Eşimin ailesine yardım etme isteği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
vay arkadaş dört senedir aynı botu giyiyorum ama kızımın bir kalemi 100 lira ve evde yüzlercesi var
burda hiç birimiz sabancının torunu olmadığımıza göre (varsa bilemem) hepimizi ailemiz az ya da çok bu fedakarlıklarla büyüttü
bi zahmet o da para kazanınca bi destek atsın yani
neyse allahtan tek de ona yaptın bana yapmadın tantanası olmaz
neyim varsa onun neyi varsa BENİM :rolleyes:

Böyle bir vaatte bulunmadı çünkü. Eşimin aileside kirayı ödemediği zamanlarda neden ödemedi demedik kendisi gönderdi, göndermediğinde de neden göndermedin diye sormadık
Ama hayır da demediniz. Bu ev sizin deyince hayır demediniz, ev alırken para verince hayır demediniz, kiranızı öderken hayır demediniz. E doğal olarak şimdi birşeyler istediklerinde de hayır demeyeceksiniz.

ha bu arada çocuğu da ben istemedim yani planlamadan oldu
öyle istediysen bakacaksın yaş iş

Kusura bakmayın bişey sorucam ama benim tanıdığım iç mimarlar mimarlar hep işsiz veya asgari ücretle çalisiyor. Siz evden proje çizerek ne kadar birikim yapıyorsunuz? Bir de eşiniz iyi kazaniyorsa kayinpederden kira yardımı almaya ihtiyacınız yoktur. Niye emekli insanları biraz salmiyorsunuz?
Projenin büyüklüğüne göre değişiyor bu zamana kadar aldığım ücretler 7-30 bin tl aralığındaydı. Kira yardımı zaten alamıyoruz emin olun sürekli onlara gönderdiğimiz için

Kusura bakmayında her fırsatta eşimi söğüşlemeye çalışırlarsa beni neden ilgilendirmesin. Tamam ev vermesin benden bi talebide olmasın o zaman bıraksın kendim biriktiriyim kendim alıyım sadece kirayı istemiyolarki mutfak yaptırıyolar e para yetmiyo eşimi arıyolar paran yoksa mutfak yaptırmazsın bu kadar basit tatil için eşimi arıyolar biz otele gitsek vay biz hiç gitmedik beş yıldızlı otele diyolar napalım yani kaç kere para gönderdik gitseydiniz beş yıldızlısına. Bu artık acındırmaya giriyo vicdanına oynuyolar sürekli

Yanlis insana kiziyorsunuz ve yine yanlis insanlardan beklentiniz var. Ev almak istiyorsaniz esiniz bunun bilinciyle hareket etmeli, para biriktirmeli. Onlar para istiyor diye kizamazsiniz. Esiniz elimde yok der, durumun aciliyetine gore bir yollar bir yollamaz. Eger esiniz ev almak icin bir adim atmiyorsa kredi cekmek yani ev almak istemiyor demektir. Esinize kızın bu konuda.

Evimin bir eksigi yoksa, esimle beraber tatile gidebiliyorsak, eksigim yoksa ailesine yaptigi yardimi onemsemezdim acikcasi. Ne var cocuklari birlik olup birkere bes yildizli otele gonderseler de insanlar ölmeden once birkez de olsa guzel bir tatil yapsa. Uzaktan konusmak kolay demeyin bana benim hayalim kayinvalidemi tatile yollamak, cok cile cekiyor kadin, bir hafta rahat etsin istiyorum.

Bana kalirsa kayinpeder size ev vermedigi icin bilenmissiniz, hersey sizi rahatsız ediyor. Zaten miras yoluyla ev esinize kalacak, adamin evden cikip emekli maasiyla kiraya geçecek hali yok ki. Haksizlik ya da degil durum bu ve kabullenmeniz lazim. Herseye bilenerek aile hayatinizi baltalamis olursunuz.

