Eşim'i nasıl ikna edebilirim?

kumral_quzeli

ᔕeᑎi ᔕeViyoᖇᑌᗰ ᗷeᗷegiᗰ...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2016
2.109
829
27
Kızlar, geçenlerde,
-Kocam "ANA KUZUSU"-
diye Konu açmıştım.
Okuyanlar, bana teselli olanlar bilir ben çıkmazdaydım, ve biraz olsun kendimi sizin sayenizde toparlamıştım. Fakat ben eşim'i ayrı eve çıkmak için nasıl ikna edebilirim ? Bilmiyorum.
Ve biliyorsunuz ki, eşim benim yaptığım, söylediğim herşeyi annesine söylüyor. Ve Kaynanam'da sonra herşeyi burnumdan getiriyor. Ağlıyorum, kendimi heder ediyorum, ama eşim yine arkamda olmuyor. Çünkü Kaynanam kendi tarafına çekip dolduruşa getiriyor, kendine bağlıyor. Allahım'a hep dua ediyorum. Ama biraz da benim çaba göstermem gerektiğini biliyorum. O yüzden en uygun şekilde, eşimi ben ayrı ev konusuna nasıl alıştırıp, ikna edebilirim ??

Kızlar, geçenlerde,
-Kocam "ANA KUZUSU"-
diye Konu açmıştım.
Okuyanlar, bana teselli olanlar bilir ben çıkmazdaydım, ve biraz olsun kendimi sizin sayenizde toparlamıştım. Fakat ben eşim'i ayrı eve çıkmak için nasıl ikna edebilirim ? Bilmiyorum.
Ve biliyorsunuz ki, eşim benim yaptığım, söylediğim herşeyi annesine söylüyor. Ve Kaynanam'da sonra herşeyi burnumdan getiriyor. Ağlıyorum, kendimi heder ediyorum, ama eşim yine arkamda olmuyor. Çünkü Kaynanam kendi tarafına çekip dolduruşa getiriyor, kendine bağlıyor. Allahım'a hep dua ediyorum. Ama biraz da benim çaba göstermem gerektiğini biliyorum. O yüzden en uygun şekilde, eşimi ben ayrı ev konusuna nasıl alıştırıp, ikna edebilirim ??

Baştan neden kabul etttiniz birlikte oturmayı..
Yeni yasada kadın istemedikçe rızası olmadıkça boşanma sebebi oluyor..

Çok zor hatta neredeyse imkânsız böyle bir eşi ikna etmek.
Ancak evi terkeder ayrı ev olmazsa gelmem derseniz belki yanınızda olur

Kaynanam "Çocuk olunca, "Boşanmayız, kocamı avcumun içine alırım!" zannediyorlar. Hiç öyle olmaz.. Boşanacak olsa, çocuğa kim bakar. Çocuk oldu diye kimse güvenmesin" diye bana alttan alttan laf sokmaya çalışıyor. Yani böyle düşünmesi, eşim'i etki altına alabilmesi de anlamına gelir..

baştan kabul edilmiş şeylerin hiçbirisi sonrada değiştirilemiyor maalesef.

Kayınpeder'im ayrı ev açmayı düşünüyor. Hatta bakıyor da, Kaynanam da Kayınpederim'den korkar. O yüzden onun yanında bişey diyemez. Oğlunu etkisi altına almaya çalışıyor. Zaten bana öyle söz vermişlerdi "Alışasıya kadar yanımızda durur, ondan sonra kendi evinizi yerleştiririz" dediler...

Kaynanam "Çocuk olunca, "Boşanmayız, kocamı avcumun içine alırım!" zannediyorlar. Hiç öyle olmaz.. Boşanacak olsa, çocuğa kim bakar. Çocuk oldu diye kimse güvenmesin" diye bana alttan alttan laf sokmaya çalışıyor. Yani böyle düşünmesi, eşim'i etki altına alabilmesi de anlamına gelir..

Sizi 19 yaşında evlenmeye iten ne? Aileniz erken olduğunu söylemedi mi?
Sizin kv ile yaşamayı kabul etmenize sebep olan ne? Maddi bağımlılığınız mı var?
Sizi bu kadar erken, daha hiç bir şey oturmamışken, mutsuz olduğunuz noktalar varken çocuk düşünmeye itene ne? Açıkçası kayın validenizin düşüncelerini imkansız değil. Hoş yazdığınızı tam anladığımı da düşünmüyorum ama bu şartlarda boşanmanız, ayrı ev olmazsa ayrılırız demeniz, herhangi bir şekilde ağırlığınızı koymanız çok zor.

