Eşimin beynime yer eden sözde şakası

Yemek eğer beklenilen şekilde değilse, dağılmışsa “tavuğun canını çıkarmışsın” denir mesela.. bence eşiniz de böyle bir anlamda kullandı ama siz alınganlık etmişsiniz

Hint dizisinde tokat yiyince perdeye takılıp boğulan kız gibisiniz. Amma zorlamışsınız bu anlamı çıkarmak için. Yemeği nasıl yaptıysanız artık eşiniz de tavuğa ne hallere düştün demek istemiş şakasına. Hayat size de eşinize de çok zor olmalı. Allah kolaylık versin.

Yapılan şaka ya da espri her neyse bu kadar icerleneceginiz bir şey değil. Buraya konu açacak kadar takmissaniz başka şeylerde kim bilir neler oluyordur🙄

Bıktırmamak için çoğu şeyi uzatmam zaten. Ama içimde kaldı bugüne böyle uyandım. Belki de başka şeylerden de kırgın olduğum için zoruma gitti. Sizin sakalarinizi da merak ettim.
Uzatmak değil ki mesele. Gülünüp geçilecek mevzuda tat kaçırmışsınız. Bu sürekli olan bişeyse eğer, her şakanın altında bir şeyler arıyorsanız, her espriye alınıyorsanız adamın sizden uzaklaşmış olması normal bence. Sorunlar olarak yazdığınız şeyler bu sebeple olabilir.

En sık yaptığımız espriyi yazayım. Ben eşime “nerde gördün bir bodur allahın gazabı o’dur” diyorum, o da cevap olarak “allah sana boy vermiş gerisini koyvermiş” diyor. Sonra bu boyla ilgili espriler uzayıp gidebiliyor, türevleri geliyor falan.

Kalıp bi ifade olarak almis kullanmis bence. Her kelimeye ayri anlam cikarmayin. Ne gunah isledin de bunun eline düştün ifadesiyle ayni, o kelimeleri kullanmis sadece. Bunda bu kadar dert edecek ne var anlamadim

Günaydın hanımlar. Dün eşimin söylediği bir şeye canım çok sıkıldı, bu sabah ta uyanır uyanmaz aklıma geldi. Bir yere yemeğe gittik, tavuğu değişik bi şekilde yapmış hoşuma gitti, ben de aynısını yapmaya çalıştım ama pek olmadı, eşim ben yapmadan önce "o şekilde olmaz ,yapan kişi de bildiğinden yapmamış,sen benim dediğimi yap "dedi. Yine kendi bildiğimi yaptım çünkü o niyetle almıştım. Çok kötü de olmadı ama güzel de değildi. Eşim tavuğa bakarak "geçmişte kimlerin canını yaktın ki ..'nın eline düştün" dedi beni kastederek. O ne şimdi ya ne demek istedin ne biçim şaka anlamaya çalışıyorum dedim. Baya moralim bozuldu. Sen kendin mi öyle oldun da şimdi böyle şaka yapıyorsun dedim. Sana şaka da mı yapmiyim,kime takıliyim filan dedi uzatmadım ama acaba öyle mi düşünüyor, birilerinin canını yaktı da benle evlenince cezasını mı çekiyor gibi hissediyor diye kendi kendime takıntı yaptım dünden beri.
Eşim böyle bir şaka yapsa iki kahkaha da ben atarım. Ne var ki bunda?

Uzatmak değil ki mesele. Gülünüp geçilecek mevzuda tat kaçırmışsınız. Bu sürekli olan bişeyse eğer, her şakanın altında bir şeyler arıyorsanız, her espriye alınıyorsanız adamın sizden uzaklaşmış olması normal bence. Sorunlar olarak yazdığınız şeyler bu sebeple olabilir.

En sık yaptığımız espriyi yazayım. Ben eşime “nerde gördün bir bodur allahın gazabı o’dur” diyorum, o da cevap olarak “allah sana boy vermiş gerisini koyvermiş” diyor. Sonra bu boyla ilgili espriler uzayıp gidebiliyor, türevleri geliyor falan.
Belki sizin eşiniz size değer veriyor,siz de sevgisinden emin olduğunuz için gülebiliyorsunuz esprilerine. Ama benim eşim evlendik evleneli bana değer vermedi. Evde hizmetçisi gibi olmam hoşuna gidiyor sadece. Başka da benimle vakit geçirmeye en başından beri hevesi olmadı. Ne zaman bir yere gitsek yollarda gidip gelene kadar ben sanki hic yokum,benle bağı yok gibi gider gelir.ne bi konusma ne bi sicak davranış. Ve gördüğü hemen hemem bütün kadınlara bakiyor defalarca uyarmama rağmen.Ben de sakin bir insanken artık sinir küpüne döndüm. Defalarca konuştum ama yok yani değişen bir şey yok, pek bi uyum da yok sanırım aramızda. Bu şakaya alınmamdan çok daha derin sorunlarımız var ya da benim iyice sinirlerim bozuldu ,basit bi seyi bile kötü algiliyorum bilmiyorum.