Bazıları meseleyi anlamamak için çok direniyor anlaşılan ya da tuzları kuru. Konu sahibinin eşinin abisinin bu tür dertleri yokken hem bedavadan evi var hem kira ödemiyor hem keyfini yaşıyorken konu sahibi ise para koyup aldığı evin kirasından bile feragat etmek zorunda kalıyor. Çok can sıkıcı meseleler. Bizde de benzer durumlar var hatta sizden daha vahim. Bizim kiramıza kimse yardım etmiyor kredi de ödüyoruz aldığımız eve de eşimin ailesini oturttuk. Doğudaydık. Onların ev alırken verdiği miktar evin 7de birine tekabül ediyor. Onların evinde abisi oturuyor. Şimdi döndük ama kimse gelin evinize oturun demedi herkes üç maymunu oynuyor kimse çıkalım demiyor. Eşim kötü olmamak için birşey diyemiyor ama ben bir gün kayınvalideme düzgün bir dille söylemeye kararlıyım. Hatta bu hafta içim o kadar doldu ki söyleyecektim şuan bi umut toki sonuçlarını bekliyorum. Bu arada çalışıyorum. Çok şükür aç açıkta kalmayız. Ama adaletsizlik olması insanın sinirini bozan bu. Sırf uygun kira bulalım diye ailelere daha uzak ve daha sıkıntılı bir semtte oturuyoruz. Allah ikimizi de bir an evvel feraha çıkarsın.

Benim derdim evi vermemeleri değil ki hiçbir zaman bu konuyuda kendime dert etmedim benim

Çok merak ediyorum hangi kız babası bahsettiğim şeyleri yapmıştır hiçbir zaman erkek ailesi evi alır düğünü yapar gibi bir düşüncem olmadı sadece adaletli davranılmasını beklemem suç mu bizden istediği kadar abisinden de istesinler o zaman vermeye gelirken onlara ver ver ver bize gelince sadece kocaman bir beklenti. Benimde ileride çocuğum olacak bende onları düşünmek zorundayım
Valla benim babam yaptı. Kredi çekicektik istemedi çıkardı ev parasını verdi. Bir kaç aya arabada alıcak. Karşı taraf niye yapmıyor diye ailem bir kere laf etmedi aksine bir emekli maaşları var diye temkinli davranır. Bizde tatile yolladık eşimin ailesini gezdiriyoruz yeri geldiğinde en iyi yerlerde hiç niye benim ailem her şeyi yaparken ben bu kadar para harcıyorum demiyorum. Zira yok onlarda olmayan şeyle ne yapabilirler? Hoş olsada istemem. Ailem yapıyorsa bana yapıyor ne eşime ne başkasına yapıyor. Eşimde benim maaşıma hiçbir zaman karışmamıştır ne istersem onu yaparım. Tabi ki ailesine yağdırmıyor ben ne istersem dememe kalmaz alır beni ve ya evde ufacık bir şeyide eksik etmez. Ailesinede yaptığı yardımı tınlamam

Bazıları meseleyi anlamamak için çok direniyor anlaşılan ya da tuzları kuru. Konu sahibinin eşinin abisinin bu tür dertleri yokken hem bedavadan evi var hem kira ödemiyor hem keyfini yaşıyorken konu sahibi ise para koyup aldığı evin kirasından bile feragat etmek zorunda kalıyor. Çok can sıkıcı meseleler. Bizde de benzer durumlar var hatta sizden daha vahim. Bizim kiramıza kimse yardım etmiyor kredi de ödüyoruz aldığımız eve de eşimin ailesini oturttuk. Doğudaydık. Onların ev alırken verdiği miktar evin 7de birine tekabül ediyor. Onların evinde abisi oturuyor. Şimdi döndük ama kimse gelin evinize oturun demedi herkes üç maymunu oynuyor kimse çıkalım demiyor. Eşim kötü olmamak için birşey diyemiyor ama ben bir gün kayınvalideme düzgün bir dille söylemeye kararlıyım. Hatta bu hafta içim o kadar doldu ki söyleyecektim şuan bi umut toki sonuçlarını bekliyorum. Bu arada çalışıyorum. Çok şükür aç açıkta kalmayız. Ama adaletsizlik olması insanın sinirini bozan bu. Sırf uygun kira bulalım diye ailelere daha uzak ve daha sıkıntılı bir semtte oturuyoruz. Allah ikimizi de bir an evvel feraha çıkarsın.

