Eşimin ailesi yüzünden boşanmayı düşünmeye başladım.

Jasminla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2021
820
2.552
Adam elden ayaktan düşmemiş ki neden 7/24 çocuklarının yanında kalmak zorunda?
İşte benim için elden ayaktan düşmemesi de fark etmez. Kendi ailem ya eşimin ailesi, tek başına kalmalarına istemem. Her kesin kendisine göre yorumluyor tabi ki. Hanımın düşüncesi farklı, ben kendi fikrimi yazdım
 

wanderingstar

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
493
500
Bence konuşmayı siz yapmayın, yani sonra görümcenin gözünde de eşinin gözünde de hep “kötü gelin” olarak kalırsın maalesef yaptığın fedakarlıklar görülmez. O yüzden hiç güzel konuşurum biter diye düşünme konuşma sonunda kalpsiz damgasını yersin.

senin ciddi bir konuşma yapman gereken tek kişi eşin. Hikayende herkesin kendi açısından haklo yönü var kimseye bir şey diyemem ama.. bilmiyorum maddi durumlarınız nasıl, kayinpederinizin eşinizin görümcenizin. Gündelik işlere yardımcı bir kadın tutulabilir yabancı. Bizim bir komşu eşi ölünce öyle yapti iki oğlu bi kızı var hiçbirine gitmez evinde işi görülünce.

yas dönemi zordur tabii çocukları ile atlatmayı tercih etmesi cok normal ama senin rahat edememen aşırı normal eşinin bunu anlaması görümcen ile bir yol bulması gerek.

Tekrar evlenmek ister mi bilemem, en mantıklısı kendi evinde yardımcı bir hanım olsun. Sizde ziyaretine gidersiniz, ara sıra eşiniz gider kalır.. Normali budur. Bu konuyu bir görüşün
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 118 gün kaldı.

Önümüzdeki altı hafta boyunca bebeğiniz erken doğumdan etkilenmemek, hayatta kalmasını sağlaycak şekilde büyümeye devam edecektir. Rahim içinde bebeğin geçirdiği her gün gelişmesi için dolu dolu geçer. Bebeğiniz rahim içinde büyürken bulunduğu ortamı dolduracak ve daha sıkışık bir hale getirecektir. Her geçen gün bebeğinizin hareketlerini daha çok hissetmeye başlayacaksınız. Bebeğinizin darbe ve seslerini açıkca hissetmenize rağmen başkalarının bunu hissetmesi birkaç hafta alabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Monoceto

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2015
1.835
3.166
31
Bir de şunu diyeyim, herkese evladı hastanede rafakat etsin çok büyük bir durum olmadikca. Hayatta gördüğüm şu oldu ne kadar fedakarlık yaparsan bı o kadar daha bekleniyor. Kimsenin de ay kızım yavrum sen de yoruldun dediği olmuyor. Alışıliyor. Vefa bilen biriyse eşe dosta akrabaya olabilir belki ama, görünce, kayın vs varken rafaktci olarak damat gelin kalmamalı.
 

calpol

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2013
542
1.132
Yaşlı erkekler tek duramiyor genelde ben esinizede hak verdim. Ya dubleks bir eve geçin ya da bırakın evlensin. Hatta en iyisi evlensin düzeni olsun kendiside istiyormuş zaten. Siz de rahat edersiniz.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-06-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Anamnez

Guru
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2017
7.153
21.800
CloudbyC CloudbyC Eşin haftanın bazı günleri babasının yanına gidip baba oğul vakit geçirseler ..ilişkilerini güçlendirip rahmetliyi yad etseler daha güzel olmaz mı? Hem eşin babası ile kişisel vakit geçirmiş olur hem sen evinde biraz dinlenmiş olursun ..hem de tüm akrabaları ağırlaman görevin olmaktan çıkar.Haftada 2 eşin gitse 1 birlikte gitseniz ..bir o kadar da eşinin kız kardeşi kendi babası ile vakit geçirse zaten adamcağız da neredeyse hiç yanlız kalmamış olur.Ben senin kendi aileni de ihmal etmemeni özellikle söyleyeceğim çünkü eşler bir tek ölümlü kulun kendi ailelerinde olduğunu düşünüyor ama karısının ailesine genelde aynı hassasiyet içinde olmuyorlar.🤷‍♀️
 

BethHarmon

ComfortablyNumb
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2014
3.092
9.465
29
Eşi

Eşime 1-2 kez olmuyor böyle ayrılalım dedim.Çok kızdı tamam dedi ama işte sorun ikimizden kaynaklı değil. 2dk sonra birbirimze sarılıp duruyoruz.

