Eşimin hediye almaması normal mi?

Baskasina hediye verirken bana hic almiyor diye sikayet edip trip atin
Evde bir sal aldiniz begenmedi mi tamam al sana şal deyip makasla kesin
Bir cinnet gecirin tabak bardak kırın batsin senin cimriligin diye
Koca parasi mi dedi telefon kapaninca cingar cikarin erkek olan sensin tabii ki calisip bana bakacaksin ha çalışayım mi istiyorsun bundan sonra evin duzeni aynen boyle olacak ama sen yapacaksin diyeceksiniz
Para mı istedi harcadim kenara atmasaydin bana mi sordun diyeceksiniz sessiz kalmayin eger evliliğin sorumlulugunu alamiyorsan bosanma davasını acip maasindan 1000 lira nafaka talep ediyorum.diyeceksiniz
Ben ise girmeyeceğim sen pasa paşa bakacaksin diyeceksiniz
Elbette calisip kendi ayaklariniz uzerinde durun ama bu adamin tavrına ragmen calismaniz ona lutuf olur. Kredi kartina hayir mi diyor siz de o zaman bunu bunu bunu alacaksin isteklerinizi listeleyin almiyor mu o aksam ona yemek yapmayin, eve geldiginde daginik olsun ne bileyim yontemleri siz belirleyin hem susup hem sikayet etmeyin

Susmuyorum da, çanak da kırmıyorum. Yani anlatıyorum anlamıyor karsimda gülüp beni umursamıyor. Bağırıyorum küsuyor konuşmuyor. Basina kakıyorum ozur diliyorum artik söyleme yapmayacagim diyor. Mesela doğum gunumu unuttugunda mahcup olup pasta almıştı alma dememe ragmen. Acaba benim hatam mi uzerine cok mu gidiyorum diye dusunmustum. Ama oyle değilmiş adam beni umursamiyormus

Alin elinden alin uyurken cebinden alin asla taviz vermeyin kızarsa siz iki kat kizin siz sustukca anlamiyor bence konusmaktan da anlamaz kredi kartini alip annenizin evine gidin harcayin ödesin gerekirse herkesin yaninda da cimriligini vurun yuzune. Annesi sizi savunuyormus ozellikle ailesine rezil.edin ben uğraşmaz bunlari yapip bosardim ama tabii herkesin bakis acisi icinde bulunduğu psikoloji farklı. Ben belli yasa gelmis bir birey olarak, evliligin hayatıma ekstradan güzellik katmasini, huzurumu arttirmasini beklerim elbette tartışmalar olur hic bir sey 4-4luk degil ama böyle kahir cekmek de ne bileyim katlanilabilecek bir sey degil.
Bu ülkede kadinlar sabretmese erkekleri kimse cekmez

İşim olsa düşünmezdim. Simdi yine insanlara muhtac olacagim gibi düşünüyorum. Adam bazen gercekten iyi oluyor ama çoğu zaman bana cimri. Ailesine rezil etsem iyi olur. Gerci annesi anlıyor sen neden uzerine hicbir sey almiyorsun diyor. Öğüt veriyordur eminim ama dinleyen yok

Aslında konu başından beri anlattıklarınızın ve eşinizin cimriliğinin, elinizdeki parayı dahi almasının ana sebebi bu yorumunuzda saklı.
Eşiniz kazandığı parayı yalnızca kendine ait görüyor, ben kazandım dilediğim yere dilediğim şekilde harcarım, sen benim paramla şal alamazsın, kendine özel harcama yapamazsın, çalış kendi paranla al mesajı veriyor size.

Koca parası lafını etmesi çok ayıp, siz el değilsiniz eşisiniz, siz çalışıyor olsaydınız da o işsiz olsaydı kadın parası yiyor mu diyecektiniz?
Eşiniz cimri değil, ben+sen=biz olmayı bilmeyen biri, çalışsanız da benim param senin paran mevzusu yapacak biri.

Ama siz yine de ne yapıp edin, atanamasanız da bir şekilde iş bulup çalışın, maaş kartını eşinize verip ortak hesap işlerine de girmeyin şu durumda, çalışın birikim yapın aynı eşinizin yaptığı gibi.

