Eşimin ağız kokusu

Dolgusu varsa, dolgunun alti da curuyebiliyor, o dolgularin belli sure sonra yenilenmesi gerekiyor

Ayyyy benim eşimin ağzı bı kokardı offff öyle böyle değil
Meğer bademcik taşı diye birşeyi varmış diş hekimi çözdü o işi kurtuldum
İnsanlık suçu gibi bir kokuydu ne çekmiştim ya :)
Belki sizin eşinizinde öyle birseydir

Bence alinsin istedigi kadar
Bir bagrir iki bagrir ucuncude kendinden rahatsiz olur caresine bakar farkinda degil belliki uyarmazsaniz da siz cekersiniz

Midende bakteri olabilir agzin kokuyor senin icinnn cokkk korkuyorum askitomm diye endiseli panik bi halde konuya girip önce bi disciye gidip baktiralim yoksa midene baktiralim sana bisey olursa naparim dogmamis bebemle diye ajitasyon yapin :KK45:

Bence uyarmalıdınız uygun şekilde, ( canım seni incitmekten korkuyorum ama ağız kokun var falan) diğer kişilerle ilişkisindede çok saygınlık giderici ve sıkıntılı bir durum. Onun için iyilikyapmış olursunuz

Ayrıca dentasave diye bir marka var ağız suyu ve diş macunu. Koku için özel üretilmiş deneyebilir ve de sadece fırçayla gitmez varsa problem. Diş ipi kullanmalı ayrıca dil üstünüde temizlemeli(en büyük koku kaynağı) bu işlemlerden sonra geçmiyorsa kbb ve mide - yemek borusunda problm varmı bakılmalı:KK43:

Çok keskin bir kokuysa bademcik taşından kaynaklıdır. Doktora gidip temizletmesi lazım

Benim ağzım koksa biri bunu gelip bana söylese, bırak küsmeyi gözlerinden öperim yani minnettar kalırım o insana.
Sanki kusur mu, hata mı, elde olan bir şey mi ? Hepimiz biliyoruz ki bir hastalıktan dolayı insanın ağzı kokar.
O hastalık her ne ise tedavi ettirmek lazım gelir.

Eşşnşze kırmadan bu aralar nefesinde kötü bir koku var sanırım diş ya da mşdeyle alakalı bi rahatsızlığın var,seni kırmamak için söylemedim ama bu durum sağlığını ve sosyal çevreni kötü etkileyecek diye korkuyorum diyebilirsin.kendi rahatsızlığını içine katmadan sırf onun beden sağlığı ve çevresindeki konumu için dişçiye gitmesi gerektiğini söyleyin. Bunu benden başka kimse söyleyemez ben senin en yakınınım falan deyin

Kendi kendine anlamasını beklersen daha çok beklersin. Bir sorun varsa bile bu onun sorunu bilip anlaşmasıyla çözülür zaten. Mide, bağırsak, bademcik, diş eti iltihabı, dış çürüğü ya da başka herhangi bir sorun olabilir. En iyisi adam akıllı konuşmak "tatlım sen benden gizli fare falan mı yiyorsun" deme tabi ama agizin kokuyor bizim bir tanıdığında böyleydi kanserden hik diye gitti bir doktora gidelim de.

Belki dişlerinde bir problem var veya midesinde .
Bu dan kırılıp küsecek bşy yok ki Alıp karşına söyleyeceksin o da küsmesin bi zahmet çocuk değilsiniz sonuçta

Merhaba arkadaşlar

Sizlerle çok zor durumda kaldığım ve bir türlü çözemediğim kendimce büyük derdimi paylaşıp fikir almak istiyorum.
2 senelik evliyim. Eşimi herşeyden çok seviyorum. Aslında çok temizdir bakımlıdır. Hergün duş alır, saçlarını yapar, deodorant parfüm sıkmadan asla evden çıkmaz, kıyafetlerini günlük değiştirir vs.
Ama bir konuda gerçekten dayanılmayacak bir noktaya geldim. Eşimin çok şiddetli ağız kokusu var. İşin garip tarafı bu her zaman olan birşey değil ara ara geliyor. Benim için ne kadar büyük bir eziyet olduğunu anlatamam. Bana bakarak konuştuğunda öğürmemek için kendimi zor tutuyorum, zaten kafamı çeviriyorum bir şekilde nefesini koklamayayım diye. Birde şu an hamileyim ve kötü kokulara karşı daha hassasım. Yattığımızda asla eşimle yüz yüze yatamıyorum, nefesini benim yüzüme yüzüme üflüyor ve ben kokudan sırtımı dönüp bütün gece o pozisyonda yatıyorum (eşim bütün gece bana dönük uyuduğu için genelde).
Eline diş ipi mi tutuşturmadım, hadi dişimizi fırçalayalım ardından gargara yapalım ağız bakımı çok önemli vs. mi demedim, dişini en az 3 dk fırçalarsan rengi açılır mı demedim. Ne yaptıysam bir türlü anlamadı ağız kokusundan rahatsız olduğumu. Bir insan ağzının koktuğunu anlamaz mı? Birkere ağzının içinde pis bir tat olur ordan anlarsın nefesinşn de pis koktuğunu. Eşim ya farkında değil ya da umursamıyor anlayamadım gerçekten.
Şimdi diyeceksiniz ki o senin eşin niye karşına alıp konuşmuyorsun falan. Bunu bende çok isterdim, eğer eşim aşırı alıngan ve herşeyi yanlış anlayan bir insan olmasaydı. Çocuk gibi küseceğinden ve bunu çmğr boyu başıma kakacağından adım gibi eminim. Oysa ben ilk başta onun iyiliğini, sonra kendimi düşünüyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bana yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Diğer yorumlarınıda okudum da aynı adamla mı evliyiz acaba :KK70: Bu kadar olmaz yada hayatım sensin de beni mi kekliyorsun? Bizde bu konuda savaş içindeydik. Ben açıkça söyledim kaç kez hep küstü alındı. Doktora gitmeye asla ikna edemedim ama dişçiye gideceğini söyledi. Ama pes yani ancak bu kadar benzer eşlerimiz. Seninki de yengeç burcu mu?

