Eşimin ailesi benden özür bekliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Durumbu

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2023
709
303
27
Herkese merhaba. Basima geldikten sonra kayinvalide ve kayinpeder konularini cok okudum. Benim sorunum da benzer ama Benim kayinpeder geri adim atacak, hadi buyukluk yapayim diyecek biri asla degil. Şöyle... Ben gelin gelim ve esimin annesiyle babasi bize hic rahat vermediler. Evlendigimiz geceden basladi konu, oylece devam etti. Ben esimle yalniz kalmayi birakin, mutfaktan cikamiyordum hizmet etmekten. Haftanin hergunu. Esim uyardi, olmadi, ben guzellikle soyledim olmadi. En sonunda patladim. Cunku dusunsenize yeni evlisiniz; dus alamiyosunuz, esinizin yanina uzanamiyosunuz, evinizde surekli birileri var... Bana iki yuzlu demisler arkamdan esime. Bizimle nasil bu sekilde konusur. O bizi cagiriyodu gelin diye demek boyle diyormus demisler. Sorun su ki, ben onlari buyrun gelin diye cagiriyodum. Ama hergun gelin beni bendirin, sabah 8 aksam 11 mesai yapalim beraber demiyordum. Bu kadar dusuncesizler ve kendilerini hakli buluyorlar. Cok daha fazla rahatsizlik verici hareketleri oldu ama kavga konumuz bu oldugu icin bunu yaziyorum. Ben bu cumleler kurulmadan once yine gidiyodum yuzume bakmiyolardi. Kovmaktan beter ediyolardi. Esimle surekli tartisiyoduk. Hala tartisiyoruz. Soylemeyecektin diyip duruyor. Ben de ona o zaman sen de arkamda dursaydin ya da anlasalardi diyorum. Kavgalarimiz o kadar buyudu ki ayrilma eşigine geldik. Esimin babasi cok sert bir adam. Sildigi zaman bi daha geri donusu olmazmis. Ufak biseyden de cok rahat insan silermis. Herkesin bana kurdugu cumle evlendik evleneli buydu zaten. Ben de silerse silsin kafasindayim. Kendimi uzemem beni dusunmeyen insanlar icin. Kendimi surekli kullanilmis hissediyorum onlar yuzunden zaten. Ama eşime kiyamiyorum. Surekli agliyo. Stresten kusuyo. Yemek yemiyo. Sadece sigara iciyo. Ailemi silcem benim karim var cocugum var, sadece huzursuzluk veriyolar dedi. Sacmalama diye kizdim. Anne baba bulunmaz dedim. Gececek zamanla dedim. Ben de agladim hatta. Sonra evden cikarken ayni seyi aileme de soylicem dedi. Karimi bosicam diye, bakalim ne dicekler dedi. Konusma aynen buydu. Muhtemelen sen bilirsin derler. Ozur dilemezse bundan sonra kapinizi acmam diye tehdit etmis esimi babasi. Ben de acmazsa acmasin dedim icimden. Karakterim bu, haksiz olsam pisman olurum. Ama hakliysam herkesi karsima alirim. İsi bu raddeye ben getirmedim sonucta. Esimin annesi de surekli agliyomus. Ben de cani isteseydi kirk kez arayi bulmustu dedim. Cok fazla kez uyardik ikimiz de onu dedim. Oturmuslar benden dert yanip aglamislar kisaca arkadaşlar. Simdi ben de ne yapacagimi bilmiyorum. Ama özür dilemeyeceğim kesin. Boşanma mevzusu oldu defalarca kez aramizda ben de tamam dedim. Mesleğim var. Kimseye ihtiyacim yok. Ayaklarimin uzerinde dururum dedim. Ailem de zaten asla beni yalniz birakmaz. Arkamda durur. Bu kez de bakti eşim korkum yok yine aglamaya basladi. Ben sensiz yapamam diye. Yani huzursuz insanlardan, yuvamin huzurunu kaciran hamleler bunlar. Kendilerini hakli bulmalari daha sinir bozucu.

