Eşime güvenemiyorum aşamıyorum

6 yıllık evliyim. Bir çocuğum var. Eşimle evliliğin ilk zamanlarından beri problemlerimix oluyor. İlk yıllar ben çalışmıyordum. Birkaç kere şiddet durumu oldu. Tokat atma koluma vurma gibi. Tabii ki ilk yaşadığımda mahfoldum. Evlenirken kimse böyle birşey başına gelebileceğini düşünmüyor. Ve hamileydim. Ağlarken nefesimin kesildiğini bilirim elim karnımda ağladığımı. Hamile olarak ayrılmaya cesaret edemedim. Hep çalışıp atanıp ayrılırım dedim. Ve gerçekten çalışıp kpss ile atandım. 3 yıldır çalışıyorum. Eşim maalsef şiddet göstermese bile son zamanlarda bazı durumlar canımı çok sıkıyor ve güvenemiyorum. Ayrılmak fikri hiç çıkmıyor ama cesaret de edemiyorum. Eşim sorumluluk almayan biri. Hazır çorba bile yapmaz. Dışarıdan yemeyi çok sever. Bir iş yapıcam dedi bununla ilgili masraf yaptı ortalama 60 70 bin gibi. Şu an hiçbir hareketlilik yok bir yıldır. Haftasonu öğlene kadar uyur banyo yapar yemek yer günü bitirir. Bir de yakın zamanda bir kronik rahatsızlığa yakalandım. Tip1 diyabet. Bir ay hep hasta gibiydim. Bir gece çok rahatsızlandım. Kustum sürekli. Gece tuvalete kaldırdım çocuğu beynimin içi sanki yer değiştiriyordu aynı anda kusuyordum ve ölüyorum sandım. Eşime acile gidelim dedim. Bağrındı bu saatte gidip kimi bulcaz diye birşey yapmaya mecalim olmadığı için o şekilde yattım sabah gittim. Ve şekerim 300 çıktı. Şeker koması geçirmişim. Ve ben o gün ölebilrdim. Felç geçirebilirdim. Şeker koması bunlara neden olabiliyor bildiğim kadarıyla. Ama eşim yanımda yoktu. Bu olayda sürekli bilmediğini savunuyor ama sonrasında da hastalığım teşhis alınca belki işimize yarar tayini kolay alırız dedi. Hiç üzülmedi bile. Tüm bunları düşününce bana iyi davransa bile. İçime dinmiyor. Bilmiyorum. Ayrılırsam memleketlerimiz uzak çocuğunu her zaman göremiycek. En çok kafamı kurcalayan bu.
Tutunacak dallariniz var çocuğunuz var mesleğiniz var.Sizi dusunmeyen bı adamı bu kadar düşünmeyin.Zararin neresinden dönerseniz kârdır.Bu adam sizi haketmiyor.

Siz kendinize merhamet etmiyosunuz ki yanınızdaki insan bozuntusu size etsin öncelikle sizin kendinize vicdanınız yok . Bu şekilde ya şeker hastalığının elinde kalırsınız ve kocanizin. Boşanmak hayatın sonu değil hanımefendi hergun aglayacaginiza bir gün mahkeme salonunda ağlayın ve kurtulun . Bu neyin kafası anlamadım adam sizi doktora götürmüyor daha.

Gece tuvalete kaldırdım çocuğu beynimin içi sanki yer değiştiriyordu aynı anda kusuyordum ve ölüyorum sandım
Ölseydiniz sizi gömer çocuğunuzu annesine atar, parasını yemeye hayatını yaşamaya devam ederdi. Hatta öleceğinizi önceden bilse koşar size hayat sigortası yaptırırdı. Siz hala çocuğunu göremeyecek vs devam edin bahane üretmeye. Hamileyken yediğiniz tokadı nasıl sindirdiniz? Sindirmedim demeyin kaç sene geçmiş üstünden. Neye korktunuz neye cesaret edemediniz, bundan daha ağırı var mı, isterse 10 kadınla aldatsın bu kadar acıtır mıydı sizi? Kaç sene önce başlamışsınız dayak yemeye kötü muamele görmeye ama o zaman yalnızdınız şimdi çocuğunuz var. Bari o çocuk sizin gibi olmasın, dayağı yiyip susup oturmayı normal sanmasın.

Yapma kendine bunu. O durumda karşı komşum olsun sırtıma alıp götürmeye çalışırım. Çocuğu uzak tutarak iyilik bile yapacak olabilirsin. Eşi ölse umursamayacak biri ne kadar babalık yapabilir ki?

