Eşimin ailesi benden özür bekliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Esiniz düpedüz sümsük. Biraz adam olsa qalayip zirlamak yerine adam gibi sizi savunur. Size annemi babami silicem diyip, onlara gidip karimi bosucam demek yerine adam gibi onlara gidip "karimi da beni de rahat birakin yoksa asıl ben sizi silerim" demesini bilir. Bu ne ya. Bi de siz de buyrun gelin demeseydiniz. Ben gelmesinin istemedigim insana agiz ucuyla bile buyrun demem. Bastan mahkeme suratli olacaksiniz ki herkes hizaya gelsin. Cici tatli yeni gelin modunda artistlik yapmissiniz elinizde patlamış.

Safim. Ne yapmam gerektigini bilmiyorum. Geri adim atmicam sadece. Ama daha ne yapilabilir ki ?
Eşinizi psikoloğa yönlendirin. Babası arayınca ayağa kalkması, babam siler babasının da silerim tehtitleri. Sağlıklı bir ilişki geliştirememişler. Kesinlikle sağlıksız bir durum. Psikoloğa gitsin.

Eşiniz ikili oynuyor üzgünüm ama.

Fazla muhabbet tez ayrılık getirir sözünden kendilerine pay çıkarmamışlar insan gibi davranmamışlar gelini delirtene kadar...

Şimdi de gelin özür dilesin.

Önce kendileri özür dilesin bağırıp çağırmanın sebebi kim onlar...
Özür dilerim evimi otelden beter kullandığınız, nefes almamıza, sevişmemize bile fırsat tanımadığınız için... Özür dilerim hayatımda sizin gibi manyaklar denk düşmediğim için böyle bağırıp çağırmamıştım. En çok bu özrü kendime diliyorum sümsük oğlunuzun seçip kendim de size sınır koymayı başaramadığım için demek lazım.

Eşinin de diyeceği varsa doğrudan desin.
Ne öyle ağlamalar sızlamalar.
Aile kurmuşsun kök ailenden dahi korumak zorundasın. Yapamıyorsa da sussun bari.

Yeni evli insanların evine davet edilse bile gidilmez. Çok net. Hadi gittin diyelim. Çok ısrarla davet edildiğini var sayarak en fazla oturacağın 1 saattir yani.. özür dileme. En baştan o kadar taviz verme. Ama orta yol bulacaklarsa da çok keskin kapilari kapatma

Evde sanki o olay olmamiş gibi takilin. Özur konusu gelince de ben dusunduklerimi soyledim. Ben mutlu olmak için evlendim. O sozleri sarfettiysem nedensiz degil. Biraz da kendilerinde hata arasinlar. Yaşin fazla olmasi istedikleri gibi davranmayi hakli kilmiyor. Allahin emaneti olarak geldigim evde gordugum muameleye karşi beni savunmadin ben de bundan sonra hem sana, hem ailene hem de herkese karşi kendimi savunurum. Boşanmaksa, sorunun çozumu buysa boşanalim de ve kestir at. Konuyu acinca da ben o konuyu kapattim. Ya normal hayatimiza geri donelim ya da karşilikli hatalar konuşulsun. Yalnizca benimki degil. Soyleyin. Saygisizlik etmeden hakkini savunmak, karşindaki rahatsiz olsa bile her zaman en rahat yol. Hem haklisin, hem saygisiz degilsin, hem de kendini ezdirmiyorsun. Karşindaki ne anlarsa anlasin. Benim hayat felsefem artik bu o kadar rahat oluyor ki insan. Bagirip çagirmak, hakaret etmek, sesi yukseltmek falan bunlarla başinizi ağritmayin. Oturup da saatlerce bir konuyu muzakere etmeyin. Sorun belli çozum belli. Ayrintilar her zaman kavgayi uzatir.

Özür dileme uzak dur , esin ailesi ile kendisi görüşsün, böyle yapışkan insanlardan nefret ediyorum..

Bugün karsilastik yanlarina gitmedim, selam vermedim. Ozur dilemeyecegimi anlamislardir artik. Sileceklerse silsinler banane ya. Eşim gece hastalandi. Kusmak bi tarafa titredi, kasildi, atesi cikti ve boyle olacagini ailesi biliyodu. Bilerek yaptilar. Bilerek strese soktular. Zamanla o da gorecek ki ben annenle baban beni dusunmuyosa ogullarini dusunselerdi bilerek seni hasta ettiler dedim. Artik sinirlerim bozuldu cunku.

eşini psikiyatriste götürmen lazım hem de acil. bu şekilde hem eşine yazık hem de onlar görüp mutlu oluyolardır

Ben burdan aciyorum, hastalandi kiyamiyorum. Ama yuzune karsi gayet sertim. Bana yapilanlardan dolayi onlar ozur dileyecekler bana bunu bunu yasattilar diye eski defterleri de actim. Cok da eski defterler degiller gerci birkac ay evvel. Madem kirilganlar, insan kirmayacaklar dedim. Gayet net konustum. Benim hizaya gelmeyegimi anlamistir illa. Ve hicbir sey yokmus gibi davraniyorum esime karsi. Surat asmiyorum, guler yuzluyum. Ama konusunu actigi anda direkt hayir, ben hakliyim diyorum. Net.

4.maddeye katılmıyorum, gerisine kaşe mühür imza

Benim görümcemde benim üzerimde baskı oluşturmuştu. Ben küstüm babamin evine geldiğimde, görümce Babam geri gelmez babam sözünden dönmez. Deyip durdu eş zaten hiç aramadı. Kardeşim babam gibidir gelmez istemez flan Neyse zorla geldiler gittim. Son kavgada da bağlar koptu. İki tarafta barışmaya yanaşmaz ki o tren kaçtı. Demem o ki arkadaşlar doğru söylüyor. Boşanmak istemiyorsan eşine resti çek kimseden özür dilemek zorunda değilsin saygısızlık etme yeter. Sanki sen bosansan aslan gibi oğulları hemen birini bulup kv kp ayaklarina kapancak hazır olda bekleyen bir gelin getirecek.
Ben 1 buçuk yıldır boşanamadim sümsük eşimden. Anne Baba ne derse o otur otur kalk kalk. Abartısız tuvalete bile izinsiz gitmez kendi evinin sorumluluğunu almaz. Size kolaylıklar diliyorum

Hasret kalırsa görür gününü. Sevmezse sevmesin. Aptal insanlar ya.
Ben öldükten sonra mezarımı sulamanın ne anlamı var ? Çiçek ekmenin ne anlamı var?
Hasret kalacağıni sanmıyorum düzeni bozulur diye korkar böyleleri. Zaten anne baba ne derse o korkakmis taa

Haklisınız o ayri da ne kadar sıklikla geliyorlardi merak ettim

Yok benimki o kadardegil. Ama ben canini okuyorum. Sakin, sessiz sadece. Benim kayinpeder fena. Kayinvalide de sinsi. Salaga yatar. Arkadan is cevirir. Kayinpeder de sildi mi silermiş. Cok da derdimdi. Gorusmeye niyetim yok. Ne zaman dogru duzgun davranirlar o zaman insan yerine koyarim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…