Eşimin ailesini sevemiyorum ve görüşmek istemiyorum

Şey dogrumu anladım kv evdeydiniz zaten onun yanında öyle durup karnı burnunuzda temizlik yaparken ve kv bu halinizi gördügü halde kocasını iceriye alıyor ve kocası evi terkediyor kaynananız ortalığı karıstırıp kocanızda iyice sıçıp sıvıyor 😄😄 hanfendi kocasının huyunu bilmiyormuymuş kızım baban geldi üstüne birsey giy diyebilirmiş bu durumdan alınacağınızı düsünmüyorum sahsen yanınızdakide kadin diyerek daha rahat giyinmiş olabilirsiniz.niye kimse bunu dusunmemis Allahiim ne bicim aileye gelin gittin sen
Ki inanın ben buna razıydım.Farklı kültürde olmamızı ve bu konulardan rahatsız olabileceğini anlayabilirdim eğerki o esnada bişey söylenmiş olsaydı inanın gider üzerime farklı bişeyler giyerdim hiçte uzatmazdım mevzuyu olabilir derdim. Ama öyle bi lanse edildi ki sanki ben ahlaksızlık yapmışım gibi sonuçta bu vaziyette dışarıda değildim balkona dahi çıkmadım evimin içinde koltuğuma oturmuş klima karşısında soluklanmaya çalışıyordum. Hepsi bu.

Öyle böyle herkes bir yorum yapmış
Herkesin yaşadığı şeyler kendine göre farklıdır
Sizin eşiniz ailesi böyle ..bazı yorumlar çok hadsizce bence okadar ileriye gitmeyin yoksa eşinizle vs aranız çok açılır herşey çok büyür
Açıkçası eski büyüklerimiz böyledir nahoş bir durum gibi olmuş kp için
Sizi anlamak yerine kendisive sizin için başka bir mekana gitmiş
Eşiniz üzülmüş ne yapacağını bilemediği için
Olabilir bunlar hayat insana neler gösteriyor
Bence siz unutun tolere edin
Canınızı sıkmayın Çok büyük şeyler değil
Aranızı iyi tütün ailenizle yoksa hep problem olur büyür büyür agzinizin tadı hiç olmaz
ne kolay ve silik bir karakteriniz varmış, yüzünüze tükürseler, huzurumuz kacmasin yarabbi şükür diyeceksiniz.
Hayata bir kere geliyoruz
kimseye boyun eğecek, yapilan saygisizliga susacak değiliz, her yer koca kayniyor ya korkmayin bu kadar elimizden gidecek diye, durusunuzu bozmayin😂

Ki inanın ben buna razıydım.Farklı kültürde olmamızı ve bu konulardan rahatsız olabileceğini anlayabilirdim eğerki o esnada bişey söylenmiş olsaydı inanın gider üzerime farklı bişeyler giyerdim hiçte uzatmazdım mevzuyu olabilir derdim. Ama öyle bi lanse edildi ki sanki ben ahlaksızlık yapmışım gibi sonuçta bu vaziyette dışarıda değildim balkona dahi çıkmadım evimin içinde koltuğuma oturmuş klima karşısında soluklanmaya çalışıyordum. Hepsi bu.
İki tane bebiş doğurdum o ağırlığı nefes alamamayı çok iyi anlıyorum anlattıklarînıza bakarak sanki sizi bir erkekle yakalamış gibi davranmışlar 😄😄 yahu kayınvalide görmüş öyle oturdugunuzu kocasına deseymişya gelin müsait değil az bekle kız zaten bunaldı sıcaktan diye 9. Ay hamilelikte zaten ne yatabilirsin ne nefes alabilirsin. Kocada bi acayip ağlamalar zırlamalar yahu yeni bir ferd katılmiş aranıza karın bir operasyon geçirmiş ağlayıp zırlayan bir bebek git cocuğuna baksana ne baba derdine düsüyorsun. Hadi aile ayıp etti koca diyemiyormu karım yeni dogum yaptı lohusa üzerine gitmeyin olan olmuş diye o vurmus darbe o vurmus darbe

ne kolay ve silik bir karakteriniz varmış, yüzünüze tükürseler, huzurumuz kacmasin yarabbi şükür diyeceksiniz.
Hayata bir kere geliyoruz
kimseye boyun eğecek, yapilan saygisizliga susacak değiliz, her yer koca kayniyor ya korkmayin bu kadar elimizden gidecek diye, durusunuzu bozmayin😂
Neyapayım boşanma davası açıp 3 aylık bebeğimi de alıp ailemin evine mi gideyim, tavsiyeniz nedir :) öyle saçma bir yorum yapıyorsunuz ki kesinlikle dikkate almıyorum bu söylediklerinizi. Ne kadar bu tabirden hoşlanmasamda yorumunuza çok uyduğunu düşünüyorum Ne demişler bekara karı boşamak kolay :)

