Eşimin ailesi yüzünden boşanmayı düşünmeye başladım.

Valla hanımefendi siz böyle "kimseyi kırmak istemiyorum :KK43:(((" falan diye devam ederseniz tek kırılan siz olursunuz, sizi kırdıkları da yanlarına kar kalır. Eşiniz de öğrenmiştir artık arada bosanalim diyosunuz 2 dkya yumusuyosunuz bu devran aynen böyle devam ediyo ve edicek de bu gidişle. Biseylerin sizin istediğiniz gibi olmasını istiyorsanız biraz kötü olmayı göze alicaksiniz, eşinize ciddi bi rest cekicsksiniz, misafirliğe gittiğinizde iş veriliyosa ben çok yorgunum yapamam diyeceksiniz, kayinbabaniza "baba bu hafta senin eve alışveriş yapalım gidince dolap dolu olsun" falan diye dokunduracaksiniz. Ama kimseyle kötü olmiym :KK43:((( ama kimse bana haksızlık etmesin. Olmuyo maalesef.

Vermiş olduğunuz tüm öneriler benim için altın değerinde.Cocuk istememin sebebi annem sağlıklı iken bana destek olsun.Yaşım geçmeden anne olabileyim diyeydi ama inanın ben bu düzensizlik sebebi ile bu isteğimden de soğudum.Görümcem 2. Çocuğu doğurdu.şimdi o 2 bebekli işi başından aşkın moduna girdiler.Yani benim cocuğum yok diye biz hane olarak herkesin gözünde daha müsait bir konuma geldik.
Ben aslında bu durumu görümcem ile konuşmak istiyorum.Yeni evliyiz yanlız kalmak istiyoruz, artık kendi evine geçmeli filan diye?
Bu arada 1-2 kez gündüz eve gitmiş ama o evde duramıyormuş.
Erkek milleti demek istemiyorum ama, koluna yeni eşini takıp eve girerken yaşayabiliyor,yanlız yaşamıyor bu çok saçma.

adam resmen bana kaynanalık yapıyor :)) Eve birşeyler alırdı artık onada izin vermiyorum çunku evde söz sahibi olmasını istemiyorum.

rest çekip evden gitmek istemiyorum çünkü benim babam çok zor biri birde onunla uğraşıp bu durumu dallandırmak istemiyorum.

bu arada çok haklısınız kendimden verdiğim herşey için “sen ne yaptın ki” cümlesini duydum. Fazla iyilik peşinden suistimali getiriyor.

Bizim toplumda erkeklerde su sorunu görüyorum genel olarak: Erkekleri hep bir kadina bagimli alistiriyorlar. Ilk annesine, sonra esine. Esi de vefat edince "Ay kim yemek yapacak adama, kim camasirini yikayacak vah vah" diye adamlari "Error" ediyorlar resmen. Halbuki erkek de kendine baya iyi bakabilir ona göre yetistirirsen. Ölümden sonra dah fazla yaninizda olmasi normal. Bende kimseyi yalniz birakmazdim. Ama bu uzun vadede cözüm degil. Ben mesela ayni binada yasarim, ama ayni ev icinde degil. Herkesin bir özel alani olmali. Insanin kendi evi kalesi bana göre. Esiniz bu duruma kalici bir cözüm bulacak. Bu durumda kayinbabanin da yok mok demeye hakki yok. Herkesin yasayabilecegi bir cözüm bulmali cünkü. Bu durumda cocuk yapmazdim

