Eşimin düşüncesizliği

Ben öyle değilim belli başlı bir kaç günü önemsiyorum.
esiniz haniminin neyi onemsedigini, onemsemedigini, neyi bekledigini bilmeyerek mi evlendi sizinle? soyleye soyleye onu da egitin o zaman ogrensin..

ben esime dedim ki dogum gunumu unutsan bile darilmam, insanlik halidir benim icin baska huylarin onemli durustluk, sadakat vs vs gibi.. esim simdi ekmek almaya gider gul alir gelir.. cok eskiden telefonunda hatirlatma vardi 'cicek al' diye. simdilerde yok.. kendi huy edindi zaman zaman alir nedensiz.. demek ki ustune gitmemek lazim yapacak adam yapiyor. yapmayansa beklenti olustugunu, kavga sebebi olacagini hissedince daha da yapmamak istiyor.

esiniz haniminin neyi onemsedigini, onemsemedigini, neyi bekledigini bilmeyerek mi evlendi sizinle? soyleye soyleye onu da egitin o zaman ogrensin..

ben esime dedim ki dogum gunumu unutsan bile darilmam, insanlik halidir benim icin baska huylarin onemli durustluk, sadakat vs vs gibi.. esim simdi ekmek almaya gider gul alir gelir.. cok eskiden telefonunda hatirlatma vardi 'cicek al' diye. simdilerde yok.. kendi huy edindi zaman zaman alir nedensiz.. demek ki ustune gitmemek lazim yapacak adam yapiyor. yapmayansa beklenti olustugunu, kavga sebebi olacagini hissedince daha da yapmamak istiyor.
Haklısınız...
Benimde artık içimden bisey yapmak gelmiyor. Böyle biri olmakta istemiyorum. Bu yüzden zorluyorum sanırım

Atanamayanlar öğretmen sayılmıyor mu?
tabiki sayiliyor. coook da kiymet veririm, cok saygi duyarim ogretmenlik meslegine..

ama aile icinde 3 tanidigim atanamamis ogretmen var. ucu de ben ogretmenim ben ogretmenim diye dolaniyor ortada.. her lafi her beklentisi bu yonde. hee atanamamalari da kendi tembellikleri bu arada. sartlar el vermez atanamaz bir insan ona sozum yok. ama atanmaya gayret etmeyen, calismayan, evlendim diye pembik gelin olmaya baslayan bir tarafini yayan ama konusmaya gelince de ogretmenim ogretmenim diyene saygim yok.

Laf sokmadan tutamıyorum kendimi 😅 Şakası bir yana 1 tane gül bile yeterliydi
Ben sizi çok iyi anlıyorum , daha önceden konuşulmuş planlanmış bir konu
Ve eşiniz başkalarına gelince baya düşünceli
Buda sizi daha fazla kırmış çok haklısınız
İlk mesajımda da hak verdim size

Ama eşinizin tavrı ve tutumuda çok önemli
Ben onu sordum ama cevap alamadım

tabiki sayiliyor. coook da kiymet veririm, cok saygi duyarim ogretmenlik meslegine..

ama aile icinde 3 tanidigim atanamamis ogretmen var. ucu de ben ogretmenim ben ogretmenim diye dolaniyor ortada.. her lafi her beklentisi bu yonde. hee atanamamalari da kendi tembellikleri bu arada. sartlar el vermez atanamaz bir insan ona sozum yok. ama atanmaya gayret etmeyen, calismayan, evlendim diye pembik gelin olmaya baslayan bir tarafini yayan ama konusmaya gelince de ogretmenim ogretmenim diyene saygim yok.
Ben öyle diyince birden alındım valla :eek: yanlış anlamışım:KK48: burda biri özelde çalışırken sen öğretmen değilsin atanman lazım demişti birden o aklıma geliverdi 😂 şimdi bıraktım kpss çalışıyorum ama alanım çok ağır ve 84 85 ile mülakata çağrılıyorsun 🙄

Ben öyle diyince birden alındım valla :eek: yanlış anlamışım:KK48: burda özelde çalışırken sen öğretmen değilsin atanman lazım demişti birden o aklıma geliverdi 😂 şimdi bıraktım kpss çalışıyorum ama alanım çok ağır ve 84 85 ile mülakata çağrılıyorsun 🙄
siz diplomali ogretmensiniz.. adiniz ogretmen.. ne atanma ne atanmama onemlidir. bana kalirsa diplomasiz da ogretmen olunur. anneler en bas ogretmen, bir sey ogrendigim arkadasim ogretmen, esim ogretmen.. bana neler neler ogretmistir.. devlet tastigine gerek yok..

siz diplomali ogretmensiniz.. adiniz ogretmen.. ne atanma ne atanmama onemlidir. bana kalirsa diplomasiz da ogretmen olunur. anneler en bas ogretmen, bir sey ogrendigim arkadasim ogretmen, esim ogretmen.. bana neler neler ogretmistir.. devlet tastigine gerek yok..
Eğitimin temeli en başta ailedir. Eğitim ailede başlar. Bu yüzden annelerinde öğretmenler günü kutlu olsun . 🌸

Ben sizi çok iyi anlıyorum , daha önceden konuşulmuş planlanmış bir konu
Ve eşiniz başkalarına gelince baya düşünceli
Buda sizi daha fazla kırmış çok haklısınız
İlk mesajımda da hak verdim size

Ama eşinizin tavrı ve tutumuda çok önemli
Ben onu sordum ama cevap alamadım
Ben trip attım tabi ki ben senin için önemli değilim vs vs o da gayet doğal bisey gibi alacaktım ellerim doluydu dedi sanki meyve alıyo pazardan. Sonra bana çıkıştı biraz. Haksız olduğunu anladı sanırım gönlümü almaya çalışıyor.
Arkadaşının kızına alınan hediyeye paket bile düşünmesi beni rahatsız etti. Bana hediye bile almıyor başka birinin hediye paketini bile düşünüyor. Asıl rahatsız olduğum kısım bu. Ama bunu ona söylemedim.

