esime ne demem gerek siz ne derdiniz

niye her haltı kadınlara atfediyoesunuz. Kadının mesleği olmasa dahi çalışabilir. Mesleği olan kadın ev hanımı olabilir.

Artık kadınlar böyle olmalı şöyle olmalıyı bırakıp. Erkekler böyle olmalı şöyle olmalı konuşulmalı. Bir erkek evine karısına çocuğuna bakmak zorunda. İsteklerini karşılamak zorunda. Erkeklere bu öğretilse, bu düşünce ile büyütülse böyle davarlar olmaz. Kadınlar üç kuruş para için küçücük bebeğini , yetiştirmesi gereken çocuğunu kreşe bakıcıya vs bırakmak zorunda kalmaz kendi yetiştirirdi.
Aynen çocuğu anne yetistirmeli.Bir yabancı değil.

Ay nasıl hödük adam Allah bildiği gibi yapsın. Boşanamayacaksanız o size nasıl değer vermiyorsa siz de ona öyle değersiz hissettirin. Onun için ne yapıyorsanız ütü yemek vs hepsini bırakın bence. Cezalandırmak için elinizden geleni yapın iyice bezip çözüm aramaya başlayınca terapi almayı teklif edin insanlık öğrenir belki azıcık
Kadını rahat bırakmaz ki.

Öyle bir kural mı var? hayır var da biz mi bilmiyoruz?
Aksine Evlilikte herşey müşterek olmak zorunda . Bütün yükü erkeğe ya da kadına yıkamazsınız .
Ve evet bence de meslek sahibi olmayan , ekonomik özgürlüğü olmayan kadınlar evlenmemeli. Bunu şimdi anlamanızı beklemiyorum. konu sahibinin durumuna düşerseniz anlayabilirsiniz ancak .

Konu sahibine gelince, Bu öküzü neden 2 sefer baba yaptınız? iş işten geçmiş gerçi artık ama kalan yıllarınız için kendinize bir iyilik yapın ve BOŞANIN
Çok yanlış düşünüyorsun.Anne evde çocuğuyla ilgilenmeli normalde günümüz şartları zor oldugu için kadınlar çalışıyor.

ne alaka yorumunuzu begenmedim kusura bakma... o kadar kötü hastaydim ki bir bardak ayran yapmak cok mu zor 2 dakkasini almaz. arti bana hastayken bağırmasini gerektirmez cocuklarim varken zaten yatamiyorum bu bir istisna çünkü ayaga kalkacak halim yoktu. o kadar kötüydüm. ayrica sürekli hastalanma yok senede bir iki kere anca hastalandim ve kendi kendime baktim hemde cocuklarima. onda da ilk gun kotu olurum ikinci gun toparlar duzelirim. insan esine hic mi muhtac olmayacak hastalikta. zaten normaldede bana karsi ilgisiz ruhsuz cimri biri evet.
Kimi kanser olur her işi yapar.Kimi gribe dayanamaz.Hastaligi yaşayan bilir.Ayrica yatması da gayet doğal bayanın.Neden eleştiriyorsunuz.

Öyle bir kural mı var? hayır var da biz mi bilmiyoruz?
Aksine Evlilikte herşey müşterek olmak zorunda . Bütün yükü erkeğe ya da kadına yıkamazsınız .
Ve evet bence de meslek sahibi olmayan , ekonomik özgürlüğü olmayan kadınlar evlenmemeli. Bunu şimdi anlamanızı beklemiyorum. konu sahibinin durumuna düşerseniz anlayabilirsiniz ancak .

Konu sahibine gelince, Bu öküzü neden 2 sefer baba yaptınız? iş işten geçmiş gerçi artık ama kalan yıllarınız için kendinize bir iyilik yapın ve BOŞANIN
Evet öyle kural var. Sen bilmiyorsan öğren. Kadın çalışmasın evde otursun erkek eve baksın demiyorum. Ama eve bakmak cocuğa bakmak karısına bakmak erkeğin işi. İhtiyaçlarını karşılamak burda kast ettiğim. Bütün yük ne erkeğe ne kadına yıkılmıyor. Evlilikte kadına ve erkeğe düşen sorumluluklar var. Baba yardım etse dahi çocuğa bakmak ta annenin işidir. Bebeğin fıtratına baktığında bile anlarsın bunu. Babayı değil anneyi tanır onu ister. Hayat müşterek diye kirayı bölün ikiye faturaları paylaşın e ne oldu evlilik mi ev arkadaşlığımı. Evliliği ev arkadaşlığına çeviriyorsunuz sonra neden boşanılıyor. Kadın çalışmak zorunda değil isterse çalışır. Kadınlar çalışsın çalışmak zorunda diye diye annesiz büyüyen çoluk çocuk dolu ortalık. O çocukların da ahlakı psikolojisi ortada. kadının boşanabilmesi için yada böyle kocaya muhtaç olmaması için meslek sahibi de olması gerekmiyor. Benim yengem ne okumuş ne meslek sahibiydi kocasından boşlandı çocuk baktı para kazandı. Para kazanmak ta boşanmakta zor değil. Bu davarı eleştirmektense suçu kadında arayan zihniyet yine kadınlar tarafından savunuluyor acıyorum.

