Eşimin ailesi..para mevzusu

Ailemin istemediğini böyle para beklentisi olmadığını bilir eşim ama gönderiyim desemde bişe demez çünkü kendisi sürekli gönderiyor

Sizinkilerde çok yüzsüzmüş gerçekten Allah yardım etsin.boşandırıp rahata ererler artık

Sen de çalışıyormuşsun.bence onlara para verdiği sürece sakin kendi maaşını verme.esin belki o zaman cekinir
Annemle konuştum aynen sizin gibi söyledi.benim maaşımdan bi miktar eşime gönderiyorum birikim hesabına atıyor.artık bu aydan sonra kendi hesabımda biriktircem söz verdim kendime

Evet iyi çok şükür mutluyum.eşim sessiz sakin bi insan ama ailesi konu olunca Aslan kesiliyor
Ben evlendigimde esimle cok sorunlar yasadim inan ve şoyle bisey ogrendim ; hani esinin bu konuda degismiyecegini biliyorsan hiic kendi kendine sikinti yapip yuvani huzursuz yapma. Esin seni baskalarina muhtac etmedigi sure annesine babasina gondermek istiyorsa birak gondersin. Bazi erkekler esleri soyleyince degil, baslarina gelince akillaniyorlar. Akillandiklari zamanda eger esi hep huzursuzluk cikardiysa fakat hakli ciktiysa bile gururlarina yediremezler. Eger esi rahatsiz olupta sessiz kaldiysa esine karsi saygisi sevgisi cogalir. Benim sana nacizane tavsiyem, herkesin evliligi bir degil. Benim yontemlerim benim evliligime iyi gelir seninkine iyi gelmez. Yada seninkiler seninkine iyi gelir benimkine iyi gelmez. Huzurun kacmasina degmicek yada degismicek konulari kendinizi rahatlatarak kafaniza takmayin derim. Yinede tercih sizin bol sanslar dilerim.
Bu arada kendim yurt disinda kaldigim icin bazi yazdiklarim turkcede farkli anlamlar ifade edebiliyor. Eger olurda yazdiklarimin arasinda huh ne alaka dediginiz bisey varsa lutfen sorun yanlis anlasilmalar olmasin

Gayet güzel anlaşılır yazmışsınız teşekkür ederim:)tabi ki evimde kavga olsun istemiyorum bende.zor şartlarda kazandığım parayı onlara vermek istemiyorum ve eşimin bunu anlamasını bekliyorum.ama dediğiniz gibi eşimin benim söylememle değişeceğide yok.yıpranan üzülen yine ben oluyorum.fikirleriniz için tekrar teşekkür ederim

Sizin ailenizin biriktirdigi hac parasini, esinin ailesi kiz evlendirmek icin istiyor fesubhanallah nasil insanlar var dunyada
Yok benim ailem bize verecekmiş biz de ev kredimizi kapatacakmışız sonra da gorumcen evlendirecekmisiz Allah aşkına böyle saçma sapan konuşuyor kendi ailem de dahil he de geç diyor sanki çok normalmiş gibi davranıyorlar ben mi abartiyorum

Bir erkek sizinle evlendi diye ailesine para gönderemeyecek mi

Bence haklısınız, çok ihtiyaç olmadığı sürece sürekli dışarı para akışı bereketi alır, tasarruf isteğini azaltır, biriktirsem nolacak aktaracak onlara dersiniz. Çok haklısınız, verdirmeyin ( benimkiler de böyle istese bende vermem falan diyerek belki yumuşak anlatım sağlarsınız)

Valla benim eşim bana sormadan zırnık veremez.
Bende öyle .
İlk önce. Bu sorunu çözün .
Ne güzelmiş ama benim ki bu konuda dinlemiyor beni.keşke çözebilsem ama yapamadım bi türlü

Gerçekten öyle o gönderdikçe ben daha çok alışveriş yapıyorum.bunuda söyleyim bakalım teşekkür ederim

Bence cok sacma. Senin ailen krediyi kapatcakmis ?? Hey Allahim ya

İyiymiş valla, siz sabahın köründe kalkın, gidin çalışın, eve gelin ev işi yapın, yemek vb. uğraşın, ama eşinizin ailesi kenara altın koyduğu hâlde sizden para istesin dursun. Böyle ailelerin mantığı şudur: Nasıl olsa ikisi de çalışıyor, yaparlar, öderler, sıkışmazlar, o kadar para kazanıyorlar, verseler ne olur... Oldu canım, o kızcağız da bunun için çalışıyor bütün gün, kocamın ailesi rahat etsin diye! Kocana fikrini açıkça söyle bence. Sen de lüks içinde yaşamıyorsun gibi görünüyor zaten.

Allah yardımcınız olsun ne yazık ki çok var böyle ailelerden. Bir tanesi de benim başımda. Eşim veremem dedikçe pişkin pişkin istemeye devam ediyorlar bir de. Kelin ilacı olsa başına sürer. Bizim borcumuz olsa dahi ister bunlar. Hayat tarzları böyle bi yerlere yapışmadan yaşayamıyorlar.

Nasıl mı çözebilirsiniz göndermeyerek..
Tavrınız net olsun gerekiyorsa karşı taraflada konuş bahane üretmeden direk söyle bu nedenle sizinle kötü olacaklarsa varsın olsunlar asalak insanlara sinir oluyorum
( Sağlık zaruri durumları ayrı tuttum yorumda )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…