Güzel bir konuşma yapmak istiyorum.Özel bir yaşam alanımız olması gerektiğini biraz kendi halimizde olmamız gerektiğini kırmadan söylemek istiyorum çünkü ayarsızım.Çizginin dışına çıkarsam çok kırıcı olacağım.
Beni 1-2 kez asosyallikle suçladı çok zoruma gitti.Onun semtinde onun arkadaşları ile birlikte oturuyoruz burayı çok seviyorum ama benim tüm dostlarım eski evimde kaldı yani onun kadar sosyal olamamam cok normal. 1 kez evden gitmeye kalkıştım ayaklarıma yapıştı.Çünkü aileme hesap vermekten korkuyor.
Eskiden gezerdik tozardık hiç birşey olmasa sahilde yürürdük.Şimdi hepsi çok uzak.tabii pandemininde etkisi çok büyük.Ara ara uçak bileti otel filan bakıyor.Dalga geçtiğini düşünüyorum.Ben kötü eş kötü gelin olmak istemiyorum.Eşimde de geri vites yok blöf yapsam mahkemeye kadar gideriz bunuda biliyorum.Çaresiz bir hal içinde kaldım.
Ben eskiden elimde çanta dünyayı gezen bir insandım.Dünyada görmediğim ülke öğrenmediğim kültür kalmadı.Tamamen köreldim yaşam enerjim kalmadı.Psikologa gitmeyi dahi düşünüyorum.

Eşi

Eşime 1-2 kez olmuyor böyle ayrılalım dedim.Çok kızdı tamam dedi ama işte sorun ikimizden kaynaklı değil. 2dk sonra birbirimze sarılıp duruyoruz.

Durumun ciddi oldugunu göstermiyorsun yani esine. Bu sekilde adam tabiki birsey yapmaz. Senin idare edebilcegini düsünür.

Yerinde olsam cidden rest çekerdim ve gerekirse annemlere gidip orda kalirdim. Esinin anlamasi lazim artik bu sekilde devam edilemeyecegini. Evet ölüm, evet agir fakat bizim kültürün bir türlü kabul edemedigi ki, ölüm hayatin bir parçasi oldugu. Onun ile yasamayi ögrenilmeli. Kimseye yük olmadan.

Hadi ilk bir kaç hafta sizde kaldi soku atlatmak için. Ama 7 ay cidden çok fazla. Bakim ise bir kadin tutulsun evi temizlesin yemek yapsin. Yani hayret ya, nice kadin var küçük cocuklar ile yanliz kaliyorlar, hem çalisip, hem evi dönderiyorlar. Ve sirf kadin diye normal görülüyor.

Erkegin tek yapacagi yiyip içip kalkmak ve bu bile "aayy yazik" mi oluyor? Hani evlat olarak yanina gidersin, ziyaretine, özel günlerini kutlarsin, birsey oldugunda yanina kosturursun. Ama ebeveyn artik kendi hayatini kurmali. Bunu ögrenmeli.

Dedigim gibi resti çek, esine tüm zorluklarini anlat ve annenlere git. Artik normal hayatin bir sekilde baslamasi lazim.

Neden kayinpederinizle konusmuyorsunuz,acik acik soyleyin ,yemek temizlik utu hicbir is yapmayin,eve geldiginizde misafir varsa yorgun iyi geceler diyip odaniza gidin,siz fazla vermissiniz kendinizden ,bu kadar verimkar olursaniz herkes sizi ezer ,umursamaz

Vermiş olduğunuz tüm öneriler benim için altın değerinde.Cocuk istememin sebebi annem sağlıklı iken bana destek olsun.Yaşım geçmeden anne olabileyim diyeydi ama inanın ben bu düzensizlik sebebi ile bu isteğimden de soğudum.Görümcem 2. Çocuğu doğurdu.şimdi o 2 bebekli işi başından aşkın moduna girdiler.Yani benim cocuğum yok diye biz hane olarak herkesin gözünde daha müsait bir konuma geldik.
Ben aslında bu durumu görümcem ile konuşmak istiyorum.Yeni evliyiz yanlız kalmak istiyoruz, artık kendi evine geçmeli filan diye?
Bu arada 1-2 kez gündüz eve gitmiş ama o evde duramıyormuş.
Erkek milleti demek istemiyorum ama, koluna yeni eşini takıp eve girerken yaşayabiliyor,yanlız yaşamıyor bu çok saçma.

adam resmen bana kaynanalık yapıyor :)) Eve birşeyler alırdı artık onada izin vermiyorum çunku evde söz sahibi olmasını istemiyorum.

rest çekip evden gitmek istemiyorum çünkü benim babam çok zor biri birde onunla uğraşıp bu durumu dallandırmak istemiyorum.

bu arada çok haklısınız kendimden verdiğim herşey için “sen ne yaptın ki” cümlesini duydum. Fazla iyilik peşinden suistimali getiriyor.
Ne yaptın ki? diyebiliyorlarsa size "bundan sonra yapmıyorum o zaman" deyip rest çekeceksiniz. Bu kadar basit.