gerçekten çok merak ediyorum insanın atıyorum 4 çocuğu varsa 3ü idare ediyor 1inin durumu kötüyse ona diğerlerinden fazla yardım etmesi normal değil mi
kimseye vermeyip sadece ona da verebilir diğerleri hallediyor diye
paramın üzerinde kimsenin söz hakkı yokken hele gelin/damat hak iddia edecek
cinnet sebebi vallahi
sokak köpeklerine yediririm yine vermem

gerçekten çok merak ediyorum insanın atıyorum 4 çocuğu varsa 3ü idare ediyor 1inin durumu kötüyse ona diğerlerinden fazla yardım etmesi normal değil mi
kimseye vermeyip sadece ona da verebilir diğerleri hallediyor diye
paramın üzerinde kimsenin söz hakkı yokken hele gelin/damat hak iddia edecek
cinnet sebebi vallahi
sokak köpeklerine yediririm yine vermem
Tatile gidiyorlar diyor abisi için. Durumu kötü mü??

Tatile gidiyorlar diyor abisi için. Durumu kötü mü??
durumu kötü olanlar tatile gitmesin mi
babası ev verdi diye ömür boyu gitmeyecek mi adam tatile
niye
kardeşinin dış kapının mandalı karısı üzülür diye
zaten tatile giden abi değil annne baba

Peki burada suçlu kim? Öncelikle hem konu sahibin eşi hem sizin eşiniz . Burda insanlar da onu söylüyor zaten. Suçluyu doğru yerde arayın diyor. Boşayın kocanızı. Mahkeme kararı ile alın evin yarısını. En kıymetli siz olursunuz. Üzgünüm ama sizin konunuzda da en mağdur olan siz ama susan yine siz ve eşiniz.

durumu kötü olanlar tatile gitmesin mi
babası ev verdi diye ömür boyu gitmeyecek mi adam tatile
niye
kardeşinin dış kapının mandalı karısı üzülür diye
zaten tatile giden abi değil annne baba
Size sadece şunu diyebilirim: burda sınanmadığı meselede bu şekilde konuşan birinin bu durumu yaşadığında nasıl ateşli bir şekilde hakkını savunacağını tahmin edebiliyorum o gün geldiğinde hatırlarsınız iyilik meleği olarak paranızı saçarken ama başkaları keyfini sürerken :)

Senin benim kazancım olacaksa o evlilik değil bence ev arkadaşlığı yani ben nasıl proje çizip para kazandığımda kenara birikim yapıyorsam onun aldığı parada da hak sahibi olurum
Kazandığın paranın kuruşuna kadar hesabını vermek mi evlilik? O halde herkes ev arkadaşı olsun daha mantıklı.
Siz adamın hayatında 3 yıldır varsınız, ailesi 30 yıldır var. Onlar da adam size para verirken sorun çıkarsın o halde.

Evlendikten sonra adamın babasi amcaoğlu' mu oluyor ben anlamıyorum ki.
Evlenir evlenmez eski aile nüfustan mi siliniyor? Adam sizden kısmıyorsa bırakın alın teriyle kazandığı parası üstünde sizin değil, kendisinin söz hakkı onun olsun.
Bu tarz konular beni bile boguyor, Allah erkeklere sabır versin.