Aynen çocuğu anne yetistirmeli.Bir yabancı değil.
Kesinlikle öyle. 10 yaşına kadar ev hanımı sonra çalışan bir anneyle büyümüş çocuk olarak ta o yaşta küçük te değildim yani annemi arardım evde olsun yemek yapsın beni okula o hazırlasın isterdim. Boşuna mı diyorlar kadın insandır erkek insanoğlu. Çünkü erkeğide kadınıda kadın yetiştiriyor

Elalem ne der ne düşünür diye bu hayat geçmez,mutlu değilseniz boşanır kendinize saygı duyarsınız sevmeye başlarsınız belki...

Yedirip içimek ve yetiştirmek ayrı şey. Çocuğun öz bakımını herhangi biri yapabilir ama çocuk anne babayı model alır. Bu sebepten anne çocuk büyüyene kadar evde otursun kısmı deli saçması.
Belliki anne değilsiniz. Hatta umarım anne değilsinizdir. Çünkü anneliğin ne olduğunu kavramamışsınız. Büyümekten kasıt kaç yaş acaba o ayrı ama hadi diyelim 6 aylık bebek. Ne sanıyorsunuz siz bu bebeğin tek ihtiyacı beslenmek mi altını değiştirmekmi? Benim eşim doğduğundan beri hepsini yapıyor ama oğlum beni gördüğü zaman gülüyor niye? Çünkü özellikle küçük çocukların anneye ihtiyacı var. Bakımı herkes yapar doğrudur. Ama kimse anne gibi sevgiyle yapamaz. Anne gibi sevemez. Hiç düşünmediniz sanırım neden annelik kutsal. Çünkü olay sadece bakmak değil karnında taşımak değil doğurmak değil. Kendinden taviz vermektir annelik, yeri gelir uykundan yeri gelir yemenden içmenden ve keyfinden. Fedakarlıktır annelik. sizin gibi çocuk yapıp bırakıp işe gidicek tipler anne olmamalı. Önceliği çocuğu olmayacak hiçbir kadın doğurmamalı. Zaten herkes doğurmak zorunda değil. anne olmak için sırf bencilce cocuk yapıyorsunz sonra bırakıp gidiyorsunuz. Bakmayacaksanızda anne olmayın. Ayrıca bakıcısını veya ananesini babaannesini annesi sanıyor çocuklar neden bi bunuda düşünün. Benim bir arkadaşım annesini reddeeti. Halbuki en güzel bakıcılar baktı en güzel kreşlere gitti herşeyin en pahalısını en güzelini aldılar. Ama büyüdüğü zaman 3 kuruş kazancam diye beni bıraktın beni sen büyütmedin bakıcılar büyüttü simdide ben seni istemiyorum dedi. Bunuda düşünün madem öyle bu kız neden böyle dedi. Annesine ihtiyacı vardı çünkü BAKIMA değil. Annesinin ona bakmasına ihtiyacı vardı.

Şuan ekonomik sebeblerden dolayı çalışmak zorunda olan kadınlar değil eleştirim. Sizin gibi anneliği basite indirgeyenler.

Belliki anne değilsiniz. Hatta umarım anne değilsinizdir. Çünkü anneliğin ne olduğunu kavramamışsınız. Büyümekten kasıt kaç yaş acaba o ayrı ama hadi diyelim 6 aylık bebek. Ne sanıyorsunuz siz bu bebeğin tek ihtiyacı beslenmek mi altını değiştirmekmi? Benim eşim doğduğundan beri hepsini yapıyor ama oğlum beni gördüğü zaman gülüyor niye? Çünkü özellikle küçük çocukların anneye ihtiyacı var. Bakımı herkes yapar doğrudur. Ama kimse anne gibi sevgiyle yapamaz. Anne gibi sevemez. Hiç düşünmediniz sanırım neden annelik kutsal. Çünkü olay sadece bakmak değil karnında taşımak değil doğurmak değil. Kendinden taviz vermektir annelik, yeri gelir uykundan yeri gelir yemenden içmenden ve keyfinden. Fedakarlıktır annelik. sizin gibi çocuk yapıp bırakıp işe gidicek tipler anne olmamalı. Önceliği çocuğu olmayacak hiçbir kadın doğurmamalı. Zaten herkes doğurmak zorunda değil. anne olmak için sırf bencilce cocuk yapıyorsunz sonra bırakıp gidiyorsunuz. Bakmayacaksanızda anne olmayın.
Haddinizi ve üslubunuzu bilin. Ben oraya işe başlama vaktini yazmış mıyım da kendi saçma yorumunuzu yazıyorsunuz?
Büyütüp çalışmak deli saçması demeyi doğar doğmaz algılıyorsanız sizin çalışan kadınları anlamanız zaten mümkün değil.

