Eşimin ailesinden bıktım, beni artık seviyor mu emin değilim çok mutsuzum lütfen bi akıl verin...

Sizce bu evliliği devam ettirmeli miyim?

• Evet

• Hayır

• Zamana bırak

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Ya neden hep bu kadar pasif kaliyorsunuz? Anlamiyorum. Birileri (mesela eltiniz) tepenize cikinca gönderin evden. Kpsen küssün. Lohusalikta bir rahat birakamiyorlar kadinlari ya. Esinize tavrinizi net koyun. Erkekler neden dediklerinizi ciddiye almaz biliyormusunuz cünkü zannediyorlar ki "zaten birsey yapamaz,terk edemez,garanti altinda". Ya bu dünyada yarinin garantisi yok ken bence bu kadar rahat olmasinlar. Esim meseöa huyumu bilir. Sabirliyim,idare edebiliyorum ama damarima basilinca Allah yaratti demem tüm köprüleri yakabilen biriyim. Baskalarindan hayatimi sekillendirmelerini hem beklemem,hem izin vermem. Sizde pasif kalmayin. Evinizin hanimi sizsiniz. Rizaniz olmadan o ev isi de unutsun. Ortak isler hep b*** oluyor afedersiniz. Heleki maddiyat araya girerse. Bu ara kayinvalidenizi sevmenize sevindim. Burda hep aksini okuyoruz da

Hep yapmak isteyip de yapamadıgım sey o işte. Bi eltim daha var mesela o da yakınımızda ama ayda bir falan anca görüsüyoruz. O gürültüydü kalabalıktı böyle cümbüslere hic gelemez ve kocası da aynı fikirde oldugu icin o kadar rahat ki kafaları imreniyorum. Bazen bana da diyo gercekten bu kadar sık görüsüyo musunuz diye. Zaten hangi insan evladı eltisini haftanın 4 günü görmek ister? İs ortaklıgı da problem haklısinız. Keske atanabilsem slde buralardan gitsek :KK43:

bende aynisini yasadim canim ama eltimle degil kaynana ve kari kilikli kayinpeder yuzunden.ayni mahalledeyiz ve ikisininde allah islah etsin diyorum dogum yaptim bir gun bile kalmadi yanimda 40 gun annem kaldi saolsun uzakta yerden geldi.bana da annem yardim etti .gurultuyude kayinpederle kaynana yapti . ve bana ne yaptilar biliyomusun bunlar nekii. dogum yaptim hastanedeyim bana hasta corbasi diye bool sarimsakli corba ve acili yemek yolluyo sutum kesilsin cocuk tutmasin gogsumu diye. ve bunu defalarca yapti ve bende inatla yemedim.benimle basa cikamadilar..bu sadece yaptiklari sadecee bir tanesi.

kendi annen baban yakinindaysa al cocugunu git .bir sure kal orda.en azindan cocugun toparlansin.kocani dusunme bile .o seni dusunse daha hassas davranirdi.

Kayınvalidem uzakta olduğu icin pek farkında degil aslında. zaten hep ara bulmaya calısır, konusur esimle her seye sinirlenmesin diye. Ama esimin pek kimseyi dinledigini görmedim yani böyle konulara hic kimsenin dahil olmasını istemez.

işte bu sebeple bence konuşun kayınvalidenizle. anne sen uzaktasın ama durum böyle böyle. sen de bi konuşsan x'le iyi olur dersiniz. zaten bahsettiğiniz gibi kv sizi anlar ve elinden geleni yapar.

Açıkçası esas sorununuz esiniz ile iletişim şekliniz..
Sorunları konuşabilmek demek,eltinizden girip görüşmek istemiyorumların havada uçuşması olmamalı..
Önce aranıza giren mesafenin,yıllar içinde gelişen bu kopuşun çözümünü sağlamalisiniz karşılıklı..
Evinde huzuru bulan insan da ne durmadan birileri ile görüşme çabası içine girer ne de sizin gibi bu durum bu kadar göze batar..
Şikayet odaklı değil çözüm odaklı başlayın bu işe..
Ortada boşanılması gereken bir durum yok lakin bu kadar kopuk,bırakılmislik içinde illa ki bu konu da gündeme gelebilir..

Hatayı sadece eşinizde aramayın,adım atın,huzurlu olun eminim sorunlarınız düzelecek..

Cok haklısinız ama inanın iletisime acık bi insan degil. Tek kelime etsem hemen sinirleniyo ve kavga etmemek icin yanimdan gidiyo ya da cevap vermiyo. Bu kez de ben adım atıcam ama ins son olur...

kendi annen baban yakinindaysa al cocugunu git .bir sure kal orda.en azindan cocugun toparlansin.kocani dusunme bile .o seni dusunse daha hassas davranirdi.

