Eşimin ailesine yardım etme isteği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ama verdiği parayı ev satılırken kârıyla beraber geri alıcak verdiğini almayacakki. Yatırım amaçlı verdi parasını bize hibe etmedi yani
Olsun. Yatırım öyle olmaz. Döviz alsa o yatırımdır. Bir başkasına ev almasına yardım ederek yatırım yapılmaz. Siz olsanız yapar mıydınız? Ben ölsem yapmam, herkesin yatırımı kendi cebinde kendi hesabında olmalı.

Eşimin evi alırken para verdiler dite borçlu hissettğini sanmıyorum çünkü bizde evi yatırımlık aldık ve evi satarken babasının parasını evin kâr ettiği oranda geri vericez yani verdiği parayı geri almayacak kârlı şekilde alacak bize hibe etmedi o parayı
Sonuçta destek olmasa evi alamazdınız o an. Yalnız kayınpeder demiş ya benim oturduğum ev de sizin, adam öldükten sonra abisi mirastan benim de hakkım var demez mi ?

Olsun. Yatırım öyle olmaz. Döviz alsa o yatırımdır. Bir başkasına ev almasına yardım ederek yatırım yapılmaz. Siz olsanız yapar mıydınız? Ben ölsem yapmam, herkesin yatırımı kendi cebinde kendi hesabında olmalı.
Evi annesinin üstüne yaptılar bizim lojmam puanımız düşmesin diye… ev bizim üstümüze değil yani

Sonuçta destek olmasa evi alamazdınız o an. Yalnız kayınpeder demiş ya benim oturduğum ev de sizin, adam öldükten sonra abisi mirastan benim de hakkım var demez mi ?
Evler hala kendi üstünde kimseye birşey vermedi kağıt üstünde

Ev için para göndermiş her ay bin lira gönderiyor hepsine tamamsınız ama 4 bin istedi diye olay çıkarıyorsunuz. Madem öyle hiçbir yardımı kabul etmeyeceksiniz. Eşinizin maaşı iyiymiş ne olmuş kendi ailesine gönderiyorsa biraz, bu adamı onlar okuttu büyüttü. Bu kadar nankör olmayın.

Abisine değil ama anne babasına verdiğine birşey demem ✅
Ki abisinin elektriğini filan yatırmışlığı bile var eşimin her zaman ağlar paramız yok diye ama herşeyi de alır abisi

Ev için para göndermiş her ay bin lira gönderiyor hepsine tamamsınız ama 4 bin istedi diye olay çıkarıyorsunuz. Madem öyle hiçbir yardımı kabul etmeyeceksiniz. Eşinizin maaşı iyiymiş ne olmuş kendi ailesine gönderiyorsa biraz, bu adamı onlar okuttu büyüttü. Bu kadar nankör olmayın.
Ev için gönderdiği parayı ev satılırken misliyle geri alacak bize hibe etmedi parasını yani ayrıca şuan kirada göndermiyo çünkü satın aldığımız evin kirasını alıyoruz daha doğrusu almaya çalışıyoruz çünkü her ay bi eksikleri çıkıyo. Bir kere gönderilen bir para değil 2-3 ayda bir sıkışıp yardım istiyolar kimse rahatından ödün vermiyo biz onların borçlarını ödüyoruz. Ben neden ödüyorum borçlarını onların borçlarını ödediğimiz için kendim kenara para koymak istediğimde kendi isteklerimden vazgeçmek zorunda kalıcam

Evi annesinin üstüne yaptılar bizim lojmam puanımız düşmesin diye… ev bizim üstümüze değil yani
Bir yerden kar edeyim diye uğraşırsanız başka şeylerden olursunuz. Ya evinizi kendi başınıza kredi ve borçla alın. Ya da evi satıp ederinde araba alın. Ortak iş yapılmaz.
Aileye arada sırada destek olunmasında sakınca yok. Ama iş yatırımlık bir mal üzerinden dönüyorsa eee biz de para verdik mantığı devreye giriyordur. Arabaya ihtiyaç duyduğunuzu satmak istediğinizi söyleyin. Bu dava böyle sürer gider çünkü.
Evi satın kira gönderecekse kiranızı alırsınız (bence durumu müsait ise bir kardeşe ev alındı ise diğer kardeşe elinden geldiği kadarıyla destek olması normal) arabanıza binersiniz. Yer geldiğinde birikiminizi ekler arabanızı satar evinizi alırsınız.

Satın aldığınız evin kayinbabaniza düşen hisse miktarını suanki bedelle hesaplayıp verin kendisine hatta gerekiyorsa kredi çekip verin.kirayida kendiniz alın .kimsenin sesi cikmasin

Satın aldığınız evin kayinbabaniza düşen hisse miktarını suanki bedelle hesaplayıp verin kendisine hatta gerekiyorsa kredi çekip verin.kirayida kendiniz alın .kimsenin sesi cikmasin
Eşim böyle bişeyi kabul etmez ki boşuna faiz ödiycez der satarken vermek varken niye fazla para verelim der

Siz ne is yapiyorsunuz? Kendi maasinizla altiniza araba cekebilir tatillere gidebilirsiniz mesela.
Ben aslında iç mimarım ama bulunduğum şehirde iş potansiyeli yok kendim home office olarak bazı projeler yapıyorum ama çok büyük meblalar kazanmıyorum şuan. Bakın bu da içimde bi yara… ben fedakarlık ediyorum işimi yapmamayı seçiyorum ve saçma sapan bi şehire geliyorum o bizim için yatırım yapacağına ailesine gönderiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X