Anne tanımı yapmış hadsizce bana bir de. En iyi anne sizsiniz tamam 🤬

Haddinizi ve üslubunuzu bilin. Ben oraya işe başlama vaktini yazmış mıyım da kendi saçma yorumunuzu yazıyorsunuz?
Büyütüp çalışmak deli saçması demeyi doğar doğmaz algılıyorsanız sizin çalışan kadınları anlamanız zaten mümkün değil.

Anne tanımı yapmış hadsizce bana bir de. En iyi anne sizsiniz tamam 🤬
yazın o zaman işe başlama yaşını. Kaçmış bir çocuğun anneye ihtiyaç duymadığı zaman 4 yaşmı 7 yaşmı. Ben doğar doğmaz bırakılır mı yazmışım daha onu anlamıyorsunuz. Özellikle 6 ay diye belirttim çünkü çalışan kadınlar o kadar izin alabiliyor ve 6 ay sonra çocuk ananelere 3 yaş sonrası kreşlere postalanıyor.
Ayrıca öyle. En iyisini bilemem ama hakkıyla yapıyorum anneliği. İki üniversite okudum ve suan çocuğuma bakıyorum. Ne bakıcı ne başka biri yetiştirmiyor evladımı ben yetiştiriyorum. Ailesi tarafından evine karına çocuğuna bakmak senin görevin diye büyütülen eşim her istediğimi de karşılıyor. Şükür iyi kazanıyor ve çalışmak zorunda değilim. Çalışmıyorum diye tüm ev işinide ben yapmıyorum. Çocuğa bakmanın zaten büyük bir iş olduğunun bilincinde olan eşim eğer yapamadıysam, işten geldiği zaman temizlik yapar, yemek yapar. herkes çocuğunu bu zihniyetle yetiştirse suan konu sahibide bu yazıklarını yaşamamış olurdu. Ama siz erkek yerine kadını yargılamayı, eleştirmeyi seçiyorsunuz. Aynı her olayda hatta bir kadın öldürüldüğünde bile nerdeymiş ne giymiş diye elştiren zihniyet gibi.

İnşallahta el bebek gül bebek baktığım oğlum ilerde ben çalışcam çocuğa herkes bakar diye ona buna bırakılan özensiz ve sevgisiz büyümüş bir kızla evlenmez.

yazın o zaman işe başlama yaşını. Kaçmış bir çocuğun anneye ihtiyaç duymadığı zaman 4 yaşmı 7 yaşmı. Ben doğar doğmaz bırakılır mı yazmışım daha onu anlamıyorsunuz. Özellikle 6 ay diye belirttim çünkü çalışan kadınlar o kadar izin alabiliyor ve 6 ay sonra çocuk ananelere 3 yaş sonrası kreşlere postalanıyor.
Ayrıca öyle. En iyisini bilemem ama hakkıyla yapıyorum anneliği. İki üniversite okudum ve suan çocuğuma bakıyorum. Ne bakıcı ne başka biri yetiştirmiyor evladımı ben yetiştiriyorum. Ailesi tarafından evine karına çocuğuna bakmak senin görevin diye büyütülen eşim her istediğimi de karşılıyor. Şükür iyi kazanıyor ve çalışmak zorunda değilim. Çalışmıyorum diye tüm ev işinide ben yapmıyorum. Çocuğa bakmanın zaten büyük bir iş olduğunun bilincinde olan eşim eğer yapamadıysam, işten geldiği zaman temizlik yapar, yemek yapar. herkes çocuğunu bu zihniyetle yetiştirse suan konu sahibide bu yazıklarını yaşamamış olurdu. Ama siz erkek yerine kadını yargılamayı, eleştirmeyi seçiyorsunuz. Aynı her olayda hatta bir kadın öldürüldüğünde bile nerdeymiş ne giymiş diye elştiren zihniyet gibi.