Onu da dusündüm ama oglum uyuyamıyo baska yerde, onu bu kadar huzursuz edemem. Esimin askerlik durumu var, bazen iyi gelir biraz ayrı kalmak diyorum. Bazen de daha da koparız diye korkuyorum :KK43:

bende aynisini yasadim canim ama eltimle degil kaynana ve kari kilikli kayinpeder yuzunden.ayni mahalledeyiz ve ikisininde allah islah etsin diyorum dogum yaptim bir gun bile kalmadi yanimda 40 gun annem kaldi saolsun uzakta yerden geldi.bana da annem yardim etti .gurultuyude kayinpederle kaynana yapti . ve bana ne yaptilar biliyomusun bunlar nekii. dogum yaptim hastanedeyim bana hasta corbasi diye bool sarimsakli corba ve acili yemek yolluyo sutum kesilsin cocuk tutmasin gogsumu diye. ve bunu defalarca yapti ve bende inatla yemedim.benimle basa cikamadilar..bu sadece yaptiklari sadecee bir tanesi.

Allah yardımcın olsun herkesin derdi baska. Elti gemisi zaten yürümezmiş de ben bu kayınvalideleri analamıyorum cocuk kendi cocugu torun kendi torunu nasıl yapıyolar bunları...

Zamanla aşılabilecek sorunlar bunlar. Bence eşiniz sizi seviyor. Silip atmayın. Şimdi stresli ve gergin günlerinizdesiniz yanlış kararlar alıp kendinize geldiğinizde ben ne yaptım dememek için biraz sakinleşin gözlemleyin. HAYIR demeyi öğrenin. Mücadeleyi artık sadece kendiniz için değil bebeğiniz için de yapmalısınız.

Cok haklısinız ama inanın iletisime acık bi insan degil. Tek kelime etsem hemen sinirleniyo ve kavga etmemek icin yanimdan gidiyo ya da cevap vermiyo. Bu kez de ben adım atıcam ama ins son olur...
Sizi bunca zaman bu denli sevdiğini söylediğiniz adamın ben inanmıyorum ki doğru iletişim şekli kurduğunuzda konuşmasin..
Bir çoğumuz anneyiz,sizdeki hata sizde kendinizi çocuğunuz için kapatmissiniz eşinize karşı açıkçası..
Önce siz mutlu olmalısınız ki çocuğunuz da sağlıkla büyüyebilsin..
Tüm sorunlarınızi anlatırken geldiğiniz nokta çocuğunuz,onun uykusu,onun rahatsız olmasi..
Bu sebepten es ile yatak bile ayırmış,her sorunu çocuğunuzun rahatınin bozulmasına baglamissiniz..
Tabi ki evladınızi düşünün ama bu sebepten sizde duvarlar örmüş,eşinizle aranızi sogutmussunuz..
Bir kadın anne ve es olduktan sonra kadın olduğunu unutmamalı..
Kendinizle yüzleşin ve öyle bir konuşma içerisine girin..

Sırf onlarla görüsmeyelim diye ben de sürekli annemleri halamları cagıriyorum ya da ben gidiyorum. Ama cok yorucu oluyo cocukla. Zaten anneme de kıyamıyorum yoruluyo diye. Her gün bahane uydurmaktan yoruldum. Yemek yapmasam dısardan alıp geliyolar kafayı yicem
boşver dişardan alsin sen buna kafayı yemek zorunda degilsin.:)
kalpleri kır geç görüşme.kalplerini kırmadığı için üzülen siz oluyorsun.
abi benim yemegimi beğenmiyorsunuz hep kalbimi kırrdınız kusura bakma sizle zahmet çekemem de geç.

esini karsına al konus . degil onun abisi ile kendi ailenden biri ile bile bu sıklıkta görüsmek istemeyevlirain heleki kadını sevmezken.

kayınvalidenlede konus

daha fazla devam ederse bosanacagını söyle.

Zaten öyle yani annemleri haftada bir görmek bana yetiyo mesela. Ama sırf onlar gelmesin diye bu aralar sık gidiyorum annemlere. Benim bazı akrabalarımdan da o hoşlanmıyo mesela, ben de ona göre görüsüyorum uygun bi sıklıkta. Abi baska bisey ama her gün is yerinde beraberler zaten. Bazen esime diyorum ki dizilerdeki gibi koca bi konak alın koyun gibi dolusup hep beraber yasayalım!!!

Sizi bunca zaman bu denli sevdiğini söylediğiniz adamın ben inanmıyorum ki doğru iletişim şekli kurduğunuzda konuşmasin..
Bir çoğumuz anneyiz,sizdeki hata sizde kendinizi çocuğunuz için kapatmissiniz eşinize karşı açıkçası..
Tüm sorunlarınızi anlatırken geldiğiniz nokta çocuğunuz,onun uykusu,onun rahatsız olmasi..
Bu sebepten es ile yatak bile ayırmış,her sorunu çocuğunuzun rahatınin bozulmasına baglamissiniz..
Tabi ki evladınızi düşünün ama bu sebepten sizde duvarlar örmüş,eşinizle aranızi sogutmussunuz..