Son düzenleme:
Kayınpeder herkesi silermiş de, dönüşü olmazmış da.. bu şekilde nam saldığına göre durmadan kavgalı dövüşlü birileriyle. Aman ha dikkat edin diye bi korku ortamı oluşturmuşlar, herif de tripten tribe girip iyice şişmiş, o kadar belli ki, kibre bak. Karakter sahibi insan haksızsa, gerekirse özür de diler, haklıysa da dik durur, arkasında durur düşüncelerinin. Nasıl bi kompleksse, hemen silermiş asla dönmezmiş..
Nefret ederim böyle kuru inat, kendini dik duruşlu zanneden ezik insanlardan. Karakter falan yok bunlarda. İnsan az büyüklüğünü küçüklüğünü bilir.
Eşine de küçüklükten beri böyle gösterdiler, babasının küsmesi adamın korkulu ruyasi olmuş resmen, ondan öyle ağlama kusma nöbetleri oluyodur muhtemelen.
Alttan aldıkça daha çok tepenize çıkacakları çok belli. Böyleleri esas silinmesi gerekenler.
Eşin arkandaysa, kendinizden eminseniz bence dik ve mesafeli durmalısınız birlikte.
Böyleleri zaten kavga ve kaos için yaşadığından, hicbi şey demesen de bu hâle gelirdiniz. Umarım eşin seni anlar ve çekirdek ailesine sahip çıkar.

Eşim de sen haklisin diyip soyluyor ailesine haksiz olduklarini. Kizi getiriyorum bir ton surat yapiyosunuz amaciniz ne diyor. Onlar da yapariz tabi hakkimiz diyolarmis. Ben saygisizlik etmisim benden buyuklermiş onlar bla bla bla. Ben de adam kendi kayinpederine, anasina saygili olsun sonra bana ogretsin saygi ne demek dedim. 3 gunluk gelininin yaninda kayinpederinin arkasindan hakaret ediyordu. Karisi da agzini acip sen ne sacmaliyosun demedi. Tuhaf bi aile. Kendisine tapiyo kayinpeder. Baska bisey yok.

Ne kadar büyütmüşler .
Yok silerim yok konuşmam yok kapınızı açmam. Açmazda açmasın .
Eşiniz de tam drama queen.
Ağlamalar, yemeden içmeden kesilmeler.
Gelen gelsin gelmeyen gelmesin.
Ben de oyle dedim. Sen gelirsen kapimiz acik demisler esime. Sen git o zaman dedim. Ben yarim kalmak istemiyorum dedi. Cunku gittigi zaman da huzur vermiyolar eşime. Cok sorunlu aile. Dertleri bitmiyo. Hep hir gür kavga. K.peder herkese bagirir etrafinda kim varsa kimse de haksizsin diyemez. Oyle bastirmis herkesi. Beni bastiramayinca da hirslanmis belli ki.

Ne diye çağırıyorsunuz ki ha bire insanları? Yok kayinpeder çok kolay insan silermiş. Ee napayim ben de silerim diyemediniz mi?
eşinizin zarfı da çirkin ne yani? Karımı bosayacagim diye zarf atınca yapma etme mi diyecekler. Oğlumuz arkamızda bizim için karısını siler diyecekler.

eşin biraz paaif kalsa da en azından senden yana olduğunu biliyorsun, eşinle aranızda anladığım kadarıyla bir sorununuz yok ve çocuğunuz var bence boşanma yerine farklı bir alternatif düşünmeye kafa yorun. ay ... demek istedim kayınpederine silerse silsin asıp kesip otorite kurmaya çalışan cahil ve sevgisiz biri olduğunu ben burdan anladım, uzak olsa daha iyi. başka bir yere taşınmayı ya da bir şekilde onların derdini kendi evinizin içine taşımamayı başarmanız gerekiyor bence. boşansanız çocuğa yazık, aranızda bunun dışında problem yok sana da yazık. yine tek karlı çıkan onlar olacak. beni saymayanı böyle yollarım diye orda burda "dayılık" da yapar kayınpeder. bence sakin şekilde çözüm düşünün.

Son zamanlarda bikkinlik geldi cagirmadim. Sonra kendileri hergun gelmeye kalkinca ben de laf saydim. Baslarda cagiriyodum kahve icelim cay demleyeyim diye. Onlar da sabahtan bi gelirlerdi gece yarisina kadar... Birkac kez olunca kestim.

Eşimin soyleme amaci eğer sen bilirsin, bosarsan bosa derlerse dogruyu yanlisi gorecekmiş. Ben oyle anladim. Ama taraf secicem demesi sinirlerimi bozmadi degil. Ben seçilmem secilirim diyip kapiyi vurup cikasim geldi.