İnşallahta el bebek gül bebek baktığım oğlum ilerde ben çalışcam çocuğa herkes bakar diye ona buna bırakılan özensiz ve sevgisiz büyümüş bir kızla evlenmez.
Siz sadece yazmak için yazıyorsunuz. İyi niyetli olan soru sorar belki düşünce tarzınız bile değişir. Mesleği olan bir gelininiz olursa izin süreleri bitince bunu zaten yaşayacaksınız. Umarım kötü kalbiniz bunu size yaşatır🙄

hatta bir kadın öldürüldüğünde bile nerdeymiş ne giymiş diye elştiren zihniyet gibi
Böyle bir örnek çalışan annenin örneği değil el bebek gül bebek deyip oğlunu pohpohlayıp 40 yaşına gelince dahi emzikten kesemeyenlerin zihniyetidir. Oğlunuzu ayrıcalıklı yetiştirmeyin🙄

Siz sadece yazmak için yazıyorsunuz. İyi niyetli olan soru sorar belki düşünce tarzınız bile değişir. Mesleği olan bir gelininiz olursa izin süreleri bitince bunu zaten yaşayacaksınız. Umarım kötü kalbiniz bunu size yaşatır🙄
Size ilk yorumunda yazdım zaten büyümekten kasıt yaş kaç acaba diye bir daha okuyun sormuşmuyum sormamışmıyım.
Mesleği olan gelinim olur inşallah . Ben kızlar okumasın meslek sahibi olmasın demedim. Yazdıklarımı bi okuyup öyle yorum yapın. Benimde mesleğim var iki üniversite okudum suan çocuğuma bakmayı tercih ediyorum. İki mesleğimden de zor bir iş😎
Kötü kalbimle bir tavsiye vereyim. Yazıklarımı bence anlayarak okuyun ve anne olduğunuzda imkanınız varsa çocuğunuza kendiniz bakın emin olun tüm işlerden daha zor ama daha güzel.

Böyle bir örnek çalışan annenin örneği değil el bebek gül bebek deyip oğlunu pohpohlayıp 40 yaşına gelince dahi emzikten kesemeyenlerin zihniyetidir. Oğlunuzu ayrıcalıklı yetiştirmeyin🙄
Çalışan anne zihniyeti demedim. Her olayda kadında suç arayan sığ zihniyet. Bunu çoğunlukla erkeklerde görüyoruz ve sizin gibi kadınlarda. El bebek gül bebekten kastım her işini kendim yapmak 40 yaşına kadar emzirmek değil. Özenle büyütmek. Sevgiyle ilgiyle. çovuk büyütmenin sadece doyurmak olmadığı aynı zamanda psikolojik açıdan da doyurmak olduğu. Nasıl eşim hem evine bakıyorsa hem evinin işini yapıyorsa oğlum da öyle olcak. Çoğu kişi şanslı olduğumu söyler ama bu kv sayesinde. Çünkü güzel yetiştirmiş. Aynı benim oğlumun da yetişeceği gibi. Emin ol oğlumu görürsen ilerde ve kızın olursa can atarsın oğluna al diye.

Size ilk yorumunda yazdım zaten büyümekten kasıt yaş kaç acaba diye bir daha okuyun sormuşmuyum sormamışmıyım.
Mesleği olan gelinim olur inşallah . Ben kızlar okumasın meslek sahibi olmasın demedim. Yazdıklarımı bi okuyup öyle yorum yapın. Benimde mesleğim var iki üniversite okudum suan çocuğuma bakmayı tercih ediyorum. İki mesleğimden de zor bir iş😎
Kötü kalbimle bir tavsiye vereyim. Yazıklarımı bence anlayarak okuyun ve anne olduğunuzda imkanınız varsa çocuğunuza kendiniz bakın emin olun tüm işlerden daha zor ama daha güzel.
O diplomaları bence hiç kullanmayın şimdiki gibi, soru sormak yazdığınız gibi içinde ben sorumu sorayım ama zaten peşin hükümlüyüm kendim cevabımı veririm hükmünde olmaz.

Çok biliyormuşsunuz ya zaten çift diplomalı olarak mesleği olan kişilerin mesleğe dönme süresini de biliyorsunuzdur.

O diplomaları bence hiç kullanmayın şimdiki gibi, soru sormak yazdığınız gibi içinde ben sorumu sorayım ama zaten peşin hükümlüyüm kendim cevabımı veririm hükmünde olmaz.