Seviyosunuz demek ki birbirinizi.
Bakın bu yaşadıklarınız bi 5 yıllık evliyken yaşasaydınız böyle düşünmez bu kadar bunalmazdınız. Sizin şanssızlığınız her şeyin ilk zamanlara denk gelmesi olmuş. Bence bebeği erteleyip biraz daha zaman verin ama eşinizle ciddi ciddi konusun meseleyi
 

derinberrak

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2019
99
264
37
Size rahmetli amcamdan örnek vereyim.Sekiz çocuk sahibi,üçü ile aynı apartmanda yaşıyordu.Eşi rahatsızlandığında 60 ını geçmişti.Eşi yattığı yerden soğan şöyle doğranır,yağ böyle konur diyerek yemek yapmayı öğretti.Biz yaşlıyız,hastayız demediler.İsteseler evlatları onlara bebek gibi bakardı.Eşi öldükten sonra da amcam uzun yıllar yalnız yaşadı.Dolabına kışlık atacak kadar mutfak işlerinde ilerledi.Öncesinde çay yapmayan adam neler öğrendi.Çaresizlikten öğrenmedi bunları.Yoksa evlatları ona her şekilde bakardı.Kayınpederin de yalnız yaşayabilir,yine yardım edersiniz ama kapınızı kapattığınızda özeliniz olur.Gelelim eşine.Onun için de zor bir durum.Babasına git diyemez.Ama senin yükünü hafifletebiir.Görümcene eşin tek gitsin ,seni niye zorluyor.Ev işlerini nasıl yapıyorsunuz?Bilgi vermemişsin.Eşinle ortak yapmanız lazım.Sen bakmak zorunda değilsin,Sorumluluğun büyük çoğunluğu eşin ve görümcen de.Bir de insan bunca fedakarlığa iki çift güzel söz duymak ister.Hem kocadan hem kayınperderden.Allah razı olsun,hakkın ödenmez gibi.Yorgunluğumuzu azaltmaz ama en azından yaptıklarım görülüüyor der
 

Mavistez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2018
3.361
2.020
Merhaba KK dostlarım :)

Artık bir çıkmazın içine doğru son süratle sürüklendiğimi farkettiğim için sizlerden yardım istiyorum.
Daha yolun başında 1.5 yıllık evliyim. 7 senelik bir ilişki sonrasında evlendik.
Nişanlandığım dönemde eşimin annesi 17 yıldır kaçtığı bir ameliyatı olmak zorunda kaldı(?)Nikah gününe kadar herşey iptal olacakmış gibi hazırlanarak hep olsun olsun aman ağzımın tadı bozulmasın diyerek dip bucak ağlaya ağlaya evlendim.Eşim bu sureçte çok yıprandı,Hem bizim için hem annesi için koşturdu.Ben boş durmadım tabii hem çalıştım hem hastanede refaktçi oldum hem evin tadilati vs seylerde ailem ile eşime sürekli destek oldum.Eşimin annesi ölümden döndü ve biz nikahımızı gerçekleştirdik.Her şey düzeldi sandım ama meğer yeni bir sayfanın beyazlığı beni kandırmış.Sürekli annem annem demeler günde 1483902 kez konuşmalar,yediği yemek giydiği kıafeye kadar sormalar.Bir süre sonra işten döndüğümde evde olduklarını görmem canhıraş hizmet etmem sürdü gitti.
Bu aralarda ne evlendiğimi ne evimi anladım boş boş çırpınıp durmuşum.
Pandemi patladı herkes evlere tıkıldı bi oh dedim ki demez olaydım.Annesi rahatsızlandı bir süre hepberaber hastanede kaldık.Baktım destek oldum.Çok kötü günler yaşadık ve kayınvalidemi kaybettik.Şimdi geçmişte yaşadağım herşeyden utandım ve herşeyi unuttum.Keşke hayatta olsada yanımızda olsa diyorum.
Eşimi zar zor toparladım.Hayata tekrar alışması zor oldu.Şimdi ise babası hayatımızı dar ediyor.9 aydır evine gitmiyor.Bir kızında bir bizde. Sürekli olarak ağzında evime gidicem lafı var ama icraat yok.Kendi evimde sürekli diken üstünde yaşıyorum ne yatabiliyorum ne kalkabiliyorum.Özel hayat diye birşey kalmadı.Bu sorunu eşime açtığımda ise kıyametler kopuyor.Babası bizde kalmadığında bile neredeyse mutlaka o akşam oraya gidiliyor bir görünüyoruz.
Ben ne nişanlılığımı ne düğün günümü ne evliliğimi yaşayamadım.Yaşayacal gibide görmemeye başladım.Anne olmak istiyorum,eşim sürekli erteliyor.önce bir evliliğimizi yaşayalım gezeliö tozalım diyor.Ama inanın artık bana söyledikleri fıkra gibi geliyor çünkü durum ortada.
Herkesin ağzındayız bu cocuklar evliliklerini yaşayamadı diye,ama kimse birşey yapmıyor.
Eşimin babası evlenmek istiyor çünkü ona bakılmasını hizmet edilmesini içten içe istiyor.Evlenmeden evine gideeği yok.Ama evlilikte yok ortada.
Eşimle sürekli 3. Kişiler yüzündem kavga etmekten yoruldum.Evliliğim çatırdıyor.O da bu durumdan artık rahatsız bence ama birşey yapamıyor.