Haklısınız ama dengeyi bi türlü kuramıyorum işte. Ama aynı seyi esimde de görüyorum yani ilgi bölününce bana da daha az bi kısmı kalıyo. Onu da anlıyorum. Ne zormus hem anne hem eş olmak...

Onu da dusündüm ama oglum uyuyamıyo baska yerde, onu bu kadar huzursuz edemem. Esimin askerlik durumu var, bazen iyi gelir biraz ayrı kalmak diyorum. Bazen de daha da koparız diye korkuyorum :KK43:
ne kadarlik oglun canim. ben oglumu iki bucuk aylikken goturdum ama gezmek maksatli cunku bunaltmislardi benide.bende sein gibi uyuyamaz hava degisimi de olur dedim ama hic umdugum gibi olmadi inanki tam tersi oluyor okadar iyi geldiki bebegime ve bende rahatladim.

bu konunun sadece yatak ayirma ile ilgili bir problem degil surekli rahatsiz edilmesi.bu kadinda uykusuz yorgun bitkin ve yardima ihtiyaci var karsi tarafin anlayisli olmasi gereken bi donem.arti rahatsiz edilmemesi gerekn bir donem. okadar seviyoduysa kocasi anlayisli olmasini da bilecek karisinida rahatini saglamasi icin elinden gelenide yapacak.yardim istiyor nasihat dinlemek degil kadincaz

hicbir kimse ozellikle anne oldugunda kadinligini unutmaz.
Allah yardımcın olsun herkesin derdi baska. Elti gemisi zaten yürümezmiş de ben bu kayınvalideleri analamıyorum cocuk kendi cocugu torun kendi torunu nasıl yapıyolar bunları...
valla bazi kayinvalideler tam afedersiniz o...... oluyorlar katiksiz hemde. diyorum ya bu sadece yaptiklarinin 1 tanesini anlattim. allah islah etsin diyorum ne diyim canim

6 sayfa yorum var bilmiyorum yazan oldu mu ama kayınvalideniz sağ duyulu objektif bakabilecek biriyse onunla mi dertlesseniz? Sonuçta eşiniz de onun oğlu kayniniz da. Eltiniz ailece size geldiğinde kayınvalideniz de herşeyi görmüş anlamış olmalı. Hani deseniz bu durumlar bizim aramızda soğukluk yarattı ben çok üzülüyorum biraz mesafe istiyorum ama o abisiyle ortak ev planları yapıyor falan diye uygun bir üslupla o da esinize öğüt verebilir. Tabi anne oğul ilişkileri iyiyse. Annesi objektif davranıp gelinini haklı bulursa eşiniz de durumuna uzaktan bir gözle bakmış olur diye aklıma geldi..

Konu Sahibi ile alıntı yaparak sorunu çözme peşindeyiz,sorunun sadece yatak ayırmak olmadığının elbette farkındayım,2 yaşına gelmiş bir çocuktan bahsediyoruz suan yeni doğum yapmış bir kadından değil..
Ah vah kadıncağız diye söylemde bulunup boşa Kocanı mi demeliydim?
Anlattıklarından yola çıkarak karşılıklı bir iletişim sorunu içinde olabileceklerini ve bunu kişi önce kendisi ile yüzlesip sorunu çözebilme şansı olduğunu söyledim..
Polemik yaratmayın.@canisicanisi

6 sayfa yorum var bilmiyorum yazan oldu mu ama kayınvalideniz sağ duyulu objektif bakabilecek biriyse onunla mi dertlesseniz? Sonuçta eşiniz de onun oğlu kayniniz da. Eltiniz ailece size geldiğinde kayınvalideniz de herşeyi görmüş anlamış olmalı. Hani deseniz bu durumlar bizim aramızda soğukluk yarattı ben çok üzülüyorum biraz mesafe istiyorum ama o abisiyle ortak ev planları yapıyor falan diye uygun bir üslupla o da esinize öğüt verebilir. Tabi anne oğul ilişkileri iyiyse. Annesi objektif davranıp gelinini haklı bulursa eşiniz de durumuna uzaktan bir gözle bakmış olur diye aklıma geldi..
kesinlikle dertlesmesin arkadasim cunki bu kadinda sonradan aileye uye olmus yani el kizi derler ya oyle. o cok iyi kayinvalideler bile birden bir donuveriyorlar sana bir dusman oluyorlar anlatamam yani.oyle bisey yaparsa kayinvalideside uzaklasir. sonucta ogullari. bukezde eltisini kiskaniyor derler karsi tarafin k....cini daha buyuturler kendini bisey sanirlar. tirnagi varsa kendi basini kasiyacak.herkese mesafeli olup fazla yuz vermeuecek ve aninda pat diye soyleyecek rahatsiz oldugu nevarsa. gurultumu yapti.eltisine diyecek cok gurultu yapiyosunuz gelmeyin demesini bilecek. yada kayinvalidesini onlara yollayacak yoksa baska turlu kafa dinleyemez. suan iyiyken haksiz yere kotu duruma dusmesin

X