Eşimin ailesi

Pamukannesi83

Guru
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
12.874
51.059
Zaten olgun adam olsa çocukla evlenir mi? 30 yaşında bir adam 20lik insanla ne konuşabilir ne paylaşabilir ya.
Bu ara burda habire çocuk gelin konuları çıkıyor sinirlerim tepeme çıkıyor her seferinde.

Ben genel olarak sorunu daha cok anne babada görüyorum ve cevrede. Bir cocugun 16 yasinda sevgili edinmekten baska derdi olmali. Daha kendini bulmalisin, kendine bir hayat kurmalisin, kendini koruyabilmelisin. Bunun hicbiri yok. Eskiden kalma adetlere takilip kalmak. Birde üstüne daha kendi hayatlarinda kendilerine özgür alan kuramadan cocuk sahibi olmak. Yani nerden tutsan elde kaliyor. Mobilya parasi da bir sorun, ama digerlerin yaninda cok kücük bir tane

elektra

Guru
Pro Üye
13 Eylül 2015
5.059
20.303
Ay aynen öyle.
Allah korusun ya.
Benim de evladım var bu kafada birini getirirse emeklerime yazık.
Koca 35 ama aklı ergen yaşı kazık kadar ama eşyalarına kadar ana babaya aldırıp ödeme yapmak istememelerinde haklıymış gibi ailesine çatmış. Kendine hayrı yok evlenip ürüyor. Bu da onun gibi kocam kocam peşinde gezip evet yapcaklar kafasında hale bak ya totoları evlenmeye yetmez ama evlenip ürüyorlar

cilek.yagmuru

Nirvana
Pro Üye
31 Temmuz 2009
7.592
32.849
Ben diger cocuklarina mobilya yapiyor buna yapmiyor kismina güldüm acikcasi. Hayatinda muhtemelen bir gün dogru düzgün calismayin birinin baskasindan mobilya beklemesi aci tabloyu tamamlar. Yetiskin olmadan evlenmeye kalksan iste böyle baskasinin eline bakip durursun. Eside daha kafadan resit degil ne kadar da yasi büyüksede

35 yaşındaki adama mobilya yapmasınlar zaten bir zahmet.
Kendi kullandıkları eşyanın parasını ödemek niye bu kadar zor geliyor onu da anlamıyorum. Bu kadar zor geliyorsa evlenmeyin yani hayret bir şey.

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
11.392
38.871
32
Ben genel olarak sorunu daha cok anne babada görüyorum ve cevrede. Bir cocugun 16 yasinda sevgili edinmekten baska derdi olmali. Daha kendini bulmalisin, kendine bir hayat kurmalisin, kendini koruyabilmelisin. Bunun hicbiri yok. Eskiden kalma adetlere takilip kalmak. Birde üstüne daha kendi hayatlarinda kendilerine özgür alan kuramadan cocuk sahibi olmak. Yani nerden tutsan elde kaliyor. Mobilya parasi da bir sorun, ama digerlerin yaninda cok kücük bir tane
İki başlarına kalsalar açlıktan ölecekler, ailenin kanadında anca yaşıyorlar, ama istiyorlar ki gık denmesin bunlara.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Khomyuk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
5.441
19.692
Koca 35 ama aklı ergen yaşı kazık kadar ama eşyalarına kadar ana babaya aldırıp ödeme yapmak istememelerinde haklıymış gibi ailesine çatmış. Kendine hayrı yok evlenip ürüyor. Bu da onun gibi kocam kocam peşinde gezip evet yapcaklar kafasında hale bak ya totoları evlenmeye yetmez ama evlenip ürüyorlar
Ne denir bilemedm ya.
Allah akıl fikir versin

elektra

Guru
Pro Üye
13 Eylül 2015
5.059
20.303
Ne denir bilemedm ya.
Allah akıl fikir versin
Aslında bir gerçek var yeni nesil kadında erkekte adet ne yaaaaaa diyip maddi konular söz konusu oldun mu adet diye gelenekçi kesiliyorlar. Yani işlerine geldiği için yoksa artık adet şu bu kalmadı adet dedikleride kimse kusura bakmasın işlerine geldiği gibi değiştirip bire bin katıp gelenek yaptılar.

