Eşimin hediye almaması normal mi?

Adama ne kızıyorsun ki, evlenme teklif etmeden imzayı atmayacaktın🤣Sen hem evlen hem de adama evlenme teklif etmedi diye kız, teklif etmeyen adamdan 5 yaşında beben var hanııım hanııım 🤣🤣🤣
Belki de adam baskasiyla evlenecekti yanlislikla bana geldi son anda diyorum. Ben son dakika firsatini degerlendirdim,erken rezervasyon yapamadim 😀

Belki de adam baskasiyla evlenecekti yanlislikla bana geldi son anda diyorum. Ben son dakika firsatini degerlendirdim,erken rezervasyon yapamadim 😀
Valla bak ben bir şey demedim, kendi ağzınla dedin resmeeeen fırsatçılık yapmışsın adam teklif dahi etmeden eveeeeet eveeeet deyip soluğu nikah salonunda almışsın, şimdi de teklif diyorsun, hem neden bu pozitif ayrımcılık, sen adama sordun mu benimle evlenir misin diye, belki adam koşarak uzaklaşacaktı🤣

Valla bak ben bir şey demedim, kendi ağzınla dedin resmeeeen fırsatçılık yapmışsın adam teklif dahi etmeden eveeeeet eveeeet deyip soluğu nikah salonunda almışsın, şimdi de teklif diyorsun, hem neden bu pozitif ayrımcılık, sen adama sordun mu benimle evlenir misin diye, belki adam koşarak uzaklaşacaktı🤣
Ondan diyorum ya kafa yok diye. Kafa olaydi da uzaklasaydi 😂baslarina ne geliyorsa kafasizliklarindan geliyor valla bu erkeklerin 😬🤫🤣

Esimle ihtiyaclarimi beraber alıyoruz. Aldiklarimizi hediye sayıyor çünkü "onun parasi" ile almis oluyoruz. Annesine yine kocasinin parasi ile şunu bunu aldi diye anlatiyor. Annesi de kızıyor oyle konusma diyor. Evet ev icinde yardim ederek diger eşlerden daha dusunceli oldugunu düşünüyor ama normalde de yapmasi gerekir. Hediyenin küçük olabileceginden bahsettim yok olmadı başaramadım:)
Bazi erkeklerin huyu bu olsa gerek. Evlilikte senin benin para olmamali. O eve ne giriyorsa ortak. Bende su dönem calismiyorum, ve yinede hediye beklerim. Bu cok gerice bi düsünme tarzi acaba esinizi bu düsüncelere yiten yakinimi var. Zaten 2 sevecek var. Ya esinizi oyle kabul edersiniz yada pes etmeyip ara sıra dile getirirsiniz. Ben nice kadinlar biliyorum, alttan alttan sessiz sessiz laf sokupta kocayı değiştiren. Belki sizde başarılı olursunuz :KK66:

Eşinin mantalite şu; benim paramla bana hediye alıyor diyor. Iade ettirmesi o yüzden bence, ihtiyacım olsa ben alırım ztn kafasında.

Babam da böyle, annem ev hanımı artk hediyelesmeyi saçma buluyor, eve giren tek maaşla herkesin birbirine hediye alması ne saçma diyor. Ama ihtiyaçtan asla kısmaz yani anneme ya da eve alınacak ne varsa fazlasını alır, canlarının istediklerini yerler içerler çok şükür.

Yani senin düşünmen gereken hediye işi değil bu düşünce yapısı bence. Aile olduğunuzu, eve giren paranın onun değil sizin ailenizin parası olduğunu, bi gün sen çalışıp o işsiz kalırsa bu şekilde davransan alınıp alınmayacağını fln anlat yani umarım anlatabilmisimdir. Ortak bir noktaya ancak bu şekilde varabilirsiniz.

Evlendik evleneli hiç hediye almadı. (Yaklaşık 2 senedir) Meyve tabağı hazırlar, cogu zaman yemeklere yardim eder ama özel günleri hep unutur. Yildonumumuzde dışarıda yiyelim diye çıktık hadi evde yiyelim dedi. Gezdik yorulduk eve geldik yorgun yorgun bi de yemek yaptim kendisi cok yorulmuş yatti. Ben de sinirden yaptım yoksa yapmazdım. Sinirimi yemek yaparak çıkardım. Başkalarına hediye alıyor ama bana almıyor. Başkaları icin bunu sever şunu sever diyor hemen o an hediye alıyor. Bu konuyu konuşunca sana zaten alıyoruz her seyi diyor anlamıyor. Kendime aldığım kiyafetleri bile hediyeden sayıyor. Cok sinir oluyorum soğuyorum kendisinden. Sizin eşleriniz nasıl? Bu adam normal mi?
Ben begendin seyi söylerim. Hediye olarak aldırırım.
Kendisi de alır. Ben de ona alırım

Ama özel gün konusu benim için hiç bir önem arzetmiyor. Özellikle kadınlar günü sevgililer günü vs cok komik bence. Tanısma günü vs de de. Bugun şu kadar yıl oldu deriz o kadar.

Eşinin mantalite şu; benim paramla bana hediye alıyor diyor. Iade ettirmesi o yüzden bence, ihtiyacım olsa ben alırım ztn kafasında.

Babam da böyle, annem ev hanımı artk hediyelesmeyi saçma buluyor, eve giren tek maaşla herkesin birbirine hediye alması ne saçma diyor. Ama ihtiyaçtan asla kısmaz yani anneme ya da eve alınacak ne varsa fazlasını alır, canlarının istediklerini yerler içerler çok şükür.

