Eşimi çok ilgisiz yoksa benmi abartiyorum

Duygularınız eskimiş olabilir. 20 yıl dile kolay yani. Monotonluktan sıkılmış usanmış olabilir ya da üşengeç bir insan olabilir. Ama merak duygusu yok belli ki. Yanş benim eşim kalsa ben bile arayıp sorardım otel neresi nasıl. Kadın başınıza gitmişsiniz birde. Baya bi ilgisizlik olmuş bu

Cinsellik ihtiyacını giderdiği birisiniz onun için sadece.ama bana 20yıllık evlilikten sonra tam tersi olur gibi geliyordu nebileyim , cinsellik azalır belki biter ama konuşmadan anlaşma , huylarını bildiği için daha iyi anlaşır çiftler gibi düşünürüm hep.ama kendi başınıza gittiğinz yeri merak etmiyorsa ciddi ciddi adam için bir hiç olmalısınız.

Tanıdığım bir çift var çok uzun yıllardır evliler. Adam karısıyla bir yere gitmez, işten sonra kahveye gider eve gece yarısı gelir. Muhabbet etmez vs. Ama kadın da ne yapsa adamı eleştirir sürekli kocasını değiştirmeye çalışır adam eve bir şey alır kadın beğenmez kadın kendi ailesini her koşulda kayıtsız şartısız ön planda tutar (herkes ailesini sever tabi bu söylemek istediğim bambaşka) yani bazen ben bu aileye bakıyorum evet kadın kocasının ilgisizliğinden şikayetçi ve bir kadın olarak çok haklı ama adam da bu kadar eleştiri ve müdahale karşısında hiç de haksız sayılmaz. Beni yanlış anlamayın ama acaba eşinizi fazla mı değiştirmeye çalıştınız diye geliyor aklıma.

Tanıdığım bir çift var çok uzun yıllardır evliler. Adam karısıyla bir yere gitmez, işten sonra kahveye gider eve gece yarısı gelir. Muhabbet etmez vs. Ama kadın da ne yapsa adamı eleştirir sürekli kocasını değiştirmeye çalışır adam eve bir şey alır kadın beğenmez kadın kendi ailesini her koşulda kayıtsız şartısız ön planda tutar (herkes ailesini sever tabi bu söylemek istediğim bambaşka) yani bazen ben bu aileye bakıyorum evet kadın kocasının ilgisizliğinden şikayetçi ve bir kadın olarak çok haklı ama adam da bu kadar eleştiri ve müdahale karşısında hiç de haksız sayılmaz. Beni yanlış anlamayın ama acaba eşinizi fazla mı değiştirmeye çalıştınız diye geliyor aklıma.
Olabilir ,değiştirmeye çaliştim oda bana yapti.
Eleştiriye gelirsek eşim beni daha çok eleştirir.
Bizim yaşadiğimiz hayat ve şartlari çok zor.
Illaki şiddet,kumar,ihanet ve küfür olmasi gerekmiyor.
Tam olarak birbirimizi tanimadan evlendik.şip diye 6ay için ,ozamanlar öyleydi.
Aslinda hayata bakiş acilarimiz isteklerimiz hiç uymadiğini fark ettik ilk oğlumuz doğudu.
Ne o beni biraka bildik nede ben onu .
Alta yatan gecmişin bir etkisi vardi.
Eşim bir nevi babasiz büyümüş,işci olarak yurtdişina gitmiş ,senede bir kere gelirmiş onuda zaman birakip hic bir defa ailesini arayip sormamiş.
Böyle olunca asla birakir gidermi çocuklarini ?
M

Eşiniz başak burcu mu? Merakımdan sordum.
20 senede sizi cok iyi tanımıştır o,sizde onu. Hep mi böyleydi?
Bazı insanlar kendi aleminde takılmayı çok seviyor , ha takılsın da insan bazen yalnızlığa ihtiyac duyabiliyor ama hep mi böyleydi?
Yoksa yaşlandı hayat yorgunluğu falan mi? Gerci babam 70e yakın yaşı var,bir yere gitsin annem,varana kadar uyumaz. Arar. Neredesin? Otobus nerde durdu simdi vs sorar.
Eşiniz bence inatçı birisi.
Size güveniyor o ayri ama ilgisiz.

Sevgi falan bitmemiş bence
Heyecan bitmiş
Sen biraz baskıcı gibi geldin bana kusura bakma
Bir erkek ki bu kim olursa olsun ister sevgilin ister eşin ilgisizleşirse neden ilgisizsin şöyle böyle denmemeli İnan ters tepiyor daha da ilgisiz oluyor
Sen ondan daha ilgisiz ol Ki şaşırsın

Ama cinesel yönden halen istekli bana karşi.
Ben işte tam bunu cözemiyorum
Cinsel ihtiyaclari var sonucta erkekler acisindan sevgi olmadan da cinsellik olur.
Ilgisizligin disinda bir durum esinizde olan sizi hic onemsemiyor..uzmek icin demiyorum ama.sehir disina cikan birini nasil merak etmez aklim almadi.

