eşim ve annesi arasında olan bir olay

arkadaşlar merhaba,
ben bu hafta sonu eşimin halasının kızını biz davet ettim kafa dengi birisidir eğleniyoruz beraber sohbeti bana göre filan işte akşamına kayınvalidem duymuş beni aradı bende size gelebilir miyim x kişisini uzun zamandır görmüyorum dedi bende tabi buyur gel dedim. eşime de haber verdim annen de gelecekmiş eşim bana kızdı keşke müsait değilim deseydin siz alkol filan alıp nargile içeceksiniz rahat edemezsiniz dedi bende dedim benim için problem yok alkol içtiğimi biliyor zaten sadece şahit olmadı dedim kapattık konuyu bu şekilde ,

mesele şurada başlıyor ben oğlumu akşam 21:00 da uyutup duş almak için banyoya girdim o aşamada telefon şarjda eşimde yemek masasını topluyor mutfakta telefon da mutfakta ben bir gönderi paylaştım siyasi görüşümle ilgili eşimin teyzesinin kızı benim gönderime yorum yapmış saydırmış sen ne biçim bir görüşe sahipsin filan diye tabi eşim alıp bakıyor mesajlara başlıyorlar benim hesaptan kavga etmeye karşıdaki kızda sanırsın aile üyesine küfür etmişim gönderide o derece savunuyor eşim de sanane benim karımın paylaşımından görme duyma sanane gibi mesajla yetinmeyip aradı ağzına geleni saydı benim karımın adını ağzına almayacaksın filan çok şaşırdım araları çok iyiydi çünkü o arada kayınvalidem orion neden öle şeyler paylaşıyor siyaset yüzünden hapse atarlar kuzenin haklı kıza bağırma silsin gönderiyi filan gibi konuya girince eşim iyice sinirlendi o kim oluyor da eşim onun için paylaşımını silecek filan ikisi kavgaya tutuştu misafirim aralamaya çalışıyor ama eşim başladı sen kimi savunuyorsun kardeşinin kızını mı senin biz çocuklarınız senin savunman gereken benim orion dedi oda kavga etmeyin yüz yüze bakıyorsunuz filan dedi sen hala bana onu savunuyorsun diye kaynımı aradı gel al annemi diye kayınvalidem ağlamaya başladı beni evden mi kovuyorsun diye ben oriona bişey demedim sadece kavga etmeyin ben onun annesini arar konuşurum oriondan özür diler filan dedi eşim de bu sefer sen kimin tarafında durman gerektiğini artık bir idrak et kimse benim karımla böyle konuşamaz filan dedi o senin kardeşinin çocuğuysa biz de senin çocuğunuz dedi . kayınvalidem tabi siz benim çocuklarımsınız deyip sarıldı bana ve eşime inanın mesaj içeriğini hiç bilmiyorum.

bu olay o gün kapandı engelledi benden o kızı sonra misafirler gittiğinde eşime dedim bu derece kavga edecek birşey dememiş neden bu kadar olayı abartıyorsun dedim oda sonradan anlatıyor biz nişanlanacakken herkese benim alevi olduğumu bu aileye uymayacağımı söylemiş eşim zaten o gün benim için bitmişti dedi ama aranız iyiydi açtı mesajları gösterdi o yazıyor sürekli bn cevap bile vermiyorum dedi kayınvalidem ilk başta beni istememiş sebebi buymuş sonradan çok sevdi tanıdıkça filan dedi ama çok üzüldüm mezhebimin gündeme geldiğinden hiç haberim yoktu duygusalım o an ağladım sinirden şuan kimsenin böyle bir durumla ilgili tek bir laf ettiği yok benim o zamandan kalma bir sinirim vardı sana yazınca da patladım üzülme kimse senin hakkında konuşamaz konuşturmam filan dedi ama kalbim kırıldı düşündüm bir nişan zamanlarımı hiç hissettirmedi istemediğini dedim annen onlar seni tanımadan evveldi biz nişanlı iken 2 sene beraberliğimiz vardı ve seni 2 yıldır tanıyordu seni tanıştırmadan evvelki olaydı dedi kafam karıştı kayınvalideme nasıl davranıcam ben çalışıyorum çocuğuma bakıyor kalbim kırıldı

arkadaşlar merhaba,
ben bu hafta sonu eşimin halasının kızını biz davet ettim kafa dengi birisidir eğleniyoruz beraber sohbeti bana göre filan işte akşamına kayınvalidem duymuş beni aradı bende size gelebilir miyim x kişisini uzun zamandır görmüyorum dedi bende tabi buyur gel dedim. eşime de haber verdim annen de gelecekmiş eşim bana kızdı keşke müsait değilim deseydin siz alkol filan alıp nargile içeceksiniz rahat edemezsiniz dedi bende dedim benim için problem yok alkol içtiğimi biliyor zaten sadece şahit olmadı dedim kapattık konuyu bu şekilde ,

mesele şurada başlıyor ben oğlumu akşam 21:00 da uyutup duş almak için banyoya girdim o aşamada telefon şarjda eşimde yemek masasını topluyor mutfakta telefon da mutfakta ben bir gönderi paylaştım siyasi görüşümle ilgili eşimin teyzesinin kızı benim gönderime yorum yapmış saydırmış sen ne biçim bir görüşe sahipsin filan diye tabi eşim alıp bakıyor mesajlara başlıyorlar benim hesaptan kavga etmeye karşıdaki kızda sanırsın aile üyesine küfür etmişim gönderide o derece savunuyor eşim de sanane benim karımın paylaşımından görme duyma sanane gibi mesajla yetinmeyip aradı ağzına geleni saydı benim karımın adını ağzına almayacaksın filan çok şaşırdım araları çok iyiydi çünkü o arada kayınvalidem orion neden öle şeyler paylaşıyor siyaset yüzünden hapse atarlar kuzenin haklı kıza bağırma silsin gönderiyi filan gibi konuya girince eşim iyice sinirlendi o kim oluyor da eşim onun için paylaşımını silecek filan ikisi kavgaya tutuştu misafirim aralamaya çalışıyor ama eşim başladı sen kimi savunuyorsun kardeşinin kızını mı senin biz çocuklarınız senin savunman gereken benim orion dedi oda kavga etmeyin yüz yüze bakıyorsunuz filan dedi sen hala bana onu savunuyorsun diye kaynımı aradı gel al annemi diye kayınvalidem ağlamaya başladı beni evden mi kovuyorsun diye ben oriona bişey demedim sadece kavga etmeyin ben onun annesini arar konuşurum oriondan özür diler filan dedi eşim de bu sefer sen kimin tarafında durman gerektiğini artık bir idrak et kimse benim karımla böyle konuşamaz filan dedi o senin kardeşinin çocuğuysa biz de senin çocuğunuz dedi . kayınvalidem tabi siz benim çocuklarımsınız deyip sarıldı bana ve eşime inanın mesaj içeriğini hiç bilmiyorum.

bu olay o gün kapandı engelledi benden o kızı sonra misafirler gittiğinde eşime dedim bu derece kavga edecek birşey dememiş neden bu kadar olayı abartıyorsun dedim oda sonradan anlatıyor biz nişanlanacakken herkese benim alevi olduğumu bu aileye uymayacağımı söylemiş eşim zaten o gün benim için bitmişti dedi ama aranız iyiydi açtı mesajları gösterdi o yazıyor sürekli bn cevap bile vermiyorum dedi kayınvalidem ilk başta beni istememiş sebebi buymuş sonradan çok sevdi tanıdıkça filan dedi ama çok üzüldüm mezhebimin gündeme geldiğinden hiç haberim yoktu duygusalım o an ağladım sinirden şuan kimsenin böyle bir durumla ilgili tek bir laf ettiği yok benim o zamandan kalma bir sinirim vardı sana yazınca da patladım üzülme kimse senin hakkında konuşamaz konuşturmam filan dedi ama kalbim kırıldı düşündüm bir nişan zamanlarımı hiç hissettirmedi istemediğini dedim annen onlar seni tanımadan evveldi biz nişanlı iken 2 sene beraberliğimiz vardı ve seni 2 yıldır tanıyordu seni tanıştırmadan evvelki olaydı dedi kafam karıştı kayınvalideme nasıl davranıcam ben çalışıyorum çocuğuma bakıyor kalbim kırıldı
Öncelikle eşinizi kutluyorum bu sayfada sürekli anneci olan karısını hep ezdiren erkekleri okumaktan valla bıkmıştım :KK70: Helal olsun. Siyasi görüşü uymuyorsa takipten çıkacaklar bu kadar basit. Bende paylaşım yapıyorum arada eskiden annemi arar söylerlerdi hepsini bir bir engelledim bi tane akrabanın kırıntısı kalmadı kafam o kadar rahat ki :) kimse bana bunca zaman nasıl böyle bi şey paylaşırsın demedi ama ben kesinlikle en ufak eleştiriye gelemem bu paylaşım, giyim, seçimlerimle ilgili bunu bildikleri için sessiz kalırlar ama sizi daha tam tanımamışlardır bi kızın ortalığı bu kadar karıştırmasına moralinizi bozmasına müsade etmeyin boşverin :)