Neyapayım boşanma davası açıp 3 aylık bebeğimi de alıp ailemin evine mi gideyim, tavsiyeniz nedir :) öyle saçma bir yorum yapıyorsunuz ki kesinlikle dikkate almıyorum bu söylediklerinizi. Ne kadar bu tabirden hoşlanmasamda yorumunuza çok uyduğunu düşünüyorum Ne demişler bekara karı boşamak kolay :)
Yorumum size değildi, alintiladigim kisiye.
Siz tavrınızı gayet koymussunuz, boyle devam edin.

dogurmak uzere olan gelinin yaninda kayinpederin ne isi var acaba?? madem bu kadar orf ve adetlerine duskunler kayinpederin gelinin dogumuna gelmemesi gerektigini bilmiyorlar mi? hamileligin son haftalarinda insana ates basmalari oluyor ki yaz sicaklarindan bahsediyorsunuz. burda sizi hosgorecekleri yerde küsüp gitmisler cok itici. hamileyken es aile uyeleri birer şeytana donusuyor cook iyi bilirim bu durumu. ve malesef hamilelik doneminde insan esini ve es ailesini cok daha iyi taniyor. ayrica kaynananizin hevesi varmis ya hani bebegin ilk banyosunda. sizin de doguma gule oynaya girmek icin hevesiniz vardi peki bu ne olacak? hamile kadina yapilan herhangi bir sey okudugumda deliye donuyorum kendim cok agir seyler yasadigim icin sanirim. esiniz ne kadar destek olmasa da asla gorusmeyin es ailesi ile zaten mesafeliymissiniz bu da firsat olmus bence size. yani firsat olarak degerlendirin. esiniz de aglasin aglasin dursun susar elbet

Iliskilerin yurumesi icin Karsilikli fedakarlik sart.onlarin anlayis gosterip size destek olmasi guzel olurdu.siz de normalde ne kadar acik giyinirseniz giyinin,onlarin oldugu ortamda onlarin yasantisina saygi geregi biraz kapali giyinebilirsiniz bence.

Gorusmek istemiyorsaniz gorusmeyin diyenlere de cok sasiriyorum , sizin yetistirdiginiz evlatlar bir gun sizin gorusunuzden farkli biriyle evlense ve anlasamadiginiz icin gorusmeyi kesse ne hissedersiniz? Bu anne ve baba ya arkadas degilki.. insan esinin hatri icin bazi seyleri gormezden gelebilir.

Iliskilerin yurumesi icin Karsilikli fedakarlik sart.onlarin anlayis gosterip size destek olmasi guzel olurdu.siz de normalde ne kadar acik giyinirseniz giyinin,onlarin oldugu ortamda onlarin yasantisina saygi geregi biraz kapali giyinebilirsiniz bence.

Gorusmek istemiyorsaniz gorusmeyin diyenlere de cok sasiriyorum , sizin yetistirdiginiz evlatlar bir gun sizin gorusunuzden farkli biriyle evlense ve anlasamadiginiz icin gorusmeyi kesse ne hissedersiniz? Bu anne ve baba ya arkadas degilki.. insan esinin hatri icin bazi seyleri gormezden gelebilir.
Oğulları görüşmesin demedik ki. Gelin görüşmesin dedik.

Bu forumda benim kadar kayınaileci yoktur. Genelde o tarafa hak veririm ama bu konu başka. Bunları ben yaşamış olsam konu sahibi kadar alttan almaz görüşmeyi tamamen keserdim. Alttan alınacak aman ağzımızın tadı kaçmasın ali rıza bey denilecek bir mevzu değil.