Bir kaybınız olmaz. Zaten adam aynı çatının altındayken bime eşine çocuğuna değer vermiyor. Belki çocuğunuza ve kendinize yaptığınız en güzel iyilik böyle birini boşamak olur.
Doğru. Evdeyken ne kadar ilgileniyor bizimle olmadığında çok zorlanalım

Yapma kendine bunu. O durumda karşı komşum olsun sırtıma alıp götürmeye çalışırım. Çocuğu uzak tutarak iyilik bile yapacak olabilirsin. Eşi ölse umursamayacak biri ne kadar babalık yapabilir ki?
Kendi hastalığını sürekli arttığıniçin sanırım beniölini de önemsiz sandı. Zaten uykudan uyanmıştı beni o halde görmedi ben tuvalette kusuyordum başım dönüyordu tuvalete bile zor gittim duvardan turuna tuyuna o uyuduğu için hiçbirini görmedi sonra da gece ilgilenmeçezler bu saatte ne işimiz var doktorda diyip tekrar uyudu

Ölseydiniz sizi gömer çocuğunuzu annesine atar, parasını yemeye hayatını yaşamaya devam ederdi. Hatta öleceğinizi önceden bilse koşar size hayat sigortası yaptırırdı. Siz hala çocuğunu göremeyecek vs devam edin bahane üretmeye. Hamileyken yediğiniz tokadı nasıl sindirdiniz? Sindirmedim demeyin kaç sene geçmiş üstünden. Neye korktunuz neye cesaret edemediniz, bundan daha ağırı var mı, isterse 10 kadınla aldatsın bu kadar acıtır mıydı sizi? Kaç sene önce başlamışsınız dayak yemeye kötü muamele görmeye ama o zaman yalnızdınız şimdi çocuğunuz var. Bari o çocuk sizin gibi olmasın, dayağı yiyip susup oturmayı normal sanmasın.
O dönem param yoktu. Atanmayı bekledim. Şiddet sürekli devam etmedi. Bir iki kere yaşandı. Şu anda zaten düşünüyorum ama nasıl yaparım bilemiyorum

di hastalığını sürekli arttığıniçin sanırım beniölini de önemsiz sandı. Zaten uykudan uyanmıştı beni o halde görmedi ben tuvalette kusuyordum başım dönüyordu tuvalete bile zor gittim duvardan turuna tuyuna o uyuduğu için hiçbirini görmedi sonra da gece ilgilenmeçezler bu saatte ne işimiz var doktorda diyip tekrar uyudu
arkadaşım bahanelere sığınma gece ciddi bir şey olmasa kim kimi uyandırır? ciddi olamasa bile acile gitmekte ne var insan götürür içimiz rahat etsin diye.

gerçekten en önce o değeri siz verin kendinize, salın bu sizi önemsemeyen adamı.

arkadaşım bahanelere sığınma gece ciddi bir şey olmasa kim kimi uyandırır? ciddi olamasa bile acile gitmekte ne var insan götürür içimiz rahat etsin diye.

gerçekten en önce o değeri siz verin kendinize, salın bu sizi önemsemeyen adamı.
maalsefe benim eşim uykusundan uyanıp da uğraşmaz. sanırım ben boşanmaktan değil eşimin öğrenince saçmasapan şeyler yapmasından korkuyorum. psikolojisini yönetebilen biri değil. işinde problem yaşar gelir bize çatar. bu durumu öğrenince rezillik çıkarırsa diye korkuyorum. ne yapcağı belli olmayan biri. işinde problem yaşayıp annesinin e devletinden cimerden şikayet kaydı oluşturdu bir kere çocuk gibi.

çok teşekkür ederim. 3yıldır çalışıyorum allaha şükür.
Bu devirde atanmak zor, çok emek vermişsiniz artık keyfini çıkarma vakti ama eşinizden dolayı çıkaramıyorsunuz. Kolay kolay hiç kimseye boşanmasını söylemem hatta burada hep boşan yazanlara da karşıydım ama eşiniz sizi hak etmiyor siz de daha iyisini hak ediyorsunuz.

. Bir gece çok rahatsızlandım. Kustum sürekli. Gece tuvalete kaldırdım çocuğu beynimin içi sanki yer değiştiriyordu aynı anda kusuyordum ve ölüyorum sandım. Eşime acile gidelim dedim. Bağrındı bu saatte gidip kimi bulcaz diye birşey yapmaya mecalim olmadığı için o şekilde yattım sabah gittim. Ve şekerim 300 çıktı. Şeker koması geçirmişim. Ve ben o gün ölebilrdim. Felç geçirebilirdim. Şeker koması bunlara neden olabiliyor bildiğim kadarıyla. Ama eşim yanımda yoktu. Bu olayda sürekli bilmediğini savunuyor ama sonrasında da hastalığım teşhis alınca belki işimize yarar tayini kolay alırız dedi.
Eşinizde vicdan yok, sizi kusarken görmesine gerek yok, o anda betiniz benziniz atmıştır yüzünüzden anlar yine anlardı kötü olduğunuzu, hadi uyku sersemi onu da anlamadı diyelim acile gidelim diyen karısına bağırıp tekrar uykuya dalmış, çok özür dilerim af buyurun ama gece biraz midesi bulandı diye kendini halsiz hisseden köpeğimiz için sabahlayan insanlar olduğumuz için eşinizin bu vicdansız hallerini anlamıyorum.

