Eşimin ailesi

Kaçacak yer mi arar ? Biz fazla medeniyiz herhalde beni hastaneye kendisi götürür bebeğin boyu kilosu kaç diye sorardı.Köşe bucak kaçmak nedir utanılacak bir şey mi hamile olmak ?

Herkesin örf ve adetleri farklidir biz Adıyamanliyiz ve baba tarafı Kürt bizim âdetlerde böyle kayınbabanin yanidna yemek bile yenilmez
Oha. Herkes sofrada yerken siz de gözünüzle halının desenini falan mi yiyorsunuz. Açsam kralı gelse tanımam yerim yani. Saçma sapan şeyleri adet diye kakalamışlsr millete olan geline oluyor. Damat kendi kayınbabasının yanında yayılıyor ama. Ona ne diyeceğiz

Benim özel hayatım seni ne alakdar ediyor ki evet eşim bnden büyük olabilir bu senin sorunun değil +konuşmalarina dikkat et bnce nesne konuyu dağıtıyorsun. Ki nie diğer çocuklarına yapıyor altında mobilyada e bunu nie yapmıyorlar buda evlat değil mi
Siz roman yazın
.. bir sübyancıyla evlendim diye.

Mersin,Tarsus ,Tekirdağ ,bolu , Kahramanmaraş ,Urfa bnce bu sana yeter istersen resimde atayım inan die
Ya aklıma Gırgıriyede Bayram' ın alayım sana Murat131,
Gezelim bütün Avrupa' yı Edirne, Çorlu, Tekirdağ, Keşan demesi geldi.
Puhahaa :KK70:
Sen de bütün Avrupa' yı gezmişsin gerçekten. Bir seyahatname yazsan da okusak. :KK70:

6.5 yıldır evliyim çocuğum yok neyse ki eşimle seviştiğimizi hala bilmiyorlar kaçmıyorum bu yüzden maazallah hamile falan kalırım da seviştiğimizi anlarlar diye çok korkuyorum bana akıl verin kızlar:halay:

Anlamadığım hamileyken köşe bucak saklandinizda çocuk doğduğunda çocuğu niye saklamiyorsunuz.
Adet cok mantiksiz.
Ben olsam çocuğu da saklarım

İyi guldurdunuz kızlar. Bir tane de ben yazayım şaşıp kalın. Eş musveddesi de güneydoğulu. Kuzeni nişanlanacak. Haremlik selamligin cilkini çıkarmışlar. Müstakil evin alt katında oğlan, üst katında kiz duracakmis, yüzüklerin kurdelesini alt kattan üst kata kadar uzun olacak şekilde yapıp öyle keseceklermis.
Ha bir de bir gün başka bir akrabasina ilk kez gittik. Ben varım diye ev sahibi amca sofraya oturmadı. Duvarın dibine gidip arkasını dönüp oturdu. Rahatsız olmayacağımi söylediler de öyle geldi sofraya

Insanlae size dugun yapmak konsol almak zorunda degiller yalniz. Basta kibarlik yapip aldilar ama suan belki odeyecek gucleri yok. Bilmiyorum ya esya yuzunden para yuzunden ailemle kotu olmak bana cok anlamsiz geliyo.

Bana bak çilek yağmur ortalığı 56 yaptın gerizekalı boş boş yorum

"Burada insanlarla kafana göre konuşamazsın" derken sadece site yönetimini kastetmemiştim küçük kız.
Hakaretin suç olduğundan haberin var mı, diyeceğim ama 31 yaşındaki bir insanın 16 yaşındaki bir çocukla sevgili olamayacağını bilmediğine göre diğer yasalardan da haberin yok.
Birisi üşenmez, gider şikayetçi olur. IP adresinden yaşadığın o havasız aile apartmanını elleriyle koymuş gibi bulurlar.
Sonra sen de kocan duymasın diye korkudan burada elaleme yalvarırken bulursun kendini. Kocan duyarsa neden kamuya açık yerde ailesinin dedikodusunu yaptığını da açıklamak zorunda kalabilirsin.
Altından kalkamayacağın işlere girişme o yüzden :KK66:

Ya arkadaşlar şimdi bn kız tarafıyim demi beni ilgindermez mobilyayi isterse dedesi yapsın bnm babamin yapacak hali yok boş konuşuyorsunzu şu anda düzine ne ya bnm eşim 35 yaşında olur 40 yausnda olur bu benim sorunum size ne oluyor konu ile.bilgij varsa yorum yap yoksa yazma güzel kardeşim

Konun için yorumum eşinin sözünden çıkmaman. Şu an ailesiyle görüşme.
Yarın bir gün ailesiyle barıştığında yine eşinin sözünden çıkma ve sen de barış. Barıştıktan sonra eşin, kayınbaban, kayınvaliden ve kaynının sözünden çıkma. Kayınvalidene temizliğe git, kayınbabanın gözüne görünme, kaynınla dik dik konuşma.
Sonra bir gün yine küserse, yine eşinin sözünden çıkma ve ailesiyle görüşme.

Zaten bu şekilde yaşamıyor muydun ve bu şekilde yaşamaya devam etmek için koştur koştur evlenmedin mi? Bunun nesini soruyorsun bize? Formül bu işte.

