Esim ve ailesi

Durmaz burda sınav da 15 ağustosda zaten mümkün değil kabul etmez ordaki herkes laf eder eşim yine bana çatar bilmiyorum kabul etmez malesef

sınavın biri temmuz sonu biri 15 ağustos da değil mi

gidersiniz 1 temmuz da dönersiniz temmuz sonu

işte önemli olan laf ederi düzenlemek

bakın annem babam öğretmen

annemin ailesi ile aynı şehirdeydik ama uzaktı yani öyle haftada bir görüşmek vs mümkün değil

babamın ailesine ise okul kapanınca gider iki ay kalırdık

okulun açılmasından bir iki gün önce gelirdik

cidden hoş bir yaşam değil ama anneme senin ailen burada bizimkiler bekliyor derdi babam

yıllar böyle geçti

yine öğretmen olan halam ve eniştem de gelirdi kuzenler vs ortam iyiydi ama kendi evindeki yaşam sekteye uğruyor

eşin tayin isteme moduna girdiğinde de memleketi isteyecek mesela

ailelerden bağımsız olmak lazım

aradan yıllar geçmeden biz olmayı öğrenmeli

anladığım babası egemen, ona buna araba verip kendine sizin para ile araba aldırabiliyor vs vs

çözüm uzak durmayı organize etmek

açıkçası göçebe hayat bana göre değil

gider kalırdınız kısa kalınırdı o zaman şimdi ayrı eviniz olunca bahane de kalmıyor

lakin ben babanızın annenizi doğumda sizin eve neden göndermediğini vs de anlamadım, o ne düşünüyor da bu kadar uzak duruyor

yani gelin oldu o ailenindir kızım zihniyetinde mi

Peki bu sene de öyle mi davranacakmış şimdi ne diyor benzer yanlarımız ve sanırım tek kurtuluş ders çalışıp atanmak bunun içinde herkese getir şeye kulağını tıkamak daha sonra gerekirse hepsini hayatından çıkartmal
Malesef benim sorunun bunları çok takinti yapıyorum daha 5 ay önceden başladım bu yazı düşünüyorum benim psikolojim iyi değil aylardır onlar yanımda değil ama onlarla yaşıyor gibiyim

Ben bu durumda olsam yapacağım tek şey atanmak olurdu
Konsantre olurdum ne pahasına olursa olsun
Çünkü suanki koşullarınız çok zor ve yıpratıcı
Ozamana kadar üç maymunu oynayın
Bu şartlar böyle sürmeye devam ederse çünkü boşanmak zorunda kalacaksınız ve elinizde enazindan bir işiniz olsun.

sınavın biri temmuz sonu biri 15 ağustos da değil mi

gidersiniz 1 temmuz da dönersiniz temmuz sonu

işte önemli olan laf ederi düzenlemek

bakın annem babam öğretmen

annemin ailesi ile aynı şehirdeydik ama uzaktı yani öyle haftada bir görüşmek vs mümkün değil

babamın ailesine ise okul kapanınca gider iki ay kalırdık

okulun açılmasından bir iki gün önce gelirdik

cidden hoş bir yaşam değil ama anneme senin ailen burada bizimkiler bekliyor derdi babam

yıllar böyle geçti

yine öğretmen olan halam ve eniştem de gelirdi kuzenler vs ortam iyiydi ama kendi evindeki yaşam sekteye uğruyor

eşin tayin isteme moduna girdiğinde de memleketi isteyecek mesela

ailelerden bağımsız olmak lazım

aradan yıllar geçmeden biz olmayı öğrenmeli

anladığım babası egemen, ona buna araba verip kendine sizin para ile araba aldırabiliyor vs vs

çözüm uzak durmayı organize etmek

açıkçası göçebe hayat bana göre değil

gider kalırdınız kısa kalınırdı o zaman şimdi ayrı eviniz olunca bahane de kalmıyor

lakin ben babanızın annenizi doğumda sizin eve neden göndermediğini vs de anlamadım, o ne düşünüyor da bu kadar uzak duruyor

yani gelin oldu o ailenindir kızım zihniyetinde mi
Malesef o zihniyette o kadar korudu etti evlenince yüksekten aşağı birakiverdi beni bilmiyorum o annemle de sorunlu onu bir yere çıkarmak istemez sanırım benim yanım kalabalık olacak diye getirmedi bir de işleri çok annem evde yemeklerini yapar bana bırakırsa zorluk yaşarlar kardeşimle en mantiklisi benim onların yanında kalmadı ama istemedi iste babam ayrı dert zaten hep beni haksız bulur benim psikolojimin iyi olmadığını düşünür ama diğer insanların anormalligini gormez büyüttüğünü düşünür neymiş ona taş atana o çiçek atarmış öyle de yaptı eşimin abisinin yaptıklarına rağmen hiç ona tepki vermedi gitti sohbet etti ne diyeyim çarem yok o konuda babam hep bei sorunlu bilir neymiş sınava çok takmsiim ondanmış bilemem ne takmışsam ne var o kadar okudum atanmak istenme de ne var

