Eşimin beynime yer eden sözde şakası

Defalarca konuştum, içimi döktüm. Ben bu kadarım, bu kadar sevebiliyorum seni ,bu kadar yapabiliyorum diyor. Bazen de tamam daha dikkat etcem diyor. Ayrılmaktan ilk senelerde bahsediyordum şimdi hiç bahsetmiyorum çocuklarımla yalnız da kaldım çok zordu.

Siz çalışmıyorsunuz anladığım kadarıyla, mesleğiniz var mı? Ayrılırsanız çalışamaz mısınız? Eşiniz en azından evin sorumluluğunu üstleniyormuş, çocukların bakımı giderleri vesaire kısmaz diye düşünüyorum olası bir ayrılık durumunda. "Bu kadar sevebiliyorum" lafı çok acı. Kötü bir adam izlenimi vermedi eşiniz, ikiniz adına da üzüldüm. Daha iyisini hak ediyorsunuz.

Var biraz problemlerimiz. Kendisi kütük gibi, bi güler yüz, bi sıcaklık göstermez. Bir hafta görmese gördükten sonra yüzüme bakmaz,görüşmemişiz gibi davranmaz. Sana ilk zamanlardaki muhabbetim yok demişti geçenlerde bi tartışmada. Evet ilk zamanlar sever gibiydi çok kısa, ondan sonra yıllardır ilgisiz sevgisiz yaşayıp gidiyorum bazen umursamamaya çalışıyorum, iyi taraflarını düşünüyorum, bazen de sinirleniyorum. Hep evlenen birini görünce der ki "evlenin evlenin hiç bir erkek cezasız kalmamalı. " bırak git pismansan dediğimde pişman değilim der ,şaka yapiyorum der. Eşime çok kez kırıldım bunca zaman ,o yüzden artık iyice hassaslaştım belki de çünkü bana değer vermediğini düşünüyorum.
Siz bu sebeplerden üzülmüşsünüz, şakadan bağımsız olarak. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Detaylara indikçe daha anlaşılır oldu. Adam en ufak kriz anlarında bile içinde hapis kalan kini az az da olsa kusuyor, belli ki vaktinde daha iyi yapacak bir şeyi olmadığından evlenmiş, gözü çöplükte kalmış, sağdan soldan gözünü alamıyor. Bu da şaka yapmasın bi zahmet, bi şakası eksikti hıyar ağasının her şeyi tam olmuş gibi.

Sansurlediginiz yerdeki kelime nedir?
İsmi işte.... 'nın eline düştün, Ayşe Fatma' nın gibi. Ben öyle anladım.

Bence bunu sadece sen bilebilirsin, ilişkinizin dinamiği nasıl biz bilemeyiz. Eşinle sürekli şakalar yapan, espri kaldırır bir ilişkiniz varsa normal ama alttan alta laf sokan, bir şeylerin acısını doğrudan çıkarmak yerine espri adı altında sunan bir eşin varsa alınmakta haklısın.

Hmm dusunuyorum da kime naptim da bende seninle imtihan ediliyorum deseydin sende 🤷‍♀️
Diger yorumda gordum esin her firsatta laf sokuyor sana sanirim
Bi sure gidip ailene kafa dinlesen mesela
Ne zaman gelecegini de soylemesen
Hatta haber bile vermeden gitsen
O arayinca da biraz dusunmem gerek diyip onu arafta biraksan
Belirsizlik belki kendine getirir onu
Yoksa omur boyu bu adam ne demek istedi simdi diye kendini mi yiyeceksin

bu şakadan alınmanız bana garip gelmedi. Nedeni eşiniz.
Şaka komik bence bende bişey oldugunda kimin ahını aldın heey gidi diye yaparım. Ama sızın psıkolojınıze bu esınız tarafından yer etmiş acaba sakalarla bana laf mı sokuyor der gibi. Cunku daha önceden de yapmıs belli