Babası sözde okumuş etmiş diplomalı adam ama bu şekilde davranması artık beni çok bunaltıyor.

Evimizden ayağını çekmesi için ne yapabilirim?Artık bunaldım.
Bence kv için ölmeseydi keşke eski düşüncelerimden utanıyorum derken başımızda olsaydı derken kayınpederiniz için öyle düşünüyorsunuz kendinizi kandırmayın bı söz vardır ana baba bir odaya 5 çocuk sigdirirmis 1 evlat ana babasini sigdiramazmis bu hayatta önce kime ne olacağı belli olmaz ama bigun eğer hayattaysa ailen baban tek başına kalırsa bir evde tek başına durmasına gönlün razı gelsin eğer gerçekten kv hakkında söylediklerinde samimi isen kp için güzel davranip içini rahatlat adam tabikide bı kızına bı oğluna gidecek kadınlarda beklemiyordu onu gelsin evleneyim diye
 

sonanda

Guru
Pro Üye
29 Nisan 2013
14.188
25.842
Yorumlari okumadim ama kayinpedere yatili bir bakici ya da yardimci bulabilirler cocuklari .
Sizin konusmaniz uygun olmaz. Kotu olan siz olursunuz. Hani derler ya 40 yil sirtinda tasirsin birsey olmaz da bir gun indirsen kotu olursun diye.Esiniz ya da gorumceniz konusmali. Esiniz cok aileci. Onlari uzmeyim derken sizi uzuyor. Size ayni hassasiyeti gostermiyor. Hizmetci gibi. Bu da insani yipratir. Esinle iliskininde kopma noktasina gelmesini saglar. Babasina guya oglu bakiyor gibi gorunse de aslinda onun yaptigi birsey yok, yorulan sizsiniz. Birgun o yapsa herseyi bak nadil care ariyor.
Bir de bir gun sizde bir gun gorumcede olmak yerine sureyi mi uzatsaniz. Bu arada dublex ev fikrini sakın dusunmeyin. Is yukunuz artar. Omur boyu kayinpeder sizde kalir. Gelen giden surekli misafir agirlamak, is tutmak, iki katin temizligi sizin uzerinize kalir. Ayni seyleri yine yasarsin. O kotu fikir.
Aileci kocalarla cok zor. Boyle esler buyumuyor da. Hep cocuk kaliyor. Karar verme mekanizmalari islemiyor ve ailesine gelince hep pasif kaliyor. Esine gelince de horoz kesilir bu tipler. Diyecegim o ki iş esinde bitiyor. Ve bence tek cozum adam evlenene kadsr eve yardimci almak. Cunku adam genc. Kendi isini kendi tutabilir aslinda. Yemegi camasiri temizligi icin yardimci tutup iki kardes ortak karsilayabilirler yardimcinin ucretini.
 

Elizabeth Darcy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2013
638
1.251
Kv varmis gitmis,
Kp var evlense ...
Sizce sorununuz biter mi?
Sevdigiyle birlikte olmak isteyen vakit ve mekan yaratir, siz de hep bir engel...
Mesela kp kizindayken, siz neden oradasiniz, esinize evimizde yanliz kalalim diyemiyormuunuz ya da böyle dediginizde tepkisi ne?
Ve en önemli soru bugünüzden 10- 20 yil sonraya baktiginizda ne görüyorsunuz...
 