Malesef benim sorunun bunları çok takinti yapıyorum daha 5 ay önceden başladım bu yazı düşünüyorum benim psikolojim iyi değil aylardır onlar yanımda değil ama onlarla yaşıyor gibiyim
Anneniz yok mu destek olsa bende yaşıyorum benzer sorunları ama doğumdan sonra annem geldi ve ailemin yanına gidip kaldım psikolojik olarak öyle topladım biraz ama ne olursa olsun tek kurtuluş atanmak onun içinde susup ders çalışmaya bakmak

Beni dinlemiyor her seferinde bana hakaret ediyor duymak istemiyor çünkü haklıyım hatta kardeşi için kimse yaş tutmadı bunun farkında onlara kızıp benden çıkarıyor onların öyle davranmasını hazmedemiyor
Kendi yuvanıza döndünüz ve eski haline döndü. Kendi ailesinin yanında başka bir insana dönüşüyor çünkü muhtemelen çocukluğunda yaşadığı ezildiği için şu an yetişkin olması bir şey farkettirmiyor.
Senin de yaşadığın travmanın farkındayım çünkü her ne kadar eşlerimizi tanıyoruz sansakta her geçen gün ve yıl bir şey öğretiyor. Bir süre ailesi olmadan yalnız olacaksınız birden değil ama zaman zaman kırgınlıklarını ona hatırlat ve ne olursa olsun seni bu kadar üzdülerse ailesiyle iletişimini kes. Seni iletişime zorlarsa, zaten artık kişisel hayatına müdahale ediyor demektir. O zaman hayat gücüne göre karar alabilirsin😌

o kadar okudum atanmak istenme de ne var

bölümünüz ne

umarım en kısa zamanda atanırsınız

ama eşiniz muhtemelen oralara gidemeyiz diye tercihlerde de rol oynayacak

atıyorum siz şimdi X şehrindesiniz Y şehrinde olan kadroyu boş ver yazma diyebilir

yeter benim kazandığım küçücük çocukla ne işimiz var oralarda düzenimizi bozmayalım muhabbetine müsait

ayrıca siz ondan sonra atanacağınız için daha uzun süre sonra tayin isteyebileceksiniz, o nedenle de sizin atanmanızı istemeyecek ki kendisi tayin isteyip memlekete yahut yakınına gidebilsin

ders çalışın ama stresi yönetin

o sınavda bilmek kadar stres de önemli

o sorular denemede gelse çok yüksek alacak olanlar sınavda panik olup iki seçenek arasında kalıp hatalıları işaretliyor

atanması zor bir branş ise de köklü özel okul araştırın

gerekirse memlekette olsun zira en azından gidip oturacağınız ev var vs ama eşinizin sen bana tabisin havasından kurtulun

Türk dili edebiyatı bölüm ama 2 senedir yaklaştım güzel puanlar alıyorum nasip olamıyor bir turlu ama umudum var. Eşim aranmalı istiyor o konuda sıkıntı yok neresi olsa gideriz ve eşim memlekete gitmek istemiyor zaten onu kesin olarak konuştuk orası varsa ven yokum dedim o sadece yazları grip vakit geçirmek istiyor yazın katlanmalı bekliyor ama yazları bile bizim için çok yıpratıcı oluyor memlekete tain isteme durumu asla olamaz o zman kesin olarak beni kaybedeceğini biliyor çünkü aslında o da ailesinden çok sıkılıyor ama bunu dile getirmiyor iste ben ses çıkarmasam onun başına geçmesem aslında aramızda kavga olacağı da yok ama her şeyimizi elimizden alırlarken ben bakacak miyim kendi imkânlarımı kullanamazken bu yarın gelir paramızı da almaya kalkarlar

Çocuk var aslında bu olaylardan sonra gitmiyorum görüşmüyorum diyebilirdim ama çocuğumu bir dk bile onların yanına yalnız göndermem bu durumu nasıl yöneteceğim aslında sorun burda bu olaylardan sonra görüşmek istemiyorum desem eşim kabul eder ama çocuk onu oraya eşimle gönderemem daha bebek 7 aylik

Kendi yuvanıza döndünüz ve eski haline döndü. Kendi ailesinin yanında başka bir insana dönüşüyor çünkü muhtemelen çocukluğunda yaşadığı ezildiği için şu an yetişkin olması bir şey farkettirmiyor.
Senin de yaşadığın travmanın farkındayım çünkü her ne kadar eşlerimizi tanıyoruz sansakta her geçen gün ve yıl bir şey öğretiyor. Bir süre ailesi olmadan yalnız olacaksınız birden değil ama zaman zaman kırgınlıklarını ona hatırlat ve ne olursa olsun seni bu kadar üzdülerse ailesiyle iletişimini kes. Seni iletişime zorlarsa, zaten artık kişisel hayatına müdahale ediyor demektir. O zaman hayat gücüne göre karar alabilirsin😌