"Pişmiş tavuğun başına gelmemek" diye bir deyim var bence eşiniz o lafa atıfta bulunmuş
Bu arada eşim mesela bir şeyi elinde evirir çevirir beceremezse can çekişti elinde beni bırak diye yalvarıyor derim.

Belki sizin eşiniz size değer veriyor,siz de sevgisinden emin olduğunuz için gülebiliyorsunuz esprilerine. Ama benim eşim evlendik evleneli bana değer vermedi. Evde hizmetçisi gibi olmam hoşuna gidiyor sadece. Başka da benimle vakit geçirmeye en başından beri hevesi olmadı. Ne zaman bir yere gitsek yollarda gidip gelene kadar ben sanki hic yokum,benle bağı yok gibi gider gelir.ne bi konusma ne bi sicak davranış. Ve gördüğü hemen hemem bütün kadınlara bakiyor defalarca uyarmama rağmen.Ben de sakin bir insanken artık sinir küpüne döndüm. Defalarca konuştum ama yok yani değişen bir şey yok, pek bi uyum da yok sanırım aramızda. Bu şakaya alınmamdan çok daha derin sorunlarımız var ya da benim iyice sinirlerim bozuldu ,basit bi seyi bile kötü algiliyorum bilmiyorum.
Küçük cocuğunuz mu var, işiniz gücünüz, aile desteğiniz mi yok da bu adamla evli kalmaya devam ediyorsunuz?
Şu lafa gelene kadar asil meselelere bu kadar takılmiyorsunuzdur muhtemelen.

Ben bunu da anlayamıyorum mesela. Değer görmediğiniz, sevildiğinizi hissetmediğiniz, yok sayıldığınız, hizmetçi muamelesi gördüğünüz bir evliliği neden devam ettiriyorsunuz? Psikolojik sıkıntılar yaşayacak kadar sizi dibe çeken bir evliliği sürdürme motivasyonunuz ne?

Ama böyle anlatsanız ona göre yorumlardık. Neden evliliği sürdürüyorsunuz? Çözüm için uğraştınız mı? Bu durumu düzeltmek için eşinizin bir çabası var mı?

Ben de çok alıngan bi insanımdır genelde ama güldüm bu espriye, komikmiş bence. Olmadı diye siz diyorsunuz, can çekişmiş hayvan elinin altında anlamında demiş işte. Kendinize nereden pay çıkarıp sen de mi öyle hissediyorsun dediniz anlamadım. Yorgun tosbikliğinize verdim

Küçük cocuğunuz mu var, işiniz gücünüz, aile desteğiniz mi yok da bu adamla evli kalmaya devam ediyorsunuz?
Şu lafa gelene kadar asil meselelere bu kadar takılmiyorsunuzdur muhtemelen.
3ve 4 yaşlarında kızlarım var. Düzenli çalışıyor, dövmüyor sövmüyor filan diye iyi yanlarını düşünmeye çalışıyorum. Ama ilgi sevgi açlığı çekiyorum senelerden beri. Ve annesi tam bir ruh hastasi , bizimle yasamak istiyor ,kabul etmediğim için gelemiyor.o yüzden de sinirlerim bozuldu hayattan tat almıyorum hiç. Bekarlığımı çok özlüyorum yaşama sevincim vardı, umutluydum. Çoktandır ağır depresyonda hissediyorum kendimi.

Ama böyle anlatsanız ona göre yorumlardık. Neden evliliği sürdürüyorsunuz? Çözüm için uğraştınız mı? Bu durumu düzeltmek için eşinizin bir çabası var mı?
Defalarca konuştum, içimi döktüm. Ben bu kadarım, bu kadar sevebiliyorum seni ,bu kadar yapabiliyorum diyor. Bazen de tamam daha dikkat etcem diyor. Ayrılmaktan ilk senelerde bahsediyordum şimdi hiç bahsetmiyorum çocuklarımla yalnız da kaldım çok zordu.

X