Eşimi çok ilgisiz yoksa benmi abartiyorum

Tam bunlari bende eşime söyledim .
Ayip olmasinda işimi bitereyim birakip gideyimde değil .Bana sürekli dokunmak ister öpmek ister ,beğendiğini dile getirir .zaman gecirmek ister,evet cinseliğe düşkün.
Fakat gepsi olay öncesi , bende bundan dolayi cinsellikten soğudum.
Yaklaşmiyorum
Olay ne? ne yaşattı size?

Allah yardımcınız olsun demeye geldim
Ilgisiz geldi bana da
bende hep kendimi sorgularım acaba ben mi çok şey bekliyorum diye aslında biz onlara fazla ilgi sevgi verdigimiz için oluyor hersey.

Sizin bir sey yapamayacağıniza o kadar güvenmiş ki sorma gereği bile hissetmiyor.en önemlisi sormakla ağzını bile yormuyor.ya da zerre kadar sizi önemsemiyor.

Öyledirde benim eşim kovalacak tip değil .
Oda tipiş tipiş gelecek kafasinda .gurur yani.
Herşeyi yalnizda yapamiyorum malesef ,davet oluyor eşimi evde birakip yalnizmi gideyim.
Ha diyelim ailem ,onlarda garipsemezlermi sürekli eşim katilmak istemezse.
Herkes toplu gezerke beraber gülüp yerken ben nuye sürekli herşeyi yalniz yapayim .
Eşim niye var ozaman .Ben zaten çalişiyorum.
Bir gr maddi hakki bana gecmedi.Bütün ihtiyacimi kendim karşiliyorum.
Evimin bütün işlerini kendim yapiyorum,faturalar ,mektuplar hatta sanayiye bile yalniz gidiyorum.
Öyleyse oda cinsel ihticani yalniz haletsin
Siz bir deneyin ayrıca madem var ama yok cinsel olarak tabi ki yalnız halletsin

Dişardan bakilirsa eşim çok iyi bir insandir.
Merhametli,savgili,esprili ,herkesin yardimina koşar.Annemi babamin çok işini gocunmadan yapti,kardeşlerime yardim etti .
Sadece çok zor bir insan ,biliyorum onunda sikintilari var ama anlatmaz.Herşeyi içinde yaşar .Kimsenin sözünü ve tavsiyesini dinlemez .çok inatci.
Yillarca işsiz kaldi ,kendi işinde uğraşiyordu.
Birgün bende hesap yaparken para neye harcandiğini sordum çünkü bir maaş ile geciniyorduk.
Ben ona güya para kaptiğini imâ etmişsim,karti kirdi atti ve ogünden sonra
Çalişmayi birakti.Ben ozaman bu kin davranişi fark etmemiştim.Beni oyaliyordu ,mal sipariş verdim ,müşteri bekliyorum ,bazi evrak hazir değil gibi gibi.
Meğer bana ders olsun diye kininden inadindan senelerce evde işsiz kalmiş.
Ben yaz kiş işe giderken eve gelirken alişverişimi yapip adam evde rahat etmiş .
Ben çocuklarima yeterli anne olmadim diye vican azabi cekerken adam bana ceza sayiyormuş.
Bunuda asla kendi direk bana itraf etmezdide tesadüfen ağzindan kacirdi.

Ben onu anlamaya calişmakla ,onu çözmeye uğraşirken kendimi unuttum.

Şimdi diyeceksiniz niye boşanmadin niye?
Haklisiniz ,buna bende çok pişmanim.
Evlendiğime değil,evli kaldiğima pişmanim.
Kendime en derin yarayaci psikolijik şiddeti reva gördüm.
Buda benim özgüvensizliğimden.
Şimdi niye halen evliyim?
Bir süre bahanem var ,kendimi kandiriyorum.
Herşeyimi kayip edeceğim ,oturduğum evi ben ödedim .Belki çocuklar beni suclayacak çünkü kaba taslak bakilirsa evet benim huzursuzluk cikartan.
Bende sakin kalirim ,her ihtiyacim yapilirsa .Bedavadan temizlikci,aşci ,bakici birde xxx.

Çok tuhaf hisler içindeyim bir yandan beddualar ediyorum bir yandan eve gecgelse merak ediyorum .

Acaba siz çok mu baskın karaktersiniz? Her isimı kendim yapıyorum demişsiniz. Bazı evliliklerde kadın her şeyi kendi yapar eşinin yaptığını beğenmez bu durumda erkek kendini geri çeker belkı sizinki de öyledir.