Sizin kv ile yaşamayı kabul etmenize sebep olan ne? Maddi bağımlılığınız mı var?
Sizi bu kadar erken, daha hiç bir şey oturmamışken, mutsuz olduğunuz noktalar varken çocuk düşünmeye itene ne? Açıkçası kayın validenizin düşüncelerini imkansız değil. Hoş yazdığınızı tam anladığımı da düşünmüyorum ama bu şartlarda boşanmanız, ayrı ev olmazsa ayrılırız demeniz, herhangi bir şekilde ağırlığınızı koymanız çok zor.

Üvey Annem var, babam bana sahip çıkmadı, beni istemediler. Almanya'ya GELİN geldim. Bu yüzden bana "Alışana kadar yanımızda durursun, sonra biz size kendi evinizi kuracağız" diyorlardı, öyle de söz vermişlerdi. Kayınpeder'im ev bakıyor, ama Annesi oğlunu baskı altına alıp, etkisi altına sokmaya çalışıyor. Yani "Ayrı eve çıkmayın" diye oğlunu fişfikleyecek... Eşim 31 yaşında, bu evliliğim biraz "Kurtuluşum olabilecek" düşüncesi ile yaptım. Çünkü kendi Ailem zaten beni istemiyordu.

Madem kvniz kpden korkuyor, siz de onunla konuşun.baba sizleri çok seviyorum ama her genç kadin gibi ben de kendime ait bir duzenim olsun istiyorum vs vs diye, biraz adamin vicdanina dokunun.

"Turşunuzu kuracak değilim ya, tabii ki herkesin kendi evi, yuvası olacak" diyor

Of ne kadar çok var kk da 19-20 yaşında, kv ile oturan üstelik hamile olan kadın. :KK43: hiç böyle hayatlar olduğunu bilmezdim, hep filmlerde görürdüm.

Baştan neden kabul etttiniz birlikte oturmayı..
Yeni yasada kadın istemedikçe rızası olmadıkça boşanma sebebi oluyor..

Buna katılıyorum, keşke en başında kabul etmemiş olsaydınız.
Fakat olan olmuş.
Yapabileceğiniz tek şey resti çekmek, eğer bu kadar mutsuz ve umutsuzsanız.
Eşinizi ikna etmeniz çok zor bu durumda.

Nefret ediyorum böyle ana kuzularından.
Madem anandan ayrı yaşayamayacaksın, ne diye evlenirsin. :KK12:

Üvey Annem var, babam bana sahip çıkmadı, beni istemediler. Almanya'ya GELİN geldim. Bu yüzden bana "Alışana kadar yanımızda durursun, sonra biz size kendi evinizi kuracağız" diyorlardı, öyle de söz vermişlerdi. Kayınpeder'im ev bakıyor, ama Annesi oğlunu baskı altına alıp, etkisi altına sokmaya çalışıyor. Yani "Ayrı eve çıkmayın" diye oğlunu fişfikleyecek... Eşim 31 yaşında, bu evliliğim biraz "Kurtuluşum olabilecek" düşüncesi ile yaptım. Çünkü kendi Ailem zaten beni istemiyordu.

Almanca biliyor musunuz?
Bakın pek çok açıdan yüzünüz gülmemiş ama bundan sonra kendinize yatırım yapın. Almanca bilmiyorsanız öğrenin. Bulunduğunuz ülkede eğitim görebilir misiniz araştırın. Orada kendinizi nasıl geliştirirsiniz ve nasıl iş hayatına atılırsınız bunları anlamaya çalışın. Belki Almanyada olan biri size daha net yardımcı olabilir.
İşte bu noktada neden bu kadar çabuk çocuk sorusu geliyor. Bütün bunlar çocuk olmadan çok çok daha kolay olurdu. Sonra gene çocuğunuz olurdu ama annesi daha donanımlı olurdu, annesinin bir işi olurdu, annesinin evde sözünün geçeceği durumlar olurdu. Bunların gene olması için çalışın. Belki daha yavaş olacak ama olacak.

X