Güzel bir konuşma yapmak istiyorum.Özel bir yaşam alanımız olması gerektiğini biraz kendi halimizde olmamız gerektiğini kırmadan söylemek istiyorum çünkü ayarsızım.Çizginin dışına çıkarsam çok kırıcı olacağım.
Beni 1-2 kez asosyallikle suçladı çok zoruma gitti.Onun semtinde onun arkadaşları ile birlikte oturuyoruz burayı çok seviyorum ama benim tüm dostlarım eski evimde kaldı yani onun kadar sosyal olamamam cok normal. 1 kez evden gitmeye kalkıştım ayaklarıma yapıştı.Çünkü aileme hesap vermekten korkuyor.
Eskiden gezerdik tozardık hiç birşey olmasa sahilde yürürdük.Şimdi hepsi çok uzak.tabii pandemininde etkisi çok büyük.Ara ara uçak bileti otel filan bakıyor.Dalga geçtiğini düşünüyorum.Ben kötü eş kötü gelin olmak istemiyorum.Eşimde de geri vites yok blöf yapsam mahkemeye kadar gideriz bunuda biliyorum.Çaresiz bir hal içinde kaldım.
Ben eskiden elimde çanta dünyayı gezen bir insandım.Dünyada görmediğim ülke öğrenmediğim kültür kalmadı.Tamamen köreldim yaşam enerjim kalmadı.Psikologa gitmeyi dahi düşünüyorum.
Bu evliliğin size hiçbir katkısı kalmamış ki tamamen eziyete dönmüş, neden buna gönüllü katlanıyorsunuz?

Yuvanızı dağıtmak istemiyorsanız tez vakitte kayınbabanızı evlendirin.
Yaşlı erkekler eşlerininin ardından yas falan tutmuyor. 1 aya diniyor acıları hemen yeni eş peşine düşüyorlar. Birçoğu yalnız yaşamayı bilmiyor eşler gidince bocalıyorlar. Kayınpederinizle açıkça konuşsun biri. Size düşer mi bilmiyorum aranızdaki iletişime göre siz de konuşabilirsiniz. Ama ailede yakın olduğunuz bir büyük varsa onunla da konuşabilirsiniz, adama açık açık anlatın ve derhal evlendirin gitsin evine artık.

eşinizin annesini kaybettiği için duyduğu üzüntü ve yası anlıyorum ama sonuçta kendi ailesi ve sorumluluğu var. ben de annemi kaybettim, üstelik evli değilim ama babama, işime, sevgilime olan tutumlarım için bu yası önüme siper etmedim. sonuçta hayat devam ediyor. öncelikle eşinizin bunu kabullenmesi lazım.
elbette babasına da her zaman iyi davranın ama sorun sadece onun gelip kalması değilmiş. pandemi var sürekli birilerinin gelmesi zaten hata ama onu geçtim, pandemi olmasa bile sürekli gidip yeni evli çiftin evinde kalmak çok yanlış.
eşinize sağlıklı bir evlilik hayatınızın olmadığını, kalabalık yüzünden birbirinizi ev içinde tanıyamadığınızı açık ve net anlatın. sizi ailesi olarak görüyorsa bu çekirdek aile için harekete geçmek zorunda olduğunu hissetmeli.