Merhametli,savgili,esprili ,herkesin yardimina koşar.Annemi babamin çok işini gocunmadan yapti,kardeşlerime yardim etti .
Sadece çok zor bir insan ,biliyorum onunda sikintilari var ama anlatmaz.Herşeyi içinde yaşar .Kimsenin sözünü ve tavsiyesini dinlemez .çok inatci.
Birgün bende hesap yaparken para neye harcandiğini sordum çünkü bir maaş ile geciniyorduk.
Çalişmayi birakti.Ben ozaman bu kin davranişi fark etmemiştim.Beni oyaliyordu ,mal sipariş verdim ,müşteri bekliyorum ,bazi evrak hazir değil gibi gibi.
Ben yaz kiş işe giderken eve gelirken alişverişimi yapip adam evde rahat etmiş .
Ben çocuklarima yeterli anne olmadim diye vican azabi cekerken adam bana ceza sayiyormuş.

Herşeyimi kayip edeceğim ,oturduğum evi ben ödedim .Belki çocuklar beni suclayacak çünkü kaba taslak bakilirsa evet benim huzursuzluk cikartan.
Bende sakin kalirim ,her ihtiyacim yapilirsa .Bedavadan temizlikci,aşci ,bakici birde xxx.

Çok tuhaf hisler içindeyim bir yandan beddualar ediyorum bir yandan eve gecgelse merak ediyorum .

Çocuklarınız bence size sırt çevirmez. Bir kere ciddi ciddi çocuklarınızla konuşun. Burada anlattıklarınızı anlatın.

aslında evlılıgınız bıtmıs
sız bence kafanıza gore arkadaslar edınıp turlara katılın gezın bır sure kafa dınleyın derım

Su yazdilariniz beni cok üzdü.Esinizin nasil bir kini varmis öyle.Ben olsam bunu ögrendikten sonra nefret ederdim kendisinden.Size ve cocuklarina bunu reva görmüs.Durumu böyle oldugu gibi anlatirsaniz cocuklariniz anliyacaktir sizi.Isin en kötü tarafi esinizin yaptiklarindan dolayi sizin disariya tahammülsüz ve gergin olarak yansimaniz kendisi ise sütten cikmis ak kasikmis gibi görünüyor.

Lütfen artik kendinize deger vermeyi ögrenin.Siz kendinize deger vermezseniz baskalari bunu hic yapmaz.Cocuklariniz ve esiniz de buna dahil.Bir silkelenip kendinize gelin.

Burdan yazdıklarınıza bakılınca sorunun temel kaynağı maddiyat ve güvensizlik gibi. Yani eşiniz maddi konular yüzünden size kinlenmiş ve calışmamış size yalan söylemiş. Siz de bu yalan yüzünden ondan soğumuş ve evde sesi yükselen huzursuzluk çıkaran kadın konumuna gelmişsiniz. Bu nedenle de eşinizle aranızda soğukluk sevgisizlik olmuş. Hal böyle olunca adam da sizi merak etmiyor. Sadece birliktelik yaşıyor. Evliliğe dair bağlılık ilgi sevgi kalmamış. Tabi bunlar benim çıkarımlarım. Boşanmak sizin için zorsa ve eşiniz terapi kabul etmiyorsa önce siz terapi alın. Değişime kendinizden baslarsanız eşiniz de belki düzelme yoluna girer. En azından bir şansınız olur.[/QUOTE]

Son düzenleme:
Eşinizin psikolojik sorunları olabilir mi?? Hayatınızda herşeyi ustlenmissiniz bir soru üzerine birkaç sene çalışmamayi tercih etmek çok akıl karı bir hareket değil.. Daha öncesi varmiydi? Aranızda herşey bitmiş olsa cinsel çekim olması tutarsız.. O kadar yolculuk yapacak olmanız ve sizi hiç sormuyor olması; İstemediği bir tatil programı miydi? Tepki gibi bir durum mu acaba ?! Yılların alışkanlığı bile olsa bu kadar alakasız olması konusunda haklısınız..

Bazen kimi kadınların sahip olduğu sabrı görüp hayretler içinde kalıyorum. Ben yurutemezdim böyle bir evliliği. Gerçi evlilikte yok ortada. Tüm yorumlari okumama rağmen hala ayni şeyi soruyorum. Bir kadın kendine bunu neden reva görür? 😔

Su yazdilariniz beni cok üzdü.Esinizin nasil bir kini varmis öyle.Ben olsam bunu ögrendikten sonra nefret ederdim kendisinden.Size ve cocuklarina bunu reva görmüs.Durumu böyle oldugu gibi anlatirsaniz cocuklariniz anliyacaktir sizi.Isin en kötü tarafi esinizin yaptiklarindan dolayi sizin disariya tahammülsüz ve gergin olarak yansimaniz kendisi ise sütten cikmis ak kasikmis gibi görünüyor.