Tokat gibi geldi ama iyi geldi. Benim param olayını söylemiyor yaşatıyor. Insallah iş bulurum da kurtulurum bu eziyetten

Susmuyorum da, çanak da kırmıyorum. Yani anlatıyorum anlamıyor karsimda gülüp beni umursamıyor. Bağırıyorum küsuyor konuşmuyor. Basina kakıyorum ozur diliyorum artik söyleme yapmayacagim diyor. Mesela doğum gunumu unuttugunda mahcup olup pasta almıştı alma dememe ragmen. Acaba benim hatam mi uzerine cok mu gidiyorum diye dusunmustum. Ama oyle değilmiş adam beni umursamiyormus
Kussun hem suçlu hem guclu ustune trip.mi atiyor ozur dilemeyin ne bu cocuk gibi kusuyorsun erkek adam küser mi ben yanlis bir sey soyledigimi ve ozur dilemem gerektiğini düşünmüyorum ya kendini duzelt ya da ben giderim ama maasindan da nafaka alirim diye restinizi cekin bakin nasıl düzeliyor gulmesi bile sizi kaale almadığı ve saygi duymadigi anlami taşır benim.icin kirmizi cizgidir mesela saygı... sevmese de saygı duymak zorunda sizde o bile yok üzüldüm adiniza

Sizin sorununuz gerçekten kocanizin hediye almaması mi ???
Frenk inciri hediyeden mi sayılıyor hiç böyle düşünmemiştim 😢
Konunuza çok çok üzüldüm , çünkü adam size hiç değer vermiyor bana kalırsa insan olarak bile görmüyor .
Ben o Frenk incirine bakan ve daha önce hiç yememiş olduğunu anladigim insana bile alır veririm kaldı ki benim eşim ben istedim diye almayacak ...
Sizin yaşadığınız hayat hayat mı sizce ??
Böyle mide bulandırıcı biri bana hediye alsa nolur ???
Kestigim tırnağı vermem ben böyle adama. Kalkıp her gün ekmek yapicam hahahaha🤪
Siz neden çalışmıyor ve köle gibi yasiyorsunuz ?
Neden ayda 200 liraya razı geliyorsunuz ?
Neden kendinize çözüm uretmiyorsunuz ?
Atanacak mesleğiniz varsa siz böyle adı hayat kendisi çile olan zamana razı geliyorsunuz ..

Yazık...

İşim olsa düşünmezdim. Simdi yine insanlara muhtac olacagim gibi düşünüyorum. Adam bazen gercekten iyi oluyor ama çoğu zaman bana cimri. Ailesine rezil etsem iyi olur. Gerci annesi anlıyor sen neden uzerine hicbir sey almiyorsun diyor. Öğüt veriyordur eminim ama dinleyen yok
Siz de bosvermis ve cekiyorsunuz ne diyim.ne tavsiye verilse ama aslinda kocam şu acidan iyi diye savunup kendinizi avutacaksiniz

Siz de bosvermis ve cekiyorsunuz ne diyim.ne tavsiye verilse ama aslinda kocam şu acidan iyi diye savunup kendinizi avutacaksiniz

Aynen yahu . 200 lira nedir ben onu anlamadım . 200 liranın ne hükmü var ve ayrıca böyle bir hayat yaşayan kadın bir türlü atanmıyor sebep evde iş bitmiyor🤦🤦🤦
Temizliğe gitseniz krallar gibi yaşarsınız
Böyle biriyle yaşamaktan bin kat daha huzurlu olur....
Canınızın istediğini oturur yersiniz hiç yoktansa

Tokat gibi geldi ama iyi geldi. Benim param olayını söylemiyor yaşatıyor. Insallah iş bulurum da kurtulurum bu eziyetten
Söylemesine gerek yok zaten, elinizden paranızı alması, şal aldığınızda tepki göstermesi, aldığınız hediyelerin parasını sorması, annesine yine koca parasıyla bir şeyler aldı demesi çalışmanız için psikolojik baskıdır, kendi parası olduğunu bu tavırlarıyla hissettiriyor size, yazdıklarınızdan bende yarattığı izlenimde bu yönde.

İş bulmaya daha bir odaklanın, ama az ama çok düzgün bir yerde çalıştıktan sonra kazancınıza bakmayın şimdilik, en azından iş tecrübesi kazanırsınız ve başka işlere başvururken referans olur size.

Eşiniz cimri olsaydı herkese karşı cimri olurdu, cimriler kimseye para harcamaktan hoşlanmaz ama eşinizin yaptığı başka, sizle eş olmayı paraya endeksleyen bir eşiniz var, maaşınız varsa eşisiniz, yoksa koca parası yiyen birisiniz, özür dilerim ağır bir laf oldu belki ama eşinizle ilgili yazdıklarınız bana bunu düşündürdü resmen:KK43:

Şuraya yazıyorum, siz iş bulup çalışmaya başlayın tavrı değişecek ama sizin paranız üzerinde de hak iddia edecek, size harcadıklarını bir bir sayarsa şaşırmam, siz de şaşırmayın böyle bir durum olursa.