Çok biliyormuşsunuz ya zaten çift diplomalı olarak mesleği olan kişilerin mesleğe dönme süresini de biliyorsunuzdur.
O diplomaları kullanmıcam. Çünkü kimseyi zengin etmek için oğlumu ona buna bırakıp çalışmaya niyetim yok. Zaten bir insan yetişmenin en zor ve en özveri gerektiren bir iş olduğunun bilincinde olarak öncelikli işim bu. Çocuğum biraz büyüdüğünde ise kendi işimi kurucam.
Ben hamileliğimin son evresinde bıraktım işi dönmeye niyetim yok. Ama annemden ve yakınlarımdan biliyorum mesleğe dönme sirecini. Ve allah o bebelere yardım etsin diyorum. İnsanın kendisini terkedilmiş hissetmesi kolay değil sonuçta

Belliki anne değilsiniz. Hatta umarım anne değilsinizdir. Çünkü anneliğin ne olduğunu kavramamışsınız. Büyümekten kasıt kaç yaş acaba o ayrı ama hadi diyelim 6 aylık bebek. Ne sanıyorsunuz siz bu bebeğin tek ihtiyacı beslenmek mi altını değiştirmekmi? Benim eşim doğduğundan beri hepsini yapıyor ama oğlum beni gördüğü zaman gülüyor niye? Çünkü özellikle küçük çocukların anneye ihtiyacı var. Bakımı herkes yapar doğrudur. Ama kimse anne gibi sevgiyle yapamaz. Anne gibi sevemez. Hiç düşünmediniz sanırım neden annelik kutsal. Çünkü olay sadece bakmak değil karnında taşımak değil doğurmak değil. Kendinden taviz vermektir annelik, yeri gelir uykundan yeri gelir yemenden içmenden ve keyfinden. Fedakarlıktır annelik. sizin gibi çocuk yapıp bırakıp işe gidicek tipler anne olmamalı. Önceliği çocuğu olmayacak hiçbir kadın doğurmamalı. Zaten herkes doğurmak zorunda değil. anne olmak için sırf bencilce cocuk yapıyorsunz sonra bırakıp gidiyorsunuz. Bakmayacaksanızda anne olmayın. Ayrıca bakıcısını veya ananesini babaannesini annesi sanıyor çocuklar neden bi bunuda düşünün. Benim bir arkadaşım annesini reddeeti. Halbuki en güzel bakıcılar baktı en güzel kreşlere gitti herşeyin en pahalısını en güzelini aldılar. Ama büyüdüğü zaman 3 kuruş kazancam diye beni bıraktın beni sen büyütmedin bakıcılar büyüttü simdide ben seni istemiyorum dedi. Bunuda düşünün madem öyle bu kız neden böyle dedi. Annesine ihtiyacı vardı çünkü BAKIMA değil. Annesinin ona bakmasına ihtiyacı vardı.

Şuan ekonomik sebeblerden dolayı çalışmak zorunda olan kadınlar değil eleştirim. Sizin gibi anneliği basite indirgeyenler.

Ne kadar çirkin ve hadsizce konuşuyorsunuz farkında mısınız? Çalışan bir annenin bakıcıya, kreşle büyütülen kızıyım. Anneme babama canım feda. Sevgiyle büyütüldüm. Eksikliklerini asla hissetmedim. Ben de çalışan bir anneyim, kızımı yine sevgiyle büyütüyorum. Evladına sevgi vermek için 7/24 yanında olmak gerekmiyor. Siz eşiniz iyi kazanıyor tek başına yetebiliyor diye böyle rahatça beylik laflar ediyorsunuz ama dilerim o “el bebek gül bebek” büyüttüğünüz oğlunuz ilerde bugün kınadığınız annelerden daha kötü duruma sokmaz sizi. Neyle sınanacağınızı bilemezsiniz.

O diplomaları kullanmıcam. Çünkü kimseyi zengin etmek için oğlumu ona buna bırakıp çalışmaya niyetim yok. Zaten bir insan yetişmenin en zor ve en özveri gerektiren bir iş olduğunun bilincinde olarak öncelikli işim bu. Çocuğum biraz büyüdüğünde ise kendi işimi kurucam.
Ben hamileliğimin son evresinde bıraktım işi dönmeye niyetim yok. Ama annemden ve yakınlarımdan biliyorum mesleğe dönme sirecini. Ve allah o bebelere yardım etsin diyorum. İnsanın kendisini terkedilmiş hissetmesi kolay değil sonuçta
Türkiye o kadar zengin bir ülke ki herkesin zenginlik için çalışıyor diye düşünmeniz 😂
Anladık kocanız çok zengin umarım bir gün siz de borç ödemek uğruna çalışmak zorunda kalmazsınız🤷‍♀️

X