Ben kimseyi kırmadan,yapıcı bir şekilde durumu izah etmenin yolunu arıyorum.Sonuçta eşimin babası, ne olursa olsun ne söylersem söyleyeyim kırılacak ve üzülecek ama aylardır böyle bir yol bulamadım.Artık komik geliyor adam çay yaptığım suyu nerde kaynattığıma kadar sormaya başladı.Delireceğim :)) e benim ailemde farkediyor artık ne zaman konuşsam evde biri var.Onlarda artık takılmaya başladı farkındayım.İşim yoğun stresli saç baş yoluyorum çalışırken.ya güleceksiniz belki ama ben eşime sarılmayı özledim yani bu kadar basit bir hisse bile aç kaldım artık :KK43: onu çok seviyorum kırmadan bir yol bulmak istiyorum.
Eninde sonunda birileri kırılacak sorun ikimizde değil demişsiniz ama sorun eşinizde artık sınır koymayı bilmeli o beceremiyorsa siz yapın !

Şimdi herkes beni ateşe tutmasın ama babası yalnız kalmış. İki çocuğu var ve istenmiyor mu? Ne bileyim yani. Anne babalara kim yardım etmeli peki yaşlandıklarında? Evlenince bunları düşünmüyor musunuz?

Evet,bende başlarda böyleydim ama evleneceğim diye herkesi kıran bir adama dönüştü, artık bunun yasla bir alakası yok bence, tamamen işi görülüyor çark dönüyor keyfi yerinde. 59 yaşında adam,elden ayaktan düşkün değil.Ben bir kadın olarak annemi babamı göremiyorum doğru dürüst.Sürekli maruz kaldığım insanların aynı olması çok yıpratıyor işim çok stresli eve gelip banyo yapıp ayaklarımı uzatmak istiyorum inanın o bile lüks oldu.Babası olmasa kuzeni kuzeni olmasa teyzesi, sürekli bi bizim evde kalma isteği var herkeste.Görümceme giderim elime bebek yada iş tutuşturulur.Kimse demiyor bu iştem gelmiştir bu yorgundur.Yani herkes kendi düzeninde yaşıyor,Anne baba başa taç haklısınız, ben tüm evlatlık görevlerimi gerçekleştirdim kvalideme baktım yıkadım ayaklarını ovdum yani kendimden beklemediğim çok şey yaptım.Yine olsa yine yaparım insanlık görevi benim için.Ama bu durum artık yas mas değil.
Ama burda da abartılmış. Siz eşinize o da size karşı sorumlu. Anne baba vicdani görev. Ama diğer hiç bir akrabaya karşı vazifeniz yok.

Eşinizin babası 1 ay eşinizin kardeşinde kalsın bir ay sizde. Babası ordayken siz de sürekli gitmeyin oraya biraz kendinize vakit ayırın. Evinize gelen teyse kuzen vs bunlara da müsait olmadığınız soyleyin sürekli gelmesinler.

3 ay 5 ay neyse hep beraber yaşanır insan idare eder. Ama 9 aylıkta alışma süreci olmaz ki. Burda sorun eş ailesinde değil direkt eşinde. Sen rahatsızlıklarını dile getirdiğin halde umursamıyorsa yapacak tek şey o evden gitmek olur. Eşin sana resmen ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin gibi davranıyor. Babası yatalak değil bir sağlık sorunu yok gitsin evinde yalnız kalsın arada sırada gelir sizde ziyaret edersiniz. Kp ile aynı evde yaşamak zor olur. Kendi evinde misafir gibi takılıyorsun. Eşin babasıyla yaşamak istiyorsa beraber yaşasınlar

Evi hem kızına hem bize yakın,kızı daha büyük bir eve çıkalım dublex filan dedi istemedi.Biz yan dairemize gel dedik onuda istmedi.Kadın olsa yaşanır bu kadar rahatsı olmazdım inanın kaçak göçek banyo yapar oldum.
Muhtaç olsa anlayacağım 59 yaşında ve siz elinizden gelenin fazlasını yapıyorsunuz.ayrica öyle bı zorunlulugunuzda yok.ve üstelik daha yeni evlisiniz.benim dedem 96 yaşında🧿🧿🧿 ve yalnız yasiyor çamaşırı temizliği yemeğini yapılıyor ve kendi alışverişini yapar evini toparlar. gün içerisinde (her gün değil) annemlere gelir kahvaltı yemek yer oturur çayını içer sonra kendi evine gider.ben memlekete gideccegim zaman yolda beni bekler kahvaltı hazır hemen bana gel der🤗🤗🤗♥️🤗 malesef sizin kayın babanız kolayı seçmiş.size önerim daha az zaman geçirin o evdeyken meskul okun buseyler bulun yapın oyalanin oğluyla yalnız kalsın daha çok.surat asmadan çok yoruldugunuzu ifade edin.
Dinlenmeye ihtiyacınız olduğunu dile getirin eşinize
Ve bunu her fırsatta söyleyin.
Sizi çok iyi anlıyorum inanın kendi evinizde keyif yapamoyorsaniz, misafir gibisiniz demektir.