Selamlar herkese.Konuşmak istediğim fakat konuşamadığım bir konuyu burdan anlatmak istiyorum. 2 buçuk yıllık evliyim eşimin ailesi ile hep mesafeliydik merhaba merhabadan öteye ne yazık ki muhabbetimiz ileriye gidemiyor hiç bi zaman,kültürel farklılıklar var evet ama ben bunu hiç bi zaman sorun etmedim sonuçta eşimin ailesi saygı çerçevesi içerisinde görüşmek zorunda olduğum zamanlarda çizgimi bozmadan Güler yüz ve samimiyetimi hiç esirgemeden yaklaşım sergilediğimi düşünüyorum keza onlarda bana karşı öyleydi (babası hariç) babası oldum olası hoşgeldin’den öteye benimle konuşmadı bişey söyleyeceği zaman bile eşime seslenir söyler bana bişey demez sanki ben bi birey değilmişim ve o ortamda yokmuşum gibi. Ta ki 9 aylık hamileyken yaşadığımız olaya kadar bunları sorun etmiyordum. Yazın en kavurucu sıcak Olduğu zamanlarda karnım burnumda evin içinde babası evden gitmişken mini şort ve göbeği açık bir bluz giymiştim toz alıyordum iş yaparken babası bir anda eve geldi sıcaktan Ve hareketten bunalmış olmalıyım ki bir an tansiyonum düşer gibi olduğu için salona tv karşısına oturup soluklandım.(ki ben zAten hep açık giyinen bi kadınım, beni ilk defa öyle görmüyor) Babası da beni o vaziyette görünce kafasını çevirip bir hışım ayakkabılarını alıp dışarı çıktı. Annesi de eşime gidip durumu söylemiş eşim ben hamile olduğum için gelip bana tek kelime etmedi ama ben babasının bir hışım evden çıkmasından bi gariplik olduğunu hissederek eşime gidip ne olduğunu sordum ve bu durumdan eşimi suçladılar neymiş efendim beni uyarması gerekirmiş onların örf adeti bunu kaldırmazmış bu yüzden evi terketti aynı şehirde yaşayan akrabalarına gitme kararı aldılar.Ve ben de bu tür bi gerginlik yaşandığı için çok üzülüp akşama kadar ağladım annesi de bana gelip sen onu tanımıyormusun giyim konusunda takıntılı ben biraz dekolte giyeyim benimle nasıl kavga ediyor vs diye beni suçlar gibi konuştu doğumuma 3 gün kala bu durumu yaşamak doğuma stresli girmeme sebep oldu ve üzüntüm artık kin ve öfkeye dönüşmüştü. Çübkü eşim ne bana ne de doğacak olan çocuğumuza uzun bir süre odaklanamadı neymiş efendim annesi bir ay önceden sırf doğumda yanımda olmak ve bebeğin ilk banyosunu yaptırmak için hayallerle gelmiş ama nasıl dönmüş, ben orda seni uyarabilirdim aslında uyarmadım o yüzden hatalıyım gibi kendini suçlayıcı bir psikolojiye girdi ve ben eşimi böyle depresif bi hale girmesine istemedende olsa sebep olduğum için onun üzüntüsünü yaşadım uzun bir süre. O gün bu gündür ailesine karşı içimde bir öfke var ve her söyledikleri bana batıyor asla görüşmek istemiyorum çünkü o durumda beni tolere edebilirlerdi kafasını çevirip çıktığında üzerini değiştirsin rahatsız oldum ben gezinip gelirim dese ve eşim bana uygun bir dille söylemiş olsa belki durumdan utanıp üzerimi değiştirebilirdim ama bunu yapmayıp doğum heyecanımızı öldürdüler ve asla bende bu durumu tölere edemiyorum ne yapacağımı bilmiyorum.
Saçmalama, önemli olan senin mutlu birsekilde doguma gidip , mutlu huzurlu bir lohusalik geçirmen tabiki değil. Önemli olan anasının bebeğe ilk banyosunu yaptırması. Yazıklar olsun sana nasıl böyle bir düşüncesizlik yaptın. Adamın, anasının hevesi kursağında kaldı, boşuna doğurmuş oldun 🙄