Ne biçim adetler hamile olunca ayıp günah mı oluyor nikahlı helalin adamdan hamilesin aynı apartmanda 6 ay kp den kaçtın mı yani hiç mi biraraya gelmediniz siz utanıyorsunuz diye ne biçim insanlar diyemezsiniz daha bol şeyler giyin ayrıca düğün pandemiden olmamış ona bakarsanız sizde kira falan vermeden onların evinde oturuyorsunuz mobilyanızın kalanını ödeyin o kadar da yani.hem aradığında açmayan günlerce eşiniz için konuşmayan sizsiniz kadın aramış sizi yani günler sonra görümce zoruyla inen birine surat yapması doğal değil mi boynuna mı sarılacak
son iki aydir kacmistir 4. ayda falan ciktiysa eger karni

95'liysen sen de erken evlenmişsin, olmadı 😂
Doğru erken evlendim ama en azından cahil değilim kendi halinde mutlu giden bir evliliğim var kendime ait yaşam alanım var eşimin ailesinin ağzına bakmıyorum hamileyim diye kaçmıyorum eşimin ailesi hayatımın hiç bir alanına müdahale edemiyor kibarca sana ne diyebiliyorum zamanında çektim doğru ama gayet hayatımdan memnunum

Insanlae size dugun yapmak konsol almak zorunda degiller yalniz. Basta kibarlik yapip aldilar ama suan belki odeyecek gucleri yok. Bilmiyorum ya esya yuzunden para yuzunden ailemle kotu olmak bana cok anlamsiz geliyo.

Bende onu düsündüm. Belki hesaplari tutmadi, ekonomi malum. Belki paralari yetmiyor. Donsuz ogullari da babasi ile kavga ediyor ödeyin dediginde. Simdi insan utanir diyecegim. Ama koskoca herif 16 yasinda kiza asildiktan sonra utopik bir yaklasim olur

Bunu da eklemeden geceneyecegim: Konuda hakim oldugu vizyonsuzluk bana "Aski memnu" daki Nihali hatirlatti. Genc bütün imkanlar önünde, ama "Behlül, behlül" diye dudak parlatici ile ucuruma sürükledi kendini. Ben böyle cevrelere dogan cocuklara aciyorum sadece, cünkü onlari da bu dar düsünceli cemberlere tikiyorlar

Herkesin örf ve adetleri farklidir biz Adıyamanliyiz ve baba tarafı Kürt bizim âdetlerde böyle kayınbabanin yanidna yemek bile yenilmez
Bunun kurt turk olmayla alakasi yok biraz aşın artik şu orf adet diye kadının uremesini kutsal bir gorev olan caninda can tasimasini utanilacak birsey gibi gormekden bi vazgecin.... anne olmak utanilacak birseymi allah askina can tasiyorsun anne olucaksin ki kismen oldun allah saglikla kucagina almayi nasip etsin lutfen rica ediyorum cennet analarinin ayaklarinin altindadir lafinida mi duymadiniz cenneti ayaklariniza seren bir yaradan var kulundanmi utaniyorsunuz. Yaa cok asabim bozuldu bunu okuduguma cağımızdan günumuzden dem vurmuyorum bile.

Öncelikle Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var ben 9 aydır evliyim ve 6.5 aylık hamileyim kaynanma gille aynı binada oturuyoruz bundan 3 hafta önce eşim ile ailesi tartısti mobilya parası için bi kısmı kalmıştı kayın babam dedi siz ödeyeceksiniz eşimle tartıştılar fakat bn konuya dahil olmadım sonrna kaynanam beni aramis tlfn diğer oradaydı görmedim üzerine eşimi aramış e demiş kimin konsol takımı var siz aldınız boş yere biz diğer gelinlere almadık die bnde eşime dedim sende anne deki bizim düğün olmadı sesiz bir düğün oldu pandemiden dolayı konsol takımini düğüune say die o laftan sonra kaynanam aramadım aşağı inmedim geçen gün görümcem geldi çok ısrar etti artık indim aşağı oda markete gitmiş bnde dedim anne hani nereye gitmiş cevap vermedi bana eltim oradaydı o cevap verdi ha bn inmisim aşağı ha bir köpek bu brnm çok zoruma gitti hmene yukarı çıktım diğer gelinler af edersiniz ağzına biel tükurmus onlara bunu yapmıyor bana yapıyor çok zoruma gitti eşimde bana kızdı dedi bn aileme gitmiyorum sen nie iniyorsun e bir yandan da haklı adam bugünde küçük kaynim bana msj atıyor yok annemin babamın yanında değerin kalmadı annesi anladm da babasına ne oluyor gelini evine gitmiyor die degerimi bitiyor yani ben bunu anlamıyorum e birde karnım sisimis utanıyorum bizim âdetlerde hamile olan kadın kayın babasının gözüne görünmemek icjn kaçacak yer arar bunlar adetleri farklı bn çözemedim şimdi ben burada bir suçum var mı eşim inme diyor onlar aşağı inmedim die bana kızıyorlar anlayacağınız iki arada bir derede kaldım lütfen yardım edin bana
Bende de kaynana sorunu var ama eşim beni savunmuyor eger eşin senin Arkandaysa seni ezdirmiyorsa umursama hamilesin değmez olan sana oluyor kimseyi değil bebeğini düşün hayatı onun için yaşa

Aile apartmanında yaşıyorsunuz sorun olmaması garip olurdu.. ayrıca hamilesiniz ayıp bir şey mi ki kp yada babanın karşısına çıkamıyorsunuz ? ne alaka ilk defa böyle bi adet duydum neyse. .
Eşiniz görusme demiş gitmiyorum demiş siz neden gittiniz o vakit boşuna saçma sapan muhabbetin içine girip karışmışsınız. .

X