Esimi evlendigimizden beri her disari cikisimda (ki bu genellikle park market olur) haber veririm o da 5 dklkk mesafede bi yerse bile nereye gidiyorsu atiyorum hangi market diye sorar. Bunu dahi bilmek ister. Baska sehri vs dusunemiyorum (ki yalniz yollamaz) esinizle hayatiniza yenilik heyecan katin derim.monotonlasmis bazi seyler sanirim.

Siz her gittiğiniz yeri eşinize haber verince heyecan mı katmış oluyorsunuz evliliğinize? Size evliliği çok yanlış anlatmışlar, üzgünüm. Birde yaşadığınızı doğru bir şey sanıp anlatıyorsunuz, pes.

Merhaba arkadaşlar,
Bu siralar kafamda okasar soru varki malesef sizleri sürekli rahatsiz ediyorum.
Biz 20 sene evliyiz,herkeste olduğu gibi kavgalarimiz oldu hatta ben eşimden büyük bir hayal kirikliği yaşadim ve söndüm.
Ikimizde yildirim aşkla evlendik .
Onu taparcasina sevdim ,gözünün içine bakiyordum ,yorulmasin ,üzülmesin ,kizmasin ,diye her türlü kendimi ona uydurmaya çaliştim.Seneler gectikce içimde bir boşluk oluşdu .
Fark ettimki eşim benimle aslinda hiçte ilgilenmiyor.Benim düşündüklerim hayata bakişim alaka değil.Sadece olduğu gibi yaşiyor,hayata karşi bize, çocuklarimiza geleceğe hiç bir düşüncesi yok.
Sadece öylesine yaşiyoruz .Belki depresyondadir dedim hep alttan aldim ,anlatmaya çaliştim.ama oda bir içine kapanik bir kutu ,kendi acisini, üzüntüsünü görmek istemediği için bizimkinide görmüyor.
Bu sürec içinde asabi ve agresif oldum .
Yani senelerce biz birbirimizi sürekli bir savaş halinde bulduk ben sürekli onu uyandirma aktifleşdirme dertdinde o ise emrivaki olarak görerek gurur yapip tam tersini yapmakta.

Bunlari yaziyorum çünkü senelerin birikmişliği vardir diye .Bende ona karşi eskisi kadar ilgili değilim ,hatta artik hep ayri odalarda takiliyoruz.Genel olarak yatarken ve yemek yerken biraradayiz.

Neysi en yeni olaylari anlatayim .
Allah izin verirse ilk kez ben eşim çocuklarim olmadan 10 günlüğüne tatile gideceğim.
Kardeşlimle tatil evinde kalacağiz
Yarin gidiyorum ve eşim bir kere olsun kendisi sormadi ,nerde tam kaliyorsunuz .Onlar ayri ucuyorlar sormuyor nasil varacaksin eve .
3 günde yalniz bir hotelde kalacağim.
Hiç merak etmiyor ,tamam ikimizde güveniriz ,kiskanmasi gerek demiyorum,
Insan arkadaşi olsa bir sorar ,hotel nerde ,nasil birşeymiş bakayim bir der.Resimlerine bakar yorum yapar ilgilenir.
Hep böyle ,kendimi değersiz hisediyorum .
Benimle cinsellikten başka hiç bir aktivite yapmaz ,sosyal olmak istemez .
Birinde dedim hafta sonu şehir dişina gidelim değişiklik olur dedim, cevab vermedi,bakarizdedi.
Ertesi günde ben çok sinirlendim beni böyle cevabsiz ortada birakmasina .
Sabah erken kalktim gittim.Bu zamana kadar cevab vermediğine göre ben cevabimi aldim dedim.Çocuklarim büyükler onlar kendilerine bakacak yaştalar.
Taaa100km uzak bir şehire gittim ,akşam eve geldim ve adamda ses yok.Ne gün içinde bir kere aradi nede gelince sordu .
Tamam sinirliydi diyelim,günler gecti insan bir merak edip sormazmi ,sen o gün nereye gittin diye.
Bu cumartesi kendisinin işleri vardi lakin ertelene bilenecek olaylardan ,ha bugün olmuş ha iki gün sonra.
Eniştem bir balik restorani işteletiyor bizden 50km uzaklikta.Üç yildir çaliştiriyor ve biz üç kere gittik.Enişteyi sevmez , onu aramamiş sormamiş.
Cumartesi günü kardeşim annemi babami götürecekti ve banada dedi abla sizde gelin beraber.Pazar olmazmi diye sordum onlarinda misafiri geliyormuş yani bu sefer bizim uymamiz gerekiyordu.
Eşime sordum ,lütfen bizde katilalim uzun zamandir gitmiyoruz ,sende dinlenmiş olursun diye .Cevab,bilmem bakariz ,benim cumartesi işlerim vardi pazar olursa belki ,
Pazar misafirleri geliyormuş dedim ,napalim ozaman dedi.bende bu sefer yine eşsiz katilmak istemedim.
Pazar oldu sabah yatakda adam gelmiş bana yaklaşiyor ,benim tabii sinirim tepeme atti.
Hem bana sürekli böyle davran sonra azginliği geldimi beklentiye gir.
Ben senden soğudum artik ,seni cekemiyorum ,ilgisizliğin beni soğuttu dedim.
Biliyorum dedi restorana gitmedik ya ondandir dedi gitseydim şimdi sen benim üzerime atliyordun dedi.
Olabilir soğukluk nerden geldiğini biliyorsan sende başka davran dedim .
Başka davransam ne olur ,senin gönlünü yaptim gezdirdim daha soğuksun dedi .
Yani 3 günlük geziye cikmiştik bundan 4 ay önce ona dayaniyor ,benimle geldiği için minnetdar olup ayaklarina kapanmam gerekmiş ,ben bilemedim.

