Eşimin düşüncesizliği

Baştan söyleyeyim sevgililer günü falan kutlamam demişti bende bende kutlamam sevgililer günü hemfikiriz demiştim. Ama öğretmenler günümüzü kutlayalım demişti. Neresi komik anlamadım?
İkimizde atandık ego tatmini ile alakası yok özel bir gün olarak görüyorum ve özel bir gün yaşamak istedim hepsi bu.
atanmayanlar icin soyledim.. atanmamis, ev hanimi evde.. ama ille adamin basini yiyor ben de ogretmenim gunumu kutlu diye. bu bana ego tatmini gibi geliyor..

garip geldi ben esimle oturup konustugum seyleri dusunuyorum da.. esim dogum gunumu unutsa bile mesele etmem. evlilikte arardigim daha farkli erdemler var.

atanmayanlar icin soyledim.. atanmamis, ev hanimi evde.. ama ille adamin basini yiyor ben de ogretmenim gunumu kutlu diye. bu bana ego tatmini gibi geliyor..

garip geldi ben esimle oturup konustugum seyleri dusunuyorum da.. esim dogum gunumu unutsa bile mesele etmem. evlilikte arardigim daha farkli erdemler var.
Ben öyle değilim belli başlı bir kaç günü önemsiyorum.

Arkadaşlar iyi geceler herkese. Konu açıp açmamak konusunda çok kararsız kaldım abartıyor muyum yoksa haklı mıyım diye. Çevremde kimseye sormak istemediğim için buraya açtım konuyu
Biliyorsunuz ki 24 Kasım öğretmenler günü. Ben öğretmenim haliyle bugün eşimden bir hediye bekledim
Bi kaç gün önce konusu geçmişti sana çiçek alıcam demişti bana.
Bütün gün çiçek bekliyorum dışarı çıktı alışveriş yaptı beyefendi "elleri çok doldu diye" almamış.
Bi de şöyle başka bir konu daha var ikisi birleşince bu kadar kızdım ve büyüttüm sanırım
Arkadaşının 2 yaşındaki kızının doğum günüydü. Hediye işi ile ben ilgilenecektim. Çok fazla ilgilendi bununla " geldi mi, kargo nerde kaldı, ne beğendin bakayım vs..
24 Kasım günü dışarı Bi de hediye paketi almak için de çıkmıştı İnternetten Bi hediye aldığımız için hediye paketi yoktu.
Sonuç olarak bana gelince önemsememesi ve başka birine gelince önemli görmesi beni çok rahatsız etti. Tartıştık sonrasında. Haklı mıyım yoksa abartıyor muyum
Abartmiyorsunuz insan bekliyo tabi ama çok da üstünde durmayın üzmeyin kendinizi öyle içten içe de hiç boşa doldurmayın kendinizi evet alsaydı cuceginizi hoş olurdu.heleki kıyaslama hiç yapmayın kimse sizden daha değerli değil bunu unutmayın♥️ bu arada öğretmenler gününüz kutlu olsun ♥️♥️bende öğretmenim eşim de atladı malesef karantina dayız ikimizde.hediye alsaydı çok mutlu olurdum.lakin almadı diye mutsuzda değilim uzulmedim de öküz işte🤣

Belki onun da kargosu daha gelmemiştir. Sizin aksinize o ilan etmemiştir belki.
Hayır dedi çiçek alıcam ben diye
Bugün hani almamışsın dedim almadığından emin olduktan sonra ellerim çok doluydu almadım dedi. Alışverişe çıkarken almayı düşünmüş ama 2 elide dolu diye almamış

Ellerim doluydu dedi bende eve gelip tekrar dönseydin dedim çiçekçi çok yakın
ogretmen olsam.. maasim olsa.. cikar giderim o cicekciden kocaaaman bir buket alirim soz cicegi gibi.. gelir eve vazoya koyar, kahvemi yapar, karsima alir seyrederim.. kendime hediye aldim ohh iyiki ogretmenim ne guzel meslegim var.. iyi yaptim.. okudum ,ettim faydali bir noktaya geldim.. kimseye mudanaam yok.. derim.. hic kocamdan felan beklemem.. bakar o para ortak hesaptan cikmis nasil nasil.. bari ben alsaydim adi kocam aldi olsaydi der.. bir dahakine kosa kosa gider almaya..

Abartmiyorsunuz insan bekliyo tabi ama çok da üstünde durmayın üzmeyin kendinizi öyle içten içe de hiç boşa doldurmayın kendinizi evet alsaydı cuceginizi hoş olurdu.heleki kıyaslama hiç yapmayın kimse sizden daha değerli değil bunu unutmayın♥️ bu arada öğretmenler gününüz kutlu olsun ♥️♥️bende öğretmenim eşim de atladı malesef karantina dayız ikimizde.hediye alsaydı çok mutlu olurdum.lakin almadı diye mutsuzda değilim uzulmedim de öküz işte🤣
Sizin de öğretmenler gününüzü kutlarım 💙

Ben de öğretmenim ama öğrencilerim ve velilerim hariç kutlanmasını beklemiyorum. Sonuçta mesleğimi onlarla yapıyorum onlar görüyor beni. Onların kutlaması çok daha önemli. Okul yoktu bugün ama çok sayıda kutlayan oldu sağolsunlar onlar daha değerli benim için. Doğum günüm değil bir şey değil. Çok da ayrıntıya gitmek istemiyorum ama öğrencilerin gözlerindeki ışıkla kutlamaları çok ayrı diğerlerinki lafta kutlama çoğu zaman.

Ellerim doluydu dedi bende eve gelip tekrar dönseydin dedim çiçekçi çok yakın
Keşke üstelemeseydiniz o zaman bu kadar
Bence zaten siz söyledikten sonra anlamı kalmaz ki 😑

Gelecek seneye de sizde hediye almayın bence 🙄

Hayır dedi çiçek alıcam ben diye
Bugün hani almamışsın dedim almadığından emin olduktan sonra ellerim çok doluydu almadım dedi. Alışverişe çıkarken almayı düşünmüş ama 2 elide dolu diye almamış
Anladık o kısmı, geçerli bir bahane. Geri dönüp almasını da istemişsiniz. Bana çocukça geldi biraz açıkçası. İsterim de isterim, çiçeğimi isterim😂

ogretmen olsam.. maasim olsa.. cikar giderim o cicekciden kocaaaman bir buket alirim soz cicegi gibi.. gelir eve vazoya koyar, kahvemi yapar, karsima alir seyrederim.. kendime hediye aldim ohh iyiki ogretmenim ne guzel meslegim var.. iyi yaptim.. okudum ,ettim faydali bir noktaya geldim.. kimseye mudanaam yok.. derim.. hic kocamdan felan beklemem.. bakar o para ortak hesaptan cikmis nasil nasil.. bari ben alsaydim adi kocam aldi olsaydi der.. bir dahakine kosa kosa gider almaya..
Çok mantıklı yarın yapıcam bunu 🤣🤣

sitedeki tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlarım.benim evde de yetmişlik bir çınar öğretmen var :KK53: herkese iyi geceler

Atanamayanlar öğretmen sayılmıyor mu?

X