Günaydın hanımlar. Dün eşimin söylediği bir şeye canım çok sıkıldı, bu sabah ta uyanır uyanmaz aklıma geldi. Bir yere yemeğe gittik, tavuğu değişik bi şekilde yapmış hoşuma gitti, ben de aynısını yapmaya çalıştım ama pek olmadı, eşim ben yapmadan önce "o şekilde olmaz ,yapan kişi de bildiğinden yapmamış,sen benim dediğimi yap "dedi. Yine kendi bildiğimi yaptım çünkü o niyetle almıştım. Çok kötü de olmadı ama güzel de değildi. Eşim tavuğa bakarak "geçmişte kimlerin canını yaktın ki ..'nın eline düştün" dedi beni kastederek. O ne şimdi ya ne demek istedin ne biçim şaka anlamaya çalışıyorum dedim. Baya moralim bozuldu. Sen kendin mi öyle oldun da şimdi böyle şaka yapıyorsun dedim. Sana şaka da mı yapmiyim,kime takıliyim filan dedi uzatmadım ama acaba öyle mi düşünüyor, birilerinin canını yaktı da benle evlenince cezasını mı çekiyor gibi hissediyor diye kendi kendime takıntı yaptım dünden beri.
Ben mi çok iyimserim bilemedim ama bana sizi sinirlendirmek için takılmış gibi geldi 😏 yukarıda bi üye güzel demiş bende ne yaptım da senin eline düştüm 😁sizde böyle deseydiniz

Günaydın hanımlar. Dün eşimin söylediği bir şeye canım çok sıkıldı, bu sabah ta uyanır uyanmaz aklıma geldi. Bir yere yemeğe gittik, tavuğu değişik bi şekilde yapmış hoşuma gitti, ben de aynısını yapmaya çalıştım ama pek olmadı, eşim ben yapmadan önce "o şekilde olmaz ,yapan kişi de bildiğinden yapmamış,sen benim dediğimi yap "dedi. Yine kendi bildiğimi yaptım çünkü o niyetle almıştım. Çok kötü de olmadı ama güzel de değildi. Eşim tavuğa bakarak "geçmişte kimlerin canını yaktın ki ..'nın eline düştün" dedi beni kastederek. O ne şimdi ya ne demek istedin ne biçim şaka anlamaya çalışıyorum dedim. Baya moralim bozuldu. Sen kendin mi öyle oldun da şimdi böyle şaka yapıyorsun dedim. Sana şaka da mı yapmiyim,kime takıliyim filan dedi uzatmadım ama acaba öyle mi düşünüyor, birilerinin canını yaktı da benle evlenince cezasını mı çekiyor gibi hissediyor diye kendi kendime takıntı yaptım dünden beri.
Benim takılmayacağım bir konu, yakın çevremizde ve iş ortamında yaman biri olarak bilinirim, yemek konusunda da çok deneme yapar arada rezil de ederim, ikisinden birine yorar kahkahalarla gülerdim. Bence bu kadar ince düşünülecek bir durum yok ama eşiniz size sürekli rencide edici cümleler kuruyor, inceden alay ediyorsa üzülmekte hakkı olabilirsiniz

Ay saçmalamazmisiniz

bence sizin sorununuz genel, sadece bu şaka değil. Mutlu bir evliliğiniz olsa bunu bukadar dert etmezsiniz. Asıl neden mutsuz olduğunuzu düşünün ve ona göre çaresine bakın. Yoksa daha çok üzülürsünüz.

Bence komik bir espri olmuş ama bu kişiden kişiye degisir. Eşim dese karşılıklı gulerdik muhtemelen tavuğun kaderi seninkiyle aynıymış derdim hatta muhtemelen. Ya bu şaka işleri riskli kime ne yapılacağı Nerde alınacağı bilinmiyor ama art niyette aramayin

Defalarca konuştum, içimi döktüm. Ben bu kadarım, bu kadar sevebiliyorum seni ,bu kadar yapabiliyorum diyor. Bazen de tamam daha dikkat etcem diyor. Ayrılmaktan ilk senelerde bahsediyordum şimdi hiç bahsetmiyorum çocuklarımla yalnız da kaldım çok zordu.

Şu durumda iki seçeneğiniz var. Ya boşanıp kendi hayatınızı kuracaksınız ya da eş ve baba olarak seçtiğiniz bu adamı kabul edeceksiniz. İlk seçeneği direkt elediğinize göre şu an adamı olduğu gibi kabul etmekten başka çareniz yok.

İsmi işte.... 'nın eline düştün, Ayşe Fatma' nın gibi. Ben öyle anladım.

Bence bunu sadece sen bilebilirsin, ilişkinizin dinamiği nasıl biz bilemeyiz. Eşinle sürekli şakalar yapan, espri kaldırır bir ilişkiniz varsa normal ama alttan alta laf sokan, bir şeylerin acısını doğrudan çıkarmak yerine espri adı altında sunan bir eşin varsa alınmakta haklısın.
Sansurledigi icin bir an Ibrahim Tatlises ile Yildiz Tilbe arasindaki konu gibi algiladim ister istemez.

Y yorguntosbik eger hakaret degilse o sansurlu alan, cok abartiyorsunuz meseleyi, saka yapmis sadece.

X