Bu adamların ortası yok, illa bir tarafı kırıp dökücekler. Annesine böyle davranan erkeğin duruşu mu var ki beğenilmiş bu kadar şaşırdım

evet kız biraz laftan sözden anlayan biri değil o kavgadan sonra ısrarla eşimi aradı açmadı beni aramaya başladı çok yüzsüz birşey zaten bir ara onun yüzünden kayınvalideme patlamıştım kayınvalidem onlara gitmişti bana mesaj attı kayınvaliden torun bekliyor filan diye ben acayip sinirlenmiştim hiç tanımadığım bir insandan bunu duyunca ve o zamanlar 9 aylık evliydim . eşime annesine baya söylenmiştim tanımadığım insanların yanında ne konuşuyorsunuz bu tarz şeyleri diye kadın üzülmüştü ben torun istiyorum demedim ki diye aradı kızı oriona neden böyle bişey dedin senin yüzünden şuan biz tartışıyoruz diye oda sen benim çocuğu o kadar çok güzel sevip ilgilendin ki bize geldiğinde öyle hissettim diyo acayip ayar olmuştum sanki üzerimde baskı var gibi hissettim bebek konusunda işin garibi de 2 hafta sonra da hamile olduğumu öğrendim

Onun yuzunden kayinvalideye patladiginiz bir akrabaysa neden esinize bizi tanistir, bizi tanistir deyip durdunuz?
Yuzsuz vs demissiniz, yani zaten notunu vermissiniz ama sonra hicbir sey yokmus gibi bu akrabayla tanismak istemissiniz de esiniz de tanistirmamis meger sebep bundanmis falan gibi bir aydinlanma yasiyorsunuz, cok mantiksiz.
Zaten daha oncesinde de bir seyler yasamissiniz.
Benim teorime gore siz bu kizla ilgili fazla konustunuz esinize, esiniz de bunun verdigi yetkiye dayanarak abartili tepkiler verdi.
Burada tek masum olan kayinvalide.
Yazik, uzuldum.

Eşine 10 üzerinden 10 puan . Kayınvaliden de ben de art niyet göremedim olay esnasında orta yolu bulmaya çalışmış , seni tanımadan da ön yargıları olabilir neticede bunu sana hiç yansıtmamış .

Eşiniz ne güzel arkanızda duruyo ya . Huylarını klonlayabilir miyiz? Kayınvalideniz de pek bir art niyet yok . Sadece araları bozulsun istememiş. Düşünmeyin siz çocuğunuza bakıyor yüz yüze çok geleceksiniz.

Kv kötü davranma geçmiş olay seni tanımadan sahip olduğu geri.kafalilik...evlendikten sonra tavrı aynı değilse dert etme.ne mutlu sana kocan seni seviyor koruyor çok sanslisin

Ben kaynananin yerinde olsam çocuğunuza bakmam ne demek kayını arayıp evden annemi gel al demek.. kaynanan melek falan yoksa orada o evi başınıza yıkıp çıkması lazım..yahu çocuk çocuk diyoruz da Allah hayırlısını versin kadın bu yaşa kadar getirmiş,yetmemiş şimdi gezme zamanın da toruna bakıyor üstüne de bir dünya hakaret terbiyesizlik kocan kurban olsun o anneye.. inşallah bağları koparirda çocuğa bakmaz..o zaman kiymeti bilinir kadının.

Yazik ben kv nize uzuldum. O yasta kadin hic sucu yokken ne kotu bir aksam gecirmis. Ne demis ki kadin hic art niyet gormedim. Esinizin sizi savunmasi guzel ama siz bile neden bu kadar Yuksel di anlam verememissiniz. Esiniz gaza gelip annesine bagirmis sebepsiz. Cok uzgunum ama cocugunuza filan bakmazsa hakkidir o kadinin.
Mezhep konulari siyaset konulari hep sikintili bizim memlekette size hissettirilmemisse bu konular bosuna kurcalayip dert sahibi olmayin.
Su kisimda tuhaf yahu gorus sizin siyaset sizin paylasim sizin esiniz millete niye atarlaniyor belki siz cvp verseniz kuzene boyle seyler yasanmicakti

kayınvalideniz de art niyet hissedemedim eşinizi tebrik ettim içten içe siyasi görüşe gelince de ne olduğu ve savunduğu apaçık belli zaten annlama kapasiteleri olsa insanların karşı partiyi ya da siyasi görüşünüzün illaki aynı olmayacağını bilmesi gerekir . Mutluluğunuz daim olsun .
Valla gercekten bende sizinle ayni görüsteyim. Helal olsun 🫣

X