Ben öyle diyince birden alındım valla :eek: yanlış anlamışım:KK48: burda biri özelde çalışırken sen öğretmen değilsin atanman lazım demişti birden o aklıma geliverdi 😂 şimdi bıraktım kpss çalışıyorum ama alanım çok ağır ve 84 85 ile mülakata çağrılıyorsun 🙄
Hocam siz öğretmensiniz ama memur değilsiniz ☘️ Kimseye bu konuda taviz vermeyin 🙂 İnsallah memur olarak da aramızda görürüz sizi tanımıyorum ama 💙

Ben trip attım tabi ki ben senin için önemli değilim vs vs o da gayet doğal bisey gibi alacaktım ellerim doluydu dedi sanki meyve alıyo pazardan. Sonra bana çıkıştı biraz. Haksız olduğunu anladı sanırım gönlümü almaya çalışıyor.
Arkadaşının kızına alınan hediyeye paket bile düşünmesi beni rahatsız etti. Bana hediye bile almıyor başka birinin hediye paketini bile düşünüyor. Asıl rahatsız olduğum kısım bu. Ama bunu ona söylemedim.
soyleseydiniz keske asil sorunu bilseydi..

İyi ki söylememişsiniz
Bu defa da "küçücük kızı mı kıskanıyorsun" diyebilirdi ve tartışma kavgaya dönebilirdi

Gönlünüzü aldıysa tatmin olduysanız sorun yok
Ama hâlâ kırgınsanız , ufak bir hayat bilgisi dersini hak etmiş bulunuyor :KK45:

soyleseydiniz keske asil sorunu bilseydi..
İçinden bunu yapmak, böyle davranmak geliyor asıl sorunu bilmesi de sorunu çözmez ki
Önemli olan kendiliğinden benle ilgili bir konuya öncelik vermesi.
Sinirlendiğim için biraz çirkeflik yaptım kabul ama içinden gelmiyorsa bir önemi yok diye düşünüyorum

İyi ki söylememişsiniz
Bu defa da "küçücük kızı mı kıskanıyorsun" diyebilirdi ve tartışma kavgaya dönebilirdi

Gönlünüzü aldıysa tatmin olduysanız sorun yok
Ama hâlâ kırgınsanız , ufak bir hayat bilgisi dersini hak etmiş bulunuyor :KK45:
Evet tam olarak bunu derdi. Gönlümü hala alamadı ki sarılmaya çalışıyor sadece ama ben kızgınım hala :KK43:

İçinden bunu yapmak, böyle davranmak geliyor asıl sorunu bilmesi de sorunu çözmez ki
Önemli olan kendiliğinden benle ilgili bir konuya öncelik vermesi.
Sinirlendiğim için biraz çirkeflik yaptım kabul ama içinden gelmiyorsa bir önemi yok diye düşünüyorum
oyle ama artik evlisiniz.. elmaya kizmisken armut demek olmaz. erkekler o kadar komplike dusunemiyor emin olun. ne istedigini ne istemedigini net sekilde soyleyeceksin.. kavga yok, aglama yok, trip yok... sunu soyle yaptin ve hosuma gitmedi. sunu yapmadin ve beklemistim yapmani.. insansa tabi anlar.

Arkadaşlar iyi geceler herkese. Konu açıp açmamak konusunda çok kararsız kaldım abartıyor muyum yoksa haklı mıyım diye. Çevremde kimseye sormak istemediğim için buraya açtım konuyu
Biliyorsunuz ki 24 Kasım öğretmenler günü. Ben öğretmenim haliyle bugün eşimden bir hediye bekledim
Bi kaç gün önce konusu geçmişti sana çiçek alıcam demişti bana.
Bütün gün çiçek bekliyorum dışarı çıktı alışveriş yaptı beyefendi "elleri çok doldu diye" almamış.
Bi de şöyle başka bir konu daha var ikisi birleşince bu kadar kızdım ve büyüttüm sanırım
Arkadaşının 2 yaşındaki kızının doğum günüydü. Hediye işi ile ben ilgilenecektim. Çok fazla ilgilendi bununla " geldi mi, kargo nerde kaldı, ne beğendin bakayım vs..
24 Kasım günü dışarı Bi de hediye paketi almak için de çıkmıştı İnternetten Bi hediye aldığımız için hediye paketi yoktu.
Sonuç olarak bana gelince önemsememesi ve başka birine gelince önemli görmesi beni çok rahatsız etti. Tartıştık sonrasında. Haklı mıyım yoksa abartıyor muyum
Bence hKlisiniz onun hediyesini alıyorda geldimi diye merak ediyoda niye sizi önemsemiyir eli doluysa elindeki lerini eve bırakır dışarı çıkar alır yada çiçek sepetinden bir demek gül sipariş edilir bu zor değil yani

oyle ama artik evlisiniz.. elmaya kizmisken armut demek olmaz. erkekler o kadar komplike dusunemiyor emin olun. ne istedigini ne istemedigini net sekilde soyleyeceksin.. kavga yok, aglama yok, trip yok... sunu soyle yaptin ve hosuma gitmedi. sunu yapmadin ve beklemistim yapmani.. insansa tabi anlar.
Küçücük kızı mı kıskandın der konuyu başka yere çeker eminim ama bu kıskanmak değil aslında neden ben veya benle ilgili bir konu önemsemiyor mesele bu

X