Muhtaç olsa anlayacağım 59 yaşında ve siz elinizden gelenin fazlasını yapıyorsunuz.ayrica öyle bı zorunlulugunuzda yok.ve üstelik daha yeni evlisiniz.benim dedem 96 yaşında🧿🧿🧿 ve yalnız yasiyor çamaşırı temizliği yemeğini yapılıyor ve kendi alışverişini yapar evini toparlar. gün içerisinde (her gün değil) annemlere gelir kahvaltı yemek yer oturur çayını içer sonra kendi evine gider.ben memlekete gideccegim zaman yolda beni bekler kahvaltı hazır hemen bana gel der🤗🤗🤗♥️🤗 malesef sizin kayın babanız kolayı seçmiş.size önerim daha az zaman geçirin o evdeyken meskul okun buseyler bulun yapın oyalanin oğluyla yalnız kalsın daha çok.surat asmadan çok yoruldugunuzu ifade edin.
Dinlenmeye ihtiyacınız olduğunu dile getirin eşinize
Ve bunu her fırsatta söyleyin.
Sizi çok iyi anlıyorum inanın kendi evinizde keyif yapamoyorsaniz, misafir gibisiniz demektir.
Benim dedem de 90 küsürlerinde aynı sizin verdiğiniz örnekte ki gibi yaşıyor.Herkesin eli onun üzerinde hepimizin evine girer çıkar ama hep der “insan evini bilmeli”

Şimdi herkes beni ateşe tutmasın ama babası yalnız kalmış. İki çocuğu var ve istenmiyor mu? Ne bileyim yani. Anne babalara kim yardım etmeli peki yaşlandıklarında? Evlenince bunları düşünmüyor musunuz?
Diğer yorumunuzuda okudum.Teşekkür ederim.Hayat sadece duygularla devam etmiyor.Ben bencil değilim ama iyi kötü bu adam 35 sene birfiil evlilik hayatı geçirmiş.Bunu 2 evladına da çok görüyor.Görmüş geçirmiş insan bana kalkıp ben kayınvalidem gelince rahat edemezdim diyebiliyor ama acaba bu kız rahat mı demiyor?
Artık batmayan hareketleri bile batıyor bana.Çamaşır asıyorum çamaşırları göre göre sigara içiyor.Uyarıyorum dikkate almıyor.
Sürekli politika konuşuyor sürekli islam hakkında vecibe veriyor.Su böyle içilir yok işte bu günah bu değil.Vırr vırr sürekli bir eleştiri.
Bende düşünüyorum benim evliliğimi yaşamam hakkım değil mi?

Yuvanızı dağıtmak istemiyorsanız tez vakitte kayınbabanızı evlendirin.
Yaşlı erkekler eşlerininin ardından yas falan tutmuyor. 1 aya diniyor acıları hemen yeni eş peşine düşüyorlar. Birçoğu yalnız yaşamayı bilmiyor eşler gidince bocalıyorlar. Kayınpederinizle açıkça konuşsun biri. Size düşer mi bilmiyorum aranızdaki iletişime göre siz de konuşabilirsiniz. Ama ailede yakın olduğunuz bir büyük varsa onunla da konuşabilirsiniz, adama açık açık anlatın ve derhal evlendirin gitsin evine artık.
Yas bitti.Tek derdi onu çekip cevirecek bir kadın. Şimdi ara ara eşini anıyor filan böyle o kadar sinirleniyorım ki o kadar kötü oluyorum ki tamamen ikiyüzlülük

X