Eşimi çok ilgisiz yoksa benmi abartiyorum

Bnde mutsuz bir evliliğin İcinde büyüdüm ama evlendiğim kocama sarıldım ailesine keza cok mutluyum Bnce kocanızla ilgili bir durum beklentinizi karşılamıyor ztn 20 yıl geçmiş bu saatten sonra cok şey beklemeyin çocuklarınızla ilgilenin okul hayatları vs gelecekleri için eşinizle konuşun şartlarınızı sunun seviyorsa değişmeye çalışır çabalar

Merhaba arkadaşlar,
Bu siralar kafamda okasar soru varki malesef sizleri sürekli rahatsiz ediyorum.
Biz 20 sene evliyiz,herkeste olduğu gibi kavgalarimiz oldu hatta ben eşimden büyük bir hayal kirikliği yaşadim ve söndüm.
Ikimizde yildirim aşkla evlendik .
Onu taparcasina sevdim ,gözünün içine bakiyordum ,yorulmasin ,üzülmesin ,kizmasin ,diye her türlü kendimi ona uydurmaya çaliştim.Seneler gectikce içimde bir boşluk oluşdu .
Fark ettimki eşim benimle aslinda hiçte ilgilenmiyor.Benim düşündüklerim hayata bakişim alaka değil.Sadece olduğu gibi yaşiyor,hayata karşi bize, çocuklarimiza geleceğe hiç bir düşüncesi yok.
Sadece öylesine yaşiyoruz .Belki depresyondadir dedim hep alttan aldim ,anlatmaya çaliştim.ama oda bir içine kapanik bir kutu ,kendi acisini, üzüntüsünü görmek istemediği için bizimkinide görmüyor.
Bu sürec içinde asabi ve agresif oldum .
Yani senelerce biz birbirimizi sürekli bir savaş halinde bulduk ben sürekli onu uyandirma aktifleşdirme dertdinde o ise emrivaki olarak görerek gurur yapip tam tersini yapmakta.

Bunlari yaziyorum çünkü senelerin birikmişliği vardir diye .Bende ona karşi eskisi kadar ilgili değilim ,hatta artik hep ayri odalarda takiliyoruz.Genel olarak yatarken ve yemek yerken biraradayiz.

Neysi en yeni olaylari anlatayim .
Allah izin verirse ilk kez ben eşim çocuklarim olmadan 10 günlüğüne tatile gideceğim.
Kardeşlimle tatil evinde kalacağiz
Yarin gidiyorum ve eşim bir kere olsun kendisi sormadi ,nerde tam kaliyorsunuz .Onlar ayri ucuyorlar sormuyor nasil varacaksin eve .
3 günde yalniz bir hotelde kalacağim.
Hiç merak etmiyor ,tamam ikimizde güveniriz ,kiskanmasi gerek demiyorum,
Insan arkadaşi olsa bir sorar ,hotel nerde ,nasil birşeymiş bakayim bir der.Resimlerine bakar yorum yapar ilgilenir.
Hep böyle ,kendimi değersiz hisediyorum .
Benimle cinsellikten başka hiç bir aktivite yapmaz ,sosyal olmak istemez .
Birinde dedim hafta sonu şehir dişina gidelim değişiklik olur dedim, cevab vermedi,bakarizdedi.
Ertesi günde ben çok sinirlendim beni böyle cevabsiz ortada birakmasina .
Sabah erken kalktim gittim.Bu zamana kadar cevab vermediğine göre ben cevabimi aldim dedim.Çocuklarim büyükler onlar kendilerine bakacak yaştalar.
Taaa100km uzak bir şehire gittim ,akşam eve geldim ve adamda ses yok.Ne gün içinde bir kere aradi nede gelince sordu .
Tamam sinirliydi diyelim,günler gecti insan bir merak edip sormazmi ,sen o gün nereye gittin diye.
Bu cumartesi kendisinin işleri vardi lakin ertelene bilenecek olaylardan ,ha bugün olmuş ha iki gün sonra.
Eniştem bir balik restorani işteletiyor bizden 50km uzaklikta.Üç yildir çaliştiriyor ve biz üç kere gittik.Enişteyi sevmez , onu aramamiş sormamiş.
Cumartesi günü kardeşim annemi babami götürecekti ve banada dedi abla sizde gelin beraber.Pazar olmazmi diye sordum onlarinda misafiri geliyormuş yani bu sefer bizim uymamiz gerekiyordu.
Eşime sordum ,lütfen bizde katilalim uzun zamandir gitmiyoruz ,sende dinlenmiş olursun diye .Cevab,bilmem bakariz ,benim cumartesi işlerim vardi pazar olursa belki ,
Pazar misafirleri geliyormuş dedim ,napalim ozaman dedi.bende bu sefer yine eşsiz katilmak istemedim.
Pazar oldu sabah yatakda adam gelmiş bana yaklaşiyor ,benim tabii sinirim tepeme atti.
Hem bana sürekli böyle davran sonra azginliği geldimi beklentiye gir.
Ben senden soğudum artik ,seni cekemiyorum ,ilgisizliğin beni soğuttu dedim.
Biliyorum dedi restorana gitmedik ya ondandir dedi gitseydim şimdi sen benim üzerime atliyordun dedi.
Olabilir soğukluk nerden geldiğini biliyorsan sende başka davran dedim .
Başka davransam ne olur ,senin gönlünü yaptim gezdirdim daha soğuksun dedi .
Yani 3 günlük geziye cikmiştik bundan 4 ay önce ona dayaniyor ,benimle geldiği için minnetdar olup ayaklarina kapanmam gerekmiş ,ben bilemedim.

Okuya bilenler varsa teşekkür ederim ve soruyorum :
Ben büyük bir beklendi içindemiyim yoksa eşim ilgisizmi?

Yardmm

Yok eşiniz baya baya ilgisiz üstüne üstlük bir o kadar da rahat. Allah sabırlar versin. 20 sene nasıl geçirdiniz sizi de tebrik ederim. Ben dayanamazdım herhalde ilgisizliğe

yaşınız kaç

20 yıldır evlisiniz diye neden böyle gider cevapları verilmiş anlamadım

insanlar huzur evinde yeni eş buluyorlar. eğer eşiniz sizi mutsuz ediyorsa mutlu eden biriyle olmak için ayrılabilirsiniz gayet de. çocuklarınız da büyük diyorsunuz

tabi öncesinde eşinizle adam akıllı konuşmak belki terapi denenmesi iyi olur

X