Anneniz yok mu destek olsa bende yaşıyorum benzer sorunları ama doğumdan sonra annem geldi ve ailemin yanına gidip kaldım psikolojik olarak öyle topladım biraz ama ne olursa olsun tek kurtuluş atanmak onun içinde susup ders çalışmaya bakmak
Gittim annem 3 hafta kaldım ama sonuçta bebek var babası özlüyor turkiyenin bir uzundayız sürekli gdiidp gelemem ayrıca kv ve ailem aynı şehirde ve pandemi var simdi ben anneme gitsem iç de sürekli gelecek ve hiç dikkat etmeyen biri evde oturmaz sürekli gezer hastalık buluşturacak diye de korkumdan gidemiyorum

Canım kendin için bir süre idare edeceksin önemli olan atanmak ben öyle yapıyorum kendi aleyhinde ise bile lehine göre çevir bölümün ne atamaların nasıl bilmiyorum ama bizi atanmak kurtarır bence dersse devam benim de bebeğim çok yaramaz benden başka kimseye gitmiyor babaya bile🙁
Gittim annem 3 hafta kaldım ama sonuçta bebek var babası özlüyor turkiyenin bir uzundayız sürekli gdiidp gelemem ayrıca kv ve ailem aynı şehirde ve pandemi var simdi ben anneme gitsem iç de sürekli gelecek ve hiç dikkat etmeyen biri evde oturmaz sürekli gezer hastalık buluşturacak diye de korkumdan gidemiyorum

Türk dili edebiyatı bölümüm inşallah çalışıyorum hiç vazgeçmedim ama kafam bunlarla o kadar meşgul ki bazen kendimi veremiyorum. Allah yardımcımız olsun.

Çocuk var aslında bu olaylardan sonra gitmiyorum görüşmüyorum diyebilirdim ama çocuğumu bir dk bile onların yanına yalnız göndermem bu durumu nasıl yöneteceğim aslında sorun burda bu olaylardan sonra görüşmek istemiyorum desem eşim kabul eder ama çocuk onu oraya eşimle gönderemem daha bebek 7 aylik
Doğru. Şöyle ki, elbette çocukla gideceksiniz bu durumda. Ama onlar eski x i görmeyecek karşılarında. Artık annesiniz annelikle birlikte kendinizi çok daha güçlü hissedin lütfen. Kv kp ana baba oldukları için kendilerinde bu hakkı görüyor. Siz de toy değilsiniz. Evladınızla birlikte daha güçlü gözükün, siz de benim gibi kafaya takan birisiniz ama yaşanılanlarla çok güzel dalga geçen umursamayan hemcinslerimiz var. Eğer sürdürmek istiyorsak ve karşımızdakiler anlamaya anlaşmaya açık değilse öğrenmemiz gereken takmamak. Psikologların videolarını izleyin dinleyin inşaallah yardımı olacaktır😌🙏🏻

Malesef bunun farkına vardigim için bu kadar soğudum. Her serverında konu açıldığında kardeşinin ölümü yuzund3n psikolojisinin kötü olduğunu duzelemedigini söylüyor fakat abisinden dolayı bu halde
Bu kardeşin vefatı bi sizin eşinizi etkilemiş sanırım. Diğer kardeşler Bodrumda Marmariste tatilde maşallah.

Bence her adımınızı artık 40 kere planlayarak atın . Bir an önce gece gündüz , halsizim , bebek vs demeden KPSS’ye çalışın . İnşallah atanacak puanı alırsınız . Sonrasında da maaşınızı muhakkak siz kontrol edin .
Eşiniz de psikolojik yardım alsın . Muhtemelen iyi gelir . Siz de sonrasında bakarsınız artık .
Acele etmeyin. Şartların olgunlaşmasını bekleyin .

Bu kardeşin vefatı bi sizin eşinizi etkilemiş sanırım. Diğer kardeşler Bodrumda Marmariste tatilde maşallah.
Evet aynen öyle herkes kendi keyfindeydi. Benim eşim zaten bu duruma çok bozuldu onu hazmedemedi her şeyi benden çıkardı gibi bisey oldu

Doğru. Şöyle ki, elbette çocukla gideceksiniz bu durumda. Ama onlar eski x i görmeyecek karşılarında. Artık annesiniz annelikle birlikte kendinizi çok daha güçlü hissedin lütfen. Kv kp ana baba oldukları için kendilerinde bu hakkı görüyor. Siz de toy değilsiniz. Evladınızla birlikte daha güçlü gözükün, siz de benim gibi kafaya takan birisiniz ama yaşanılanlarla çok güzel dalga geçen umursamayan hemcinslerimiz var. Eğer sürdürmek istiyorsak ve karşımızdakiler anlamaya anlaşmaya açık değilse öğrenmemiz gereken takmamak. Psikologların videolarını izleyin dinleyin inşaallah yardımı olacaktır😌🙏🏻
Evet cok takinti yapiyorum tesekkur ederim

Bence her adımınızı artık 40 kere planlayarak atın . Bir an önce gece gündüz , halsizim , bebek vs demeden KPSS’ye çalışın . İnşallah atanacak puanı alırsınız . Sonrasında da maaşınızı muhakkak siz kontrol edin .
Eşiniz de psikolojik yardım alsın . Muhtemelen iyi gelir . Siz de sonrasında bakarsınız artık .
Acele etmeyin. Şartların olgunlaşmasını bekleyin .
Insalllah cok tesekkur ederim

X