniz o da baba.. bu bazen çocuğu avutarak Olur. Bazen süpürge tutarak bazen yemek yaparak babalık yapılır. annesi gibisiniz.. cinsellik de istemiyor bu sebeple.

X