Eşim ve kardeşinin bana tuhaf gelen ortaklığı. Fikirlerinize ihtiyacım var.

Şu an biz diye bi şey yok. Bana olan yaklaşımı ortada. Beni sevdiğinden bile emin değilim. Hatta sevmediği ihtimali daha yüksek. Maddiyat umrumda değil şu an. Bu kadar değersiz hissettiğim bi ortamdan gitmek istiyorum sadece
Ne yapacagina karar vermissin zaten bekle ve gor canim Allah tan hayirlisini isteyelim senin icin

50 binlik araba şu devirde masrafsız mı olacak? binmeseniz arabaya bir süre ne olacak? Erkekler arabanın rahatlığına alışınca ekmek yemesem de olur arabaız olmaz moduna giriyorlar da sizinki sıkıntı. Hadi ev satılacak ne zamana bitecek topraktan alınan ev? Bitti bir dünya vergisi şusu busu çıkacak. Hiç mantık işi değil.

Bence sizin tepkileriniz de biraz abartılı olmuş. Daha çok yeni evlisiniz konuyu etraflıca konuşmadan detaylıca öğrenmeden yorum yapmışsınız. Nitekim yanlış anlamadıysam bakın kardeşi de para koyacakmış. Eşiniz açısından bakın bi de olaylara o da 2niz için bişeyler yapmaya çalıştığını düşünüyordur ve olayların bu noktaya gelmesini anlayamamıştır. Bence duygularını da yeterince gösteremeyen biri eşiniz o da sizin tutumunuza kırılıp üzülmüş ve o da sizi üzüp kırmamak için gidip yatmış olabilir. Her zaman empati yapmak gerek sağlıklı bir evlilik için bence hep ben hep ben demek ilgiyi anlayışı karşıdan beklemek olmaz. Evet birlikte karar vermeniz lazım tabi ama o da sizin ona verdiği kararlarda destek olmanızı 2niz için bişeyler yapmaya çalıştığını görmenizi bekliyor olabilir.

Madem eşinizin kardeşi de para verecekti niye size gelip vermezse vermez sen karışma minvalinde konuşuyor ki?
Sizin altınınızla alınmış bir araba var ortada,baştan böyle anlatsa ya. Hadi bilmiyordu,detayları konuşmadılar diyelim,size diyemezmiydi henüz konuşup netleştirmedik,bir araya gelip konuşunca anlatırıp sana diye.
Bu olayda size tavrı çirkin eşinizin. Altın vermemiş olsaydınız dahi evlendikten sonra alınan,haliyle ortak bir mal var ortada,sizin fikrinizi ,onayınızı almadan birşey yapmamalı. Siz geçip karşısına arabayı satıyorum kardeşimle konuştum peşinat verip satıp bölüşücez deseniz o sormayacakmıymış kardeşin para koymayacak mı diye? Tabi ki soracak. Sizde verirse verir,vermezse vermez sen karışma vb bir cümle kursanız eşiniz susup oturacak mıymış?
Birşey yapıp yapmamasından ziyade bu tavır çok çirkin. Siz ailesiniz,sizi kafasına göre bu durumların dışına itemez.

Evet altınlar kanunen sizin hakkınız. Madem o altınlarla araba alınmış sizin üzerinize olmalıydı.Eşiniz de bu konuda iyi niyetli değil kardeşi ise hiç değil..

X