Lütfen artik kendinize deger vermeyi ögrenin.Siz kendinize deger vermezseniz baskalari bunu hic yapmaz.Cocuklariniz ve esiniz de buna dahil.Bir silkelenip kendinize gelin.
Teşekkür ederim canim .yorumunu okurken gözyaşlarina boğuldum.
Tam olarakta öyle ,dişardan ben cadi o ise melek .
Bundan dolayi hiç kimsenin dişardan göründügüne güvenmiyorum

Bazen kimi kadınların sahip olduğu sabrı görüp hayretler içinde kalıyorum. Ben yurutemezdim böyle bir evliliği. Gerçi evlilikte yok ortada. Tüm yorumlari okumama rağmen hala ayni şeyi soruyorum. Bir kadın kendine bunu neden reva görür? 😔
Bir kadin kendine bunu neden reva görür?
-özgünensizlikten,sevgisizlikten.
Bir çocuk anne babasindan sevilmiyorsa birde okul genclik cahinda kimseden istenmiyorsa hatta mobbing görüyorsa ,
Annem bana cirkinsin derdi şükür et birisi seni alirsa derdi.Maalesef hakliydi eşimden başka kimse bana seni seviyorum demedi.
Bende eşime şükrandim beni sevdiği için .

Bir kadin kendine bunu neden reva görür?
-özgünensizlikten,sevgisizlikten.
Bir çocuk anne babasindan sevilmiyorsa birde okul genclik cahinda kimseden istenmiyorsa hatta mobbing görüyorsa ,
Annem bana cirkinsin derdi şükür et birisi seni alirsa derdi.Maalesef hakliydi eşimden başka kimse bana seni seviyorum demedi.
Bende eşime şükrandim beni sevdiği için .
Cok üzüldüm senin için. Peki bundan sonrası için ne düşünüyorsun?

Şuan çok kopuk bir ilişkiniz var belli. 20 senelik bir evlilikte çocuklar büyüktür artık. Onları karşınıza alıp mutsuz olduğunuzu söyleseniz ve bu mutsuzluğun sizi gergin biri yaptığını haykırsanız yanınızda olup size hak vermezler mi??

Cok üzüldüm senin için. Peki bundan sonrası için ne düşünüyorsun?
Yakinda oğlum universiteye başlayacak ozaman yollarimi ayirmaya düşünüyorum.
Sabrim beklem buydu ,oğullarimin ehitimleri ettikelenmesini istemiyordum .

Burda boşanmak isteyen küçük çocuklu annelere seslenmek istiyorum.
Bir anne olarak herzaman çocuğunuzun sağliğini düşüneceksiniz .
Benim yaşamim gösteriyorki çocuklar ne kadar büyürse boşanmakta okadar zor oluyor.
Bende cocuklarimi babasiz büyütmek istemedim.Küçücük kalblerine kiyamadim .
Ama tamda küçükken boşanmak gerekiyormuş.O yaşlarda herşeye adapte alişacaklar.
Fakat büyüdülermi daha bir sikintili,istemiyecekler boşanmanizi.Isyan edecekler,hayal kirikliği yaşayacaklar ve sizide suclayacaklar.
Sizde benim gibi ,ha okula başladi,ha ergenliğe girdi ,ha sinav stresi derken hayatiniz elinizde su gibi akip gidecek.
Kimseye boşanmayi önermiyorum ,kimseye kolay demiyorum .
Herkes hayat yolunu kendi cizer ,keşke benim gencliğimdede internet olsaydida bilgi ve akil bulsaydim

Şuan çok kopuk bir ilişkiniz var belli. 20 senelik bir evlilikte çocuklar büyüktür artık. Onları karşınıza alıp mutsuz olduğunuzu söyleseniz ve bu mutsuzluğun sizi gergin biri yaptığını haykırsanız yanınızda olup size hak vermezler mi??
Herşeyi döksem ortaya yada yarisini bana hak verirler elbette ama belkide babalarini kayip ederler .Buna ben izin veremem.
Ben sadece artik mutsuz olduğumu ve böyle devam yaşamak istemediğimi söylebilirim
Bu bile bana çok acimasiz geliyor .
Onlarin üzüntüsüne ben dayana bilirmiyim?

X