Yani senin düşünmen gereken hediye işi değil bu düşünce yapısı bence. Aile olduğunuzu, eve giren paranın onun değil sizin ailenizin parası olduğunu, bi gün sen çalışıp o işsiz kalırsa bu şekilde davransan alınıp alınmayacağını fln anlat yani umarım anlatabilmisimdir. Ortak bir noktaya ancak bu şekilde varabilirsiniz.
Bi arkadasım İn annesi (ev hanımı) kocasına dermiş ki. Senin naasın ama asıl benim rızkım.
Bunu duyunca dedim valla haklı.
Benim eşim ev almış bekarken içine esya almış. Büyük diye oturamamış küçük eve gecmiş. Evlendik o evde oturuyoruz.
Ben olmasam sen bu evde oturamazsın diyorum. Yalan mı. Oturmamış. Çocukların rızkı.

Bi arkadasım İn annesi (ev hanımı) kocasına dermiş ki. Senin naasın ama asıl benim rızkım.
Bunu duyunca dedim valla haklı.
Benim eşim ev almış bekarken içine esya almış. Büyük diye oturamamış küçük eve gecmiş. Evlendik o evde oturuyoruz.
Ben olmasam sen bu evde oturamazsın diyorum. Yalan mı. Oturmamış. Çocukların rızkı.
Öyle evet... zaten herhangi bir eşin kadın erkek farketmez, çalışmadığı için diğerine bu şekilde davranması ne ayıp... hayata ortak olsun diye evleniyoruz, adamın tavrına bak. Kötü günü var bunu konu sahibi hasta fln olsa para kendi kazanıyor diye özel hastaneye götürmez o tiplerden.

Yemek yemek icin disari cikip zorla yemek yapmak üzere eve döndürülsem ,o yemegi sanırim adamin kafasina dökerim .Sinirden yemek yaptiginiz icin sizi cok naif gördüm.Hediye bir yana ,benim icin cimrilik ve insani ileri geri oynatma meselesi bu yemek icin cikip geri getirilme meselesi.Sizi geri getiremesin, cikardiysa yemek yenecegini bilsin.Bence bunun önünü kesin önce.Sanırim ac birakirdim.Siz cok iyi bi kadınsınız.Ben erkeklerin bir oyle bir böyle hallerine tahammül edemiyorum.

Ben hediye almayı birakali yillar oldu bu biraz da onun suçu
Genel olarak hep kendini öteleyen biri,
Bende buna alıştım napim, bir de zaten her birseyi zor beğenen biri mağazaya girdiğimizde kadından beter inceleme konusunda ve hic birsey almadan çıkar onla mi uğraşıcam ya...

O bana alır ama bir tek takı konusnda zevkimiz uyuşuyor diyebilirim,onun haricinde aldıkları hep kenarda köşede duruyor o yüzden beğenimi almadan almaz ama bu sefer de hediyenin anlamı kalmıyor...aman karısık şeyler bunlar

Tek sorunun bu olsun ne diyelim. Ama eşten soğuma sebebi değildir diye düşünüyorum. 14 yıllık evliyim şöyle düşündüm de yoo hiç hediye almamış ama ne istersem almış. Özel günleri ikimizde unutmuşuz aklımıza gelince vay be maşallah ne zaman lar geçirmişiz diyoruz. Maşallah daha dün evlenmişiz sanki diyoruz.
Yani 6yildir evliyim benim esimde özel günleri unutur yıldönümü hatırlar birtek ondada dışarı yemeğe çıkarız normalde de dışardan cok yiyen biriyiz onuda artik waov demiyorum arada çiçek alır ama bana hediye almıyor diye degil tarzı bu galiba kimseye almaz bitek yeğenlerine dogum gunlerinde fln onuda ben seçerim onun dışında ne istersem alır fiyatı hic sormaz ucuz pahali demez ama surekli der zaten ne istersen şöyle ben düşünemiyorum bilemiyorum fln diye ilk senelerde üzülürdüm ama snra alistm sorun yapmıyorum mesela gelrken cgkfte al derim tamam der dükkana gidince arar ayranda istermisin diye bu bile bence düşündüğünün belirtisi hoduk olduğunu düşünmüyorum sizin eşinizde size alıyormuş bence bu gibi sebepler icin huzur bozmaya deymez

Bence çok da takılmayın sizde ilginizi azaltın dank eder belki kafasına.
Benim eşim hediye hiccc almıyor ayrıca borcun vardı bana unutma der her gün şükredin bence büyük bir sorun değil gibi

ben özel günlere önem veririm, belki aman aman hediyeler beklemem ama hatırlanmak isterim. öyle doğum günümü evlilik yıl dönümünü unutamaz :-) yemek yiyelim diye cıkıpta bana eve gidelim evde yiyelim dese de başına gelecekleri az cok bilir zaten. bence siz cok taviz vermissiniz, herhalde unuttuklarında da başına kakmadınız bilemiyorum. yorumların hepsini okuyamadım. ama eşiniz gibi kazandığını sadece kendi parası olarak gören biri var cevremde ki kadına cok üzülüyorum, markette harcıyormus diye market parası bile verilmiyor ki kredi kartını da asla bırakmaz. aslında bir eşin, eğer kadın çalışmıyorsa getirip ona para vermesi hoşuna gider diye düsünüyorum ben. yani ben su an calisamiyorum. ama esim bir sey aldığımda bana bir sey derse, götürür eline verir bir daha da aç kalsam istemem. umarım siz de iş bulursunuz

X