Aynen oyle. Ben onlar aglamis uzulmus bilmem ne olmus umursamiyorum. Ben eşimi seviyorum. Onun sagligi benim icin ön planda. Yoksa ben ters ve sabirsiz biriyim. Silerim keserim tehditleri bana gelmez. Beni bastiramaz bunlarla. Bana sorarsaniz karsisina da benim gibi tepki koyan biri cikmamis cunku sulalede herkese istedigi gibi bagirip laf soyleyebiliyor. Herkesin gucune gitse de kimse bisey demiyo. Bana en ufak sozu olmamisti. Zaten baskasina yapildiginda da haksiz buldugum yerde tepki koymustum haksizsin diye. Bence beni bastiramadi diye boyle bilemedim. İlk kez geliyo basina

eşini seviyosun, çocuğunuz da var, adam da her ne kadar ailesine sert tavır koyamasa da seni haklı görüyo. bence imkanlarınızı zorlayıp en kısa zamanda onlardan uzak bir yere taşının. kapılarını çalan olmayınca anlarlar ahkam kesmeyi. boşanma konusunu dile getirmeyin, birlikte bir çözüm bulun.

Esiniz surekli agladigi icin kayinpederiniz sildim mi, dönüşü olmaz diyor. Esiniz biraz sert dursa herkesin sesi kesilir
adamın ağlama krizi hele kusması falan çok normal tepkiler değil, böyle hasta ruhlu bi baba yüzünden muhtemelen travmalarla geçirdiği çocukluğun sonucu. ben adama çok kızamadım belli çünkü çaresizliği, öyle bi manyakla büyüyünce pasif kalması çok normal.

Esiniz surekli agladigi icin kayinpederiniz sildim mi, dönüşü olmaz diyor. Esiniz biraz sert dursa herkesin sesi kesilir
Yok oyle degil. Bana evlendim evleneli soylenen şey kayinpeder cok insan silmis geri donusu olmazmis. Baya sert bir adam. Eski kafali. Kendi dogrulari var ve asla yeni fikirlere ve empatiye acik degil. Gurur da o bicim. Tanidigim icin artik hakveriylrum soylenenlere

Eşim zaten gitmicem bi daha yeter bu ne boyle surekli huzursuzluk amaclari ne bunlarin diyip duruyodu. Ben de aileni silemezsin, beni karistirma sen git diyodum. Yine iyilik dusunuyodum cunku babasi hasta bi adam. Sagligi yerinde degil. Uzuluyorum yani ilerde bisey olsa eşim vicdan azabi ceker. Beni de suçlar sen yaptin diye

Aynen oyle. Kardeşi var onu delirttiler kaynvalideyle kayinpeder. Cocuk aylarca gorusmedi. Karsilarina cikmadi. Etrafimizdaki herkes farkindaydi cocugu baskidan delirttiler diye. Hep konuşuldu. Bilmediğim seyleri de öğrendim. Benim esim daha mazlum, sabirli. Tamam anne, tamam baba, tamam aşkım diye gezer. Kardesi de oyle yapinca işte hepten perişan oldu.

Dex'cigim haklisin ama psikolojik sorunlarin çözümü için doktora gitmeli. Evde kusup, agladikca babasi sacma sapan konusmaya devam edecek. Oglunun korktugunun farkında ve ustune gidiyor.
Ya yeter be ehh deyip isyan edecek
Ya destek alacak

Bu sekilde çözüm uretemiyor, hala ayni noktada

Kocama dönüp konuşursa taaaaaa .......
Hakediyorlar resmen.
Kocan da ağlayıp kusuyorsa kussun.
Haksizsam özür felan dilemem, ne münasebet?
Sadrazamın sol billuru mu beyimiz
Eşim özür dile demiyor bana. Ama içi içini yiyo napicam diye. Bana senin durusun var, kendine saygin var, kendi kararlarin var ama babam senin 10 katin bi de cahil bi adam diyor. Yani ben adim atarim o atmaz.

Silen neden özür bekliyormuş ozaman sizden bırakın hiç orali olmayın esinizde ailesi ile görüşsün gidip gelsin ama sizi arada bırakmasın eşiniz net bir şekilde konuşup konuyu kapatacak olan ailesine gidp aglamasina size gelip ağlamasına gerek yok

Aman silerse silsin ya. Boyle sorunlu ebeveynlerin cocuklariyla gorusmemesi daha hayirli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…