Eşimin ailesi

Nie hayvan mi satıyor bnm babam mal karşılığında kız alsın örneğin İstanbulda açık giyene bilirsin demi kimse hor görmez aama Adıyaman da kimse o şekilde giyemez herkes laf vurur kedinsie en basit örneği verdim size

O sehirle ile ilgile degil zihniyet ile ilgili. Ben kiz tarafim mobilyam felan nerden gelse gelsin bana ne zihniyeti gibi 🤷‍♀️

Burada yanlış düşünüyorsun herkesin kültürü farklı evet bn mi alayım bayan halim ile mobilyalari + babası ztn kendisi dedi bn aalcam silah zoryla aldırmadım

Sizin bir cok konuda bakis aciniz yalnis. Kendinizi tamamen insanlara bagli hale getiriyorsunuz, sonra neden saygi görmüyorum diye dert sahibi oluyorsunuz. Sizin bahsettiginiz zihniyette gelin icin harcanilan onun üstünde söz sahibi olma hakkini almak gibi birsey. Siz yasiyorsunuz benden daha iyi bilirsiniz. Sizin acilen esler olarak kendi ayaklarinizin üzerinde durup bir hayat kurmaniz lazim yoksa bu döngü böyle devam edecek cocuklarinizda. Ve ben bunu dalga gecmek icin yazmiyorum.

Saçma sapan yorumlar yapıyorsun çok şükür ac değilim açıkda değilim inan ki senden daha çok görmüş gezmişligimde var evet 20 evlednim fakat çokta mutluyum ayrı yaten eşim babası ztn anlaşmayi ilk.basta öyle yaptı şimdi ne die para istiyor ki ha parasi yoksa oğlunu evlendirmesydi hepiniz.kalkimis.burada beni suçluyorsunuz ne yapım bnm ailemin alsaydı mobilyalari bilip bilmeden yorum yapmayın birdaha lütfen ya
Allah aşkına anlatsana nereleri gördün gezdin

Bizim buralarda eski nesilde var hamile iken utanma bizim nesil ise hiç utanmıyor herkes gururla geziyor sonuçt doğal bir süreç.
Eşinin ailesi seni önemsemiyor niye onlara yaranmaya çalışıyorsun.

Saçma sapan yorumlar yapıyorsun çok şükür ac değilim açıkda değilim inan ki senden daha çok görmüş gezmişligimde var evet 20 evlednim fakat çokta mutluyum ayrı yaten eşim babası ztn anlaşmayi ilk.basta öyle yaptı şimdi ne die para istiyor ki ha parasi yoksa oğlunu evlendirmesydi hepiniz.kalkimis.burada beni suçluyorsunuz ne yapım bnm ailemin alsaydı mobilyalari bilip bilmeden yorum yapmayın birdaha lütfen ya
Ay nasıl gezdiniz bir anlatsanıza. 16 yaşında gördüğünüz ilk adamla evlenmişsiniz, 20 yaşında hamile kalmışsınız. O yaştaki adam zaten toysunuz diye almış, kolay yönetirim, her lafıma inanır diye. Bu adamın öyle her yere gitmenize izin verdiğini sanmıyorum. Adetlerinizde hamile iken kayınbabadan kaçmak var, siz genç halinizle bu adeti benimsemişken ailenizi düşünemiyorum. Sahi ne ara gezdiniz?

Bizim buralarda eski nesilde var hamile iken utanma bizim nesil ise hiç utanmıyor herkes gururla geziyor sonuçt doğal bir süreç.
Eşinin ailesi seni önemsemiyor niye onlara yaranmaya çalışıyorsun.
Bizim eski nesilde de yok. Bi ton iş varmış, 10 tane çocuk, tarla takka, kaynana falan derken kadınlar anca gece huzur yüzü görüyorlarmış, koca bırakırsa tabi o da. İşten güçten, kaç göç en son düşünülen şeymiş.

Bizim eski nesilde de yok. Bi ton iş varmış, 10 tane çocuk, tarla takka, kaynana falan derken kadınlar anca gece huzur yüzü görüyorlarmış, koca bırakırsa tabi o da. İşten güçten, kaç göç en son düşünülen şeymiş.
Eskileri övüyor ama herkes eski nesil insana özellikle kadına değer vermemiş her yönden kadın kısıtlanmış cahil bırakılmış erkeğe boyum eğmesi öğretilmiş

Eskileri övüyor ama herkes eski nesil insana özellikle kadına değer vermemiş her yönden kadın kısıtlanmış cahil bırakılmış erkeğe boyum eğmesi öğretilmiş
Boyun da eğmiyor bak, kocasının lafını çiğnemiş. Eskiler işine gelince iyi.

Ay nasıl gezdiniz bir anlatsanıza. 16 yaşında gördüğünüz ilk adamla evlenmişsiniz, 20 yaşında hamile kalmışsınız. O yaştaki adam zaten toysunuz diye almış, kolay yönetirim, her lafıma inanır diye. Bu adamın öyle her yere gitmenize izin verdiğini sanmıyorum. Adetlerinizde hamile iken kayınbabadan kaçmak var, siz genç halinizle bu adeti benimsemişken ailenizi düşünemiyorum. Sahi ne ara gezdiniz?
Sananne kardeşim bnm özel hayatımda konuyu nerden. Nereye getirdiniz ya hem sana ne 16 yaşında mi evlenir im 20 yasudna mi seni ilgendiren brsy var mı

Sananne kardeşim bnm özel hayatımda konuyu nerden. Nereye getirdiniz ya hem sana ne 16 yaşında mi evlenir im 20 yasudna mi seni ilgendiren brsy var mı
Kimseyi ilgilendiren bişey yoksa açmayın konu monu. Ayrıca kendine güvenmeyen oğlunu evlendirmeseymiş demiştiniz haklısınız. Önce bi büyütselermiş keşke oğullarını.

X