Kendinize yazık etmeyin, bu adamla devam ederseniz bir gün 40’lı 50’li yaşlara geldiğinizde hayatınızı zehir eden biriyle ömrünüzü tükettiğinize pişman olursunuz, ki o sürede böyle biri sizi daha bir sürü hastalık sahibi yapar, hem maddi hem manevi sömürür de.

Bu devirde atanmak zor, çok emek vermişsiniz artık keyfini çıkarma vakti ama eşinizden dolayı çıkaramıyorsunuz. Kolay kolay hiç kimseye boşanmasını söylemem hatta burada hep boşan yazanlara da karşıydım ama eşiniz sizi hak etmiyor siz de daha iyisini hak ediyorsunuz.
emek verdim tabi. çocuğum ağlrken odada kitap başında durdum aylarca. annem geldi baktı. yoksa eşimin bir yardımı olmadı. istediğim birşey bile yok insan hastayken merhamet etmez mi tek istediğim bu tembellik yapıp işindenşikayet etmesin iki güzel söz etsin bizi düşünsün ama yok. hiçbir konuda sorumluluk sahibi davranmıyır. memuken işi bırakmayı düşündü bir ara baika iş yapcam dedi masraf yaptı hiçbir şey yok. kenara üç kuruş koy çocuk için derim parasını bitirir bitcoinle medet umar sanki 15 yaşında gibi akulsız davranıyor

Eşinizde vicdan yok, sizi kusarken görmesine gerek yok, o anda betiniz benziniz atmıştır yüzünüzden anlar yine anlardı kötü olduğunuzu, hadi uyku sersemi onu da anlamadı diyelim acile gidelim diyen karısına bağırıp tekrar uykuya dalmış, çok özür dilerim af buyurun ama gece biraz midesi bulandı diye kendini halsiz hisseden köpeğimiz için sabahlayan insanlar olduğumuz için eşinizin bu vicdansız hallerini anlamıyorum.

Kendinize yazık etmeyin, bu adamla devam ederseniz bir gün 40’lı 50’li yaşlara geldiğinizde hayatınızı zehir eden biriyle ömrünüzü tükettiğinize pişman olursunuz, ki o sürede böyle biri sizi daha bir sürü hastalık sahibi yapar, hem maddi hem manevi sömürür de.
eşimden bir süre ayrı kaldığım bir dönem oldu. kendimi fark ettim. inanın unutmuşum kendimi mutlu olmayı. sürekli husursuzum sürekli sinir oluyorum onun yanındayken güvensiz hissediyorum.

eşimden bir süre ayrı kaldığım bir dönem oldu. kendimi fark ettim. inanın unutmuşum kendimi mutlu olmayı. sürekli husursuzum sürekli sinir oluyorum onun yanındayken güvensiz hissediyorum.
Gençsiniz, muhtemelen benim yaşlarımdadır anneniz, bir anne nasihati olarak alın yazdıklarımı, gerçekten kendinize yazık ediyorsunuz, eşiniz maddi manevi sorumsuz, size karşı vicdansız ve sevgisiz, illa evliliğe devam edeceğim diye diretirseniz ömrünüz boyunca maddi manevi arkasını toplamak zorunda kalacaksınız ve bu sizi öyle yıpratacak ki tam rahata erdim çocuğu büyüttüm emekli oldum gezip tozacağım deme yaşlarınızda gözünüzün feri bile sönmüş olacak, he tabii o arada sürekli arkasını topladığınız eşinizin biraz biti kanlansın, size gram vicdan yapmayan adam başkalarına aşk böcüğü olur, size de öyle merhametsiz laflar söyler ki hayatınızı ona heba ettiğinize yanarsınız.

Stresi kontrol altına almadan diyaneti kontrol altına alamazsanız. Böbreklerinizi yorar. Yaşınız çok genç bu adamla devam edemezsiniz. Hastaneye götürmek çok mu zordu... Ambulans çağırsa bile yeterdi...

Ama içimden Bi ses boşanmazsınız siz diyor...

Stresi kontrol altına almadan diyaneti kontrol altına alamazsanız. Böbreklerinizi yorar. Yaşınız çok genç bu adamla devam edemezsiniz. Hastaneye götürmek çok mu zordu... Ambulans çağırsa bile yeterdi...

Ama içimden Bi ses boşanmazsınız siz diyor...
ambulansı çağırıp giderdim kendim de çocuk var uyuyo yanıma alsam bakamıycam mecbur yattım. zaten halim bile yoktu. Şkerimi yönetebilmek için şu an karbonhidrat sayımı eğitimi falan alıyoruma stresi eşimle yönetmem çok zor

X