Benim eşimin ki de ara ara kokar
Ama ben direkmen söylüyorum
Çünkü dayanamıyorum
Oda o kadar titizdir ki dış konusunda ama yok ne yaparsa yapsın kokuyor
kendisi hissetmedigini benim söylememi istiyor her zaman
Midesinden, dişlerinden doktora gitti hiç birşey yok
Daha sonra kbb gitti bademcikleri iltihap yuvasına donmus ameliyat olacak bu yüzden ama her gün ağzını sirkeli su ile gargara yapıyor ve hiç koku kalmıyor tavsiye ederim

Diğer yorumlarınıda okudum da aynı adamla mı evliyiz acaba :KK70: Bu kadar olmaz yada hayatım sensin de beni mi kekliyorsun? Bizde bu konuda savaş içindeydik. Ben açıkça söyledim kaç kez hep küstü alındı. Doktora gitmeye asla ikna edemedim ama dişçiye gideceğini söyledi. Ama pes yani ancak bu kadar benzer eşlerimiz. Seninki de yengeç burcu mu?

Evet Yengeç:KK70::KK70::KK70:
Demek alınganlık bunların genlerinde var

Dün cesaretimi topladım ve açıkça söyledim arkadaşlar.
Sana birşey söyleyeceğim ama alınmak kırılmak yok, kesinlikle art niyetli söylemiyorum dedim. Dinliyorum söyle falan dedi. Birkaç gündür ağızından keskin bir koku geliyor dedim. Ne zamandır bu kokuyu alıyorsun diye sordu. 2-3 gündür alıyorum, böyle çürük gibi bir koku dedim.
Yeterince ağız bakımı yapmadığını düşünüyorum dedim. Ne düzgün fırçalıyorsun, ne de dişlerinşn arasını temizliyorsun defalarca yap dememe rağmen dedim. Kişisel bakımından sen kendin sorumlusun benlm yapacağım birşey yok, ama ciddi bir koku geliyor ona göre önlemini alırsın dedim. Fazla yorum yapmadı ama umarım anlamıştır ve daha ağız bakımı konusunda daha titiz olur bundan sonra. Buna rağmen geçmezse midesine bademciklerine falan baktırmayı düşünüyorum.

Dün cesaretimi topladım ve açıkça söyledim arkadaşlar.
Sana birşey söyleyeceğim ama alınmak kırılmak yok, kesinlikle art niyetli söylemiyorum dedim. Dinliyorum söyle falan dedi. Birkaç gündür ağızından keskin bir koku geliyor dedim. Ne zamandır bu kokuyu alıyorsun diye sordu. 2-3 gündür alıyorum, böyle çürük gibi bir koku dedim.
Yeterince ağız bakımı yapmadığını düşünüyorum dedim. Ne düzgün fırçalıyorsun, ne de dişlerinşn arasını temizliyorsun defalarca yap dememe rağmen dedim. Kişisel bakımından sen kendin sorumlusun benlm yapacağım birşey yok, ama ciddi bir koku geliyor ona göre önlemini alırsın dedim. Fazla yorum yapmadı ama umarım anlamıştır ve daha ağız bakımı konusunda daha titiz olur bundan sonra. Buna rağmen geçmezse midesine bademciklerine falan baktırmayı düşünüyorum.

İyi bari atlamışsın trip yemeden, doktora gitmeyi de kabul eder inşallah

Çok sıkıntılı bir konu malesef
Sorunun ne olduğunu bilmeyince çözümünü de bulamıyor insan
Umarım siz neden kaynaklandığını bulabilirsiniz
Buraya sonucu da yazın lütfen

Belki çürük falan vardır ağzında. Anlaması için yastığını ayak tarafına koy orada yat. Hamilelikte kokuya duyarlılık oluyor fazlasıyla . Neden falan derse de nefes kokusu rahatsız ediyor dersin. Bana doğru üfleme de. De yani ne var demekte. Bu eziyeti çekmektense . Ben çok hassasım bu konuda . Nadirende olsa Soğan yese Yada alkol almışsa yanıma yaklaştırmam koku rahatsız ediyor diye. Başka odada uyur :)

X