Pinkflambe

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2016
5.259
22.893
Ben nedense konu sahibine zerre üzülmüyorum geçen ki yazılarında da böyle herkese çatmıştı. Kendisi aşık onun için yaş önemli değil kendi gayet isteyerek evlenmiş aikesine laf edenlere bile dağda yaşamıyoruz kendim istedim evlendim diye naralar atıyordu. Bu kafada ki insanların çocukları umarım ilerde çocuğuma böyle mantık sahibi olmayan insanlar denk gelmez zira evlatlıktan silerim ama kendimi bu zihniyette insanlarla hısım yapmam

Umarım dediğiniz gibi olur. Hadi kişinin kendi tercihi, kendi istemiş yaşasın, çeksin istediğini diyoruz illa bir yerden sonra. Daha reşit bile olmadan evlilik peşine düşmekte Allah uzak etsin nasıl bir düşünce yapısıdır, aklım almıyor.

Daxe

Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2019
599
435
Ya bna kimsenin ev verdiği yok aynı binada oturuyoruz demmekle bana ev mi veriyor anlıyorsunuz ayrı yeten 1 konsol parasını yapmıyorum yapmam ailesi ile olan sorunu bnei ilgilendirmez ama o olaydı sorna eltinin yanında sana öyle davransa inan ki sende gitmezsin
Sana söylenmemiş kavga etmemiş 35 yaşındaki adam halaa yük oluyorsa kim olsa morali bozulur herkese trip atar

Ecenur02_02

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2020
59
14
20
35 yaşındaki adama mobilya yapmasınlar zaten bir zahmet.
Kendi kullandıkları eşyanın parasını ödemek niye bu kadar zor geliyor onu da anlamıyorum. Bu kadar zor geliyorsa evlenmeyin yani hayret bir şey.
Ya arkadaşlar şimdi bn kız tarafıyim demi beni ilgindermez mobilyayi isterse dedesi yapsın bnm babamin yapacak hali yok boş konuşuyorsunzu şu anda düzine ne ya bnm eşim 35 yaşında olur 40 yausnda olur bu benim sorunum size ne oluyor konu ile.bilgij varsa yorum yap yoksa yazma güzel kardeşim

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
4.688
20.581
Ya arkadaşlar şimdi bn kız tarafıyim demi beni ilgindermez mobilyayi isterse dedesi yapsın bnm babamin yapacak hali yok boş konuşuyorsunzu şu anda düzine ne ya bnm eşim 35 yaşında olur 40 yausnda olur bu benim sorunum size ne oluyor konu ile.bilgij varsa yorum yap yoksa yazma güzel kardeşim
Ayy kafalara gel
Tabi kız hem gencecik kız verip bi de üstüne eşya mı alacaksınız yani
Oldu olacak adama araba da alın
Ama kimse çalışıp kazanıp halletmesin işini hep ana babalar alsın
Siz yeter ki evlenin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-12-2021

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 226 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri artık pigmentleşti. (bebeğinizin göz rengi doğumdan sonraya kadar belirlenemeyecektir.) Bebeğinizin bebek dişleri yada ilk dişleri diş etleri altında gelişiyor. Geçen 40 günlük gelişim boyunca bebeğiniz günde 1 mm büyümüştür. Fakat bu büyüme bütün vücut için geçerli değildir. Bir gün ayakları bir gün iç organlkarı şeklinde gelişme devam etmiştir. Bebeğinizdeki cinsel bezler belirginleşmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Deltavealfa

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2020
1.138
1.447
30
Adıyamanli olduğumuz için birde Kürt olduğumuzu için bizim örf ve adetlerimiz böyle gelinler utanır kayınbabasinin yanında hamile iken gezmeye zaten bn aralarına girmem çünkü yarın öbür gün barışilar ben kötü olurum ama sunada yine ben kötü oldum aşağı inmedim die değer mi kaybedilir ya çok sacma geliyor bana
Allah utanacak şey vermesin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-05-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın