Eşimin fotograf sosyal medya düşmanlığı😶

Canım gerçekten üzüldüm ama flas alıyım falan ne öyle dalga geçer gibi o önemsemiyorsa sende önemseme onla alakalı bi şeyi bak bakalım unutulunca doğum günü nasıl hisseddogum gunu ya

İkinizede hak verdim 😂 yani senin tercihin ayip bisey yok ortada paylasmanda garip bi durum yok cocugunuzuda az paylasin esinizin cocuk uzerinde hakki var bu sekilde ama kocanizda hoduk gibi geldi siz dogum gununu kutluyorken o kutlamiyorsa orda bi durun ve sizde kutlamayin hatta yuzune soyleyin sen kutlamiyosun benim dogum gunumu senin icin onemli bisey degil demekki diye bende kutlamadim boyle mal mal yasayip gidelim emi senin ruhun ölmus hic heyecan ask biseyin yok bendende bekleme ha sosyal medyamada karisma senin onemsemedigin seyi belki ben onemsiyorumdur bunun icin bosanacaksan bosa evlilik duzenimizi bozacak bi durum degil ha ama sen ozel gunleri onemsemiyorsan bu deger ve ozen vermedigin icin evliligimizi sarsacak bisey haberin olsun diyip rest cekin. Sahsen ben niyese iliskilerimde allem eder kallem eder alakasiz ornekler verir dir dir konusur pes ettiriririm adami yine kendi istedigimi elde ederim 😂 yoksa bu erkekler iflah olmaz boynumuza bi tasma takmadiklari kalir valla bak benden sana tavsiye cirla tirnaklarini goster 😂
Dogum gunu yaklaşiyo ne yapsam acaba vs.. düşunuyodum yine salak salak o bana şuana kadar ne yapti diye düsundum vazgectim ilk defa bi özel günunu kutlamiycam onun evlilik yildonumubde bile insan yemege bile çikarmazmiydi tabi şuan pandemi var öyle birsey istemem ilk dogum gununu herkesi cagirip 20kisilik pasta yaptirmistim cesit cesit ikramlar öyle kutlamistim fotograf cekilirken herkese sarilmiati benimle fotograf cekilirken ayip diye eli cebinde fotograf cekilmisti

Sosyal medyada akrabam arkadaslarim benim fotografimi napcak 🙄
Benimde yok sosyal medyam (bitane var kendi ismimle degil, alisveris icin ve bazı haberleri takip etmek amacıyla kullaniyorum) esiminde sadece facebook var, onuda mecburen kullaniyoruz bazi yerlere direk o hesaptan giriş yapiyoruz.
Fotograflarini paylasana saygi duyarım ama bende paylaşmam sevmem yani ne gerek var
Yok ben öyle degilim hesabimda sadece eş dostum cok yakinlarim var onlar göruyor haftada 1-2kere filan cocugumun komik video fotograflarini paylaşirim cocugumla beraber ve cuma mesaji filan

Çiftlerden biri hoşlanmıyorsa ısrar etmek anlamsız bence,sevmiyorsa sevmiyordur. Ama 'bak,tamamen YASAKLARİM, valla seni BOŞARİM' diyen bir koca...
Bence sorun burada. Belli ki yaşın genc, bu adam senin tüm enerjini emip seni erkenden yaşlandırıp ruhunu öldürecek ,zamanla senin de en ufak bir şeye hevesin kalmayacak.
KKdan bir kadın desiydi dersin. Allah sabır versin

Yanlış anlamayın ama bana hayattaki tek başarınız olarak eşiniz ve çocuklarınız gibi görüyorsunuz ve bunu bu yüzden paylaşmak istiyorsunuz gibi geldi.ne yazık ki kızlarımız tek hedef olarak bunu gördüğü için 17yasinda evlenip kendini , evliliğini ve kocasini mukemel gostermeye çalışmak için sürekli paylaşım yapıp duruyor. bunu sosyallesmek için takdir görmek ve yarış halinde birinci olmak için yapıyorlar.sosyallesme ve hayat başarısı bu değildir

Adamın foto paylaşmayı ayıp olarak nitelendirip bu konuda yasaklar koyup bu yasakları dinlemediği takdirde boşamakla tehdit etmesi sıkıntıyken, sosyal medya sosyalleşme yeri değildir, fotoğraf paylaşmayıverin canım, ay foto paylaşmak mı ne saçma hiç tarzım değil vaazlarına geçilmiş. Bi de bu dert mi kısmı var. Baya dert işte. Fotoğraf paylaşmayı yasaklamak diğer konularda da baya baya çağ dışı bir kafa yapısının olduğunun sinyallerini veriyor zaten.

Merhaba kizlar durduk yere aklima geldi yine hüzunlendim regldanmidir bilmem zaten bu konuya hep üzuluyorum.
Basit saçma gelebilir ama anlatayim.
Ben fotoğraf çekilmeyi cocuklugumdan beri seven biriyim 10yaşindan beride sosyal medya kullaniyorum haftada 1-2defa paylaşim yaparım. Arkadaşlarim dostum oek cevrem yok farkli bi şehirdeyim o yuzden cocuktan vakit bulup tek sosyalleştigim yer sosyal medya ama sadece instgram kullaniyorum evlendigimden beri Eşimse benden yaş olarak büyük sosyal medyada hiç birsey paylasmaz ben ona saygi duyuyorum ama o bana duymuyor ben absürt şeylerde paylaşmiyorum yemek filan paylaşmam kendi halimde ev hanimiyim eşimle fotograf çekilip paylaşirim çocugumla paylaşirim tek başima fotograf paylaşmiyorum eşim uygun görmedigi icin ama nikahli kocamla en sıradan şeyleri yapamiyorum herkes eşiyle fotograflar çekilir dogum gunu kutlar evde öylesine bile çekilir ben eşimle yapamiyorum bunlari yeni evliyken çekilirdik şimdiyse en son beraber çekildigimiz cocugumuz yeni dogdugundaki fotograf çekilmiyor ben birsey çektigimde cocugumun videosunu filan sosyal medyada paylaşmicaksin diyo hemen elime telefon alir almaz haftada 1-2defa cocugumla filan fotograf attim diye demedigini birakmiyo tamamen yasaklarim sürekli paylaşim yapilmaz boşarim seni bile dedi. Cok tartiştik bu konulardan benim hesabim sadece akrabalara eşe dosta açik kocamla cocugumla fotograf koymamin kime ne zarari var kimsem yok tek sosyalleşebildigim yer ben burdayim diyebildigim tek yer diyebilirim.

Eşimin yasitlari filan pek böyle degil yalniz eşleriyle fotograf cekilir paylasirlar dogum gunu yildonumu gibi şeyler kutlarlar ben eşimin her dogum gununu en şık en guzel şekilde kutlarim her yil parami biriktiririm. Eşim hiç kutlamaz önemsemez. Son dogum gunumde hazir internetten yazili dogum gunu mesajini ekran çekip attı bana pasta dahi almadive evimizin onunde pastahane agladim trip attim bana kavga etti sonra kucuk bi pasta aldi geldi. Aldigi pastaylada 1saat kendini övmüştü. Sinir oluyorum bu davranişlarina sanki 50-60 yaşindayiz daha 3yillik evliyiz yaşimizin gencligimizin en guzel zamanindayiz. Ben sana flaş alayim cekilirsek fotograf onlara koy sosyal medyada paylasma hatta kullanma diyo sebebini sordugumdaysa ayıp diyor. Benim annem babam bile sosyal medyada el ele tutusup fotograf paylaşir aksam yemeklerine gidip çekilir. Artik normal sıradan şey bunlar

Hiç normal şeyler değil,oldum.olasi bana saçma gelir ailenin resmini paylaşınca ne oluyor bakın biz çok mutluyuz havasını

Eşimle yemek yedim kahve içtim yürüdük koştuk keyfi resimleri bide gittikleri yerleri etiket yaparlar
Ne gerek var heleki çocuk resimleri

Kendi kendinize dert aramak bu başka bir şey değil
Sanki dünya nın sonu kıyamet korucak resim eklemezseniz

Eşiniz kaç yaşında bilmiyorum ama bu kadar küçük yaşta evlenmiş ve kendinize koca değil ebeveyn almışsınız maalesef... Çünkü telefonu yasaklarım falan demek hayatınızı birleştirdiğiniz birinin yapacağı bişey değil, henüz bi birey olduğunuzun bilincine bile varamamisken, eşinizin telefonu yasaklamakla ya da bosamakla tehdit etmesinin ne kadar onur kırıcı olduğunu idrak edememisken evlenmişsiniz. Sorun fotoğraf paylaşamamaniz değil size saygı duymayan bi eşinizin olması. 50 sene öncenin geleneksel kodlarını tasiyacaksa Z kuşağı bi kadınla evlenmeyecekti

Çiftlerden biri hoşlanmıyorsa ısrar etmek anlamsız bence,sevmiyorsa sevmiyordur. Ama 'bak,tamamen YASAKLARİM, valla seni BOŞARİM' diyen bir koca...
Bence sorun burada. Belli ki yaşın genc, bu adam senin tüm enerjini emip seni erkenden yaşlandırıp ruhunu öldürecek ,zamanla senin de en ufak bir şeye hevesin kalmayacak.
KKdan bir kadın desiydi dersin. Allah sabır versin
Gercektende tum enerjimi ruhumu emdi bitirdi ben eskiden cıvıl cıvıldım güler kahkaha atardim eglenmesini bilirdim sohbet ederdik filan şimdi yok hep iş hep iş tek düşündüğü o koskoca 3yilda hic birsey yapmasada ben yaptim utanirda bi dahakine o yapar diye yok dogum gunu yaklasiyor onun gibi bnde bu yil kutlamiycam o benim dogum gunumde benim dememle hazir dogum gunu mesajini ekran çekip atmisti pasta dahi almamisti evin karşisinda pastane agladim kavga etti hakaretler etti bna öyle aldi pastayi anneler gununde napiyim benim annemmisin dedi evlilik yildonumundede işim yoğun onumu düşuncem dedi sevgililer gununde kayinbabam hediye alip verdi al karina ver diye