İki tane bebiş doğurdum o ağırlığı nefes alamamayı çok iyi anlıyorum anlattıklarînıza bakarak sanki sizi bir erkekle yakalamış gibi davranmışlar 😄😄 yahu kayınvalide görmüş öyle oturdugunuzu kocasına deseymişya gelin müsait değil az bekle kız zaten bunaldı sıcaktan diye 9. Ay hamilelikte zaten ne yatabilirsin ne nefes alabilirsin. Kocada bi acayip ağlamalar zırlamalar yahu yeni bir ferd katılmiş aranıza karın bir operasyon geçirmiş ağlayıp zırlayan bir bebek git cocuğuna baksana ne baba derdine düsüyorsun. Hadi aile ayıp etti koca diyemiyormu karım yeni dogum yaptı lohusa üzerine gitmeyin olan olmuş diye o vurmus darbe o vurmus darbe
Evet ben de böyle düşünüyorum annesi durumu gayette idare edebilir pozisyondaydı bana görede ama etmedi. Eşim içinde bunları yüzüne vurduğum bir dönem olmadı değil. Ama baktım sorunun çözümü bu değil o sebeple farklı bi yol izlemeye karar verip şimdilik üzerine gitmemeyi tercih ediyorum :) tabiki her zaman bizimle ilgilendi o dönem, beni suçlayıcı hiç bir zaman konuşmadı haklısın babamda öyle yapmamalıydı sonuçta sen hamilesin ama onlarda benim ailem olan oldu ne yapayım karşı çıksam konuşsam ipler kopacak tarzında konuştuğu için arada kaldığını ve karşı tarafın aşırı inatçı olduğunu bildiği için durumu ancak benimle toparlayabileceğini düşündüğü için böyle yaptığını anladım bu yüzden onun daha fazla üzülmesine gönlüm el vermedi neticede o güne kadar aramızda hiç böyle bir mevzu olmamıştı direkt olarak ondan kaynaklı Bir sorunda değildi çekirdek ailemi çok sevdiğim için bazı istemediğim şeyleri sineye çekmek zorunda kaldım diyelim

Evet ben de böyle düşünüyordum ama bebek olduktan sonra eşim depresyona girdi hiç ağladığını görmemiştim mesela birden odaya kapanıp ağlamaları oldu,babası konuşmadı annesi mesafeli davrandı,kardeşiyle annemler nasıl diye sorduğundaysa o da bebeğin resmine bakıp bakıp ağlıyorlar diye duygu sömürüsü yaptı ve beni durumu düzeltmek adına ailesinin yanına gitmeye ikna etmeye çalıştı. Ve neticede eşimin üzülmesini istemediğim için 2 haftalığına yanlarına gitmeyi kabul ettim şimdide sürekli yaşadığımız şehirde kendilerine bi iş çıkartıp bahaneyle evimize geliyorlar. Babası şuan yaşadıkları evi satıp burdan ev almak istediğini söyleyip duruyor sürekli(bence yapmaz ama bunu sürekli dillendiriyor olması bile tüylerimi diken diken ediyor)
Ya sabır. Lütfedip kendileri gelip gormuyorlarda suçlu gibi sen mi götürdün bebeği. Evinde iki bebek var , madem ağlıyor eşini annesine tek başına gonderseydin o da sütünü icseydi . Ağlamak ne ya. Esin nasıl bir baskıyla yetişmiş. Çocukluğuna inmek lazım eşinin. Bu tarz erkeklerin gecmislerinde aileyle ilgili büyük problemlerler yatiyor

Netice itibariyle öyle yapmış oldum. Ben dediğim gibi evlenmeden öncede mini şortumu eteğimi giyip yanlarında oturduğum için bu kadar büyük tepki vereceklerini tahmin etmedim sadece

Evladı görüşsün zaten. Gelini o kadar düşünselerdi huzur bozmayalım derlerdi. Böyle tek taraflı huzur elçisi gibi davranmaya devam ederse ya bir gün çok kötü patlar ya da psikolojisi alt üst, depresif birine dönüşür.

Ya sabır. Lütfedip kendileri gelip gormuyorlarda suçlu gibi sen mi götürdün bebeği. Evinde iki bebek var , madem ağlıyor eşini annesine tek başına gonderseydin o da sütünü icseydi . Ağlamak ne ya. Esin nasıl bir baskıyla yetişmiş. Çocukluğuna inmek lazım eşinin. Bu tarz erkeklerin gecmislerinde aileyle ilgili büyük problemlerler yatiyor
Evet ne yazıkki öyle. Bunu bende görebiliyorum evlenip bir düzen kurana kadar bi birey olarak görülmemiş,kararlarına saygı duyulmamış olarak büyütülmüş zaten bana olan tutumlarından da anlaşılıyor. bu yüzden evlenip düzen kurduktan sonra eşime karşı olan tutumları da değişti tabi bu olay oluncada eşimin oyuncağını kaybetmiş sonrada onu bulmuş çocuk gibi davrandığını düşünüyorum. bi tarafın ilişkide olgunluk göstermesi gerekiyordu bu olayda da ben olmalıyım diye düşündüm. Ama kendi duygularımı ve benliğimi hiçe sayıyor olmakta beni yıpratmadı değil içinden çıkamadığım konu da bu zaten

Evet ne yazıkki öyle. Bunu bende görebiliyorum evlenip bir düzen kurana kadar bi birey olarak görülmemiş,kararlarına saygı duyulmamış olarak büyütülmüş zaten bana olan tutumlarından da anlaşılıyor. bu yüzden evlenip düzen kurduktan sonra eşime karşı olan tutumları da değişti tabi bu olay oluncada eşimin oyuncağını kaybetmiş sonrada onu bulmuş çocuk gibi davrandığını düşünüyorum. bi tarafın ilişkide olgunluk göstermesi gerekiyordu bu olayda da ben olmalıyım diye düşündüm. Ama kendi duygularımı ve benliğimi hiçe sayıyor olmakta beni yıpratmadı değil içinden çıkamadığım konu da bu zaten
Bak arkadaşım tamam ilkinde alttan almışsın, eşini sevdiğin için yaptın tamam . Ama sana bir tavsiye vereyim sen bu şekilde aman eşim üzülmesin diye devam edersen bu aile meselesi büyüyecek katlanarak devam edecek. Esin her fırsatta aman onlar alınmasın onlar bana küsmesin deyip senin kırılıp üzülmeni önemsemeyecek. Çünkü sana sözü gececektir, kendi evini babası sonuçta. Ama iş ailesine geldimi , o evin de baskıyla belki kaybetme tehditleriyle , "sen ne bileceksin ben annenim ya da babanım" en iyi biz biliriz bize saygı duyacaksin her zaman " tarzı bir ailede yetismisse, kiii öyle goruluyorki bu şekilde yetismis ondan ağlıyor esin . Kendi ailesi oldumu hep ailesi üzülmesin kırılmasın diye alttan alacak ve sana da aldıracak. Bana kalırsa bir daha bu tarz şeyler yasarsan eşinin seni korumasını bekleme bu hiç olmayacak , sen kendini savun ve ezdirme . Yoksa bu hep böyle gidecek.

Eşinizin yeni doğum yapmış karisini, cocugunu birakip babasinin derdine dusmesinin ne kadar igrenc oldugunun da farkindasiniz di mi? Ayrica kayinvalide niye dogum icin 1 ay onceden gelip kalıyor, hem de kayinbabayla. Boyle bir saçmalığın herhangi bir tatsizlik olmadan sonuclanacagini düşünmek aptalca olurdu zaten. Nasıl böyle şeylere en bastan olur diyorsunuz anlamıyorum ki.

Bu kafalardan da igreniyorum. Ben muhafazakar bir insanım ustelik. Tesettürlüyum. Hani ne kadar saçmalayabeceklerini anlayin diye söylüyorum. Ben zaten tesettürlü bir insanım. Acik bile giyinmiyorum. Evde kendi kendimeyken aşırı acik giyinirim tabi ama kayinpeder yaninda giymem tabi. Evime ilk geldiklerinde esofman uzeri uzun hirka giydigim halimde kayinpeder kafasini cevirip durdu, kaynana gelip kizim git de disarda giyindigin gibi giyin dedi. Önümde iki secenek vardi ya dediklerini hic sallamayip kafamin dikine gidecektim ya da dedigini tam olarak yapip ama burnundan getirecektim. Baktim ki ikincisi daha eglenceli olacak. Zaten disarda giydigimin de eşofman uzeri hirkadab cok fazla bı yani yok aslında. O günden beri evlerine gittigimde , kac gun kalsam da aurekli en iyi giyimli halimle sanki gezmeye gelmis gibi şıkır şıkır giyinip basortumu de yapip misafirlige gelmis gibi kot pantolonumla falan oturuyorum. Hicbir ise elimin ucunu bile sürmuyorum. Evime de gelemiylrlar. Dogum yapacagimda ben yeni dogurmus halimle kılık kiyafet rahat edemem gelmesinlwr dedim. 5 saatlik yoldab sabah gelip aksam donduler. Disarda giyindigin gibi giyin dedi ben de yabanci muamelesi yapmaya başladım. Bunu hak ediyolar. Sefam olsun keyifli boyle

X