Elizabeth Darcy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2013
638
1.251
Şimdi herkes beni ateşe tutmasın ama babası yalnız kalmış. İki çocuğu var ve istenmiyor mu? Ne bileyim yani. Anne babalara kim yardım etmeli peki yaşlandıklarında? Evlenince bunları düşünmüyor musunuz?
Kusura bakmayin ama 59 yasinda saglikli bir bireye neden bakici gereksin ki...
 

gokkusaginadusenbukalemun

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2021
432
440
32
Merhaba KK dostlarım :)

Artık bir çıkmazın içine doğru son süratle sürüklendiğimi farkettiğim için sizlerden yardım istiyorum.
Daha yolun başında 1.5 yıllık evliyim. 7 senelik bir ilişki sonrasında evlendik.
Nişanlandığım dönemde eşimin annesi 17 yıldır kaçtığı bir ameliyatı olmak zorunda kaldı(?)Nikah gününe kadar herşey iptal olacakmış gibi hazırlanarak hep olsun olsun aman ağzımın tadı bozulmasın diyerek dip bucak ağlaya ağlaya evlendim.Eşim bu sureçte çok yıprandı,Hem bizim için hem annesi için koşturdu.Ben boş durmadım tabii hem çalıştım hem hastanede refaktçi oldum hem evin tadilati vs seylerde ailem ile eşime sürekli destek oldum.Eşimin annesi ölümden döndü ve biz nikahımızı gerçekleştirdik.Her şey düzeldi sandım ama meğer yeni bir sayfanın beyazlığı beni kandırmış.Sürekli annem annem demeler günde 1483902 kez konuşmalar,yediği yemek giydiği kıafeye kadar sormalar.Bir süre sonra işten döndüğümde evde olduklarını görmem canhıraş hizmet etmem sürdü gitti.
Bu aralarda ne evlendiğimi ne evimi anladım boş boş çırpınıp durmuşum.
Pandemi patladı herkes evlere tıkıldı bi oh dedim ki demez olaydım.Annesi rahatsızlandı bir süre hepberaber hastanede kaldık.Baktım destek oldum.Çok kötü günler yaşadık ve kayınvalidemi kaybettik.Şimdi geçmişte yaşadağım herşeyden utandım ve herşeyi unuttum.Keşke hayatta olsada yanımızda olsa diyorum.
Eşimi zar zor toparladım.Hayata tekrar alışması zor oldu.Şimdi ise babası hayatımızı dar ediyor.9 aydır evine gitmiyor.Bir kızında bir bizde. Sürekli olarak ağzında evime gidicem lafı var ama icraat yok.Kendi evimde sürekli diken üstünde yaşıyorum ne yatabiliyorum ne kalkabiliyorum.Özel hayat diye birşey kalmadı.Bu sorunu eşime açtığımda ise kıyametler kopuyor.Babası bizde kalmadığında bile neredeyse mutlaka o akşam oraya gidiliyor bir görünüyoruz.
Ben ne nişanlılığımı ne düğün günümü ne evliliğimi yaşayamadım.Yaşayacal gibide görmemeye başladım.Anne olmak istiyorum,eşim sürekli erteliyor.önce bir evliliğimizi yaşayalım gezeliö tozalım diyor.Ama inanın artık bana söyledikleri fıkra gibi geliyor çünkü durum ortada.
Herkesin ağzındayız bu cocuklar evliliklerini yaşayamadı diye,ama kimse birşey yapmıyor.
Eşimin babası evlenmek istiyor çünkü ona bakılmasını hizmet edilmesini içten içe istiyor.Evlenmeden evine gideeği yok.Ama evlilikte yok ortada.
Eşimle sürekli 3. Kişiler yüzündem kavga etmekten yoruldum.Evliliğim çatırdıyor.O da bu durumdan artık rahatsız bence ama birşey yapamıyor.

Babası sözde okumuş etmiş diplomalı adam ama bu şekilde davranması artık beni çok bunaltıyor.

Evimizden ayağını çekmesi için ne yapabilirim?Artık bunaldım.
Buna benzer bir şey yaşadım. Tavsiyem eve iş getiriyor gibi yapmanız. İşlerim var deyip odanıza çekilin. Eşinizin babası anlayacaktır. Ki okumuş etmiş insan. Şu an zor bir dönem yaşıyor. Biraz daha sabredip, kendi kabuğunuza çekilin. Evde fazla ortalıkta dolanmayın. 🙂