Aklıma bi arkadaşım geldi sizin konuyu görünce ; yemek yapmış sofrasını paylaşmış ve "eşime yemek yaptım ,nasıl olmuş hayatım ? " Diye de sormuş eşi de paylaşımın altına " harika olmuş hayatım eline sağlık " yazmış :) aynı kişi yatağa uzanmış ve eşini çekmiş sorular soruyor ? Bu sosyal medya gerçekten artık çok farklı yerlere gidiyor , eşleri bile birbirine dusurebiliyor , mesela ben annemin bile yatak odasına hala kapıyı tiklatip girerim ama sosyal medyada bir tıkla elalemin yatak odasına rahatça girebiliyorum ve ayrıca evimize biri geldiğinde bizi ev haliyle görmesin diye (kişiye saygıdan ) üzerimize çeki düzen verirken sosyal medyada pijamayla iç çamaşırıyla karşımıza çıkıyor herkes....yani kısacası sosyal medyayı bu kadar büyütme gözünde bu kadar kafaya takma bence ama yine de sen bilirsin...

Aklıma bi arkadaşım geldi sizin konuyu görünce ; yemek yapmış sofrasını paylaşmış ve "eşime yemek yaptım ,nasıl olmuş hayatım ? " Diye de sormuş eşi de paylaşımın altına " harika olmuş hayatım eline sağlık " yazmış :) aynı kişi yatağa uzanmış ve eşini çekmiş sorular soruyor ? Bu sosyal medya gerçekten artık çok farklı yerlere gidiyor , eşleri bile birbirine dusurebiliyor , mesela ben annemin bile yatak odasına hala kapıyı tiklatip girerim ama sosyal medyada bir tıkla elalemin yatak odasına rahatça girebiliyorum ve ayrıca evimize biri geldiğinde bizi ev haliyle görmesin diye (kişiye saygıdan ) üzerimize çeki düzen verirken sosyal medyada pijamayla iç çamaşırıyla karşımıza çıkıyor herkes....yani kısacası sosyal medyayı bu kadar büyütme gözünde bu kadar kafaya takma bence ama yine de sen bilirsin...
Abartisina bnde karşiyim absürt birsey paylasmiyorum kendi halimde ev hanimiyim sadece eş dost akraba eşimle cocugumla fotograf çekilip koyuyorum

Herkes ben fotoğraf paylaşmam, ayyy itici modunda kocanız gibi çağ dışı tepkiler vermiş.
Kadın paylaşmayı seviyor. Kime ne. Kocanızın sizi sürekli tehdit etmesi, umursamaması daha büyük sorun.
Size tavsiyem sadece fotoğraf paylaşmayın. Üretin ve para kazanmaya çalışın. Online eğitimler alıp kendinizi geliştirin.
Yoksa bu adam sizin içinizdeki hayat sevincini yok edecek ayıp, ayıp diyerek.

Bu arada geçmiş konularınıza baktım. Kocanız zaten anormalmiş. O yüzden çok inatlaşmayın. Tam aksine içerik üretip para kazanmaya bakın ve birikim yapın. Sonunuz yok gibi.

Son düzenleme:
Benim eşim de sosyal medya kullanmaz ve zirt pirt foto cekilmeyi sevmez ama ben kullaniyorum ve bana karişmaz.
Arada birlikte de cekeriz ama gayet tek basima da fotograflarim var, tek basima cekince noluyor yiyorlar mi hemen anlamadim.

Ayrica sosyal medyadan daha buyuk problem adam size hic deger vermiyor zaten. Siz niye hazirlik yapiyorsaniz...

eşinizin çektirmemesi kendi tercihi

sizinkilere karşı çıkmasını da bir yere kadar anlarım bizim hayatımızı herkese açma diyor

örneğin çocuğu parka götürdünüz bunu "aaa parka gitmişler" desinler diye yapmadı iseniz sizin park maceranız akrabaları yahut arkadaşları neden ilgilendirsin ki

sosyal medya ile sosyalleşmek yaptığını bir başkasına göstermektir esasen ve yavaş yavaş amacından sapıp "yapılanı göstermekten" öte "göstermek için yapmaya" dönüşür

yani "çocuğum X yerde mutlu diye parka götürmek ve paylaşmak" değil de "Y yeri çevre daha çok beğenmişti diye tekrar oraya gitmek ve paylaşmak" daha fazlalaşır

bunu siz yapıyorsunuz diye söylemiyorum yanlış anlaşılmasın, ama sosyal medyanın gidişatı bu yönde

X