Okuya bilenler varsa teşekkür ederim ve soruyorum :
Ben büyük bir beklendi içindemiyim yoksa eşim ilgisizmi?

Yardmm
20 yıl dile kolay ne desem bilemedim

İlgisizliği çok aşırı boyutta. Şehir dışına tek başına çıkmanız ve hiç arayıp sormaması gerçekten çok yanlış. Bu kadar soğutacak sizi birbirinizden mutlaka bişeyler olması gerekli diye düşünüyorum

Adam cinsel ihtiyacını karşılıyor kurulu bir düzenide var nie rahatını bozssun adamın içi geçmiş sevgi yok aranızda

Adam resmen yaşayan ölü gibi. Ben burdan merak ettim o nasıl merak etmiyo. Benim adama diyodum ilgisiz diye ondan beteri varmış. Ben 3 gün bir yere gitcem valla gidene kadar 40 gelene kadar 140 kere arar. Seni hiç umursamiyo sadece cinsellik için yaklaşıyor. Maalesef aşk yok aranizda

Durumuna çok üzüldüm. Eşin ilgisizliğin dibini sıyırmış resmen. İnşallah yola gelir hiç bi fikrim yok. Ama boşanmayı düşünmüyorsan ve cinsellik senin için önemliyse bari o konu da soğumasın 🙂 diyeceğim.

Herkesin yapısı farklıdır mesela anneme isim var derim tamam der, kayınvalideme isim var derim ne isi, nerede, nasil, kimle vs vs sorar merak eder.

Eşinizi degerlendirin, karakteri bu sekildeyse uzerinize alınmayın onun icin ilgisizlik degil normal bir durumdur belki de.

Iliskilerde beklenti icinde olmak, ozellikle sosyal ve aktifken, sevgi pitircigiyken karşı tarafin ilgisiz ve asosyal biri olmasi gercekten cok zor bir durum. Allah yardimciniz olsun, ya biriniz degisecek yada kabullenecek.

Evlilikte aşk zaten ölüyorda. Benim yanimda birisi dese 3 gun bir yere gidicem sirf meraktan sorarim nereye diye hani muhabbet olsun diye. Cok uzgunum ama arkadaşlıktan bile kotu durumdasiniz. Cok sogutmussunuz belliki birbirinizi

Yillar içinde ben agresifleştim asabi oldum ,istemsiz çocuklarimi sevgisiz biraktim .
Boşansam belki çocuklarim yüzüme bakmaz diye korkuyorum.Beni suclarlar çünkü evde tartişma yaratan bağiran cağiran benim .
Eşim devardan farki yok.
Cinsellikte karşilikli değil o ister beni ikna eder bende evde daha fazla huzursuzluk cikmasin diye beraber oluruz.

Ben sürekli tartişma, hir gir içinde büyüdüm. Mutsuz bir anne ile, mutsuz bir evlilik içinde büyüdüm. Annemde bizi sevgisiz birakti.

Keşke diyorum ki boşansaydi. Keşkeee. Ha %100 herşey değişip, mutlu olurmuydu? Bilemem. Ama en azindan denerdi. Herşey mutsuz bir evlilikte büyümekten daha iyidir.

Sen kendine değer vermediğin sürece sana değer veren olmaz.. Kendini değiştirmelisin ablacım..

X