Peki burada suçlu kim? Öncelikle hem konu sahibin eşi hem sizin eşiniz . Burda insanlar da onu söylüyor zaten. Suçluyu doğru yerde arayın diyor. Boşayın kocanızı. Mahkeme kararı ile alın evin yarısını. En kıymetli siz olursunuz. Üzgünüm ama sizin konunuzda da en mağdur olan siz ama susan yine siz ve eşiniz.
O aşamaya çok ama çok geldik ve sabretmek benim için zor bi hal almaya başladı. Bu zamana kadar elimden geleni yapmaya çalıştım da zaten. Yakın zamanda düzgün dille konuşmayı düşünüyorum. Kötü anlaşılırsa da benim elimden birşey gelmez artık

Size sadece şunu diyebilirim: burda sınanmadığı meselede bu şekilde konuşan birinin bu durumu yaşadığında nasıl ateşli bir şekilde hakkını savunacağını tahmin edebiliyorum o gün geldiğinde hatırlarsınız iyilik meleği olarak paranızı saçarken ama başkaları keyfini sürerken :)
Sizin anlattığınız şeylerle konunun benzer yanı neredeyse yok gibi bir şey. Siz kendi mülkünüz üzerindeki kullanım hakkınızı kaybetmişsiniz. Konu sahibi ise kayınbabasının mülkü üzerinde hak iddia ediyor. İkisi bambaşka konular.

Sizin anlattığınız şeylerle konunun benzer yanı neredeyse yok gibi bir şey. Siz kendi mülkünüz üzerindeki kullanım hakkınızı kaybetmişsiniz. Konu sahibi ise kayınbabasının mülkü üzerinde hak iddia ediyor. İkisi bambaşka konular.
Benzerlik şurda. Eşimin abisi de ödeme yapmadığı babasının evinde oturuyor. Eşim ve ben ise ödeme yaptığımız evden faydalanamıyoruz üstüne kiradayız. Zaten daha vahim bizim mesele diye belirttim başta. Ama sonuçta ortada adaletsizlik var. Konu sahibi de bedavadan ev sahibi olmamış sonuçta üçte ikisini ödemiş en azından kirasını alıyor ama kira da başkalarının keyfine gidiyor üstüne plan yapıyorlar sağlık gibi zorunlu meselelere gitmiyor diyor.

Sizin durumunuz farkli kredisini odediginiz evde oturmak hakkiniz. Kayinvalide ve kayinpederin evi bosaltmasi lazim. Iki kardes bir olup, kirasina destek olurlar. Ustunuze ev varken toki cikmiyor bu arada. Aldiginiz ev esinizin ustune degil mi?

Benzerlik şurda. Eşimin abisi de ödeme yapmadığı babasının evinde oturuyor. Eşim ve ben ise ödeme yaptığımız evden faydalanamıyoruz üstüne kiradayız. Zaten daha vahim bizim mesele diye belirttim başta. Ama sonuçta ortada adaletsizlik var. Konu sahibi de bedavadan ev sahibi olmamış sonuçta üçte ikisini ödemiş en azından kirasını alıyor ama kira da başkalarının keyfine gidiyor üstüne plan yapıyorlar sağlık gibi zorunlu meselelere gitmiyor diyor.
Kira başkalarının keyfine gitmiyor. Kayınpeder yatırımının getirisini alıyor. Evin %40’ını ödemiş, kiranın %40’ını almak zaten adamın hakkı. Abiye kullanım hakkını verdiği ev zaten konu bile edilemez adamın kendi mülkü. Sizin konunuz bambaşka.

Sizin durumunuz farkli kredisini odediginiz evde oturmak hakkiniz. Kayinvalide ve kayinpederin evi bosaltmasi lazim. Iki kardes bir olup, kirasina destek olurlar. Ustunuze ev varken toki cikmiyor bu arada. Aldiginiz ev esinizin ustune degil mi?

eşimin abisi başvurdu ev çıkar da gider diye umut ediyorum. Uçan kuş bile tokiye başvurduğu için pek umudum yok ama hayırlısı bakalım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X