Aynen yahu . 200 lira nedir ben onu anlamadım . 200 liranın ne hükmü var ve ayrıca böyle bir hayat yaşayan kadın bir türlü atanmıyor sebep evde iş bitmiyor🤦🤦🤦
Temizliğe gitseniz krallar gibi yaşarsınız
Böyle biriyle yaşamaktan bin kat daha huzurlu olur....
Canınızın istediğini oturur yersiniz hiç yoktansa
Yani şimdi 200 liraya bir bluz bir kot alamazsiniz bir de adam kadina harcatmadigi gibi geri istiyor o parayı lazim.diye
Şimdi benim.annem de ev hanimiydi babam eve para bırakırdı her gun hatta ihtiyaciniz varsa alin diye cuzdani ortaliktaydi babamin hic gormedigim.icin garipsiyorum

Yani şimdi 200 liraya bir bluz bir kot alamazsiniz bir de adam kadina harcatmadigi gibi geri istiyor o parayı lazim.diye
Şimdi benim.annem de ev hanimiydi babam eve para bırakırdı her gun hatta ihtiyaciniz varsa alin diye cuzdani ortaliktaydi babamin hic gormedigim.icin garipsiyorum
Sizin babanız ortaya saciyormus, ama buradaki verdiği kurusu geri istiyor . 15 senelik evliyim , daha bir gunden bir güne neden aldın diye bı laf duymadım neden yemek yapmadın neden temizlik yapmadın diye . Bende çalışmıyorum .
Ama buradaki kadının atanmaktan başka çaresi yok .
Kendini kandırıyor iyi huyları da var diye.
Gitmediği yurt dışına hayal kuruyormus 🥴🥴
Ben de kuruyorum hayalim florida da yaşamak bu beni iyi insan mı yapıyor😂😂
Ya da elalemin arabalarında gezmek ..
Tatile gittikleri zaman dışarda yemek yiyolarmis
Yok yanında küçük tüp taşı Park bahçelerde kızartma yap bari Allahım sen büyüksün 🤦

Sizin babanız ortaya saciyormus, ama buradaki verdiği kurusu geri istiyor . 15 senelik evliyim , daha bir gunden bir güne neden aldın diye bı laf duymadım neden yemek yapmadın neden temizlik yapmadın diye . Bende çalışmıyorum .
Yok yanında küçük tüp taşı Park bahçelerde kızartma yap bari Allahım sen büyüksün 🤦
Valla böyle cimri adamlarin evi arabası olsa hayrini da görmez hayattan keyif alamadiktan sonra malın mulkun olsa kac yazar?
Evet ben babamdan bunu gördüğüm icin esine cimrilik yapan erkeklere tahammül edemiyorum Mune ablanin dediği gibi para benim diye düşünüyor adam
Hanımefendi bu evliliğe bir de cocuk dogurmasa iyi olur cocuga yazik cani bir sey cekecek babasi ne gerek var diyerek almayacak!
Disarida yemek yemeyi lutuf gören adamdan bir cacik olmaz yaaa

Ben de tatile giderken arka koltukta oglumun yanina oturabiliyorum arabada. Ne sansliyim hemi. Halbusem otobusle arkalarindan gitmem lazimdi 🤣

Valla böyle cimri adamlarin evi arabası olsa hayrini da görmez hayattan keyif alamadiktan sonra malın mulkun olsa kac yazar?
Evet ben babamdan bunu gördüğüm icin esine cimrilik yapan erkeklere tahammül edemiyorum Mune ablanin dediği gibi para benim diye düşünüyor adam
Hanımefendi bu evliliğe bir de cocuk dogurmasa iyi olur cocuga yazik cani bir sey cekecek babasi ne gerek var diyerek almayacak!
Disarida yemek yemeyi lutuf gören adamdan bir cacik olmaz yaaa
Evi arabası olsa onlara da benim der böyle insanlar, benim evimde yaşayıp benim paramı harcıyorsun, benim arabamla geziyorsun gibi sözleri de duyar maalesef.
Bir şal için laf söyleyip bugün harcamaya kalksanız 1 poşeti zor doldurmanızı sağlayan 200 lirayı dahi geri isteyen kişiden bahsediliyor.

Kadın veya erkek eşine benim param diyorsa, benim paramı yiyor iması yapıyorsa, daha ağzıyla kuş tutsa bir hükmü yok.

Eşiniz cimri bence! Yıldönümünde dönüp dönüp yemek yememek üstüne evde yiyelim demesi sorun bence. Parası yoktur diycem ama başkalarına varsa size de olmalı. Hatta önceliği siz olmalı. Bnce siz de sesinizi çıkarın,istediklerinizi net bir şekilde söyleyin. İhtiyaçlarınızı aldığınızda onu da hediyeden sayıyorsa pes yani.

20li yaşlarda hediyeyi çok önemserdim. şimdilerde ise hediyeye takılmıyorum. belki zaten ilişki içinde ihtiyaç duyduğumuz şeyleri özel zamanlardan bağımsız aldığımız içindir ama birşey almamış olsak da birbirimize beraber keyifli bir yemek, romantik bir masa yetiyor.

X